המלצות לחנויות תקליטים בארץ

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
סוף סוף מגיעים לישראל. שלוש וחצי שנים מאז הביקור האחרון וארבע נסיעות שבוטלו בגלל הקורונה....
אשמח להמלצות - אנחנו נהיה רוב הזמן באיזור המרכז.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
חג שמח,
יש משהו ספציפי שאתה מחפש? ז'אנר מסויים?

אז ככה:
בתל אביב יש את:
1. האוזן השלישית- חדשים ויד שניה,כמעט מכל הזאנרים. (נמצאים ברחוב קינג גורג(פינת דיזנגוף) מול דיזנגוף סנטר)
2. דיסק סנטר - נמצאים בקומה העליונה בדיזנגוף סנטר.
3. אילן בן שחר - אבן גבירול 154 ת"א. (לא בקנה מידה של 2 הנ"ל, אבל ידען לא קטן).
4. גיורא תקליטים - רמבם 8 ת"א.

באזור רחובות ונס ציונה יש את סוחרי האודיו שמוכרים גם תקליטים:
5. ארמה אודיו
6. אודיו זיפ

ו-2 הערות כלליות:

1. מאז שהיית בישראל לאחרונה מצב התחבורה בכבישים הפך לזוועת עולם ויש מצב שאם בעבר לקח לך להגיע 40 דק..היום יקח שעתיים.
2. מנסיוני תקליטים באירופה נעים סביב 30-35 אירו...פה זה יותר...אז אם אתה מחפש משהו ישראלי-ניחא. אם לא- אתה לא במקום הנכון לרכישת תקליט.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לא לשכוח את "חור בשחור", שלמה המלך 5, במרחק הליכה קצרה מדיסק סנטר ומהאוזן השלישית (שקרובים זה לזה).
סגור בימי שבת עד שלישי, כולל. עדיף לבדוק טלפונית האם/מתי פתוח לפני שמגיעים 03-528-5388.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
- ביטניק פלורנטין, חמודים לאללה
- בית התקליט
- יש חנות תקליטים לא רעה בתוך היכל התרבות תל אביב. ברח לי השם.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
זה יפה שיש חנויות ששרדו. הייתי קבוע בחור בשחור שרק פתחו אותה (אי שם לפני 30 שנה או יותר) כנ״ל באוזן השלישית.
כן אני יודע שבאירופה יותר זול. אגביל את עצמי למוזיקה ישראלית בעיקרון.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
מישהו מגיע להולנד ליריד התקליטים בדן בוס במחצית נובמבר? זה יריד התקליטים הגדול ביותר בעולם ומי שלא היה שם וחובב וינילים פשוט חייב את זה לעצמו.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
התו השמיני בהיכל התרבות,מס1 בקלאסי ובארוק במבחר ובידע.מבחר גדול של תקליטים באיכות גבוהה.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
אז ביקרתי ביום חמישי בשתי חנויות בתל אביב. לא היו הרבה הפתעות. המחירים אכן יקרים יותר מאשר באירופה. זאת לא הפתעה והעניין מובן. בעל אחד החנויות מוכר בעיקר תקליטים שהוא מייבא בעצמו מסוחרים באירופה. בשתי החנויות היה מלאי מצומצם יחסית של תקליטים מיד שנייה. משיחה עם אחד הבעלים הוסבר לי שבניגוד לאירופה שבה בעלי חנויות המוכרים תקליטים משומשים עדיין מסוגלים להשיג מלאים רציניים, בארץ ההיצע מוגבל והמחירים יקרים (בתרגום חופשי אין פראירים).

הייתי שמח לראות מדבקות על תקליטים משומשים עם מידע בסיסי על ארץ ושנת ההדפסה וגם grading, אבל טוב גם באירופה לא כולם עושים את זה. מה שכן אחת החנויות שביקרתי לא מאפשרת לפתוח את התקליטים ולבחון אותם. חנות זו מוכרת גם זיופים שכבר למדתי להכיר, אבל טוב אני כבר נפלתי עם זיופים במקומות אחרים כך שזו תופעה עולמית (בעל חנות בקופנהגן אפילו הסביר לי ברצינות תהומית שזו דרך טובה לקנות תקליטים שעולים הרבה כסף במחיר נמוך בהרבה….).

בקיצור יצאתי עם תקליט אחד (ההדפסה החדשה של harvest moon של ניל יאנג שבמפתיע עלתה הרבה פחות מאשר בבלגיה).

בעוד שבועיים היריד בדן בוס שלצערי לא אוכל לבקר השנה בגלל נסיעה עסקית. איזה ביאוס.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בעל אחד החנויות מוכר בעיקר תקליטים שהוא מייבא בעצמו מסוחרים באירופה... משיחה עם אחד הבעלים...
למה אתה לא אומר במי מדובר?

הייתי שמח לראות מדבקות על תקליטים משומשים עם מידע בסיסי על ארץ ושנת ההדפסה וגם grading
למה שמישהו יעשה את העבודה המיותרת הזו עבור תקליטים בחנות פיזית כשהקונים יכולים לראות הכל לא פחות טוב בעצמם בתקליט שיש להם ביד?

חנות זו מוכרת גם זיופים
לגבי זה עוד יותר חשוב לומר במי מדובר

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
למה אתה לא אומר במי מדובר?

למה שמישהו יעשה את העבודה המיותרת הזו עבור תקליטים בחנות פיזית כשהקונים יכולים לראות הכל לא פחות טוב בעצמם בתקליט שיש להם ביד?

לגבי זה עוד יותר חשוב לומר במי מדובר

מדובר בחור בשחור. הזיופים הם לד זפלינים עם ויניל צבעוני. לפחות אחד מהם (״הדפסה לא רשמית״ של המהדורות האגדיות של hispavox משנות ה-70) זהיתי בודאות. אחרים הם חשודים אבל היות שהוא לא מאפשר לפתוח לא יכולתי לבדוק.

לגבי המדבקות זה עניין של שירות. אם בעל החנות מתמחר את התקליט הוא כבר עושה את העבודה ממילא. יש אנשים שלא יודעים לזהות הדפסות (אני אוסף באובססיביות גדולה כבר שנתיים ועדיין אני מתלמד טרי) ולטעמי זה הערך המוסף שחנות יכולה לתת).

האמת שלא רציתי לנקוב בשם היות שמדובר ברשמים מביקור קצר, אבל אם כבר שאלת….

דרך אגב יש גם צדדים חיוביים. שתי החנויות בהם ביקרתי (חור בשחור והאוזן השלישית) מציעות מבחר מאד עשיר של וינילים. יש מה לראות ולקנות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לגבי המדבקות זה עניין של שירות. אם בעל החנות מתמחר את התקליט הוא כבר עושה את העבודה ממילא
היות שהוא לא מאפשר לפתוח לא יכולתי לבדוק.
אם הוא לא נותן לפתוח ולבדוק, אכן זו בעיה, אבל:

לגבי grading -- אם יש לך תקליט ביד, אתה יכול לבדוק את הויניל בעצמך לא פחות טוב, אפילו יותר בזהירות מבעל החנות שצריך להספיק לדרג הרבה תקליטים ומשקיע בזה מינימום. במקרה ספק, אתה יכול לבקש להשמיע מקומות בעייתיים.

את המדינה חשוב למוכר לברר רק עבור מכירה באינטרנט, ואת שנת ההוצאה לאור (publish year, לא שנת ההדפסה, שאותה לפעמים קשה עד בלתי אפשרי לברר), רק אם זה נדרש ע"י פלטפורמות כמו Discogs כדי לברר לאיזה listing לשייך את התקליט. כך שלא בהכרח מדובר בעבודה שהמוכר כבר עשה.

אם מדובר בפריט יקר, יתכן שהוא יעשה בירורים מסוג זה כדי לבדוק באינטרנט איך לתמחר אותו, אבל בכל מקרה, המוכר לא יחלוק איתך את הניסיון שלו בזיהוי הדפסות, אלא ינסה לתמחר לפי המקסימום שהוא חושב שהוא יוכל לקבל. הוא יכול לדרוש מחיר של הדפסה יקרה עבור הדפסה שאמורה להיות זולה, בתקווה שהקונים לא יבחינו בהבדל.

כך שמ"שירות" כזה לא תפיק הרבה, אם כבר להיפך.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43

תודה רבה. הייתי בחולית ובביטניק. איזה הבדל. הדפסות מזוהות היטב. מחירים יותר סבירים למרות שעדיין לא זול פה, אבל יש בהחלט מה לקנות!

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
מה ז״א הבדל?
איפה העדפת?

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
מה ז״א הבדל?
איפה העדפת?

ההבדל - הרבה תקליטים עם סטיקר הנותן מעט יותר פרטים (ארץ ההדפסה ושנה למשל). מחירים יותר סבירים, ובעלים שנותן אינפורמציה.
חולית נראית לי חנות עם משהו מיוחד - מאד אהבתי את האווירה. בביטניק יש מבחר יפה מאד, כולל אלבומים קלאסיים לועזים בהדפסות ישראליות מסוף שנות ה-60. זו נקודה שמעניינת אותי במיוחד כיון שיש לי תחושה שהדפסות ישראליות של EMI מסוף שנות ה-60 (ביטלס, deep purple) השתמשו בסטאמפרים אנגלים וזה הופך אותם לפריט מאד מעניין. אם מישהו שיודע ויכול לאשר זה יהיה מעניין לדעת.

דרך אגב התבטלה לי נסיעת עבודה בשבוע הבא מה שאומר שאוכל להיות ביריד הוינילים בדן בוס בסוף השבוע הבא. אם מישהו שם אשמח לשמוע.

capten

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
בשנות השישים והשבעים נהגו חברות תקליטים ישראליות לרכוש סטמפרים פגי תוקף לאחר כ 500-600 הדפסות בחול, ולהפיק מהם 2000 הדפסות תוצרת הארץ. לא סתם יצא להדפסות אילו שם רע. האיכות היתה ירודה ומי שיכול, היה רוכש תוצרת חוץ.

capten

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
תוכל לשלוח לי קישור ליריד בבקשה ? אני אולי בליאז בתאריך זה.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
בשנות השישים והשבעים נהגו חברות תקליטים ישראליות לרכוש סטמפרים פגי תוקף לאחר כ 500-600 הדפסות בחול, ולהפיק מהם 2000 הדפסות תוצרת הארץ. לא סתם יצא להדפסות אילו שם רע. האיכות היתה ירודה ומי שיכול, היה רוכש תוצרת חוץ.
תודה! זה מעניין ומזל שעמדתי בפיתוי לרכוש יותר מדוגמית אחת שבסוף רכשתי.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43

מי ששם ורוצה לשתות קפה ולקשקש על וינילים מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי. אני עוד לא יודע אם אני שם ביום שישי או שבת הבא.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור