המלצה לתאורה חיצונית

charm

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
3
שלום לכולם,
זו ממש פעם שלישית גלידה :)
התייעצתי כאן לראשונה על המצלמה, אחכ על עדשה נוספת ועכשיו הגיע הזמן לקצת משחקי תאורה.
יש לי את הsony a6000 עם עדשת קיט + 50 1.8
אני מצלמת בה הרבה הן להנאה והן עבור אנשים (פוטרט).
בכל אופן, כרגע אני מרגישה שמיציתי את הציוד הקיים והייתי רוצה לאתגר את עצמי במשהו חדש: תאורה חיצונית.

הייתי שמחה לרכוש עמוד תאורה עם פלאש (או שניים) אך זקוקה להכוונה.
ראשית עוד לי אין לי מספיק הבנה במושגים הקשורים, בחברות המומלצות ובאלו דברים חובה לבדוק. אם אתם מכירים סרטונים/מאמרי הסבר מובנים אשמח מאוד.

בנוסף, תקלו עלי עוד יותר אם יש למישהו המלצה מה לקנות, בייחוד אם הוא יודע מה מתאים ספציפית למצלמה שלי, בסכום של נניח בין 1500 ל2500 שח. אין לי סטודיו ולכן מדובר על ציוד נייד יחסית.
תודה רבה מראש :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אישית אני חושב שהצעד הבא לפני תאורה זו חצובה והייתי משקיע בחצובה טובה כ 1000 ש"ח וזה גם יכול לעזור לאחר מכן גם באת צילום עם תאורה חיצונית בעתיד.

בהקשר של פלאש הייתי רוכש פאלש אחד או שתיים ידיניים עם טריגר רדיו על המצלמה (משדר) ושני שמקלטים לפלאשים, יהיה צורך בשני עמודי לפלאשים וכן מטריות (או סופטבוקס),

אבל לפני זה הייתי ממליץ ללמוד את הנושא יה הרבה הסברים ב YOUTUBE על כך (רובם באנגלית)

charm

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
3
תודה על התשובה, בינתיים הציוד שיש לי נקנה בהדרכתך :)

לגבי ההמלצה להתמקד קודם בחצובה, כרגע יש לי חצובה (ככל הנראה לא מאוד איכותית, קיבלתי אותה במתנה עם המצלמה)
אולם אני לא כ"כ משתמשת בה בשל העובדה הפשוטה שהרבה מהצילומים שלי כרגע נעשים במצב של דינמיות רבה. אני משערת שיחד עם הצילום בפלאש והמעבר לצילום אומנתי, בלילה, ועם חשיפות ארוכות החצובה תידרש יותר, אך משום מה מרגיש לי נח יותר לקנות את הפלאשים ומתוך הצורך להוסיף בהמשך את החצובה. האם אני טועה או לא רואה נכון את הצורך בחצובה?

בנוגע לתאורה עצמה, קראתי מעט והרחבתי את הידע שלי, אני אכן מעוניינת בפלאש עם משדר אלחוטי שיש בו גם מצב אוטומטי וגם מצב של m. האם יש למישהו המלצה על דגמים מסוימים? היצמדות לחברות היקרות או שאפשר לבחור באלטרנטיבות הזולות? (מזכירה שדגם המצלמה שלי הוא מירורלס של סוני)
כמו כן, מה עוד אני צריכה לכלול בקנייה? (שני פלאשים, שני עמודים, משדר (1?), ו2 מטריות)

תודה רבה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בעבודה עם תאורה חיצונית בעיקר עם מצלמה של סוני (אין הרבה מבחר עבור עבור סוני), לא הייתי בחור באוטומטי - רוב הצלמים עובדים עם לפאשים חצוניים במצב ידני.

יותר מכך צריך משדרים ומקלטים שעובדים במצב אוטמטי וזה כבר יותר מורכב (ואין הרבה מבחר עבור סוני)
אישית אני חושב שפלאש פשוט ידני יעשה את העבודה, אשפר לבדוק של פלאשים של Godox ושל Yongnuo וכן טריגרים של החברות האלו וגם PocketWizard ו Pixel כמו גם חברות אחרות.

אפשר לקפןץ לחנות גדולה לבודק מה יש להם במלאי

charm

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
3
תודה רבה, אכן להגיע לחנות יכול היה להיות הכי נח אבל כיוון שאני גרה מרחק נסיעה גדול זה הופך את זה למעט פחות מעשי. הזמנתי מהאתרים את הgodox v860 עם משדר ומקלט של החברה.
האם יש כאן למישהו המלצות למרכך תאורה? וכן, האם מישהו התנסה בערכה של gray fong?

תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
gray fong נחשבים מאוד מצלחים ויש להן קהל מעריצים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור