הןדעה לבעלי מכשירי CEC

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
קיימת אפשרות שהציוד שנמכר בארץ מחווט הפוך בכניסה למכשיר,פאזה X אפס בשקע הכניסה בגב המכשיר, דבר מקובל בכמה מדינות בעיקר במזרח אסיה, הנושא בבירורו של היבואן.
הגילוי הזה הוא שלי בינתיים והתגלה במקרה בחיבור הכבל שמסופק עם נגן CD5 ויכול להיות שזה לא כך בשאר המכשירים, הכבל האמור כשמחובר (תקע שוקו) באופן הרגיל כשהחוט יורד לכוון הרצפה והחור הימני הוא הפאזה מוציא את הזרם בתקע הקומקום הפוך מאשר הכבלים הנפוצים בהם אנו משתמשים כולל אמריקאים ובעלון המכשיר כתוב להשתמש בו, לאחר בדיקה מדוקדקת של כל שרשרת החשמל בבית והתאמתה לארץ הבדיקה הסופית הייתה שמיעתית וההבדל גדול! ממליץ לבעלי ציוד שלהם להצליב בכבל החשמל בין הפאזה לאפס בקצה אחד בלבד לניסיון עד שתתקבל תשובה מוסמכת מהיבואן.

נערך לאחרונה ב:

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
תודה על השיתוף.
הפכתי פאזה בכבל החשמל והשיפור היה דרמטי בכל פרמטר.
מדובר בחיה אחרת לגמרי!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רגע. אז כל מי שהתפעל ממנו עד עכשיו שמע עם ״רגל חמה״ בחיווט הפוך?;)

אתה צריך להוסיף דבר נוסף להודעה שלך.
מי שיש לו ציוד יפני בשאר המערכת, לא בטוח צריך להפוך. מי שיש לו ציוד אירופאי או אמריקאי, היה אמור לשמוע מיד שהרגל החמה מחווטת לא נכון. זה משפיע על הבמה, הפוקוס והדינמיקה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מישהו כבר אמר שהוא 50 שנה בתחום ועדייו לומד, לפעמים אנשים עם ניסיון אודיופילי שאולי הוא לא כל כך עם וותק מפספסים את המובן מאליו ומנסים לפתור את הבעיה שאכן הם שומעים באזור אחר במערכת, פגשתי אנשים עם אוזן מצויינת עם הגברת מנורות וכו' שחיברו את האינטרקונקטים עם הסימון-הפוך פשוט מחוסר ידע.
האם זה אומר שאתה לא מוכר את הטרנספורט והממיר ח'אלד? ;)

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
הי גדי,
בהתחלה חשבתי לשדרג הדאק שלי למטרונום +c6, לאחר שהפכתי פאזה בכבל החשמל לדאק ולטרנספורט ירדתי מכל עניין השידרוג. כי התוצאה שקיבלתי לאחר הפיכת הפאזה בכבל הייתה דרמטית כך שלא צריך לשדרג בכלל. אני נשאר עם הדאק ועם הטרנספורט.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
היכן היבואן בענין ? מה הוא לא מודע לפרט טכני כל כך חשוב?והיכן האזניים שלכם כשאתם רוכשים ציוד כה יקר.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
היכן היבואן בענין ? מה הוא לא מודע לפרט טכני כל כך חשוב?והיכן האזניים שלכם כשאתם רוכשים ציוד כה יקר.
האוזניים במקומם, אבל לא תאמין עד כמה הדאק או הנגן נשמע מצויין למרות שהיה מחובר בפאזה הפוכה. השוויתי אותו מול 8 דאקים שהיו לי שחלקם עלה 25K ₪ והוא היה טוב משמעותית מכולם.
עכשיו כשהפכתי פאזה בכבל החשמל התקבל סאונד טוב יותר באופן מובהק.
כדי לא להתווכח לשווא, הכי טוב שתשמע באוזניך את שני המצבים.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אז לכבל חשמל יש השפעה...?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
היי, היבואן (עופר שחורי) בודק את העניין מול היצרן ואתן מענה בהמשך.
אני הפכתי את הפאזה וכן, יש שיפור (לפחות כך נראה לי ברגע ראשון) - אני עדיין בודק - אין הרבה זמן להתעמק.
לי יש TLN2

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
אז לכבל חשמל יש השפעה...?
אצטרך לבדוק העניין של כבלי חשמל במצב הנוכחי.
כי היה מחובר כבל קומקום ועכשיו כבל קומקום זהה אבל בפאזה הפוכה.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
כול העניין זה להפוך פאזה, אם רשמית יש מצב של השפעה - נצטרך להפוך פאזה במכשירים.
אמת גם אם לא רשמית מרגישים את ההבדל - עדיף להחליף במכשיר עצמו ולא ליצור בלגאן בקבלים

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
האוזניים במקומם, אבל לא תאמין עד כמה הדאק או הנגן נשמע מצויין למרות שהיה מחובר בפאזה הפוכה. השוויתי אותו מול 8 דאקים שהיו לי שחלקם עלה 25K ₪ והוא היה טוב משמעותית מכולם.
עכשיו כשהפכתי פאזה בכבל החשמל התקבל סאונד טוב יותר באופן מובהק.
כדי לא להתווכח לשווא, הכי טוב שתשמע באוזניך את שני המצבים.

מחזק בשתי ידיים כול הנאמר

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
כל הסיפור הזה מעלה תמיהה למה חברים כאן מעדיפים תקע אמריקאי
אירופאי תמיד ניתן להפוך ולבדוק

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אמריקאי כי זה הסטנדרט דה פקטו של ציוד.
אבל שקע אירופאי - גרמני? - לא סימטרי, צרפתי - גם לא. בריטי? גם לא.
רק איטלקי - כן

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
מיכאל לא הבנתי את תשובתך
אני התכוונתי לתקע שוקו
ניתן להפוך בשקע ולקבל את הפאזה פעם ב 0 פעם ב פאזה
ניתן להכניס לגם לשקע ישראלי (אבל לא תהיה הארקה)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לשקע ישראלי הוא נכנס, אבל לא יוצא.

לגבי סיבוב, תצטרך תקע schuko גם

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כנראה ש CEC מייצרים את מכשיריהם בהתאמה לשוק המזרח הרחוק וגם מסיבות חיסכון לא מייצרים ליין נפרד עם חווט מתאים לארצות אחרות, לכן כבל החשמל שסופק עם המכשיר הוא כבל מהפך ורשום במנואל להשתמש בו (בלי לציין את הסיבה שזה גם רע), לא רעיון חכם כיוון שידוע שרוב האודיופילים כלל לא מוציאים את הכבל המסופק מהקופסה, הייתה אמורה להיות הודעה יותר בולטת בנושא על האריזה למשל לטובת צרכנים במדינות אחרות וכן ליידע ברורות את היבואנים.
פלאג שוקו יכול לבוא סימטרי גם מבחינת יציקת הראש ואז זה ממש עניין של ניחוש איפה פין הפאזה, אחרים באים עם יציאת הכבל ב 90% מהראש ואז זה ברור וזאת גם אם תמיד מחברים את הפלאג שהכבל יוצא לכוון הרצפה, במגבר הלוורדין שלי יש נקודה אדומה ליד כניסת המתח שמראה היכן נבחר להיות פין הפאזה ו..מסופק גם מברג טסטר לבדוק היכן היא יוצאת בתקע ה IEC.
עם כלהשיפור אופי הצליל הבסיסי של ה CEC נשמר, לא לצפות לניסים.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כנראה ש CEC מייצרים את מכשיריהם בהתאמה לשוק המזרח הרחוק וגם מסיבות חיסכון לא מייצרים ליין נפרד עם חווט מתאים לארצות אחרות, לכן כבל החשמל שסופק עם המכשיר הוא כבל מהפך ורשום במנואל להשתמש בו (בלי לציין את הסיבה שזה גם רע), לא רעיון חכם כיוון שידוע שרוב האודיופילים כלל לא מוציאים את הכבל המסופק מהקופסה, הייתה אמורה להיות הודעה יותר בולטת בנושא על האריזה למשל לטובת צרכנים במדינות אחרות וכן ליידע ברורות את היבואנים.
פלאג שוקו יכול לבוא סימטרי גם מבחינת יציקת הראש ואז זה ממש עניין של ניחוש איפה פין הפאזה, אחרים באים עם יציאת הכבל ב 90% מהראש ואז זה ברור וזאת גם אם תמיד מחברים את הפלאג שהכבל יוצא לכוון הרצפה, במגבר הלוורדין שלי יש נקודה אדומה ליד כניסת המתח שמראה היכן נבחר להיות פין הפאזה ו..מסופק גם מברג טסטר לבדוק היכן היא יוצאת בתקע ה IEC.
עם כלהשיפור אופי הצליל הבסיסי של ה CEC נשמר, לא לצפות לניסים.

זה מה שקורה שלא קוראים הוראות. אני למשל, לא משנה איזה מוצר אני מקבל, אני קורא את ההוראות שלו.
לגבי השיפור בצליל. על הדברים הגדולים אחראי המהנדס - הניסים הם בדברים הקטנים.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
רגע. אז כל מי שהתפעל ממנו עד עכשיו שמע עם ״רגל חמה״ בחיווט הפוך?;)

אתה צריך להוסיף דבר נוסף להודעה שלך.
מי שיש לו ציוד יפני בשאר המערכת, לא בטוח צריך להפוך. מי שיש לו ציוד אירופאי או אמריקאי, היה אמור לשמוע מיד שהרגל החמה מחווטת לא נכון. זה משפיע על הבמה, הפוקוס והדינמיקה.

לא כל כך מסכים, מניסיון. זה לא כמו כבלי רמקולים שכל עוד שהם סימטריים אין בעיה. למיקום הפאזה\אפס במכשיר אלקטרוני יש חשיבות מבחינת היחוס לאדמה, כניסה לשנאי מבחינת שזירתו ומסלול הפאזה שצריך לעבור דרך נתיך\ממסר\מפסק, התוצאה שמיעה גם עם תתחבר עם אוזניות בלבד לנגן.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אאוץ'.
ואני תוהה, כמה אנשים שידרגו לשווא את שאר הציוד שלהם רק בגלל שחיווט ה CEC שלהם לא היה תקין.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור