הקשבה ממחשב: רשמים של הדיוט

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תגיד לי איך נמר הסכים שאתה תהיה"כתב אתר" עם דעות יותר "קיצוניות" משלי ?

ולמה אני נמצא כאן תמיד על תנאי ו"בחרדת כתיבה" תמידית ? :)
ראית מה זה?

אגב אני ונמר גם לא מסכימים על מכוניות ועל פוליטיקה.

ועדיין הוא אחד האנשים הנחמדים והטובים שאני מכיר.

אנחנו באתר מקבלים דעות של אנשים שונים כל עוד זה לא פוגע באנשים עצמם, במי שהם, בעיסוקם ובכלל בחייהם הפרטיים.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
זה ציני או רציני ?
אני אגיד רק דבר אחד על זה.
אחרי שפירקתי בחיי איזה 100 לפטופים לפחות, אין חיבורי usb נורמלים. הכלוב פח שמחזיק את החיבור עדין ביותר וזוויות הורגות אותו וגם לחץ.
בנוסף בגלל המבנה של החיבור שהוא גם ככה פח אשפה (usb זה הbt של עולם החיבורים,מהיר,פשוט,זול,מעפן) שיש לו פלטה שפו קטן והיא נשברת או מתעקמת וזה כל מה שמחזיק את המגע בין הקונקטורים דווקא שם הייתי שם את מירב המחשבה לאיך הדבר הזה לא זז ומוגן לגמריי.
מה שאני רואה בתמונה זה חיבור תחת לחץ.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
אני אגיד רק דבר אחד על זה.
אחרי שפירקתי בחיי איזה 100 לפטופים לפחות, אין חיבורי usb נורמלים. הכלוב פח שמחזיק את החיבור עדין ביותר וזוויות הורגות אותו וגם לחץ.
בנוסף בגלל המבנה של החיבור שהוא גם ככה פח אשפה (usb זה הbt של עולם החיבורים,מהיר,פשוט,זול,מעפן) שיש לו פלטה שפו קטן והיא נשברת או מתעקמת וזה כל מה שמחזיק את המגע בין הקונקטורים דווקא שם הייתי שם את מירב המחשבה לאיך הדבר הזה לא זז ומוגן לגמריי.
מה שאני רואה בתמונה זה חיבור תחת לחץ.
אכן כך, usb זה חרא של חיבור תמיד אמרתי, גם usb-c טוב בחודשים הראשונים ואז גם נהיה חלשלוש
בגלל זה אני מעדיף לא לשחק עם החיבור ומשתדל לא לנתק בכלל
אבל אם לא נוגע לא צריך כלום (פשוט לא לגעת)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כן ה C גם מכה, והוא סובל מעומסים של יותר מדיי חיבורים.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
כן ה C גם מכה, והוא סובל מעומסים של יותר מדיי חיבורים.
לא מבין אחרי כל כך הרבה שנים לא עושים משהוא נורמלי

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אגב אני ונמר גם לא מסכימים על מכוניות ועל פוליטיקה.

ועדיין הוא אחד האנשים הנחמדים והטובים שאני מכיר.
גם אני !!! גם אני !!!......חושב שבשיחות הטלפון ובפגישות איתו אנחנו אחלה מסתדרים ומסתחבקים , והוא נחמד לי לאללה......עד שזה מגיע לענייני פורום .......ואז הוא מעיף אותי.......אבל בנחמדות ;)

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אצלי הלאפטופ מחובר למגבר
עם כבל כמו שבתמונה,היואס בי
לא יושב טוב,הוא חופשי כזה
מה אני יכול לעשות?
האמת שקבצי פלאק שומעים מצויין.
אבל הייתי רוצה לשפר תחיבור.
אני משתמש עם כבל הכי פשוט!
האם העברה לכבל יקר יותר תשפר?
והחיבור יהיה טוב יותר עם כבל יקר יותר?
או המלצה אחרת?
תודה מראש
אין לי תכבל כמו שבתמונה!
אצלי זה כבל פשוט של מדפסת..

תמונות מצורפות

• Screenshot_2020-06-13-10-00-17.png
    Screenshot_2020-06-13-10-00-17.png
    KB 287.4 · צפיות: 90

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
אצלי הלאפטופ מחובר למגבר
מה אני יכול לעשות?
או המלצה אחרת?
תודה מראש
אין לי תכבל כמו שבתמונה!

AudioQuest Carbon נחשב בעיני כבל מדהים !
אם קיימת בעיה אזי לא באיכות הכבל.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אצלי הלאפטופ מחובר למגבר
מה אני יכול לעשות?
או המלצה אחרת?
תודה מראש
אין לי תכבל כמו שבתמונה!
תישאר עם הכבל מדפסת. האות שעובר הוא דיגיטלי, כלומר או ששומעים או שלא.

תשקיע באקוסטיקה ותשמע דרך audirvana או roon. מניסיוני השיפור משמעותי מול foobar ושאר החינמיות.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
אצלי הלאפטופ מחובר למגבר
מה אני יכול לעשות?
או המלצה אחרת?
תודה מראש
אין לי תכבל כמו שבתמונה!

עד גבול מסוים שווה להחליף לכבל יותר טוב אני משתמש - AQ carbon
אם יקר מידי גם בסין יש טובים מספיק

נערך לאחרונה ב:

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
תודה רבה אנשים טובים.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
היי גנדה
משהו מומלץ מהרשימה ששלחת?
או כל כבל שם טוב מספיק.

e&k

עוסק בתחום
מעורבות
61
נקודות
28
אני איש של מקורות "מסורתיים": הרבה שנים הייתי עם פטפון, ואחרי שמצאתי את עצמי תקוע עם מוזיקה לבתי אבות, עברתי לנגן תקליטורים. עד היום. כולל. מכל מקום, ניסיתי פעם אחת, לפני כמה וכמה חודשים, לשמוע ממחשב. עשיתי את רוב, אם לא את כל הטעויות האפשריות, והתוצאה נשמעה בהתאם. הרפיתי.

בכל אופן, לאחרונה שמעתי אצל חברים תוצאות בהחלט מרשימות עם מחשב, והחלטתי לנסות שוב. אני רוצה לשתף אתכם ברשמים שלי, בניסויים השונים, ובתוצאות שלהם. המומחים בכם, נא לגלות סבלנות. בעלי הסטרימרים המצוינים וכיו"ב, גלו גם אתם אורך רוח.

אז קודם כל שמתי בצד את הנגן שלי, והעמדתי יפה על המדף שלו ממיר נהדר של CEC, מדגם DA5 (ראו תמונה).

אחר כך הנחתי לידו מחשב שקניתי לא מזמן – HP Pavillion. ניקיתי אותו מכל מה שלא הכרחי, והתקנתי עליו את התכנה הנהדרת של AUDIRVANA.

כמו שאתם רואים בתמונה, למדתי שאסור לזלזל בהעמדה נכונה של המחשב, בדיוק כמו כל מכשיר אחר. העמדתי תחתיו משככים אקטיביים (מעולים!) של SOLID TECH, והכי חשוב – אחד בדיוק מתחת למאוורר. זה משיג שתי תוצאות: אחת, ספיגה יעילה של הוויברציות מהמחשב; שתיים, אוורור מצוין למחשב בזכות הרווח הגדול מהבסיס. ספייקים רגילים יכולים להשיג את התוצאה השנייה, אבל לא את הראשונה.
צפה בקובץ המצורף 49564 צפה בקובץ המצורף 49564
לצמצום הוויברציות חשוב שהמחשב יהיה סגור. יותר מדי פעמים ראיתי מערכות עם מחשבים פתוחים.

על כבל USB טוב אין מה להרחיב: הכרחי! בדיוק כמו כל כבל אחר במערכת, ואולי טיפה יותר. שם נמצא ההבדל בין לשמוע רע לטוב. הכבל שלי הוא של ACOUSTIC REVIVE – הכי טוב לטעמי שמצאתי בגבולות המחיר שהרשיתי לעצמי.

נעבור לראוטר. אז מצאתי שכדי לקבל את התוצאות הכי טובות חובה שהמחשב יהיה מחובר ישירות לראוטר. ולא סתם מחובר, אלא בכבל טוב. מפליא כמה השפעה יש לכבל הזה על התוצאה הכללית. שוב, גם כאן חיברתי כבל של ACOUSTIC REVIVE – חברה מצוינת, גם אם די גזלנית. 1600 ג'ובות על כבל LAN! טירוף, אבל נפלא. עם הכבל הזה הצליל הופך להיות מלא, חלק כמו מים על הגב, קוהרנטי, ממוקד, ועם במה תפלצתית.

קפיצה נאה בתוצאה, ולשם שינוי זולה, קיבלתי כשהחלפתי את הכבל מהקיר אל הראוטר מ-CAT5 ל-CAT6. אמנם הכבילה הפנימית בבית היא CAT6, אבל הזמנתי כבל CAT7 לא יקר, וכנראה איכותי, כדי להחליף את הכבל הזול הקיים. מעניין מה תהיה התוצאה.

עניין נוסף: חשוב שבזמן ההאזנה המחשב יעבוד על הסוללה שלו. ההבדל בין עבודה עם הסוללה לבין חיבור לחשמל הוא משמעותי מאוד.

לפני שאסכם את הרשמים, אעבור לעניין התוכן. בדקתי את קובוז ואת טידל. קובוז טוב יותר לטעמי מכל הבחינות: מוזיקלית, מבחר, והגשה. אז נשארתי רק עם קובוז. בכל אופן, אני ממעט מאוד לשמוע בסטרימינג: אני מוצא שהוא מתאים אולי למוזיקת רקע (למי ששומע ככה מוזיקה. לא אני.), ולבדיקת ביצועים שונים או חומר לא מוכר. אבל לשמיעה רצינית (ובשביל זה אנחנו משקיעים כל כך במערכות שלנו), הקובץ במחשב עושה את העבודה הכי טובה. ובפער ניכר.

אז יחד עם כל בדיקות הציוד התחלתי לחקור את נושא הריפינג. בדקתי כל מיני תכנות ריפינג, ומצאתי שהטובה ביותר היא של dbpoweramp, והיא גם די זולה, ולאחרונה עברה עדכון משמעותי.

בעבודת פרך ניסיתי את כל (!) הפורמטים שאתם רואים בתמונה, ומצאתי שהפורמט הכי משכנע, ובצורה ברורה, הוא של WAVE. ב-WAVE עצמו ניסיתי את כל הדגימות האפשריות (ראו תמונות), ומצאתי ש-as source עושה את העבודה הכי טובה.

אה, כן, וחשוב שהריפר שלכם יהיה מאוזן פלס, ולא מחובר לחשמל...

אני מקווה שהניסויים שלי יחסכו לכם הרבה זמן וקללות.

טוב, אז מה הסיכום? פשוט למדי: בחיי שהתוצאה משכנעת, ובמקרים של קובץ hi-res טוב, די מעוררת הרהורים.
כל הכבוד על החשיבה המעמיקה , לדעתי בגישה הזו בתחום שלנו אתה בהחלט תמשיך למקסם תוצאות ותקבל הנאה מרובה . ברכות (ורד)

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
היי גנדה
משהו מומלץ מהרשימה ששלחת?
או כל כבל שם טוב מספיק.
החנות עצמה מומלצת מאוד (קניתי מספר פעמים) שווה לקרוא ביקורות של אנשים שקנו ודעתם
על כל ביקורת שלילית אחת כך בחשבון שזה הביקורת הכי אמיתית לגבי מוצר או החנות
את אלה אני קורא ולא את ה- 5 כוכבים
(תתעלם מבודדים שפשוט לא קיבלו את המוצר בגלל בעיות דואר שיש לכולם מידי פעם)
אתה יכול חופשי לשאול אותה על מוצר היא עונה דיי מהר
גם על ביקורות שליליות היא עונה מה נעשה על מנת לפתור בעיה
אחלה חנות

נערך לאחרונה ב:

נוריאל

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
למה אין משכך ומחזיק לכבל usb?
למה דווקא את הלפטופ הזה ?
האם עשית השוואה בין שקעי הusb השונים של הלפטופ? אולי יש אחד יותר טוב?
איך אתה מבטל את הצטברות החשמל הסטטי מהשטיח אל הלפטופ?
האם המאוורר של המחשב לא מרעיש ?
איזה דיסק קשיח יש לו?
ביטלת את חיבורי הwifi והבלוטות?
איזו מערכת הפעלה רצה עליו?

תודה על השאלות המעניינות. הנה התשובות:
1. ברור שיש.
2. הנה נקודה שדווקא חשבתי עליה, ומשום מה לא בדקתי אותה. זאת אעשה!
3. בחרתי בלפטופ הזה כי ראיתי שיש אותו לכמה וכמה כתבי אודיו בחו"ל. בנוסף, לא רציתי להשתגע במחיר לפני שאבין לעומק את התחום, ותמיד יהיה לי מה לעשות בו אם אעבור למשהו יותר משובח.
4. עם לוח העץ והמשככים.
5. ברור שהוא מרעיש, אבל זה קורה מעט. נדיר שאני שומע אותו בזמן האזנה.
6. SSD
7. מעניין! הבלוטות סגור, אבל גם את ה-WIFI?
8. ווינדוס 10

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אחלה.
כזכור לי לוח עץ ומשככים ממתכת מוליכים.

למחשבי hp יש ביוס משוגע. צריך לעבוד עליו, למשל ביטול c state וכו...

איזה ssd?

בתמונה לא רואים את מה שמחזיק את הכבל....אבל שים לב שבתמונה הכבל יושב באלכסון ומפעיל לחץ היסטרי על המחבר.

אני גם משתמש בוינדוס 10, אבל חייבים לעשות עליהם עבודה קלה להוריד לא מעט שטויות שרצות ברקע שמאוד משפיע על הביצועים.

wifi וbt משדרים באותו תדר 2.4 ו 2.45 אבל wifi משדר פי 10 יותר חזק וגם צורך הרבה יותר חשמל. אם אתה רוצה מחשב מוזיקה אמיתי הייתי פשוט שולף את הכרטיסים החוצהץ

מציע לך לוותר על לפטופ בעתיד, לפטופ הוא יצור רועש במיוחד, המעבדים שלהם מוחלשים יחסית, ואתה משלם פרמיום על הניידות.

מקווה שתרמתי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מציע לך לוותר על לפטופ בעתיד, לפטופ הוא יצור רועש במיוחד, המעבדים שלהם מוחלשים יחסית, ואתה משלם פרמיום על הניידות.
.
בעניין הלפטופ, יש עניין אחד שנוגע לחוויתיים שבהם לפטופ אמור להצטיין - ברגע שמנגנים איתו על סוללה ולא על חשמל, להבנתכם, זה אמור להיות מעולה כי הספק הוא לא ממותג, הוא גם לא לינארי ...זו סוללה והיא אמורה להיות מקור הכוח הכי נקי וטהור בעולם.......ואני לא ציני - זה אכן כך.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
בעניין הלפטופ, יש עניין אחד שנוגע לחוויתיים שבהם לפטופ אמור להצטיין - ברגע שמנגנים איתו על סוללה ולא על חשמל, להבנתכם, זה אמור להיות מעולה כי הספק הוא לא ממותג, הוא גם לא לינארי ...זו סוללה והיא אמורה להיות מקור הכוח הכי נקי וטהור בעולם.......ואני לא ציני - זה אכן כך.
לגבי סוללות אתה צודק אבל לדעתי אתה תמיד עובר קודם דרך הסוללה בין אם הכבל מחובר או לא
(במקרה בודק איך להפעיל את הנוק עם סוללות 21700 (יש לי מלא)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אפילו אם ספק מחובר במקביל לסוללה, לדעתי, דגש דעתי, יהיה עדיין את ה-Ripple של ספק הכוח.....אומנם בעוצמה מוחלשת מאוד כי הסוללה היא מעין קבל ענק .....אבל קיים.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אפילו אם ספק מחובר במקביל לסוללה, לדעתי, דגש דעתי, יהיה עדיין את ה-Ripple של ספק הכוח.....אומנם בעוצמה מוחלשת מאוד כי הסוללה היא מעין קבל ענק .....אבל קיים.
ומה בדיוק יקרה לביטים ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור