המלצה על רכישת פלזמה 42" -איזה דגם והאם FHD או RHD

shaihar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכל חברי הפורום היקרים,

זו לי הודעתי הראשונה וכבר כמעט איבדתי את הסבלנות לאחר סבל ומרורים שעברתי בתהליך ההרשמה שארך מס' שעות!!!(sad) (לא אשמת 'המערכת', ככל הנראה עקב מנגנון אבטחה מן המחשב שממנו אני נרשם?! לא יודע...)

לעניין.

מזה מס' ימים אני לומד וחוקר את הנושא של רכישת פלזמה, סוג, דגם וכו', ועדיין אני מצוי בדילמה בנקודות מסויימות. לאור ידע תיאורטי רב שקיים, אשמח אם אפשר יהיה גם לקבל המלצה 'מעשית' לרכישה, פשוט כי לפעמים 'שופכים' כ"כ הרבה מידע ונתונים, שקשה לתרגם אותם להמלצה (גם אם לא תמיד חד משמעית).

מבחינת הצרכים, אני (וה'משפוחה') צופים ביס ברובו המכריע של הזמן, מדי פעם גם איזה סרט דיוידי ולעיתים גם סרטים מן המחשב, ויכול להיות שבעקבות ההתלהבות מהפלזמןה שתבוא עלינו לטובה:), נצפה ביותר סרטים מן המחשב.

מרחק מקיר לקיר הוא 3.5 מ' ולכן חשבתי על פלזמה 42". ה-428XD של פיוניר נראית לי מעולה.

לאחר שבדקתי, וקראתי והבנתי, ואז קראתי שוב, ואז הלכתי לאיבוד בין כל החומר (וכבר הבנתם את התמונה:D) עדיין אני רוצה לשאול:

הפלזמה שאני רוצה לקנות היא HDR ולא FHD.קראתי דעות של משתמשים שאומרים כי כדאי לקנות פלזמה של מוצר מדבקה אבל FHD מאשר פלזמה מצויינת כמו פנסוניק או פיוניר שהן HDR. האם אפשר להסביר שוב מדוע?

בעניין איכות, קראתי במס' מקומות שלא בכל מקרה אקבל איכות צפייה טובה יותר ממסכי CRT. רק לי זה לא נשמע הגיוני?

האם הבחירה שלי נכונה?? מרוב דעות כבר לא ברור מה להחליט. אשמח לפירוט בעניין.

ומה לגבי זה שפיוניר הכריזו על ליין חדש? והפוסטים כאן בפורום שבקרוב יירדו מחירים? האם לחכות (משום שזו תקופה 'קריטית'? גם מבחינת איכות המסך שנרכש- FHD או HDR וגם מבחינת מחירים?)

תודה מראש.

Lazy Boy

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
הפלזמה שאני רוצה לקנות היא HDR ולא FHD.קראתי דעות של משתמשים שאומרים כי כדאי לקנות פלזמה של מוצר מדבקה אבל FHD מאשר פלזמה מצויינת כמו פנסוניק או פיוניר שהן HDR. האם אפשר להסביר שוב מדוע?

אי אפשר להסביר מדוע שוב, כי ההמלצה לא כל כך נכונה. הרזולוציה היא פרמטר חשוב, אבל לא בכל מחיר. דור הפאנל, בהירות, ניגודיות, מעבדי תמונה וחיבוריות לא פחות חשובים. לדעתי אף יותר, כיוון שיקחו כמה שנים טובות עד שתוכן FHD יהיה הזמין ביותר. אם רוב מה שאתה מתכוון לעשות זה צפייה ביס, אז פרמטר חשוב עבורך הוא עיבוד תמונה: מתיחת תוכן SHD ירוד לHDR.

בעניין איכות, קראתי במס' מקומות שלא בכל מקרה אקבל איכות צפייה טובה יותר ממסכי CRT. רק לי זה לא נשמע הגיוני?

למרבה ההפתעה, זה דווקא טיעון יותר סביר. רוב מסכי ה CRT הם ביחס 3X4 ובעלי רזולוציה סטנדרטית. זה אומר שהם לא צריכים להתמודד עם "מתיחת" תוכן ל 9X16 ואפסקיילינג.

ומה לגבי זה שפיוניר הכריזו על ליין חדש? והפוסטים כאן בפורום שבקרוב יירדו מחירים? האם לחכות (משום שזו תקופה 'קריטית'? גם מבחינת איכות המסך שנרכש- FHD או HDR וגם מבחינת מחירים?)

תמיד, אבל תמיד המחירים ירדו ומוצרים חדשים יצאו. על זה אתה יכול לבנות. אם אתה רוצה להמתין אז קח בחשבון שאתה עלול להמתין לנצח.

תודה מראש.

בהצלחה ...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תשובה מקיפה (Y)
ואכן לשימושים שלך, המסך שבחרת יהיה מצויין באופן יחסי למסכים דקים (עם כל הבעיות של מתיחת תמונה ואיכות שידור ירודה).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
התשובה שלי מבוססת על המקור, המקור שאתה צופה איתו (כעת ובעתיד הקרוב) הינו שידור סטנדרטי והוא צפוי להיות איתנו כמה שנים טובות (כמה בדיוק קשה לדעת).
היות ומקור זה הינו שידור סטנדרטי, כמו שכבר נאמר כאן, ההמרה היא פעולה חשובה שמבצע מסך ופעולה זו דורשת יותר עבודה ב FHD מאשר HDR ( כאשר FHD זו רזולציה גבוהה מ HDR ) לכן יש סיכוי שיראו ב FHD פחות טוב HDR.
אם המקור הינו FHD שכאמור לא צפוי להיות המקור העקרי בעתיד הקרוב (להזכיר לך DVD הוא לא HD) ההמרות פחות חשובות, היות ואין, במקרה זה מסך ברזולציה FHD יתן תמונה יותר חדה מ HDR שיעשה המרה להוריד את הרזולוציה.

אני מקווה שזה מחדד את הנקודות

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור