העברת תמונות

• פותח הנושא room
  • פורסם בתאריך

room

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
שלום ..
רציתי לדעת כמה דברים..
האם כשאני מעביר את התמונות מהמצלמה אל הטלפון דרך הוואיפי האם האיכות של התמונות יורדת?
וכשאני מעביר את התמונות למחשב דרך הכרטיס זיכרון זה עובר כקובץ nef וחלק מהתמונות כקובץ jpeg .
את הקובץ nef אני לא מצליח לפתוח אלה רק דרך התוכנה של המצלמה (nikon ) מה זה אומר ואיך פותרים את זה ?
תודה רבה..

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
קובץ nef הוא קובץ מסוג RAW וצריך תוכנה מתאימה כמו לייטרום על מנת לערוך אותו. באפליקציית ה- wifi אפשר להגדיר באיזה איכות מועברות התמונות.

room

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
אוקי.. אני אשמח אם ותוכל להסביר לי איך עושים זאת.. במצלמת nikon d5300

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
במצלמה אתה מגדיר רק באעזה פורמט היא תשמור את התמונה JPEG או RAW או בשני הפורמטים בו זמנית
כעת שאתה מעביר את הקבצים למחשב את קבצי ה RAW צריך במחשב להמיר אותם לפורמט JPEG או פורמט אחר שניתן לראות בסייר של המחשב. זה לא רק שעושים המרה (אם המטרה היא המרה בלבד אז כבר כדי שהמצלמה תשמור בפורמט JPEG) קבצי RAW מכילים הרבה מידע שניתן לערוך אותם בצורה שנראת לך ולקבל תוצאה רצויה - זו תורה שלמה שלא ניתן להסביר בתשובה קצרה כאן.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
אצלי במצלמה יש 4 אפשרויות A6000 SONY

RAW
RAW+JPEG
FIN
וסטנדרט

גודל תמונה
20M
10M
5.1M

האם אם אני מצלם בFIN שווה ל- JPEG באיכות התמונה ?
בלי הצורך לצלם גם RAW במקביל ??? שהמצלמה שומרת במקביל, תופס הרבה מקום וגם לא משתמש בזה כרגע .

תודה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור