המלצות של Empirical Audio

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
אני משתמש ב׳- dbpoweramp עם secure rip ברמת כיווץ הכי נמוכה של Flac - האיכות שיוצאת פשוט מעולה , אני לא הרגשתי הבדל בין wav ל-Flac

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אכן, גם ב-Transporter יש בעיה מוכרת: עבור קבצי FLAC עם רמת כיווץ גבוהה, המכשיר לא מספיק לפענח את הנתונים, ה-CPU לא מספיק חזק (בפרט אם זה קבצי 192/24). אני משתדל להמיר ל-FLAC עם רמת כיווץ 3.

מה אתה אומר ?
מדכא.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה מה יש. חומרה מתישנת, ו-LINN דווקא דופקים את האלבומים החדשים של קלאסיקה ב-192/24 עם רמת כיווץ גבוהה. ה-DS שלהם כנראה אוכל את זה ללא בעיה

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
זה גם מדכא.
הSWEETSPOT שלי הוא 6.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
ויטלי, תאר את כל הCHAIN,
תוכנה>פרוטוקול דרייבר אודיו>דרייבר>חיבור מוצא FW/SPDIF/USB >כבל>DAC.
משום מה, ברוב המקרים אני לא מקבל הודעות במייל על עדכונים בשרשורים :-(.
הצירופים שניסיתי:

1. מחשב PC Pentium4 >מערכת הפעלה XP_PRO >נגן foobar עם דרייבר native של windows> כרטיס קול on-board >אוזניות Byerdynamics 880

2. סטרימר TVIX6500A>יציאות דיגיטאליות S/PDIF ו-Toslink>מעבד סאונד Beringher DEQ2496 (לצורך RC - חיבור באפיקים הדיגיטליים, אין נגיעה בתדירויות מעל 100Hz) - ובלעדיו> DAC Audio Logic 34MXL

3. מחשב נייד טושיבה A300>מערכת הפעלה Vista> נגן foobar KS > יציאה USB> ממיר HiFace > מעבד סאונד - ובלעדיו> DAC Audio Logic 34MXL

4. מחשב חזק>מערכת הפעלה Windows7> נגן foobar, WASAPI > כרטיס קול Onboard עם תמיכה באודיו HiRes > יציאות דיגיטאליות S/PDIF ו-Toslink> עם מעבד סאונד ובלעדיו> DAC Audio Logic 34MXL

בכבל דיגיטלי בין מקור לבין ה-DAC עוד לא השקעתי כי המקור עדיין נחות (מחפש כעת ממשק ש"ישדך" בין מחשב למעבד הסאונד באפיק AES, לכן קורא בעניין רב את הודעותיך בפורומים. מה שיש כעת: כבל אופטי ממוצע (מוזר, אבל בתצורה שלי נשמע יותר טוב מקואקס – גם עם הסטרימר וגם עם המחשב).
הכבל הדיגיטלי שמחבר את מעבד הסאונד ל-DAC באפיק AES (כאן כן ביצעתי בדיקות והשוואות): Analisys Plus Digital Oval.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
לא, אי אפשר לחיות עם WAV, לא תוכל לבנות ספריה דיגיטלית מקבצי WAV עם חיפוש, מיון.
אפשר גם אפשר, אני חי עם זה מצוין :). אני ממיין מראש את העץ לפי הז'נרים (ראית), וזה מספיק לי. למרות שעם טגים המיון יותר נוח, ללא ספק. אגב, קראתי שגם ל-WAV אפשר להוסיף Metadata, אבל אין לי חשק להתעסק עם זה.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
משום מה, ברוב המקרים אני לא מקבל הודעות במייל על עדכונים בשרשורים :-(.
הצירופים שניסיתי:

1. מחשב PC Pentium4 >מערכת הפעלה XP_PRO >נגן foobar עם דרייבר native של windows> כרטיס קול on-board >אוזניות Byerdynamics 880

2. סטרימר TVIX6500A>יציאות דיגיטאליות S/PDIF ו-Toslink>מעבד סאונד Beringher DEQ2496 (לצורך RC - חיבור באפיקים הדיגיטליים, אין נגיעה בתדירויות מעל 100Hz) - ובלעדיו> DAC Audio Logic 34MXL

3. מחשב נייד טושיבה A300>מערכת הפעלה Vista> נגן foobar KS > יציאה USB> ממיר HiFace > מעבד סאונד - ובלעדיו> DAC Audio Logic 34MXL

4. מחשב חזק>מערכת הפעלה Windows7> נגן foobar, WASAPI > כרטיס קול Onboard עם תמיכה באודיו HiRes > יציאות דיגיטאליות S/PDIF ו-Toslink> עם מעבד סאונד ובלעדיו> DAC Audio Logic 34MXL

בכבל דיגיטלי בין מקור לבין ה-DAC עוד לא השקעתי כי המקור עדיין נחות (מחפש כעת ממשק ש"ישדך" בין מחשב למעבד הסאונד באפיק AES, לכן קורא בעניין רב את הודעותיך בפורומים. מה שיש כעת: כבל אופטי ממוצע (מוזר, אבל בתצורה שלי נשמע יותר טוב מקואקס – גם עם הסטרימר וגם עם המחשב).
הכבל הדיגיטלי שמחבר את מעבד הסאונד ל-DAC באפיק AES (כאן כן ביצעתי בדיקות והשוואות): Analisys Plus Digital Oval.

האם תוכל לדרג אותם בבקשה מבחינת עדיפות סונית ?
ואם אפשר גם מה ההבדלים ומה נקודות החולשה /יתרון של כול אחת מהאפשרויות ?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
לא רציני לדבר על איכות סונית באופציה הראשונה, אני משתמש בה רק לצורכי מיון/הערכה של האלבומים (יותר נוח לי לעשות את זה במחשב העבודה שלי).
האופציה השנייה (סטרימר): סאונד "יבש" ויותר מדי Back laid לטעמי, קיים גם גוון מתכתי (כינור מנסר אוזניים). ה"מימד השלישי" (עומק הבמה) צנוע למדי.
בין שתי האופציות האחרונות אינני יכול להשוות כי עבר זמן רב בין הבדיקות (את HiFace בדקתי לפני חודש ואת המחשב היעודי למוסיקה קניתי רק עכשיו). שניהם מהווים שיפור רב בהשוואה לסטרימר (המחשב – אפילו ביציאות S/PDIF ו-TOSLINK). מחכה ל-HiFace evo כדי לנצל את AES של ה-DAC.

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עשית משהו מיוחד למחשב שלך שבגללו הוא נשמע אותו דבר ? כי אני עושה רוצה למצוא דרך להוציא את זה החוצה , או עם ההיי פייס החדש שאמור לצאת , או עם סטרימר ייעודי שיוציא את הקבצים בתור קבצי רשת , ואת העיבוד יעשה מחוץ למחשב , ורק אז ישלח אות דיגיטאלי לDAC . אני לא יודע אם קיים סטרימר כזה , אבל אני מחפש:D

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0

שלח לי בפרטי את הDEVICEID וגרסת הדרייבר של הכרטיס.

בדוק אם אתה מקבל BIT PERFECT מהHIFACE בשילוב עם KS FOOBAR,מישהו טען שהוא לא הצליח.

אני מניח שאתה מתכוון לONBOARD החדשים "HDAUDIO".
אפשר תמיכה לכל הSAMPLERATES, ובדוק אם היציאה הדיגיטלית יכולה להחליף SAMPLE RATES.

לאו דווקא מוזר, יש הסבר.
יש דבר אחד שכבל אופטי ב50 שח יכול לעשות שכבל COAX ב10000 שח לא יוכל לעשות לעולם:לבודד חשמלית את המכשירים.
בהחלט לך עם מה שאתה שומע במקרה הזה.

עכשיו אני מקנא :cool:.

אפשר גם אפשר, אני חי עם זה מצוין :). אני ממיין מראש את העץ לפי הז'נרים (ראית), וזה מספיק לי. למרות שעם טגים המיון יותר נוח, ללא ספק. אגב, קראתי שגם ל-WAV אפשר להוסיף Metadata, אבל אין לי חשק להתעסק עם זה.

dbpoweramp יכולה לעשות את זה בשבילך,
בדוק איזה נגן תומך בלקרוא את זה, הWAVTAGS שלה זה לא משהו סטנדרטי/מקובל.

הבדל בין FLAC לWAV.

אם אתה שומע הבדלים בקריסטליות של הצליל, זה לא משהו שצריך להתרחש, אבל ההנחה שלך שהפענוח/העברת הסטרים מFLAC הוא לאו דווקא זהה בין פלטפורמות, מדויקת.
אם נוח לך לעבוד עם WAV, לך על זה, בדוק את הרשום לעיל, ונמשיך.

נערך לאחרונה ב:

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
שלח לי בפרטי את הDEVICEID וגרסת הדרייבר של הכרטיס.
המחשב כבר לא קיים (מת)
בדוק אם אתה מקבל BIT PERFECT מהHIFACE בשילוב עם KS FOOBAR,מישהו טען שהוא לא הצליח.
הממיר לא אצלי (קיבלתי אותו להתרשמות לפני כחודש). בכל זאת - איך אני בודק אם ביציאה יש לי bit perfect (חוץ מהקלטת האות היוצא והשוואתו עם המקור)?
אני מניח שאתה מתכוון לONBOARD החדשים "HDAUDIO".
אפשר תמיכה לכל הSAMPLERATES, ובדוק אם היציאה הדיגיטלית יכולה להחליף SAMPLE RATES.
זה הדבר הראשון שעשיתי בקינפוג (+ איסרתי אפקטים DSP).
לאו דווקא מוזר, יש הסבר.
יש דבר אחד שכבל אופטי ב50 שח יכול לעשות שכבל COAX ב10000 שח לא יוכל לעשות לעולם:לבודד חשמלית את המכשירים.
בהחלט לך עם מה שאתה שומע במקרה הזה.
על זה לא חשבתי... נשמע הגיוני.
אם אתה שומע הבדלים בקריסטליות של הצליל, זה לא משהו שצריך להתרחש, אבל ההנחה שלך שהפענוח/העברת הסטרים מFLAC הוא לאו דווקא זהה בין פלטפורמות, מדויקת.
אם נוח לך לעבוד עם WAV, לך על זה, בדוק את הרשום לעיל, ונמשיך.
הגדרתך היא מדויקת ביותר - קבצי WAV נשמעים יותר "קריסטליים", אווריריים. ההבדל הוא לא שמעים וארץ, אבל בהחלט שמיע.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
המחשב כבר לא קיים (מת)

הממיר לא אצלי (קיבלתי אותו להתרשמות לפני כחודש). בכל זאת - איך אני בודק אם ביציאה יש לי bit perfect (חוץ מהקלטת האות היוצא והשוואתו עם המקור)?

אם כך, נסה להעביר אות PCM, ב44 ,48 ו96 KHZ,
לתוך כל רסיבר, ובדוק אם ברסיבר משתנה תדר הדגימה.
העברת AC3 או DTS, אינה מספיקה.

זה הדבר הראשון שעשיתי בקינפוג (+ איסרתי אפקטים DSP).
בצע אותם בדיקות כאן, אתה מצליח לקבל BIT PERFECT ?
בויסטה האופציה הטובה ביותר לקבל BIT PERFECT היא WASAPI , אבל הדרייבר של הONBOARD שלך עלול למנוע זאת.

שים לב, בXP, במידה ואתה עובד עם הONBOARD יש מקרים שכן ניתן לקבל BITPERFECT בWDM ישירות אפילו בלי KS, זו הסיבה שביקשתי ממך את המידע, מאחר שהמחשב מת, לא רלוונטי.

הגדרתך היא מדויקת ביותר - קבצי WAV נשמעים יותר "קריסטליים", אווריריים. ההבדל הוא לא שמעים וארץ, אבל בהחלט שמיע.

במידה ותוודא/תפתור את הרשום לעיל, דווח פה, ואוכל לנסות לעזור בעניין הזה.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אותו דבר כמו מה?
כלומר היי פייס והיציאה האופטית הרגילה של הלוח אם . ממה שהבנתי מבין השורות שלך , לא היה הבדל מהותי בין יציאת הUSB ומעבר לSPDIF , עם ההייפיס ובין SPDIF ישירות מהלוח אם .
אם זה כך מה שיפרת בלוח אם או שהיה לך כרטיס קול שמוציא SPDIF בלי בעיות ובלי סאמפלינג ?

וטריטון איך בדיוק אתה מוציא ביט פרפקט לDAC

נערך לאחרונה ב:

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
כלומר היי פייס והיציאה האופטית הרגילה של הלוח אם . ממה שהבנתי מבין השורות שלך , לא היה הבדל מהותי בין יציאת הUSB ומעבר לSPDIF , עם ההייפיס ובין SPDIF ישירות מהלוח אם.
זאת באמת התחושה שלי, אבל לא יכול להיות בטוח שהם שקולים לחלוטין כי עבר חודש מאז שבדקתי את HiFace
אם זה כך מה שיפרת בלוח אם או שהיה לך כרטיס קול שמוציא SPDIF בלי בעיות ובלי סאמפלינג ?
לא עשיתי שום פעולה בכיוון. קניתי מחשב כדי שישמש טרנספורט דיגיטלי שישודך ל - Hiface Evo או ל-Weiis INT202. הסתבר שהוא נשמע לא רע בפני עצמו (שלא ימנע ממני לבדוק את EVO כשיגיע ארצה). לוח האם של המחשב תומך ב-Audio HD.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
בצע אותם בדיקות כאן <במחשב>, אתה מצליח לקבל BIT PERFECT ?
בויסטה האופציה הטובה ביותר לקבל BIT PERFECT היא WASAPI , אבל הדרייבר של הONBOARD שלך עלול למנוע זאת.
.....................
שים לב, בXP, במידה ואתה עובד עם הONBOARD יש מקרים שכן ניתן לקבל BITPERFECT בWDM ישירות אפילו בלי KS, זו הסיבה שביקשתי ממך את המידע, מאחר שהמחשב מת, לא רלוונטי.
עשיתי בדיקה דומה וכנראה שיש החלפת תדר הדגימה. מעבד הסאונד שלי תומך בדגימות עד 96kHz/24bit, הממיר - עד 192kHz/24bit. כאשר אני מנגן הקלטה 192kHz/24bit דרך מעבד הסאונד, הקול איננו, בחיבור הישיר של הממיר הקול ישנו. אבל אינני חושב שבדיקה של החלפת הדגימות מעידה עלbit perfect . מערכת ההפעלה שלי - Win7
במידה ותוודא/תפתור את הרשום לעיל, דווח פה, ואוכל לנסות לעזור בעניין הזה.
תודה

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
וטריטון איך בדיוק אתה מוציא ביט פרפקט לDAC

דרך מה אתה שולח ?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני כרגע לא שולח . אני רוצה לתקן את המגבר שלי , ואז אני אחליט סופית . חשבתי על הדונגל של MTS , וחשבתי על DAC . או לחילופין לקנות כרטיס קול. הבעיה עם כרטיס קול שאם ארצה לשדרג , יהיה לי קשה . ולכן אני מעדיף פתרון שיוציא את זה בצורה הטובה היותר לDAC חיצוני .
אני משתמש ב XP עם כרטיס קול שלא מוציא HD במו אצל ויטלי . ואני מעדיף להשתמש בFOOBAR , אלא אם כן יש תוכנה מקצועית יותר אפילו בתשלום (חוץ מאיטיונס:D )
אם יש לך מחשבות על הנושא , אשמח לשמוע

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני כרגע לא שולח . אני רוצה לתקן את המגבר שלי , ואז אני אחליט סופית . חשבתי על הדונגל של MTS , וחשבתי על DAC . או לחילופין לקנות כרטיס קול. הבעיה עם כרטיס קול שאם ארצה לשדרג , יהיה לי קשה . ולכן אני מעדיף פתרון שיוציא את זה בצורה הטובה היותר לDAC חיצוני .
אני משתמש ב XP עם כרטיס קול שלא מוציא HD במו אצל ויטלי . ואני מעדיף להשתמש בFOOBAR , אלא אם כן יש תוכנה מקצועית יותר אפילו בתשלום (חוץ מאיטיונס:D )
אם יש לך מחשבות על הנושא , אשמח לשמוע

לגבי הHD AUDIO ONOARD, זה גימיק של אינטל ומיקרוסופט, ואין שום קשר בין זה ואיכות.

DAC טוב בדכ יעלה יותר יקר מכרטיס דומה, מחייב TRANSPORT שעדיף שלא יהיה כרטיס ONBOARD ב2שח, ותלוי את מי אתה שואל, כבל דיגיטלי סביר ביניהם.

pick your poison.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני מעדיף לשלוח מהמחשב לDAC חיצוניי . השאלה היחידה היא , איך עושים זאת באיכות הכי טובה ? כי לקנות לינוקס להוציא SPDIF לDAC נראה לי OVERKILL . מה לדעתך יהיה פתרון מעולה ובעל VFM הכי גבוה ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור