הצעה לשפה משותפת: אודיופילים, אוהבי מוסיקה ומה שביניהם

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
[FONT=&quot]הצעה לשפה משותפת: אודיופילים, אוהבי מוסיקה ומה שביניהם[/FONT]​

Adjusted from Wikipedia: Suffixes with the common part -phil- (-phile, -philia, -philic) are used to specify some kind of attraction or affinity to something, in particular the love or obsession with something. They are antonymic to suffixes -phob-. Philia is an ancient Greek word for love

[FONT=&quot]הגדרות מוצעות:[/FONT]
[FONT=&quot]
אוהב מוסיקה (מוסיקופיל):[/FONT]
[FONT=&quot] מי שאוהב לפחות סוג אחד של מוסיקה (קלאסית, ג'אז, רוק, סינית, אינדיאנית, לא משנה מה), אפילו אם הסוג הזה בעיני מישהו אחר אינו מוסיקה בכלל. זאת ללא תלות באם איכות הצליל חשובה בעיניו או לא. תכונה זו מוגדרת ע"י האהבה בלבד, ולא ע"י ההבנה/המומחיות בתחום, יכולת השמיעה/אבחנה, כמות הדיסקים, יכולת נגינה ו/או קריאת פרטיטורות ו/או סולפג' וכיו"ב.[/FONT]​
[FONT=&quot]
אודיופיל:[/FONT]
[FONT=&quot] מישהו שאוהב ומתעניין בסאונד עצמו ושחשוב לו שאיכות הצליל תהייה טובה (לפחות לטעמו). זאת ללא תלות באם הצלילים המושמעים הם מוסיקה או לא. תכונה זו מוגדרת ע"י האהבה בלבד, ולא ע"י ההבנה/המומחיות בתחום, יכולת השמיעה/אבחנה, כמות הדיסקים, סוג הציוד שמוחזק בביית, בעלות על [/FONT]test/audiophile discs/LPs[FONT=&quot] וכיו"ב.[/FONT]​

[FONT=&quot]ציודופיל:[/FONT][FONT=&quot] מישהו שאוהב ומתעניין בציוד עצמו, זאת ללא תלות באם איכות הצליל חשובה בעיניו או לא, אם כי בדרך כלל היא כן חשובה, ולכן זו בהכללה תת-קבוצה של האודיופילים. מדובר בכאלה שרק לראות או לשמוע על (לפני לשמוע את) הציוד שמעניין אותם כבר לכשעצמו "עושה להם את זה". תכונה זו מוגדרת ע"י האהבה בלבד, ולא ע"י ההבנה/המומחיות בתחום, יכולת השמיעה/אבחנה, סוג הציוד שמוחזק בביית וכיו"ב.[/FONT]​

[FONT=&quot]בעל יכולת אבחנה (בתחום מסויים):[/FONT][FONT=&quot] אדם שמבחין ויודע לאבחן דברים בתחום מסויים, כמו מי שמבחין בגווני כלים בתחום המוסיקה, או במאפיינים של מערכת/רכיב. תכונה זו מוגדרת ע"י היכולת בלבד, ואדם כזה לא חייב להיות מומחה בתחומו.[/FONT]​

[FONT=&quot]בעל יכולת כתיבה (בתחום מסויים):[/FONT][FONT=&quot] מי שיודע איך לכתוב בצורה משכנעת ורותמת, לפעמים עד כדי "מכירת קרח לאסקימוסים". תכונה זו מוגדרת ע"י יכולת הכתיבה בלבד, ואדם כזה לא חייב להיות בעל יכולת אבחנה ו/או מומחה בתחומו, אם כי אלה כמובן עוזרים. המצב בו למישהו יש יכולת כתיבה גבוהה אבל חסר לו בתחום המומחיות ו/או יכולת האבחנה עלול להיות בין מביך למשעשע, ולפעמים, כשמסתמכים יתר על המידה כל כתיבתו המשכנעת, גם ממש כואב, כולל הוצאות מיותרות ומפחי נפש.[/FONT]​
[FONT=&quot]
מומחה לציוד (בתחום מסויים):[/FONT]
[FONT=&quot] מישהו שמכיר הרבה סוגי ציוד בתחום נתון (למשל [/FONT]audio[FONT=&quot] ביתי או לאולמות, או רק רמקולים, או [/FONT]video[FONT=&quot] כנ"ל) ואת תכונותיהם. זאת ללא תלות באם הוא באמת אוהב את הציוד ו/או הסאונד או לא. זה יכול להיות גם עובד בחנות סטריאו שמדקלם את כל תכונות המוצרים שבחנות ואצל המתחרים, אבל בביית הוא לא רוצה לשמוע ציוד, סאונד ו/או מוסיקה. עם זאת, בהרבה מקרים אדם כזה הוא גם ציודופיל ו/או אודיופיל ו/או אוהב מוסיקה. תכונה זו מוגדרת ע"י מומחיות בלבד, ולא ע"י מידת האהבה, סוג הציוד שמוחזק בביית, וכיו"ב. כמוכן, המומחה לתחום אינו חייב להיות בעל אבחנה בתחום, אבל זה בהחלט עוזר.[/FONT]​
[FONT=&quot]
מומחה לסאונד (בתחום מסויים):[/FONT]
[FONT=&quot] מישהו שמומחה לתחום מסויים בסאונד. זה יכול להיות אקוסטיקאי, שמתמצא באקוסטיקה ביתית או לאולמות, וזה יכול להיות מישהו שיודע לעזור בייעוץ לשיפורים בסאונד מהסוג של שינויי מיקום ו/או טיפולים אקוסטיים וכו'. הוא יכול להיעזר במומחים לציוד (תחום נפרד) ו/או להיות מומחה לציוד בעצמו. תכונה זו מוגדרת ע"י מומחיות בלבד, ואותו אדם אינו חייב לאהוב סאונד או מוסיקה. כמוכן, המומחה לתחום אינו חייב להיות בעל אבחנה בתחום, אבל זה בהחלט עוזר.[/FONT]​
[FONT=&quot]
מומחה למוסיקה (בתחום מסויים):[/FONT]
[FONT=&quot] מישהו שמומחה לתחום מוסיקה מסויים, למשל הרמונייה קלאסית, או קונטרפונקט, או היסטורייה של המוסיקה בתחום, בניית כלים, מסורת נגינה בכלים מסויימים, וכו'. תכונה זו מוגדרת ע"י מומחיות בלבד, ואותו אדם אינו חייב לאהוב את תחום המוסיקה שהוא מומחה בו או מוסיקה בכלל. כמוכן, המומחה לתחום אינו חייב להיות בעל אבחנה בתחום, אבל זה בהחלט עוזר.[/FONT]​
[FONT=&quot]
אודיופילייה נרבוזה:[/FONT]
[FONT=&quot] (על משקל אנורקסייה נרבוזה) אודיופילייה שהגיעה לרמת אובססייה, שהסימפטום הנפוץ ביותר שלו הוא "שדרגת"[/FONT]​
[FONT=&quot]
שדרגת (ר' ו-ג' בסגול) - "[/FONT]
upgradophilia[FONT=&quot]":[/FONT][FONT=&quot] מחלת (או סימפטום) השידרוג, בעיקר שידרוג מתמיד ובלתי נילאה[/FONT]​
[FONT=&quot]
נקודות לתשומת לב:[/FONT]

[FONT=&quot]אפשרי גם לאהוב מוסיקה וגם להיות אודיופיל, בלי שום סתירה ובלי שום תלות ביניהם[/FONT]​

[FONT=&quot]אם מישהו גם אוהב מוסיקה וגם אודיופיל, זה לא אומר שהוא לא יכול ליהנות לפעמים ממוסיקה גם בסאונד בינוני/גרוע (למשל ברדיו "פושטי" באוטו או מטראנסיסטור קטן באמבאטיה), אם כי ודאי עדיף לו מערכת טובה ומקור טוב.[/FONT]​
[FONT=&quot]
"גרוע" מזה, אדם כזה יכול אפילו לסבול בעת שמיעת מוסיקה טובה במערכת סופרלאטיבית רק בגלל איזשהו[/FONT] imperfection [FONT=&quot]במערכת [/FONT](sad)

[FONT=&quot]לפי הגדרות אלה, אין משמעות לאמירה ש-א' הוא יותר/פחות אודיופיל מ-ב', או ש-ג' הוא אודיופיל "אמיתי" או לא -- עד כמה שידוע לי, אין דרך למדוד אהבה.

אין גם משמעות לאודיופיל "טוב" או "רע" (== אדם שהאודיופיליות שלו היא טובה/רעה), אלא רק, לכל היותר, לאדם "טוב"/"רע".

[/FONT]​
[FONT=&quot]כמוכן, לא מוגדר יחס עדיפות מכל סוג שהוא בין אוהבי מוסיקה, אודיופילים וציודופילים -- כל האהבות ולידיות ולגיטימיות ואישיות והן רק שאלה של טעם והעדפות אישיות.[/FONT]​

[FONT=&quot]תיהנו מהמוסיקה/סאונד/ציוד, כמה ואיך שאתם אוהבים!!! :)[/FONT]​
[FONT=&quot]עמיר[/FONT]​

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
מצוין.
הייתי מציע להנהלת הפורום להגדיר את קובץ ההגדרות הנ"ל כמסמך "דביק", על-מנת שיהווה מילון ובסיס לתקשורת.

הייתי מציע לעמיר להוסיף הגדרה לאותו אחד שיכול "לפרק" תכונות "ולהרכיב" אותן מחדש כדי לקבל ניתוח של הנושא המדובר.
כאן נדרשים ניסיון, ידע, אבחנה, יכולת פירוק והרכבה וכושר ניסוח מבוססים על רציונל, עקביות ושמירת פרופורציות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
מצוין.
הייתי מציע להנהלת הפורום להגדיר את קובץ ההגדרות הנ"ל כמסמך "דביק", על-מנת שיהווה מילון ובסיס לתקשורת.

הייתי מציע לעמיר להוסיף הגדרה לאותו אחד שיכול "לפרק" תכונות "ולהרכיב" אותן מחדש כדי לקבל ניתוח של הנושא המדובר.
כאן נדרשים ניסיון, ידע, אבחנה, יכולת פירוק והרכבה וכושר ניסוח מבוססים על רציונל, עקביות ושמירת פרופורציות.
תודה!

האם יש לך רעיון למונח? לי אישית נראה קשה קצת להמציא מילה אחת או שתיים שיכללו את כל העומק שאתה מדבר אליו בצורה שתהייה מובנת לקורא. אשמח לרעיון!

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
חשבתי על זה שאנשים מעדיפים להמציא/לקבל הגדרות ששמות אותם באיזשהו מקום מעל האחרים, ו/או מאפשרות להם לשים אחרים באיזשהו מקום מתחתיהם.

לא שאני חף מאותה העדפה -- ההעדפה הראשונה שלי הייתה להציג חובב מוסיקה כמי שאוהב מוסיקה "טובה"/"אמיתית"/"איכותית" וכאלה (כלומר הקלאסית שאני אוהב) ושייש לו יותר מ-X תקליטים/דיסקים (כמו לי), ולהגדיר אודיופיל כמי שייש לו מערכת שעולה מעל Y$, וכו', כך שאוכל גם להתהדר בהיותי כזה וגם להיות מעל כולם/הרוב.

ההגדרות שהצעתי שמות אותי בדיוק באותה רמה כמו מישהו שאוהב מוסיקה ערבית (שאני מתעב -- טעם אישי ודיעה קדומה) שהוא שומע באיזה טראנזיסטור מסכן, אבל שכשהוא שומע את המוסיקה "שלו" במערכת טובה יותר, ההבדל בסאונד "עושה לו את זה".

אלה הגדרות ששואפות להיות נייטראליות ו"נקיות", בלי מה טוב ומה רע, בלי מה נעלה ומה נחות, פשוט להגדיר את הדברים בצורה פשוטה ומדוייקת ומובנת. זה דרש מאמץ מחשבתי מעבר לנטייה הטיבעית שלי.

עמיר

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לעמיר וליואל,

כל שיחה טובה מתחילה בהסכמה הדדית על המונחים שאנחנו משתמשים בהם. הניסיון של עמיר לבנות נוסח מוסכם הוא חשוב, והשאיפה של יואל להציב את הנוסח הזה כבסיס לשיחות בפורום גם היא חשובה ומועילה. אבל צריך קודם כל שיח סוקרטי דיאלקטי ראוי לשמו כדי להגיע להסכמה על הגדרת המונחים האלה. שיח כזה יכול להתבצע כאן, בפורום, אבל שיח סוקרטי אמיתי יכול להתנהל פנים מול פנים בלבד, וכל שיח בכתב יכול לשמש בתור הד קלוש בלבד. אני מציע אפוא להיפגש ולדון בעניין מחוץ לפורום, ואחרי כן להגיש לפורום את הסיכום.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
המבקר
המאזין השיטתי
הי, יואל!

האם אתה טוען שלומר "המבקר" ו/או "המאזין השיטתי" יהיה שקול ללהגיד:
אחד שיכול "לפרק" תכונות "ולהרכיב" אותן מחדש כדי לקבל ניתוח של הנושא המדובר. כאן נדרשים ניסיון, ידע, אבחנה, יכולת פירוק והרכבה וכושר ניסוח מבוססים על רציונל, עקביות ושמירת פרופורציות.
אני די בספק... (sad)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לעמיר וליואל,

כל שיחה טובה מתחילה בהסכמה הדדית על המונחים שאנחנו משתמשים בהם. הניסיון של עמיר לבנות נוסח מוסכם הוא חשוב, והשאיפה של יואל להציב את הנוסח הזה כבסיס לשיחות בפורום גם היא חשובה ומועילה. אבל צריך קודם כל שיח סוקרטי דיאלקטי ראוי לשמו כדי להגיע להסכמה על הגדרת המונחים האלה. שיח כזה יכול להתבצע כאן, בפורום, אבל שיח סוקרטי אמיתי יכול להתנהל פנים מול פנים בלבד, וכל שיח בכתב יכול לשמש בתור הד קלוש בלבד. אני מציע אפוא להיפגש ולדון בעניין מחוץ לפורום, ואחרי כן להגיש לפורום את הסיכום.

יש כאן מישהו שאוהב live בכל המקרים :):)

עמיר

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
למשה
האם אפשר לעשות זאת בכתב? לטעמי אפשר.
האם שיחה תוך כדי פגישה עדיפה? גם מנקודת המבט של הבירה-תוך-כדי, בהחלט כן.
בכל אופן, רעיון הפגישה והניסיון ליצור משהו מוסדר מתוך/על הבסיס של עמיר מקובל עלי.
עניין ההסכמה, בכל אופן, אינו בהתחלה, הוא יכול להיות רק בהמשך.

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לעמיר
אתה בספק.
מהו אותו ספק?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לעמיר
אתה בספק.
מהו אותו ספק?
אני מתנצל על הציניות שקפצה עלי בתגובה שלי (sad).
ה":)" הייה ממש מיותר. נא קבל התנצלותי.

אני בספק שאפשר לדחוס כל כך הרבה תוכן למושג אחד, במיוחד כשמשתמשים במילה מקובלת, שאינה מזמינה אנשים לרוץ להגדרות.

ההצעה המקורית שלי בעצם ניתנת למיצוי באופן מילולי פשוט:

1. אודיפיל = אוהב סאונד
2. ציודופיל = אוהב ציוד
3. מוסיקופיל = אוהב מוסיקה

ואלה שלושה אספקטים שהם גם שונים וגם (כמעט)בלתי תלויים של אהבות אנושיות, אם כי יש זיקה ביניהם, שכל צירוף ביניהן אפשרי וקיים במציאות, וייש צירופים נפוצים יותר (מוסיקופיל שאינו אודיופיל, מוסיקופיל שהוא גם אודיפיל) ונפוצים פחות (אודיפיל שאינו אוהב שום מוסיקה, ציודופיל שאינו אוהב סאונד).

עמיר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לדעתי הסתבכנו עם ההגדרות.
קיימות הגדרות מקובלות בעולם למונח "אודיופיל", הנה כמה מהן:
http://en.wikipedia.org/wiki/Audiophile
http://en.wiktionary.org/wiki/audiophile
http://www.answers.com/topic/audiophile
http://www.yourdictionary.com/audiophile
http://www.merriam-webster.com/dictionary/audiophile
http://www.pcmag.com/encyclopedia_term/0,2542,t=audiophile&i=38179,00.asp
כל ההגדרות דומות מאד אחת לשנייה.
לדוגמא, תחילת ההגדרה מהקישור הראשון של וויקיפידיה אומרת:

An audiophile, from Latin audio[1] "I hear" and Greek philos[2] "loving," is a hobbyist who seeks high-quality audio reproduction via the use of non-mass-produced high-end audio electronics.
ובעברית (בתרגום חופשי):
"אוידופיל הוא אדם שהתחביב שלו הוא לבקש שחזור שמע באיכות גבוהה באמצעות ציוד High End Audio , שאינו מיוצר בכמויות שנועדו להמונים".
או, תחילת ההגדרה מהקישור האחרון, של PC Magazine :

An individual who is very interested and enthusiastic about the sound quality of a stereo or home theater system.
ובעברית (בתרגום חופשי):
"אדם המעוניין מאד ונלהב באשר לאיכות הצליל של מערכת שמע".

ניתן לסכם את ההגדרות המקובלות הקיימות כך:
"אודיופיל הוא אדם שתחביבו הוא איכות גבוהה של מערכות שמע".
כל ההגדרות המקובלות כוללות גם את איכות שחזור הצליל וגם את הציוד.
ההגדרות המקובלות כוללות באופן ישיר את ההגדרות המוצעות כאן כ-"אודיופיל" ו-"ציודופיל" – ובאופן עקיף את ההגדרה "מוסיקופיל".
לא נראה שיש צורך להמציא את הגלגל מחדש.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לדעתי הסתבכנו עם ההגדרות.
"אוידופיל הוא אדם שהתחביב שלו הוא לבקש שחזור שמע באיכות גבוהה באמצעות ציוד High End Audio , שאינו מיוצר בכמויות שנועדו להמונים".
"אדם המעוניין מאד ונלהב באשר לאיכות הצליל של מערכת שמע".

ניתן לסכם את ההגדרות המקובלות הקיימות כך:
"אודיופיל הוא אדם שתחביבו הוא איכות גבוהה של מערכות שמע".

כל ההגדרות המקובלות כוללות גם את איכות שחזור הצליל וגם את הציוד.
ההגדרות המקובלות כוללות באופן ישיר את ההגדרות המוצעות כאן כ-"אודיופיל" ו-"ציודופיל" – ובאופן עקיף את ההגדרה "מוסיקופיל".
לא נראה שיש צורך להמציא את הגלגל מחדש.
למען האמת, קצת עייפתי מלהסביר את ההבדלים, אז אענה בקיצור.

*** "אוידופיל הוא אדם שהתחביב שלו הוא לבקש שחזור שמע באיכות גבוהה באמצעות ציוד High End Audio , שאינו מיוצר בכמויות שנועדו להמונים".
*** "אודיופיל הוא אדם שתחביבו הוא איכות גבוהה של מערכות שמע"

אלו בערך תימצותי ההגדרה שהצעתי לאודיופיל, במילים אחרות ועם הדגשה שזה לא תלוי באהבת מוסיקה, שאכן אינה נובעת באופן ישיר, עקיף או אחר מהניסוחים דלעיל.

התוספת "באמצעות ציוד High End Audio , שאינו מיוצר בכמויות שנועדו להמונים" לא נראית לי משמעותית/הכרחית, ו"שיחזור שמע" מתייחס במדוייק רק לסוג מסויים של הקלטות ומוסיקה.

כמוכן לא מוזכר נושא אהבת הציוד per-se, שאליו התייחסתי בהגדרת ציודופיל (ושלא בטוח שייש לה הגדרה מקובלת בעולם -- לא טרחתי לחפש -- אלא משמשת בעיקר להבעת זילזול במה שאפשר להחשיב כתת-קבוצה של אודיופילים). הציוד מוזכר רק כאמצעי למטרת הסאונד.

לא טרחתי לבדוק גם את הציטוטים שלא תורגמו. כאמור, עייפתי.

אולי לפני שמתקנים אחרים, כדאי לקרוא בעיון את מה שהם כתבו והאם מה שמוסיפים אכן מהווה תיקון...(N)

לילה טוב!
עמיר

נ.ב., בעצם השגתי במלואה את המטרה העיקרית שלי, שהייתה לעשות סדר אצלי בראש, ואולי חלק מזערי מהמטרה המשנית, שהייתה לעורר את המודעות לאפשרות שייש הגדרות שונות, ושלפעמים מתווכחים בגלל זה.

מראש לא הייתה לי תיקווה/ציפייה שאשנה את העולם, במיוחד לא בענייני שפה ותקשורת.

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני שמח שהצלחת לעשות סדר אצלך בראש.
אשר לכלל המשתתפים כאן, עדיין לא נראה לי שיש צורך להמציא את הגלגל מחדש, משום שבעולם קיימות כבר הגדרות מקובלות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אני שמח שהצלחת לעשות סדר אצלך בראש.
אשר לכלל המשתתפים כאן, עדיין לא נראה לי שיש צורך להמציא את הגלגל מחדש, משום שבעולם קיימות כבר הגדרות מקובלות.
אכן קיימות בעולם הגדרות מקובלות לאודיופיל ומוסיקופיל, אבל לא לציודופיל.

לחלק מכלל המשתתפים כאן יש נטייה לבלבל בין השלושה, מסיבות שונות.

ההגדרות שהצעתי נועדו רק להבהיר את ההבדלים ואת אי-התלות (החלקית) בין שלושת המושגים, זאת בלי לסתור הגדרות קיימות אלא רק להוסיף דגשים/הבהרות.

דווקא ממך ציפיתי שכן תבין את זה :)
עד עכשיו היית מראשך ומעלה בעומק תגובותיך (Y), והפעם קצת התאכזבתי (sad)

אבל אי הבנות תמיד יכולות לקרות... אין בעייה.
שזו תהייה רמת הבעיות והאכזבות שלנו בחיים...:)

לילה טוב!
עמיר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ההגדרה הקיימת בעולם לאודיופיל כוללת גם את מה שכמה מכנים ציודופיל.
מאחר ובעולם אין הגדרה נפרדת כדוגמת ציודופיל, אין צורך להמציא את הגלגל מחדש.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
ההגדרה הקיימת בעולם לאודיופיל כוללת גם את מה שכמה מכנים ציודופיל.
מאחר ובעולם אין הגדרה נפרדת כדוגמת ציודופיל, אין צורך להמציא את הגלגל מחדש.
ראשית, אפילו אם הגדרת ב' כוללת את הגדרת א' כמקרה פרטי, זה לא אומר שלא נדרש להפריד בין ההגדרות. לפי אותו הגיון, היות וריבוע הוא מקרה פרטי של מרובע, אין צורך להגדיר ריבוע.

שנית, ההגדרה המוצעת לציודופיל אינה נכללת בכל המקרים בהגדרת אודיופיל.

שלישית, המטרה בכל העסק היא להבחין בהבדלים בין כל הדברים שמבלבלים ביניהם, לא רק בין שלושת המושגים. זו לא בדיוק "הגדרה מחדש" אלא בחירת הגדרות מסויימות (במקרה זה, המילוליות) מתוך אוסף הקיימות בעולם ובארץ ובפורומים, והדגשת צדדים מסויימים שלהן ושל האינטראקצייה בין הדברים המוגדרים, למען הבהירות.

למשל, יש המגדירים אודיופילים (או מתייחסים למילה בלי לחשוב/להגדיר במדוייק) כ"המשוגעים שהסאונד חשוב להם יותר מהמוסיקה", אחרים כ"המשוגעים האובססיבים שמשדרגים כל הזמן", אחרים כ"אלה שהסאונד חשוב להם בהקשר של המוסיקה שהם שומעים" (תזכורת - יש אודיופילים שאוהבים תקליטי demo ןלא מוסיקה) וכו', ויש את ההגדרות ה"מילונית" והמילולית, הדומות ביניהן אך שונות מכל אלה. לאודיופיל גם מודבקות אסוציאציות ותכונות שאינן ממין העניין, על מה אודיופיל "אמיתי" עושה וכמה הוא מבין בציוד (עוד סוג בלבול שניסיתי לבודד), כמה הוא מבין בסאונד (כנ"ל) וכו'

בהגדרות אין נכון/לא, יש לכל היותר מוסכם/לא כבסיס לתקשורת.
הצעתי בסיס. מי שרוצה, שייקח. מי שלא רוצה, שלא ייקח, וגם אז, ייתכן שמעצם הקריאה הרוויח מעליית המודעות וה"סדר", ואם גם זה לא, אז לא.

כאמור, אין כאן "אמת", וגם אם הייתה, היא לא אצלי בכיס.

mission impossible but herein declared complete :)
עמיר

נערך לאחרונה ב:

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
אני דווקא נגד הגדרות כאלה, משלשה טעמים:

1. איך אתה קורא לאחד שעסוק מאוד בשיפור הסאונד אבל הוא גם חובב מוסיקה רציני?
אודימוסיקופיל? ומה עם צימוסיאודיופיל? :)

2. לא מעט אנשים נעלבים מהכינויים האלה. בייחוד אלה שמשתייכים לקטגורייה א'.
"אני אודיופיל? בשום אופן לא!" למה להעליב? :)

3. סתם כי אני לא אוהב את הנטייה האנושית לקטלג כל דבר. הצורך לקטלג מביא בהכרח
להגדרה חיוורת ומטושטשת של הדברים. לדוגמה, יש חנויות דיסקים ששמות הקלטות
של פאקו דה לוסיה (פלמנקו\מודרני) בקטגוריית הג'אז. למה? כי אין משהו יותר מתאים... :מבולבל:

עופר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אני דווקא נגד הגדרות כאלה, משלשה טעמים:

1. איך אתה קורא לאחד שעסוק מאוד בשיפור הסאונד אבל הוא גם חובב מוסיקה רציני?
אודימוסיקופיל? ומה עם צימוסיאודיופיל? :)

2. לא מעט אנשים נעלבים מהכינויים האלה. בייחוד אלה שמשתייכים לקטגורייה א'.
"אני אודיופיל? בשום אופן לא!" למה להעליב? :)

3. סתם כי אני לא אוהב את הנטייה האנושית לקטלג כל דבר. הצורך לקטלג מביא בהכרח
להגדרה חיוורת ומטושטשת של הדברים. לדוגמה, יש חנויות דיסקים ששמות הקלטות
של פאקו דה לוסיה (פלמנקו\מודרני) בקטגוריית הג'אז. למה? כי אין משהו יותר מתאים... :מבולבל:

עופר.

זכותך הדימוקראטית גם לעקם את הדברים, גם להיות נגדם וגם לא להשתמש בהם, שייהייה לך לבריאות. משטרת המחשבות לא תעקוב אחריך בהקשר זה.

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור