המלצת קנייה לכניסה כייפית לתחומים במוסיקה הקלאסית בהקלטות ברמה קרובה ל-Demo

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אני רוצה להמליץ מאוד בחום על סט של הקלטות שיכולות לקרב מתעניינים, בכל ה"רמות" של מיומנויות ההאזנה, לתחומים בתוך המוסיקה הקלאסית.

מדובר בהקלטות שביצע המנצח Charles Dutoit (מאויית בעברית "שארל דיטוא/דוטווא", כשאת האות י'/ו' כאן הוגים כמו משהו באמצע בין י' שב"נִיר" לבין וּ' ב-"רוּת") עבור חברת Decca, עם התזמורת הסימפונית של מונטריאל בקנדה, שאותה הפך לאנסמבל מצטיין בחזית הרמה הבינלאומית, נראה לי שמעבר למה שהייה לפני שהגיע ואחרי שהוא עזב.
028947894667.pt01.jpg

Dutoit הוא מנצח שוויצארי (נ. 1936) שעשה כאן את מה שהוא יודע לעשות מצויין -- בעיקר מוסיקה צרפתית ונגררותיה, ומוסיקה רוסית, וזאת רק מהתקופה הרומאנטית ועד אמצע המאה שעברה, כך שלא מדובר בכל/רוב/עיקר המיינסטרים המוסיקה הקלאסית.

למשל, אין כאן מוסיקת בארוק בכלל, ובאך, מונטוורדי, הנדל בפרט, וגם לא את התקופות המוקדמות יותר. אין כאן ממה שנקרא "התקופה הקלאסית" בתוך כלל המוסיקה הקלאסית -- מוצארט, היידן, בטהובן ובני תקופתם. אין כאן את כל הצד האוסטרו-הגרמני של המוסיקה הרומאנטית, כולל שוברט, שומאן, בראהמס, ברוקנר, מאהלר, ריכארד שטראוס וכו', אין כאן כמעט מלחינים "לאומיים" (פרט לצרפתים שביניהם), כמו דבוז'אק, סמטנה, גריג ורבים אחרים, ואין כמעט מוסיקה של המאה העשרים ו"מודרנית", מעבר לסטראווינסקי מוקדם ודגימה של בארטוק.

אבל מה שייש כאן הוא כייפי ומאוד מגוון, החל ביצירות שנוהגים לכנותן "מוסיקה קלה", קצרות יותר וקצרות פחות, דרך מוסיקה שלא נוהגים לתייג אותה כך או אחרת, וייש יצירות שאולי יותר "מאתגרות" -- דורשות יותר העמקה ושמיעות חוזרות כדי לקצור את פירות ההשקעה.

ניסיתי לחלק -- באופן בלתי מחייב כלל -- את רשימת הדיסקים המוכלים כאן לפי הקריטריונים הנ"ל.

אין ספק שניתן לחלוק מהותית, ואולי בצדק, על מיקומן של יצירות כאלה ואחרות, ולצאת בהכרזות צדקניות ומתלהמות כמו איך זה ש"כרמינה בוראנה" כן/לא ברשימת המוסיקה ה"קלה", כי היא קלה ופשוטה מצד אחד, אבל היא בלאטינית, ולא לכולם כל כך קל עם השפה ו/או דרך הפקת הקול ו/או השפה המוסיקאלית המסויימת.

מטרת החלוקה היא רק לקבלת תחושה ופרופורצייה של מה יש לנו כאן, ואיך זה מקדם אותנו, אפילו בשלבים, אם נרצה, לא למטרות דידאקטיות ואחרות.

מוסיקה "קלה", יצירות קצרות
[CD2: Ravel: Boléro; Alborada del gracioso; [Rhapsodie Espagnole; La Valse
CD12: Suppé: Overtures
CD18: Bizet: L’Arlésienne; Carmen Suites
CD21: Fête à la française: Chabrier, Dukas, Saint-Saëns, Bizet, Thomas, Ibert
CD33: Rhapsodies: Liszt, Dvořák, Enescu, Glazunov, Alféne

מוסיקה "קלה" יחסית, יצירות פחות קצרות
CD8: Rimsky-Korsakov: Scheherazade, Capriccio Espagnol
CD9: Offenbach: Gaîté Parisienne; Gounod: Faust Ballet Music
CD15: Mendelssohn: A Midsummer Night’s Dream; Overtures
CD17: Mussorgsky: Pictures at an Exhibition
CD25-26: Tchaikovsky: Swan Lake
CD27-28: Tchaikovsky: The Nutcracker
CD31: Bizet: Symphony in C; Overture in A; Patrie; La Jolie fille de Perth suite

מוסיקה "בלתי מתוייגת" לעניין זה
CD1: Ravel: Daphnis et Chloé
CD3: Saint-Saëns: Symphony No.3; Chausson: Symphony in B Flat
CD4: Ravel: Piano Concerto in G; Piano Concerto for the Left Hand
CD5: Respighi: Pines of Rome; Fountains of Rome; Feste Romane
CD6: Falla: El Sombrero de Tres Picos; El Amor Brujo
CD7: Ravel: Ma Mère L'Oye; Le Tombeau De Couperin; Valses Nobles EtSentimentales; Pavane
CD10: Berlioz: Symphonie Fantastique; 3 Overtures
CD29: Ibert: Escales; Concerto for Flute & Orchestra
CD30: Debussy: Children's Corner; La Boite á Joujoux; La Plus que lente; Printemps Suite
CD32: Orff: Carmina Burana

יצירות מעט "תובעניות" יותר
CD11: Stravinsky: Le Sacre du printemps; Symphonies of Wind Instruments
CD13: Stravinsky: L’Oiseau de feu
CD14: Holst: The Planets
CD16: Stravinsky: Petrouchka; Le Chant du Rossignol; Quatre Etudes
CD19: Fauré: Requiem; Pelléas et Mélisande; Pavane
CD20: Bartok: Concerto for Orchestra; Music for Strings, Percussion & Celesta
CD22: Debussy: Images; Nocturnes
CD23: Debussy: La Mer; Jeux; Le Martyre de Saint Sebastien; Prélude á l’après-midi-d’un faune
CD24: Franck: Symphony in D Minor; D'Indy: Symphonie sur un chant montagnard français

מוסיקה לא "קלאסית" בעצם
יצירות מעט "תובעניות" יותרCD34: Piazzolla: Tangazo; Double Concerto for Bandoneon and Guitar
CD35: Theodorakis: Zorbas Ballet Suite; Adagio for solo flute, string orchestra and percussion

רוב ההקלטות הן בין מצויינות לסופרלאטיביות, וחלקן מוכרות ממש כהקלטות "Demo", כמו חלק מהקלטות ראוול, ה-Planets של הולסט ועוד.

אם לא הייה לי את הרוב המוחלט של הדיסקים כאן, הייתי קונה את האלבום בשקיקה, בשבר קטן של המחיר שהם עלו לי כבודדים. חלק מהם יש לי גם בתקליטים, ואני מנסה להשיג עוד.

בקיצור, המלצה חמה לקנייה כייפית.

ב-MDT המחיר הוא £46.79 בתוספת £16.25 למשלוח, סה"כ £63.04 -- כ-355 ש"ח.
זהו סט חדש יחסית, שבעת הכתיבה של פוסט זה עדיין אינו מופיע ב-Presto.

ב-Amazon UK עצמו המחיר כולל משלוח דומה, אבל אפשר לקנות אצל Amazon Sellers חדש ב-£55.11 בתוספת £3.58 משלוח, סה"כ £58.69 -- כ-330 ש"ח ל-35 דיסקים -- פחות מ-9.50 ש"ח לדיסק.

אם תופסים את המשלוח במכס, יוצא 386 ש"ח, שזה 11 ש"ח לדיסק.

תיהנו!! (ורד)

עמיר

נערך לאחרונה ב:

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
דקה חייבת להוציא גם את חלק 2 וגם חלק 3 למנצח הזה
כי המון חסרים כאן. ולא מן נמנע שזה יגיע .
את המנצח הנפלא הזה הכרתי לראשונה כמעט .ואחכ וגם היום אספתי כמעט כמעט את כל מה שהוציא
כובע משלוש הקצוות של דה פליה -הקלטה נהדרת 1982

סימפוניות סטרוינסקי עם תיזמורת שוויץ מערבית עם דווטאה
ועוד ועוד
הם הקליטו בכנסיה מרוחקת ממונטריאול
עם איקוסטיקה מופלאה . ומהנדס נהדר כל שמיעה חוויה .
וכמובן יש לו עוד הרבה הקלטות שלא נכללו כאן עם תזמורת פילהרמוניה - ועוד תזמורות הרי זה על מונטריאול ...ה מארז הזה
מעניין אפה פרוקופייב ? רומאו ויוליה
רוסיני פתיחות ? ציוקבסקי פתיחה 1812 סימפוניות של ציקובסקי
גרשויין ?רודריגו הקונצרטו +פנטזיה לבן אצולה עם קרלוס בונל
ציקובסיקי ורחמנינוב מעולה עם גורחה בולט זה כנראה בחלק 3 לקוצנטרטים -או רומנסות לכינור עם סנטרל גולייט הכנרית ועוד ועוד
5 קונצרטים נהדרים של סן-סאנס עם פסקל רוזה פסנתר -עם פילהרמוניה
טוב נחכה לחלק 2+3+......

פעם קנינו דיסק אחד ב80/89 שיח היום כל הסט עולה כמו 4 דיסקים -נפלא

בעניי אחד הדברים הכי יפה במארזים אלו המחיר אבל העטיפה החיצונית המקורית נשמרת

יותר יפה מאשר תמונה אחרת לא קשורה למקור על כל הדיסקים

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אכן אין פה אפילו את כל ההקלטות שלו עם מונטריאול, ואכן כמעט כל ההקלטות שלו עם התזמורת הזו כמלווה סולנים מושמטות כאן, אבל את ההקלטות שלו במקומות אחרים ו/או עם תזמורות אחרות ו/או בחברות אחרות (DG, EMI) אני אוהב בהרבה פחות.

כאן הייה שילוב מיוחד וקסום של מנצח/תזמורת/רפטואר/אקוסטיקה/מהנדסים/label שעבד בצורה יוצאת דופן לטובה, באופן עיקבי לאורך זמן, ולא חזר במקומות אחרים, כשחלק מהשחקנים התחלפו.

עמיר

נ.ב., הרקוויאם של פורה כן מופיע (CD19).

נערך לאחרונה ב:

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
http://www.prestoclassical.co.uk/prestocdinfo.php
העטיפה מקורית עם החוברת אבל הדיסק הוא CD-R
שאלה מה אורך החיים שלו ואם הוא פחות רגיש לשריטות כמו המקוריים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
http://www.prestoclassical.co.uk/prestocdinfo.php
העטיפה מקורית עם החוברת אבל הדיסק הוא CD-R
שאלה מה אורך החיים שלו ואם הוא פחות רגיש לשריטות כמו המקוריים
אותי עניין אורך החיים פחות מטריד -- מספר הדיסקים שנפגמו אצלי באוסף של הרבה אלפים הייה זניח.
גם העטיפה לא כל כך משנה לי.

כן מטרידה אותי איכות הסאונד -- גם אם הקבצים שמהם מייצרים הם מקוריים, הרבה פעמים CD-R נשמע פחות טוב מהמקור.
אני הולך ומחפש הדפסות יפאניות יקרות רק כדי לשפר באיזה פסיק את איכות הסאונד, אז CD-R??... :(

עמיר

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
הנסיון שלי בCD-R
הם סופר רגישים לשריטות
אבל ניסיתי כמה תוכנות הקלטה
הכי טובה קוראים לה שאמפו גרמנית בלי התערבות איקולייזר וחלק מתוכנות כן ניתן להתערב
יצאים דיסקים טובים מאד אפילו לפעמיים יותר ברור ופתוח מהמקורי אולם ?
מה הנכון כאן ?
וגם CD-R חייב להיות מאיכות הכי טובה
כאשר הוא לא שקוף יש כמה בשוק לטיאק אלו ששמים עלהם מדבקות אינם שקופים וברטן
וסוג מסויים של TDK עם צבע כחול טורקיז מלפני 18 שנים בערך מעולים עד היום עובדים אצלי
בלי קפיצה וסאונד ברור נקי לא רגיש לשריטות
נמכרו אז די יקר
מה יש לפרסטו אין לי מושג
אני מבין את הצורך לשמוע טיפה יותר - לכן במחיר יקר יותר מדיסק מקורי ארופאי
קניתי כמה מיפן DGG ו SONY נשמעים מאד מאד פתוחים רחבים ברורים

אגב שנות השמונים היו EMI מדפיסים ביפן יש לי כמה כאלו אם מרינר החוגג 92 בימים אלו
ועד היום עובדים נהדר גם טלרק יפנים מעולים

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
עמיר תודה,
כחובב מוסיקה קלאסית שכבר עשור בערך מנהל יחסי קרבה רתיעה עם הז'אנר, אני מחפש בדיוק קופסאות כאלה.
עם זה והמלצות הזהב של זיו אני בונה לאט לאט קטלוג קלאסי צנוע.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
אני יכול להמליץ לך על מה שיש לי את
המון המון הקלטות ברמה של דמו
אבל משהו מעניין יש לי את המקור בבודדים וזה במארז
האם ישמע לכם מוזר כי יש שוני בסאונד בין שני ההוצאות {דיסק מקורי שניקנה בודד לבין אלו במארזים }

81Y976QwWAL._SL1500_.jpg

ואת זה {אין לי את המארז הזה כי יש לי את הרוב בנפרדים אך דקה זה דקה }
91j11McCmbL._SL1500_.jpg

נערך לאחרונה ב:

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
וגם את זה חלק 1+2
7117yTzl5OL._SL1500_.jpg

נכון במספר 2 יש המון שאני לא הייתי קונה בנפרד
אך שווה לא רק בגלל דוראטי -פול פרי

מארז מס 1 מעולה ביותר ממליץ בחום

81qA7JmEQsL._SL1500_.jpg

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
את המרקיורי יש לי, תודה.
אגב כשעשית מכירת חיסול של התקליטים שלך לפני בערך שנתיים הגעתי אליך בשבת ורכשתי כמה עשרות תקליטים (-:

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
זה של פילפס מעולה חוץ מכמה יצירות שלא הייתי מכניס לכאן איזה אופרה נשכחת של וורדי
ועוד כמה השאר יוצא מן הכלל יפה עם סאונד פילפס אופייני לכל אורך המארז
81hnlcTNg3L._SL1500_.jpg

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
את המרקיורי יש לי, תודה.
אגב כשעשית מכירת חיסול של התקליטים שלך לפני בערך שנתיים הגעתי אליך בשבת ורכשתי כמה עשרות תקליטים (-:
:בעד:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
יש המון קופסאות בהמון הקשרים, והכי מומלצות מבחינתי הן אלה של RCA Living Stereo
0888430035027.jpg

a2b6f8fdc7f8b496ba8f480e484eeb6d.jpg

אבל קופסאות של 60 דיסקים הן כבר מפלצתיות. גם 35 במכה זה הרבה.

לפחות הקופסאות האלה של RCA הן ברובן פנינים ברמה הגבוהה ביותר שייש, הן מבחינת היצירות, הן מבחינת המבצעים מהטופ-שבטופ והן מבחינת הקלטות המופת.

זה לא המצב בקופסאות של מרקורי, שבהן אחוז ניכר מהיצירות אינן בדיוק מהטופ, המבצעים לא לגמרי מהטופ, וההקלטות מבריקות אבל בעייתיות, באחוז ניכר מהמיקרים מאוד חריפות ו/או דקות ו/או יבשות, ולא כל אחד אוהב את הסוג הזה -- מאוד "בפרצוף".

החבילות של Decca הן בעייתיות מבחינת בחירת היצירות/ביצועים, ו-Philips עוד יותר. ההקלטות ברמות מאוד משתנות.

מה שמיוחד בחבילה הספציפית הזו של Dutoit הוא שפרט אולי לשני הדיסקים הלא-כל-כך-קלאסיים, כל היצירות שם "שוות" בתחומן, אין שם כמעט יצירות שהייתי אומר שלא שווה להכיר, והכל בביצועים לפחות טובים, ולרוב מעבר לזה, בהקלטות שכולן מצוינות ולמעלה מזה. ושניתן לגשת לזה בשלבים.

לכן, כהמלצה, זה כזה "Best Buy" :)

עמיר

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
אם כבר להיכנס לניבחי המוסיקה הקלאסית וקלה גם
כאן יש לנו אוסף של דקה שיצאו בשנות השישים /שיבעים עם
PHASE 4 STEREO
לצד ביצועים מעולים של דוראטי .שארל מינש ..ליאופולד סטוקובסקי יופי של ביצועים{רובם היה לי בתקליטים }
יש כאן גם מוסיקה מנוגנת עי אינסמבלים שהורכבו במיוחד להוצאה זו של דקה.
ותמצאו כאן המון מוסיקה קלה עם ביצועים טובים ואנרגטים של סטנלי בלאק
ועוד מוסיקה של בן חור עם המנצח מלחין מקלוז רוזה - או ברנרד הרמן מוסיקה מתוך פסי קול לסרטים ידועים.
או ביצועים מעולים של ליאופולד סטוקובסקי
הערה
שכדאי לק'חת בחשבון מנקודת מבטו של המאזין האודיופיל .
חלק מהקלטות מוקלטות עם הפרדה מלאכותית שלא ממש כמו בתיזמורת .
נו בסדר כי היו שני מהנדסים ולקחו כל אחד גישה אחרת .
אבל יש לא מעט דיסקים עם עויותים כל כך בולטים לאוזן עד כדי צרימה חמורה .
אבל אין מה לעשות - זה במקור - למשל שחרזדה אחד הביצועים הטובים שיש עם סטוקובסקי במיוחד בפרק אחרון -{הביצוע השני ?מכל ההקלטות של סטוקובסקי}
או תמונות בתערוכה מעולה .עם תיזמור של סטוקובסקי עצמו ועוד ועוד
אבל בסך הכל מעולה מחזיר אותי 45 שנים אחרונית בקלות - עם העולם החדש עם דוראטי ועוד ועוד

91z6mI8iQ8L._SL1500_.jpg

ו

נערך לאחרונה ב:

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
עוד מארז הכולל את כל היצירות שאינן סימפוניות שגם המארז הזה יצא אחרי כל הסימפוניות {אגב ההוא לא כולל את שוסטקוביץ 5 מ1979 ביפן /או ציקובסקי 1958 סימפוניה מס 4 } אני מחזיק את שניהם
זה ניתן להשיג עכשו {הסימפונות נעלמו ממזמן}
אבל זה
כל הדברים הטובים והמון מוסיקה קלאסית קלה כבדה וקונצרטים וגם מוסיקה שאינה בהכרח קלאסית
ברנשטיין מנצח

אגב 80 דיסקים

https://www.amazon.co.uk/Leonard-Bernstein-Album-Collection/dp/B00LL4U1TE/ref=pd_sim_15_4?ie=UTF8&dpID=51eCAerzhwL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160,160_&refRID=GZS3GH9ZX6EQAFPDMR5N

91WnrpS0ctL._SL1500_.jpg

נערך לאחרונה ב:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
עמיר
תודה על הפוסט (ורד)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
למשל על הסט של Phase 4 יש לי בעייה להמליץ -- אני לא יודע מי קהל היעד.

יש שם עירוב בין קלאסי קל ופחות קל, חצי קלאסי ולא קלאסי בכלל.

יש שם הקלטות "חובה" של סטוקובסקי (שחרזדה, ציפור האש, הפנטאסטית של ברליוז, לילה על הר קרח) שהן בחזקת "Records to Die For" -- ולעזאזל העיוותים, אם יש כאלה -- ממש מלהיבות ומומלצות ביותר גם להשגה בבודדים.
ויש כמה הקלטות פחות מזהירות שלו.

יש כמה הקלטות לא מהמיטב של Munch (מנצח שנערץ עלי) ומשל Dorati (מנצח שלא כל כך), לא מעט הקלטות של Stanley Black שמתוכן מצטינת לטעמי רק אחת -- Capriccio -- איטלקי של צ'ייקובסקי וספרדי של רימסקי קורסקוב.

יש קצת Maazel, ועוד, זה יוצא פירוט יתר. נעזוב.

הייתי ממליץ על סטוקי בבודדים, אם אפשר להשיג, וב-LP אם מישהו מעוניין בתחום, בהסתייגות של אופי ההקלטות -- עם הרבה highlighting בכל קשת הבמה, אימפאקט "מוגדל" והכל חי ומתפרץ, larger than life, בהרבה, וטוב שכך! :)

אולי זה לכשעצמו שווה את המחיר של הקופסה והשאר בונוס, חלק בכלל להתעלמות... :)

===============

על הקופסאות של ברנשטיין אני אישית ממש לא ממליץ. אחוז נמוך מדי מהביצועים הוא בעדיפות ראשונה לטעמי, ואיכויות הקלטה עדיף לחפש במקומות אחרים.

עמיר

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
יש לפיליפס כמה הקלטות סופניות מבחינת איכות הביצוע לטעמי
יש המון קופסאות בהמון הקשרים, והכי מומלצות מבחינתי הן אלה של RCA Living Stereo
0888430035027.jpg

a2b6f8fdc7f8b496ba8f480e484eeb6d.jpg

אבל קופסאות של 60 דיסקים הן כבר מפלצתיות. גם 35 במכה זה הרבה.

לפחות הקופסאות האלה של RCA הן ברובן פנינים ברמה הגבוהה ביותר שייש, הן מבחינת היצירות, הן מבחינת המבצעים מהטופ-שבטופ והן מבחינת הקלטות המופת.

זה לא המצב בקופסאות של מרקורי, שבהן אחוז ניכר מהיצירות אינן בדיוק מהטופ, המבצעים לא לגמרי מהטופ, וההקלטות מבריקות אבל בעייתיות, באחוז ניכר מהמיקרים מאוד חריפות ו/או דקות ו/או יבשות, ולא כל אחד אוהב את הסוג הזה -- מאוד "בפרצוף".

החבילות של Decca הן בעייתיות מבחינת בחירת היצירות/ביצועים, ו-Philips עוד יותר. ההקלטות ברמות מאוד משתנות.

מה שמיוחד בחבילה הספציפית הזו של Dutoit הוא שפרט אולי לשני הדיסקים הלא-כל-כך-קלאסיים, כל היצירות שם "שוות" בתחומן, אין שם כמעט יצירות שהייתי אומר שלא שווה להכיר, והכל בביצועים לפחות טובים, ולרוב מעבר לזה, בהקלטות שכולן מצוינות ולמעלה מזה. ושניתן לגשת לזה בשלבים.

לכן, כהמלצה, זה כזה "Best Buy" :)

עמיר

יש לי את המארז הראשון של מרקיורי ושל RCA ואני אוהב הרבה יותר את ה-RCA.
אתה מסביר לי מדוע.
השני שווה כמו הראשון?
תודה!

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
השני 60 דיסקים שהם למעשה אולי 45 כי קצרים מאד
אבל ביצועים מעולים והקלטות טובות מאד משנות הזהב של RCA

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
יש לפיליפס כמה הקלטות סופניות מבחינת איכות הביצוע לטעמי
נכון, אבל יש גם המון בינוניות וסתמיות ואפרוריות משהו...
בחלק זה בולט עוד יותר בהעברה אדישה לדיסקים :(

מה למשל "סופני" לאוזניך? :)
(בתקווה שאתה עדיין בחיים לדווח על זה)

יש לי את המארז הראשון של מרקיורי ושל RCA ואני אוהב הרבה יותר את ה-RCA.
אתה מסביר לי מדוע.
השני שווה כמו הראשון?
תודה!
לא נראה לי שכמו הראשון. יש בו גם כמה וכמה אופרות (שלמות), שאני לא יודע אם הן לטעמך, אם כי הביצועים מצויינים, לאו דווקא ה"טובים ביותר" בכל אופרה, וייש פה ושם דברים שאינם הברקות, כמו הקונצ'רטי של בטהובן עם רובינשטיין/קריפס, שמרוחים על פני חמישה דיסקים.

אבל עדיין מאוד מומלץ.

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור