הפסקות חשמל קצרים - מניעת נזקים

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יש הבדל בין אמינות, שרידות, גיבוי ולא יודע איך בעברית DR
Disaster Recovery

האחרון לא רלוונטי לנו כי אנחנו יכולים לחיות בלי מערכת זמן מה

MTBF של דיסקים סוליד סטייט גבוה יותר,אבל גם הם נכשלים כמו לוחות אם. יש הבדל מן הסתם בין דיסקים, אני מתקין SSD בדרגת Enterprise

גיבוי אני משתמש בענן

ושרידות אני מגבה ל-NAS

P.S. לי ולאלדר ישנו גם מחשב מוזיקה אצלי במחסן, פתרון חלקי ל-DR. מחשב מורכב קומפלט

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
מוזר האמת שבעדן של ssd די מתקדם לאחרונה ומחירים פחותים אין nas שמיועד לעבודה רק עם ssd, לפחות אני לא הצלחתי לאתר אחד כזה. כולם לhdd ויש מתאם לssd.
לדעתי רעיון טוב - חיסכון במימד וגם אולי ברצפת ״הפרעות״ ובטח די יותר עמיד נגד סיפורים כמו שאני חובה מידי פעם לאחרונה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מוזר האמת שבעדן של ssd די מתקדם לאחרונה ומחירים פחותים אין nas שמיועד לעבודה רק עם ssd, לפחות אני לא הצלחתי לאתר אחד כזה. כולם לhdd ויש מתאם לssd.
לדעתי רעיון טוב - חיסכון במימד וגם אולי ברצפת ״הפרעות״ ובטח די יותר עמיד נגד סיפורים כמו שאני חובה מידי פעם לאחרונה

יש.
מה שאני מכיר עולה הון. אתה צריך בקרים (controller) מאוד מהירים כדי לנצל אותם טוב. וגם רכיבי תקשורת.
זה הרי אודיופילים אוהבים אותם בגלל השקט, בתחום ה-IT זה בגלל מהירות ובעיקר IOPS - יכולת עיבוד בו-זמנית שממש, ממש לא רלוונטית לנו.

אתה יכול להתקין SSD ב-NAS בייתי, זה אותו חיבור SATA.
אבל בשביל לקבל שקט מוחלט אתה צריך NAS עם קירור פאסיבי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
האם אפשר להתקין עליו roon?

הם אומרים שכן

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הם אומרים שכן
להבנתי ROON ממליצים על לפחות מעבד I3.
לזה יש CELERON

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
התכוונתי על מכשיר מיועד רק ssd
כלומר שכלל ללא אפשרות לחבר דיסק רגיל
רק מקטע חסכון מקום
אפשר כמובן לא להתברבר ולחבר דיסק ssd חיצוני וזה הוא:)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
להבנתי ROON ממליצים על לפחות מעבד I3.
לזה יש CELERON

גם אני ממליץ ללקוחות שלי לקנות מחשב במיליון $
אני לא רוצה בעיות ביצועיים :)

NAS הזה הולך להתחמם, הוא חייב להיות במקום מאוורר.
ואם שואלים אותי, אני בכלל לא ממליץ להשתמש ב-NAS בכל דבר אחר חוץ משרת קבצים

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
האם חיבור דיסק חיצוני לא תחליף לnas (בלי קטע גיבוי כמובן)? למה nas טוב עם להשתמש בו רק לאחסון קבצים?

DOCTOR ICE

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
אוהד - התכוונת כנראה למגן נחשולי מתח.
מגן ברקים - זה די נדיר שמישהו רוכש , בטח לבית.

אצלי בדירה ישנו מגן נחשולים דירתי בביבת החשמל עצמה (תלת פאזי) היא אמורה להגן מפני נחשולי מתח שבד"כ
מגיעים כשחוזר החשמל והיא "סופגת" את הקפיצות עליה .
זה עולה כ- 600-900 כולל התקנה אבל שווה את המחיר ואז אין צורך לשים מגן "ברקים" על כל מוצר כי כל הדירה מוגנת.

לגבי גנרטור ונפילות חשמל - לדעתי מומלץ לשים UPSים מסוג ONLINE , שהינם יקרים , עבור מכשירים בהתאם.
ואז ... המכשיר מוזן ישירות מהסוללה כל הזמן (מתח יציב מאוד) והסוללות נטענות מרשת החשמל.

UPSים כאלה בד"כ מחוברים לשרתי מחשב , והם עולים לא מעט (יכולים להגיע לאלפי ועשרות אלפי שקלים - תלוי בהספק) .
במידה וישנה הפסקת חשמל - היא לא תשפיע על המערכות/מכשירים המחוברים לאל פסק כזה (ON LINE)

גל85

אוהב את התחום
מעורבות
42
נקודות
28
אוהד - התכוונת כנראה למגן נחשולי מתח.
מגן ברקים - זה די נדיר שמישהו רוכש , בטח לבית.

אצלי בדירה ישנו מגן נחשולים דירתי בביבת החשמל עצמה (תלת פאזי) היא אמורה להגן מפני נחשולי מתח שבד"כ
מגיעים כשחוזר החשמל והיא "סופגת" את הקפיצות עליה .
זה עולה כ- 600-900 כולל התקנה אבל שווה את המחיר ואז אין צורך לשים מגן "ברקים" על כל מוצר כי כל הדירה מוגנת.
אפשר קישור, מידע לגבי מוצר? תודה

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
אפשר, יש לי את האח הבוגר HS 251+, ניתן להתקין עליו roon (מניסיון).
פתרון לא יקר במיוחד לNAS.
איזה סטרימר מחובר לזה, ואגב האם ק"ב אתה גם משדר דרך זה?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
פתרון לא יקר במיוחד לNAS.
איזה סטרימר מחובר לזה, ואגב האם ק"ב אתה גם משדר דרך זה?

1. הסטרימר שברשותי - Cary DMS 500, לא השתנה.
2. רוב האיכסון משמש אותי לסרטים, בעיקרון אם ה TV שלך מוגבל ל 1080P אתה יכול לנגן ישירות מה NAS, מכיוון שאצלי גם הטמבלוויזיה וגם חלק לא קטן מהתוכן כבר ב 4K אני משתמש ב סטרימר אנדרואיד שמחובר לרשת הביתית אחד ולטמבלוויזיה/פרוססור מהצד השני (ה NAS משמש לאיכסון).

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
1. הסטרימר שברשותי - Cary DMS 500, לא השתנה.
2. רוב האיכסון משמש אותי לסרטים, בעיקרון אם ה TV שלך מוגבל ל 1080P אתה יכול לנגן ישירות מה NAS, מכיוון שאצלי גם הטמבלוויזיה וגם חלק לא קטן מהתוכן כבר ב 4K לרשת הביתית מצד אחד ולטמבלוויזיה/פרוססור מהצד השני מחובר סטרימר אנדרואיד עם קודי שמשמש כמקור (ה NAS משמש לאיכסון).
אחלה, תודה "הטמבלוויזיה" - נשמע מעניין :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור