כבלים המפלצת והמיתולוגיה

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
יש הרבה מיתולוגיות באודיו, חלקן מתבדות עם הזמן והניסיון, חלקן לא. הרבה זמן התחבטתי בשאלה אם כבלי רמקולים זו מיתולוגיה או לא, ואם לומר את האמת הנטייה היתה לסקפטיות פורטה: בסופו של יום, כשפותחים רמקול ממוצע + ורואים עד כמה החיווט בפנים פשוט וזול, הדעת נותנת שאם יצרן מכובד נותן כבוד לחתיכת כבל מעאפן, אז...

המערכת אצלי בסלון עובדת כבר שנים עם הכבלים שהגיעו עם זוג רמקולים שקניתי פעם. עבים, כנראה נקנו לפי מטר בחנות לצורכי חשמל, עם בננות בקצוות, מישהו הכין את הכבלים האלה בבית, והם "העבירו אלקטרונים" בסדר גמור, עד שלפני כמה שבועות משכתי לא נכון ו... הכבל ניתק מהבננה (או בעברית, הלכה ההלחמה).

כשנכנסתי בחו"ל לחנות אלקטרוניקה לקנות אוזניות נחו עיני על כבל של מונסטר כייבל, גליל אחרון שנשאר, נדמה לי שזה משבו כמו 10 מטר, סדרה שנקראת MCX1s. עלה 30$ בקלירנס, אז אמרתי what the hell ולקחתי. על הדרך לקחתי גם סט בננות, שיהיו.

אך השטן עובד בדרכים עקלקלות, ואכן עקלקלה היתה הדרך לקופה - עברה דרך המקום בו היו... עוד כבלים. הפעם הם כבר היו ארוזים אחרת, ועם בננות שנראו בסדר +. אז לקחתי שני זוגות מדגם שנקרא MCX2s, כי אני חלש. וב 80$ זה שווה את הסיכון. כבד החרא הזה, נחושת, כבר יעלה לי במשקל עודף במטוס חזרה, זה היה ברור.

כשחזרתי, כצפוי הייתי מוטרף איזה שבוע, אז חיברתי אותם עם איזה דיסק שכבר היה במערכת, והם עבדו. השמיעו מוזיקה אבל לא היה לי זמן לעשות בדיקה כמו שצריך. בכל אופן, היום סוף סוף הגעתי הביתה בשעה נורמאלית, שמתי דיסק שמוקלט היטב (קינג קרימזון, "איים"), לחצתי PLAY ו... הנה השורה התחתונה:

פתאום שמתי לב כמה הרוג'רס העתיקים (והמכוערים) האלה נפלאים.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אההה, מיתולוגיות ואמונות תפלות יש גם פה. אין לי מושג מה הולך בתפוז.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם תרצה מתישהו אני אבוא אלייך עם הכבל שלי.
כבל פשוט. זול, מהזולים של VDH.
אבל כולו כסף טהור.
ואז תגיד איך הם נשמעים :)
אצלי בלי בננות...פיור.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
בננה זה בריא... מלא פוטאסיום!

הוזמנת, אתה והכבל שלך :), או בלעדיו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הבדלים בין כבלי רמקולים שונים זו רק הדרגה הראשונה...
חכה שתחליף אינטרקונקט או כבל חשמל...;)

ארז

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
כסף טהור בזול ????
אתה יכול להסביר?

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
הבדלים בין כבלי רמקולים שונים זו רק הדרגה הראשונה...
חכה שתחליף אינטרקונקט או כבל חשמל...;)

ארז

מעניין - האם מישהו אי פעם בדק מה משפיע יותר מבין כבל החשמל, האינטרקונקטים או כבל הרמקול?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מעניין - האם מישהו אי פעם בדק מה משפיע יותר מבין כבל החשמל, האינטרקונקטים או כבל הרמקול?

לפי הניסיון שלי ובהכללה (שזה אומר שזה לא נכון לכל המקרים) - כבלי רמקולים, אבל זה מאוד תלוי איזה כבלים עומדים להשוואה.
היו אצלי כבלי רמקולים שהשינוי שלהם היה מינורי ביחס לכבלים שהיו לי ובדקתי אינטרקונקטים שהשפיעו יותר.
זה קורה,בדרך כלל, כאשר ההשוואה היא בין כבלים באיכות גבוהה לבין כבלים סטנדרטיים (או "פושטים").
ארז

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
הדעה שלי כי הזנת החשמל למערכת היא ה Top priority,וני מצאתי כי איכות כבל הכח (בצרוף למפצל איכותי,לא ישראלי)היא המשפיעה ביותר על איכות הסאונד,הרבה לפני אינ.קונקטים,ולפני sp.cable.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור