הצלחה אמיתית נשענת על 99% מזל ועוד 1% של מזל

• פותח הנושא primo
  • פורסם בתאריך

primo

חבר אתר
מעורבות
31
נקודות
18
יש התרחשויות בחיים שתופסות אותך לא מוכן. חלקן, מפתיעות אותך לרעה אך הפעם, לא זה הסיפור.

אסביר-
הדו ערוצי שלי מורכב מזוג B&W 683S2 שדוחף אותם בגאון hegel h190.
לרמקולים הקיימים יש מגבלות. אני מודע להן. אני פוגש אותן בכל האזנה.
כמובן שישנה אפשרות לבצע החלפה / שדרוג, אולם תהליך של שיפוץ בית שאני בעיצומו, מחייב אותי להשהות כל הוצאה שאינה מחויבת המציאות.

זו פשרה שאני חי איתה, ואפילו לא רע. אולם, כמו כל פשרה, עצם קיומה מעיב עלי.
השלמתי אפוא עם העובדה, שכל שדרוג מיוחל של הרמקולים אינו צפוי להתרחש בעתיד הנראה לעין. אז חשבתי....

בימים האחרונים, פנה אלי חבר, עדכן אותי שהגיעו לחזקתו רמקולים שאינו מעונין בהם ושאל אם אני מעוניין. הוא סיפר שהם לא מחוברים, אין לו מושג אם הם עובדים, ואם בא לי- שאבוא לקחת ואשחרר אותו מנוכחותם.

החבר לא חובב מוזיקה ועולם הסטריאו לא מזיז לו. למרות זאת, ניסיתי לברר אתו באילו רמקולים מדובר, מאיזה יצרן, מה הדגם, וכן הלאה...
שאלותיי נענו בקצרה שהרמקולים המדוברים הם שחורים. ויש גם חומים...
כבר שכנעתי את עצמי שמדובר באיזה דרעק, ועמדתי לוותר, אך יצר הסקרנות גבר עלי ובשישי האחרון קפצתי לביתו של החבר.

בסלון שלו חיכו לי זוג B&W 804 Nautilus. קצת ישנים, קצת מאובקים עם הטוויטרים שראו ימים טובים יותר ומעוכים פחות, אבל בכל זאת.

כמובן שלקחתי אותם איתי הביתה וכל הדרך שכנעתי עצמי, לא להתלהב, כי הם בטח לא עובדים.

כשהגעתי חיברתי את הרמקולים למגבר ומיד הבנתי שמשהו לא הגיוני. ניתקתי אותם וחיברתי את הרמקולים שלי והאזנתי לאותו השיר באותו הווליום.
שוב ניתקתי את הרמקולים שלי ושוב חיברתי את הנאוטילוס.

לא טעיתי! הם כל כך יותר טובים מהרמקולים שלי! יותר צלולים, יותר מפורטים, יותר מאוזנים, מחד עמוקים יותר ומאידך עמוסים פחות. :מנצח:

מיד שלחתי לחבר סרטון שלהם עומדים ומנגנים.
החבר, שהבין שאני מרוצה (והיה מרוצה בעצמו שהצליח להיפטר מהם), מיהר לשאול "אז מה עם הרמקולים החומים?...?"
בלי היסוס, הסכמתי שניפגש בהקדם. הערב החבר הביא אתו בתא המטען את הרמקולים החומים.

מדובר בזוג FOCAL JMlab Mini Utopia, ובנוסף בסנטר של FOCAL ELECTRA. :אצבע מורמת

העברתי אותם לרכב שלי, ולפני שעה קלה הם נחתו אצלי בבית. קצת ישנים, קצת מאובקים אבל הדרייברים נראים שלמים.
כך ממתינים בסבלנות הפוקאלים ואני לסוף השבוע, על מנת שאחברם ואראה מה מצבם.

אינני יודע, מה יסתבר לגביהם בסוף, אבל נוכח השבוע המשמח והמפתיע שתיארתי לעיל, הרגשתי צורך לשתף.

אנסה לעדכן בזמן אמת מה מצבם ואני מניח שאשוב להיוועץ כאן בעניינם ובעניין הנאוטילוס (ובעיקר היכן מוצאים טוויטרים לא מעוכים).

צר לי אם הארכתי מידי ותודה לכל מי שהתמיד עד הסוף.

אגב, ברור לי שסיפור שכזה, על גבול המופרך, מחייב שייתמך בראיות מתאימות. בהתאמה, מצורפות כמה תמונות להתרשמות.

לילה טוב לכולם.

חיים.

תמונות מצורפות

• b2509218-e96e-44b0-a2d6-4d535a531ef1.jpg
    b2509218-e96e-44b0-a2d6-4d535a531ef1.jpg
    KB 71 · צפיות: 245
  • fd7d0e9c-f98a-4e13-b148-17739c826499.jpg
    fd7d0e9c-f98a-4e13-b148-17739c826499.jpg
    KB 59 · צפיות: 245
  • e461f05a-290e-49cc-b424-b661c1279ccd.jpg
    e461f05a-290e-49cc-b424-b661c1279ccd.jpg
    KB 144.2 · צפיות: 247
  • 50f7490d-4633-48ef-8975-691d3f0e8024.jpg
    50f7490d-4633-48ef-8975-691d3f0e8024.jpg
    KB 65 · צפיות: 250

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
910
נקודות
113
פוסט מהנה מאוד . תתחדש . אגב FOCAL JMlab Mini Utopia הם רמקולים מסידרה נהדרת
העיקר שתהנה :בעד:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
באמת מזל ! תהנה (ורד)

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
איפה ישנם עוד חברים כמו האיש ההוא...
זכית.
מדהים

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
איפה יש עוד חברים כאלה שנותנים מתנה בשווי של 20,000 שקל ועוד מרגישים "הקלה"?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
איך מגיעים ל "החבר לא חובב מוזיקה ועולם הסטריאו לא מזיז לו." שני זוגות רמקולים אודיופילים, הוא אלטעזאכן? ;)
איזה כיף לך, מלא לוטו יש פרס ראשון ענק.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בחיים צריך מזל...כיף לקרוא סיפור כזה.
תודה על השיתוף, ותהנה מהרמקולים החדשים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אחלה חבר יש לך :בעד:
נהניתי לקרא
תתחדש ותהנה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
מי אמר שאין ניסים?

תתחדש . מאחל לך המון הנאה ומוזיקה טובה

glv

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
8
מיוחד ומרגש, תודה על השיתוף

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
מדע בידיוני.:מבולבל:

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
עם חברים כאלה מי צריך מזל.

אין לו איזו מכונית אדומה עם קישוט של סוסים לתת ?

(ורד)
R

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
אחלה פוסט, תהנה

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
תתחדש ותהנה
מסתבר שלמרות הסיפורים על ההתקדמות בפיתוח רמקולים, סדרה גבוהה ב 2 רמות עדיפה בהרבה גם 20 שנים אחרי
מעניין מה קרה ב 20 שנים באגף ההגברה והדיגיטלי

primo

חבר אתר
מעורבות
31
נקודות
18
תודה לכולם על התגובות והברכות.
גם אני קצת המום מכל ההתרחשות הזו. אבל, כידוע, "אם נותנים לך - תיקח".
לגבי השאלה איך רמקולים כאלה הגיעו לחזקת החבר- מדובר בחלק מעיזבון שהתגלגל לידיו, אבל כאמור הוא לא מאזין למוזיקה ומבחינתו, זה רק תפס מקום.
לא נותרה לי ברירה אפוא "ונאלצתי" להתגייס ולסייע לו לפנותם. כזה אני, חבר...
אוסיף ואעדכן מה מצבם של הפוקאלים.
לילה טוב

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תודה לכולם על התגובות והברכות. גם אני קצת המום מכל ההתרחשות הזו. אבל, כידוע, "אם נותנים לך - תיקח". לגבי השאלה איך רמקולים כאלה הגיעו לחזקת החבר- מדובר בחלק מעיזבון שהתגלגל לידיו, אבל כאמור הוא לא מאזין למוזיקה ומבחינתו, זה רק תפס מקום. לא נותרה לי ברירה אפוא "ונאלצתי" להתגייס ולסייע לו לפנותם. כזה אני, חבר... אוסיף ואעדכן מה מצבם של הפוקאלים. לילה טוב

ראשית, תתחדש ותהנה...
שנית, מאחל לך ולכל אחד להיות בצד הנותן..
שלישית ולא פחות חשוב - סוס שנותנים לך במתנה, אל תבדוק לו את השיניים... (לא יודע מה דעתו של שניצל בעניין:))

primo

חבר אתר
מעורבות
31
נקודות
18
שלום לכולם,
בשבת האחרונה חיברתי את הפוקאלים, כדי לוודא שהם עובדים. אלא שתהליך שבמקור תוכנן להימשך כחצי שעה , הפך לסשן שנפרס על פני למעלה משלוש שעות (שהיו נמשכים עוד הרבה יותר אילולא פקעה סבלנותם של ילדיי, שהעדיפו ללכת לבריכה).
כפי שניתן לנחש מהאמור לעיל- הם עובדים. ועוד איך!

את ההאזנה לרמקולים התחלתי באזנה למגוון קטעים, מסגנונות מוזיקה שונים שעם כולם התמודדו הפוקאלים בהצלחה.
לאחר מכן, עברתי להשוואה בין הפוקאל לנאוטילוס. צבע הצליל של הפוקאל, כפי שאני חוויתי אותו, מאוד מעניין ושונה מהותית מה- b&w.

כבר נכתבו מילים רבות על "האופי הפוקאלי" ולכן לא ארחיב בעניין, אולם כן אציין שהיה מעניין לגלות שהבכורה מתחלפת בין הרמקולים, בהתאם לקטע המנוגן שכן בכל פעם רמקול אחר "החמיא" יותר לקטע המנוגן (או שמא זה להיפך והקטע / ההקלטה- החמיאו לרמקול).

אם לתמצת "לכותרת" את התרשמותי מההבדלים בין הרמקולים , הרי שניתן לומר שהפוקאלים הרגישו "רהוטים" יותר בג'אז ומוסיקה קלאסית ואילו ברוק, מטאל ואלקטרוני, הרגיש לי שהנאוטילוס עדיפים.
אני כמובן חייב לסייג את הדברים, משום שאינני יודע מה מצבם הטכני של הרמקולים ושהם חפים מכל תקלה טכנית, אשר גורעת או משנה מהותית את ביצועיהם.
בסופו של יום, ולעת הזו, הותרתי את ה- 804 מחוברים, בין היתר משום שאין ברשותי סטנדים מתאימים לרמקולים מדפיים גדולים, מסוג הפוקאל.

יחד עם זאת, נדמה לי כי בטרם אסיק מסקנות נחרצות, לגבי הרמקול שאני מתחבר אליו יותר, ראוי לכל הפחות שאפעל לבצע בדיקה שתשקף את מצבם להיום.
כאן אני מבקש את עזרת החברים כאן והמלצותיהם הן על האופן המיטבי שבאמצעותו ניתן לעמוד על טיב מצבם של הרמקולים, וככל הניתן אף להמליץ על איש מקצוע שידע לספר לי מה מצב הרמקולים, מה תקול, וככל הנדרש לתקן את שטעון תיקון.

תודתי למפרע על כל סיוע והמשך יום מצוין.

חיים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור