המלצות לרמקולים מדפיים + המלצה לשיפור האקוסטיקה

Benneu

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם,

אני אשמח לקבל מכם המלצות לרמקולים מדפיים בתקציב של עד 7K (ניתן לחרוג מעט רק במידה וזה באמת שווה את זה),
הרמקולים מיועדים להתחבר להגברה של AUDIOLAB סדרה 6000.
מדובר בחדר שינה יחסית קטן בגודל 9.5 מ"ר.
סגנונות המוזיקה שאני שומע הם כמעט הכול; החל מרוק, דרך ג'אז ועד קלאסי.
אישית, אני אוהב מאוד את הסאונד של הרמקולים של HARBETH, אך לצערי הם אינם בתקציב שלי.
אשמח לקבל מכם המלצות לרמקולים בתקציב הנ"ל שהם דומים בסגנון, בצליל (ואין לי בעיה עם המראה :D) לרמקולים של הארבת'.
בזמן הקרוב, אני ארצה לעשות סבב של האזנות של מספר רמקולים,
ולכן ארצה את עזרתכם והמלצותיכם - אילו רמקולים שווה לי ללכת לשמוע בהתאם למה שכתבתי.

ועוד משהו קטן:
כפי שציינתי, מדובר בחדר קטן (ממ"ד) בגודל 9.5 מ"ר, רציתי לדעת כיצד אני יכול לשפר את האקוסטיקה ללא שימוש בספוגים וכו'
הבעיה היא שבחלק מפינות החדר יש הד "צרצור" כזה, כשאני מוחא כף ניתן לשמוע את זה בבירור.
אם זה שימוש בשטיח, מדפים (עם ספרים, דיסקים ותקליטים) תמונות קנבס ועוד...
אני פשוט לא ממש מבין באקוסטיקה , ולכן לא יודע מה טוב בשבילי, מבלי "לייבש" את החדר.
אני לא מצפה שהחדר יהיה מאה אחוז, אבל כמה שניתן ללא עזרה באביזרים אקוסטיים.

סליחה אם זה ארוך מדי,
ותודה רבה לעוזרים!

נערך לאחרונה ב:

omi

חבר משקיען
מעורבות
409
נקודות
63
אם אתה אוהב הרבת' תקנה p3esr יד שניה ותסגור עניין, או ls3/5a אחר מהמשפחה. לחדר קטן זה מושלם (גם rega קטנים יכולים לעבוד). אם הם הולכים להיצמד לקיר, ההמלצות האלו עוד יותר חזקות כי אלה קופסאות סגורות שעובדות יפה בחדר קטן.

לגבי הצרצור, זו לא בעיה קשה. תכניס אביזרים "רכים" לחדר. שטיח בעובי בינוני, איזו כורסה או פוף בצד, מדפי ספרים(עם ספרים) עובדים מעולה. לא צריך משהו דרמטי או מכוער.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
קשה להמליץ בלי שתרשום מה התקציב שלך

Benneu

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קשה להמליץ בלי שתרשום מה התקציב שלך
דווקא כתבתי - עד 7K עם אפשרות לחריגה קטנה, במידה ובאמת זה שווה את זה.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
הם מיועדים להתקנה על סטנדים ? אם יש מקום לסטנדים אז רצפתיים קטנים יכולים גם להכנס. משהו כמו SPENDOR A5R
ראיתי שיש אצל גבי מסאונדקווסט למכירה מטרייד במחיר קצת מעל 5. אם אהבת הרבת הם באותו כיוון. גם ההמלצה להרבת' p3esr שקיבלת מצוינת יש עליהם ביקורות מעולות. היה מישהו שמכר בלוחות לא מזמן אולי עדיין אקטואלי.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
89
נקודות
28
הי,
כפי שקודמי כתבו ואני הייתי מוסיף גם רמקולים של NEAT.
לגבי הדהוד/צרצור בחדר-
יש לטפל בנקודות ההחזר הראשונות של הרמקול משני צידי הקירות+קיר אחורי+ביניהם.
יש היום פתרונות לא יקרים ודי מספקים שיכולים לטפל ,בהפרעה כזו.
תוכל להראות את תצורת החדר/מיקום הרמקולים/מיקום נקודת הישיבה/ריהוט וכו'?

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113

Benneu

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הם מיועדים להתקנה על סטנדים ? אם יש מקום לסטנדים אז רצפתיים קטנים יכולים גם להכנס. משהו כמו SPENDOR A5R
ראיתי שיש אצל גבי מסאונדקווסט למכירה מטרייד במחיר קצת מעל 5. אם אהבת הרבת הם באותו כיוון. גם ההמלצה להרבת' p3esr שקיבלת מצוינת יש עליהם ביקורות מעולות. היה מישהו שמכר בלוחות לא מזמן אולי עדיין אקטואלי.
הי,
כפי שקודמי כתבו ואני הייתי מוסיף גם רמקולים של NEAT.
לגבי הדהוד/צרצור בחדר-
יש לטפל בנקודות ההחזר הראשונות של הרמקול משני צידי הקירות+קיר אחורי+ביניהם.
יש היום פתרונות לא יקרים ודי מספקים שיכולים לטפל ,בהפרעה כזו.
תוכל להראות את תצורת החדר/מיקום הרמקולים/מיקום נקודת הישיבה/ריהוט וכו'?

כן, הם מיועדים להיות על סטנדים. יש מגבלת גובה של עד 105 ס"מ, בגלל חלון (חלון של ממ"ד שנפתח פנימה). מה הגובה של הספנדור?

אני מתכוון לשנות את החדר מעט, אני מפנה קיר שלם לטובת המערכת, כשאמצע יש חלון. חצי חדר יהיה לטובת המערכת, ובחצי השני ישנה מיטה ושולחן עבודה (כתיבה).
חשבתי לשים 2 ספריות, אחד מכל צד (מאחורי הרמקולים) , עם ספרים, תקליטים ודיסקים.
על הקירות טרם החלטתי מה אני תולה. כרגע יש רק לוח שעם שאני תולה דברים עם נעצים. חשבתי להביא עוד לוח (או לוחות) נוספים. אם יש להם תכונות אקוסטיות מסוימות.
מצרף "שרטוט" של החדר, סליחה על הגרפיקה הירודה :D :D :D

תמונות מצורפות

• TST.jpg
    TST.jpg
    KB 12 · צפיות: 78

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
לפי מה שכתבת, מדובר בממ"ד. זה יכול להיות סיוט אקוסטי עם גלים עומדים ומאה אחוז החזר מהקירות.

לא הייתי קונה בלי לשמוע לפני בממ"ד.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
89
נקודות
28
חדר בעייתי..
ללא כל קשר לחדר עצמו. המיקום חייב להשתנות, ז"א לא למקם אותם בקיר עם החלון באמצע.
אם תוכל ל"עצב" את החדר מחדש, זה ייתן לך , אפשרות התחלתית.
מומלץ ביותר, ל"מדוד" את החדר ולחפש נקודות החזר ו"בורות" של גלים עומדים, אחרת חבל על ההשקעה...
לאחר המדידה, יש בהחלט פתרונות, לשמיעת מוזיקה סבירה בחדר.
אל תחפש פתרונות כמו ספריות ולוחות שעם, משם לא תבוא הישועה.
בכללי-
לא הייתי מחפש רמקולים קשים להנעה-רגישות נמוכה. הייתי מחפש רמקולים נצילים מ87 DB ומעלה כמו PROAC ו NEAT

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
471
נקודות
83
מדפי משובח יש לך את הוורפידל דגם מקביל להרבת ברבע כסף לקנות ולהנות מבלי לשבור את הראש יותר מידיי מגיע עם סטנד מדהים. תבדוק.

WHARFEDALE LINTON​

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
נסה להתרכז ברמקול SEALED - יהיה לך הגבר של עשרות דציבלים בבאס בחדר באופן טבעי ,שגם יגרום לבאס להיות הרבה יותר EXTENDED . רמקול עם פורט וכו -יגרום לך למאבקים יותר מסובכים.

כמובן שזה הצפוי - לא תורה מסיני. אבל בהחלט רוב הסיכויים ש SEALED ישרת אותך בחדר הנוכחי -טוב יותר.
נסה גם מספר מיקומים .
ישיבה לא צמוד לקיר .

כנראה שלא יהיה מנוס ממלכודות באס - אבל נסה לפני כן.

בהצלחה

• Like
Reactions: omi

shylevy

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
8
איזה רמקול ללא פורט אחורי היית ממליץ לבחור. למשל ?
ממה שאני יודע רמקולים אטומים צריכים להיות מאוד איכותיים , זה רמקול שקשה לתכנן

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
איזה רמקול ללא פורט אחורי היית ממליץ לבחור. למשל ?
ממה שאני יודע רמקולים אטומים צריכים להיות מאוד איכותיים , זה רמקול שקשה לתכנן
אני עוסק בתחום. לא מרגיש בנוח להמליץ.
רמקול SEALED מדפי קטן שיורד נמוך ובהספק גבוה קשה לתכנן.
רמקול SEALED מדפי קטן - שלא יורד נמוך יש המון! - תתרכז במידים וגבוהים שאתה אוהב,פרזטציה וכו (טעם שלך ) - אם חסר מעט באס בחדר שתשמע בו -אל תתרגש מזה (תתרכז באיכות של הבאס ולא ב EXTENSION שלו ).

אני אומר אל תתרגש כי אצלך הבאס יוגבר מהותית + ירד נמוך יותר .
אם מנצלים ממדים נכון אפשר לקבל המון באס בחינם ( ROOM GAIN) וככל שהרמקול יתאים יותר לחדר- כך תרוויח.

זה תקף לכל חדר ועוד יותר בחדרים כמו שלך .

omi

חבר משקיען
מעורבות
409
נקודות
63
לגמרי, חוזר על ההמלצות של דן. רמקול סגור יקבל הגבר מהחדר ויכול לעשות לימונדה מהלימון, מעז יצא מתוק וכו'.
אם הוא לא ממליץ אני אמליץ - לא בטוח שנכנס בתקציב אבל שווה להקשיב לרמקול המדפי של Arendal. רמקול תיבה סגורה עם בס פשוט מהמם.
מכיר מערכות מצוינות עם חלון בגב הרמקולים, אצלי יש חלון לכל אורך הקיר. יש דברים יותר גרועים.

Benneu

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
חדר בעייתי..
ללא כל קשר לחדר עצמו. המיקום חייב להשתנות, ז"א לא למקם אותם בקיר עם החלון באמצע.
אם תוכל ל"עצב" את החדר מחדש, זה ייתן לך , אפשרות התחלתית.
מומלץ ביותר, ל"מדוד" את החדר ולחפש נקודות החזר ו"בורות" של גלים עומדים, אחרת חבל על ההשקעה...
לאחר המדידה, יש בהחלט פתרונות, לשמיעת מוזיקה סבירה בחדר.
אל תחפש פתרונות כמו ספריות ולוחות שעם, משם לא תבוא הישועה.
בכללי-
לא הייתי מחפש רמקולים קשים להנעה-רגישות נמוכה. הייתי מחפש רמקולים נצילים מ87 DB ומעלה כמו PROAC ו NEAT
איך היית מסדר אחרת?
יש גם בעיה עם שקעי החשמל, שהם נמצאים בדיוק בצדדים של החלון, כך שזה נוח לשים לידם את המערכת, המחשב, מבלי להתחיל להעביר כבלים בכל החדר.
להפוך את החדר, הוא כמשימה בלתי אפשרית ומסורבלת לדעתי ,אלא אם תמצא פתרון שאני לא מצאתי.

תמונות מצורפות

• TST (1).jpg
    TST (1).jpg
    KB 115.6 · צפיות: 52

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
נסה להתרכז ברמקול SEALED - יהיה לך הגבר של עשרות דציבלים בבאס בחדר באופן טבעי ,שגם יגרום לבאס להיות הרבה יותר EXTENDED . רמקול עם פורט וכו -יגרום לך למאבקים יותר מסובכים.

הי דן. מנסיונך ניתן להגיע לאקוסטיקה טובה בממ"ד? זה אפשרי? ואם אכן זה אפשרי, האם זה כרוך בהשקעה כספית גדולה באמצעים אקוסטים?
אני מניח שבחדר קטן אף פעם לא תהיה במה גדולה ותלת מימדית אבל האם ניתן להגיע לתמונת סטריאו נקיה ומפורטת בלי הידהודים לא רצויים בתוך חדר בעייתי כממ"ד קטן?

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
89
נקודות
28
איך היית מסדר אחרת?
יש גם בעיה עם שקעי החשמל, שהם נמצאים בדיוק בצדדים של החלון, כך שזה נוח לשים לידם את המערכת, המחשב, מבלי להתחיל להעביר כבלים בכל החדר.
להפוך את החדר, הוא כמשימה בלתי אפשרית ומסורבלת לדעתי ,אלא אם תמצא פתרון שאני לא מצאתי.
1.למקם את המיטה בצד שמאל, במקביל לשולחן העבודה ולפנות את הקיר הימני
2.המערכת יכולה להתמקם בצד הימני ע"י החלון ואז מה שנותר זה כבלי הרמקולים, שאפשר להעביר לאורך הקיר בצורה אסטטית ,כך שזה לא מהווה בעיה.

Benneu

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
1.למקם את המיטה בצד שמאל, במקביל לשולחן העבודה ולפנות את הקיר הימני
2.המערכת יכולה להתמקם בצד הימני ע"י החלון ואז מה שנותר זה כבלי הרמקולים, שאפשר להעביר לאורך הקיר בצורה אסטטית ,כך שזה לא מהווה בעיה.
השרטוט לא ממש מדויק וקצת מטעה. לא ניתן לשים בצד אחד גם את המיטה וגם את שולחן העבודה - זה לא נכנס.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
גם אני בעד להאזין לזוג רמקולים רצפתיים קטנים וסגורים Spendor A5R, שנמצאים אצל גבי עמרם.

Screenshot_2022-03-25-15-09-05-770_com.android.chrome.jpg

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור