כפיר מכבי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום לכולם,
בעשור האחרון אני מצלם עם NIKON D5300 ועדשות SIGMA 17-55 ו-NIKKOR 35.
אני מעוניין לרכוש גוף מצלמה ועדשה (או שתיים). השימושים שלי הם, צילומי ארכיטקטורה, צילומי פורטרטים, צילומי רחוב/טבע וכו'.
בימים אלה אני בפרויקט גמר בארכיטקטורה אז המצלמה מעבר לתחביב ועבודה, משמשת אותי גם בלימודים.
אני לא בקיא בשוק המצלמות (גם את הציוד שיש לי כיום קניתי לאחר המצלמה בפורום הזה).
המחיר שאני מעוניין להשקיע הוא בסביבות ה6,000.
מתלבט האם לרכוש MIRRORLESS או להישאר בDSLR, חשוב לי שהמצלמה תהיה דיי קומפקטית, ונוחה לנשיאה יומיומית.
------------------------
בנוסף להמלצה, בגוף הנוכחי (D5300) העינית של המצלמה התלכלכה מאבק, האם יש דרך לנקות אותה בבית או לחלופין לשלוח למעבדה (מעבדות שיצרתי איתם קשר לא מבצעים ניקוי לעינית).

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לנקות אפשר במעבדה, אני פעם ב- מגיע לארליך ביגאל אלון בתל אביב

לגבי גוף חדש ושתי עדשות בתקציב 4000₪ קטונתי

כפיר מכבי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
לנקות אפשר במעבדה, אני פעם ב- מגיע לארליך ביגאל אלון בתל אביב

לגבי גוף חדש ושתי עדשות בתקציב 4000₪ קטונתי
היי מיכאל, תודה על התגובה.
לצערי ארליך לא מבצעים ניקוי לעינית.
לגבי התקציב, יש לך המלצות? אני דיי גמיש במחיר...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אולי כדאי להשאר במערכת של Nikon, כך תוכל להשתמש בעדשות הקיימות ולא תצטרך ללמוד מחדש תפעול

למשל D7500, מצלמה חדשה יותר וגם איכותית יותר ממה שיש לך כרגע

שים לב D7500 כבדה יותר

כפיר מכבי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אולי כדאי להשאר במערכת של Nikon, כך תוכל להשתמש בעדשות הקיימות ולא תצטרך ללמוד מחדש תפעול

למשל D7500, מצלמה חדשה יותר וגם איכותית יותר ממה שיש לך כרגע

שים לב D7500 כבדה יותר
מה לגבי הNikon z fc? יש מתאם לעדשות הקיימות למצלמת mirrorless?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מה לגבי הNikon z fc? יש מתאם לעדשות הקיימות למצלמת mirrorless?

יצאתי מנוקדת הנחה של תקציב 3000₪ לגוף

כפיר מכבי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אני שומע הרבה דברים טובים על ה FUJIFILM X100VI
היא גם ממש קומפקטית
מאוד מפתה!! ביחס תמורה למחיר, האם משתלם לשלם 7,000? אין מתחרות בשוק עם נתונים דומים במחירים נמוכים יותר?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מאוד מפתה!! ביחס תמורה למחיר, האם משתלם לשלם 7,000? אין מתחרות בשוק עם נתונים דומים במחירים נמוכים יותר?

למצלמה הזאת יש cult סטאטוס אצל בלוגרים, לא קל להשיג אותה

אבל תראה אם זה מתאים לך מבחינת מה אתה מצלם, כי זה 35ממ בלבד, תצטרך גם למכור את הציוד הקיים

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום, מצלמת הפוג'י האמורה היא מצלמה טובה מאוד עם המון סטייל, אבל במקומך לא הייתי רוכש אותה [בגלל עדשה קבועה של 23 מ"מ] אלה כתוספת למצלמה אחרת וסט עדשות. בתקציב שנקבת [פלוס מינוס] אתה יכול לרכוש ניקון D5500 משומשת לאחר בדיקה, או D5600 חדשה [שתיהן עדיפות במעט על ה-5300 שלך] ולדעתי לצרף לכך עוד עדשת זום כגון 70-300 מיוצבת של ניקון. [אם מצלמים פורטרטים באקראי, אנשים ברובם לא אוהבים, מצלמה מול הפרצוף]. הD7500 שהוזכרה, היא מצלמה טובה וקצת יותר מקצועית, אבל יותר כבדה. אפשרות נוספת לקנות את הZ50 או Z FC ולרכוש מתאם מקורי של ניקון עבור העדשות שלך ובהמשך להוסיף לפי הצרכים [למירורלס האמורות, יש גם שתי עדשות מקוריות ברמה טובה פלוס]. בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אנחנו ב 2024 והיצע הדגמים של מצלמות גדול מאוד ולסמוך על המלצה משורבטת בפורום,הזה או אחר מכובד ככל שיהיה או לא,היא מחשבה לא נכונה. ב 2024 לרכוש מצלמה,גוף ועדשה,צריכה להיות החלטה צרכנית כמו רכישה של כל מוצר לשימוש יום יומי.

אתה כבר נמצא באקוסיסטם של ניקון. אקוסיסטם מצויין עשיר בגופי מצלמות ועדשות וגם חושב על שימוש מקצועי,לצרכי ארכיטקטורה,במצלמה שיש כוונה לרכוש אותה. אז בצד הצרכני כמי שכבר מכיר את גוף המצלמה והעדשות וכמי שכבר מחזיק ציוד מהאקוסיסטם הזה אז ההחלטה הצרכנית ראוי/רצוי שתצמצם עצמה לאקוסיסטם של נקון.

כמו כל חשיבה צרכנית לנושא התקציב חשיבות גבוהה שבאה לידי בטוי בשניים,הראשון: לקבוע סכום כולל חריגה ממנו כלפי מטה או כלפי מעלה. השני: לחלק את הסכום לא רק לגוף המצלמה אלא גם לעדשה או עדשות וגם למתאם,אם צריך,וציוד הקפי כמו כרטיסי זיכרון תיק נשיאה ואולי עוד ככל שתתקדם בעולם צילום הארכיטקטורה.

טכנולוגיה: זו לא חשיבה צרכנית נכונה ב 2024 לרכוש גוף חדש בטיפולוגיה של DSLR. הסיבה לסה היא פשוטה: הטיפולוגיה הזו הגיעה לשיאה ופיתוח של גופי מצלמה בטיפולוגיה הזו נעצר כבר לפני כשנה ולא יחזור עוד. עולם הצילום נמצא בטיפולוגיה של חסרות המראה והפיתוח,כרגע והעתידי,הוא רק בטיפולוגיה הזו.

מעבר לעניין הטכנולוגי ועתיד הטכנולוגיה,צילום בגוף מצלמה חסרת עדשה שונה מאוד מצילום בגוף עם טיפולוגיה DSLR וכלי העזר שעומדים לטובת הצלם בטיפולוגיה של חסרת מראה עדיפים על אלה של ה DSLR.

עוד בפן הצרכני,ועם חשיבה לעתיד כפי שבאה לידי בטוי בהצהרה על כוונה להתמחות בצילומי ארכיטקטורה,חשוב לחלק את התקציב בצורה נבונה.העדשות מהאקוסיסטם של ניקון נשארות איתך בהווה ובעתיד. את הגוף אפשר להחליף להוסיף עוד אחד ולשדרג בעתיד על פי הצרכים ומידת ההתמחות בסוגת הצילום,ולכן:בחלוקת התקציב לתת דגש לעדשות יותר מלגוף.

עוד בחשיבה הצרכנית: צילום בסוגת ארכיטקטורה במחשבה על התפתחות בתחום דורש גם מחשב ותוכנת עריכה כלשהי,וגם זה עולה כסף,והרבה

.לעוד מידע.

מנחם.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור