הקמת מערכת - ציוד מודרני vs. ציוד ענתיקה

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לאחרונה אני רואה סייחים צעירים ומתקדמים , מלא טכנולוגיה של סיבים אופטיים שמעבירים אינפורמציה למסרים חכמים בכדי לא ליצור שדות אלקטרומגנטים, שנאים קטנים ומאוזנים , הרבה לדים במקום נורות ,וגם המחירים נאים פלוס לכל מכשיר ,לעומתם הישנים , כבדים פחד ,טכנולוגיה של תקופת האבן , בלי מגעי טאץ ,והמחירים - משהו על גבול משקל הנחושת ,
ואז אתה האודיופיל הצעיר ,בואכה לבנות מערכת , מה תעשה ? הרי בגלל המחירים הגבוהים תאלץ לקנות ציוד מודרני מדגמי התחלה , או לחליפין באותו מחיר תוכל לקנות גרוטאות ברזל ישנה וכבדה שאבדו נעוריה ונס ליחה ,
אבל אני אומר לכם שלא הכל טכנולוגיה ,ופעם היו בונים חבלז לעומת הסייחים הצעירים והמחורבנים של היום ,
והנה אני מסתכל קצת על אודיופילים ותיקים ומביני עניין ,יש להם תוצאות חלומות בבית עם ציוד על גבול הארכאולוגי ,תראו למשל את יואל , שאין עוררים שהוא מבין עניין , וגם בודק את אשר הוא עושה ,ולא דוחף סתם ציוד הביתה , הציוד שלו ישן פחד , אבל הכל צימוקים ושקדים של פעם , ולכן יש לו תוצאה מופלאה במחיר שוה לכל נפש , גיא לנדאו עם המגברים המדהימים שלו שמחירם באמת על גבול המישקל ברזל ,הרי אין יותר דברים כאלו ,רמקולים ישנים אצל דני בכור במחירים של סט ספייקים לרמקול מודרני ,
אז אני שואל אותכם בלי לציין שמות חברות ,האם כדאי לקנות נניח איזה אינטגרייטד מחברה נוצצת וחדישה עם לדים כחולים ומגיעי טאץ , או לקנות איזה מגבר וקדם של פעם בגרושים , קצת לשפץ ולקבל איכות אחרת לדעתי ,
אותו דבר בענייני רמקולים , הרי היצרנים קיבלו בשנים האחרונות מחלת אפסים ,אז נניח רמקול מודרני בעשרים אלף שקל במחירים של היום זה ממש רמקול בסיסי , אבל באותם עשרים רמקול בן עשר זה כבר סיפור אחר ,לא?
כמובן מי שיש לו מלא כסף ,שיבושם לו ,אבל אודיופיל צעיר גם בכיסו ,כדאי שיפשפש קצת בדברים הישנים , מכיוון ששם נחבאים יהלומים שקשה למצוא מודרניים שכמותם .

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הבהרה , בקשר לציוד דיגיטלי כמו ממירים למשל , כנראה מה שכתבתי למעלה אינו נכון ,אבל שם דווקא המחירים יורדים לאט לאט .

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
משקל זהב :). או משקל ברזל וצליל זהב. גם הולך.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אם אתה מתכוון לוינטאג׳ אז לטעמי ישנן מעט מאוד מערכות שנשמעות מספיק טוב.
ציוד מודרני ברוב המוחלט של המקרים (במיוחד רמקולים) ישמע טוב יותר.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא וינטג , סתם ישן ,מה לא טוב ב"הלקרו" של פעם במחיר של אינטגרייטד חדש ?
אמטי אומג ב30000 שקל במקום איזה "פיאגה " אנטרי לבל?או איזה אוולון אדילון באותו מחיר במקום איזה מוניטור חדיש ?
לא לכולם יש אפשרות לקנות קונטריבה ב200000 ,אבל קח 200000 לך תקנה איזה אלכסנדריה מודל שנות אלפיים ,יש לאלקסנדריה משהו שגם טידל לא יודע לעשות.
הרי לא מזמן דיברנו על איזופון ערבה ומאה אלף שקל חזרה בכיס ? לא ככה?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
בגדול אני בעד ציוד ותיק לא ענתיקה 10 אפילו 15 שנה במיוחד ברמקולים שמבחינה טכנולוגית לא היו פריצות דרך משמעותיות בעשור האחרון , המחירים של ציוד חדש המירו לשחקים ובכללי חוץ ממוצרי קצה רמת הבניה יורדת עם השנים .
אבל צריך לקחת בחשבון סיכונים מחושבים הסיכוי לבעיות גדול יותר. אבל למי שיש תקציב מצומצם רק ותיק משומש .
לדוגמה המגבר + רמקול שלי עלו לי 22000 שח. מחירם כחדש בשנת 2000 +\ - 450000 שח מחיר חו"ל (אן לי מושג מה היה מחירם בארץ אבל אני מניח שיותר ) כיום מחיר המגבר שהחליף את שלי בסביבות 18000 והרמקול שהחליף את הדגם שיש לי ( פיזית מדובר ברמקול יותר קטן חצי במשקל 20 ס"מ פחות בגובה שומר על אותה תכנולוגייה פחות או יותר ) בסביבות 50000שח בחו"ל
עד היום עלות תיקונים 150 שח אבל צריך להביא בחשבון נגיד שליחת דריוורים לשיפוץ בחברה עם יהיה צורך יכול להגיע לעשיריה.
מגברים לא בעיה לשפץ ולתקן בארץ בעלויות סבירות

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
אלדר, בלבלת קצת עם ה"ציוד ענתיקה" לדעתי ענתיקה זה משנות ה50-60 ולא לזה התכוונת
הדברים הטובים של שנות ה90 ותחילת ה2000 עומדים מול הציוד שיש היום, ובחצי/ שליש מחיר משתלמים יותר.
הם אולי יותר מכוערים, מגושמים, וחלקיהם קצת מיובשים וסדוקים מול חדשים. ההחלטה חדש/ישן יותר קשורה לאופי של הבנאדם ולאו דווקא לביצועי הציוד.
כמו שהרב נוסעים במאזדה חדשה ולא באודי 3 שנים על הכביש.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אלדר, בלבלת קצת עם ה"ציוד ענתיקה" לדעתי ענתיקה זה משנות ה50-60 ולא לזה התכוונת
הדברים הטובים של שנות ה90 ותחילת ה2000 עומדים מול הציוד שיש היום, ובחצי/ שליש מחיר משתלמים יותר.
הם אולי יותר מכוערים, מגושמים, וחלקיהם קצת מיובשים וסדוקים מול חדשים. ההחלטה חדש/ישן יותר קשורה לאופי של הבנאדם ולאו דווקא לביצועי הציוד.
כמו שהרב נוסעים במאזדה חדשה ולא באודי 3 שנים על הכביש.
צודק:בעד:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
יש גם לא מעט "יציאות" משנות ה-50/60 אבל הדברים הטובים באמת כבר לא כל כך זולים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
א. 8 עמודים.
ב. כבר היינו בזה. ברוב המקרים של ניסיונות בהם העמדתי ציוד ישן מול חדש, החדש לקח. אמנם לא היו הרבה ניסיונות כאלה, אבל כמעט בכולם זה היה נכון. אותו הדין לגבי מגברים, נגנים וגם רמקולים היה לי מקרה כזה.

שוב, אנחנו מדברים על הפרשי שנים של לפחות 10.

הבעיה עם ציוד ישן ברמות שגיא ושכמותו מתעסקים בו, היא שכמעט בלתי אפשרי להאזין לי בזה בבית. כל תהליך קבלת ההחלטות הופך מתהליך קניה מושכלת להימורים על סכומים גבוהים, כשעל הפרק לא שולחן בלאק ג'ק או רולטה אלא התוצאה הסופית. לחלק זה מתאים. לחלק לא. לי לא.

קח דוגמא את המגברים המפלצות האלה שלו. כששקלתי לקנות הגברה אז פזלתי לכיוון, אבל אין שום דרך להאזין לדבר הזה בבית. אתה מדבר על סכום שנע בין 50 ל- 100 אלף ש"ח, שהוא לחלוטין הימור. זה משאיר רק משוגעים כמו גיא, או אנשים ששמעו פעם את המגבר וחמים עליו אש מסיבה כזו או אחרת.

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
בדרך כלל כפי שצוין כאן, זה ענין של העדפת סאונד.
מסיוני לרוב מוצרי האלקטרוניקה שנוצרו בעבר (כולל רמקולים) היו בעלי סאונד על הגוון החמים.
נורא מהנים בהאזנה ראשונית וגם לאורך זמן. אבל, לפי דעתי עם השנים דברים השתנו ומהנדסי אלקטרוניקה
מנסים להגיע לסאונד הנטראלי ביותר ללא צבע. כמו כן, רכיבי האלקטרוניקה עברו שידרוגים.
אני כן מאמין שהיום מוצרי האלקטרוניקה יותר טובים ואיכותיים מפעם. גם ה-Case של המוצרים יותר מושקעים לדעתי.
אני מעדיף את הטכנולוגיה החדשה לאומת הישנה, הרי צריך ללכת תמיד קדימה ולא אחורה.
אבל שוב, כל אחד והעדפתו.

בברכת יום טוב ושקט.

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
אמרתי לעצמי "אביא איזה דינוזאור מהעבר, נשפץ ויהיה טוב"
הבאתי קנווד 9100, לפני שיפוץ נשמע בסדר, אין שקט אך יש פוטנציאל
לאחר שיפוץ יש מעט שקט, אבל אין כלום מלבד תחום תחתון וכוח.
בסופו של דבר נמכר למשפץ והפסדתי כסף שהיה קריטי בתקופה.
נראה לי שכאן סיימתי את הרומן הקצר עם מגברי ss וינטאג'

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אמרתי לעצמי "אביא איזה דינוזאור מהעבר, נשפץ ויהיה טוב"
הבאתי קנווד 9100, לפני שיפוץ נשמע בסדר, אין שקט אך יש פוטנציאל
לאחר שיפוץ יש מעט שקט, אבל אין כלום מלבד תחום תחתון וכוח.
בסופו של דבר נמכר למשפץ והפסדתי כסף שהיה קריטי בתקופה.
נראה לי שכאן סיימתי את הרומן הקצר עם מגברי ss וינטאג'

כן,
אבל עליך גם לדעת שעבור מגברים כאלה מכל תקופה שתבחר,עליך לשדך לרמקול מוצלח מאותה התקופה.
רק אז תוכל להשיג תוצאה מיטבית עם הציוד המדובר.

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
כלומר רמקול סתום ולא מפורט שלא ישקף שום דבר שהמגבר "לא רוצה " שתדע..?

rozshay

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
לא כל מפלץ וינטאג "מהולל" שווה את ההשקעה
זכורה לי מאוד מאוד לטובה המערכת וינטאג jbl300 שגיא תרם לתערוכה בזמנו,
ובכלל נראה שכל מה שגיא שם עליו את היד נשמע זהב.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
כלומר רמקול סתום ולא מפורט שלא ישקף שום דבר שהמגבר "לא רוצה " שתדע..?

ראה,
אני לא יודע למי מסרת את המגבר הזה לשיפוץ.
אין לדעת מה נעשה/לא נעשה שם בדיוק.
אבל למגבר שציינת יש פוטנציאל לנגן בצורה מניחה את הדעת.. גם אם לא מתחרה בשקיפות של מגברים עכשוויים, הוא אמור לתת ביצועים מרשימים שתואמים את סיגנון תקופתו.

ולידיעתך,
גם את ה"סיגנון התקופתי" של המגבר הזה ניתן לשנות ולעדכן, אבל זה כבר מחוץ למסגרת ההגדרה של "שיפוץ"..

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מה זה ווינטאג',10,15,יותר שנים אחור?
אולי הסידי שלי גם נחשב ווינטאג,הסידי של אלדר?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
ווינטאז' זה לא 10/15 שנים אחורה. אלא עד שנות ה 70 בערך.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ווינטאז' זה לא 10/15 שנים אחורה. אלא עד שנות ה 70 בערך.

או עכשיו משיש לנו הגדרה זה אחלה.
מעניין שהקלטות משנות ה-60 ג'ז למשל וגם קלאסי היו מצוינות ,וציוד שמע לא היה באותה רמה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור