הקונצ'רטו לצ'לו של דבוזאק

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תוכל להמליץ על ביצועים ספציפיים?
ל"ריקודים" יש ביצוע קלאסי עם Szell, אבל ההקלטה לא משהו, אפילו ב-SACD, וביצוע שכן מוקלט היטב עם Iván Fischer, שיש לו גרסאות SACD ו-Blu-ray Audio. ככל הידוע לי, הגרסאות ב-Philips וב-Channel Classics הן של אותה הקלטה.

ל"סקרצו" יש ביצוע מצוין עם István Kertész, שגם מוקלט מצוין, אבל הבעיה שרוב הרימאסטרים ישנים ולא מזהירים, למעט גירסת ה-Blu-ray Audio, שמכילה גם ביצועים מצוינים לכל הסימפוניות, הפואמות הסימפונית ועוד, אבל קשה להשיג אותה. בתקליטים, הסקרצו משולב עם הסימפוניה השמינית בביצוע נהדר, אז אם אין ברירה, אולי... יש גם הדפסה מוצלחת של Speakers Corner, ויש גם SACD יפאני.

אבל נראה לי שהכי מומלצות הן הגירסאות של Rafael Kubelík, שיצאו בסדרת "Trio" של DG, וכוללות את הריקודים, הסקרצו, הפתיחות והפואמות הסימפוניות, כולם בביצועים מעולים ממש. ההקלטה לא באיכות "הדגמה" אבל סבירה בהחלט.

הלינקים הם לצורך זיהוי בלבד, לא בהכרח המקור הזול/האמין ביותר. מציע לבדוק גם באמזון ובסניפיה השונים, כולל ביד שניה, במיוחד amazon.com ו-amazon.co.uk, וכמובן ב-Discogs וב-eBay, ולקחת את האופציה הזולה ביותר כולל משלוח, ממוכר עם feedback סביר. בקניות מ-amazon אני קונה אפילו ממקורות עם feedback כמו 92%, כי אם יש בעיות, amazon עושים refund בלי בעיות, אבל לא חייבים לקחת את הסיכון.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
לאוזניי הרימאסטר הזה נישמע יותר טוב מההקלטה המקורית:https://www.prestomusic.com/classical/products/8457740--dvorak-the-slavonic-dances-remastered

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לאוזניי הרימאסטר הזה נישמע יותר טוב מההקלטה המקורית:https://www.prestomusic.com/classical/products/8457740--dvorak-the-slavonic-dances-remastered
לא ברור לי למה אתה מתכוון ב"הקלטה המקורית" -- הרי לא שמעת את המאסטר טייפ המקורי, ובטח לא את ה-session tapes שמהם הוא הורכב, שרק להם אפשר באמת לקרוא "ההקלטה המקורית".

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אין בזה שום אלמנט של מקוריות, להיפך, זה בכלל CD-R שמיוצר לפי דרישה -- לכן זה נקרא Presto CD -- וכנראה העתקה של איזה CD שמי יודע מתי עשו לו רימאסטרינג, יוכל להיות שאפילו לפני עידן ה-hi-res ו-noise shaping כמו SBM.

אז הגיוני לגמרי שגרסת ה-hi-res שהצבעת עליה קודם תישמע עדיפה על זה, וזה לכשעצמו לא הישג גדול.

שאלה אם היא עדיפה על ה-SACD -- אני לא בטוח לכאן או לכאן, ולא מתכוון לקנות אותה כדי להשוות -- אני ממילא מעדיף את Kubelík.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור