המלצה לעדשת 50mm

misgavv

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
היי
יש לי קנון R5 עם עדשת 24-70 f2.8 rf
אבל לפעמים אני רוצה סט קל יותר משמעותית כשאני סתם רוצה לצלם את המשפחה בטיולים או משהו בסגנון.
אידאלית הייתי רוצה 50mm 1.4 rf אבל אין חיה כזו וה 1.2 יקרה בצורה מפחידה...
כרגע מתלבט האם ללכת על ה 50mm f1.8 rf או ללכת על ה 50mm f1.4 ef ולהזמין מאמזון מתאם ב 99 דולר...
מה אתם ממליצים?
יש לציין שאני כן מתכוון לעשות שימוש ב crop mode שיש ב R5 עם העדשה הזו כדי לקבל מראה של 80mm ופה ה 1.4 תהפוך ל 2.2 וה 1.8 תהפוך ל 2.8-2.9...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
50mm f1.4 ef יש לנו, עדשה טובה למחירה.
אבל צריך לדעת להתרגל ל-prime, זה לא פשוט בטיולים. לא יודע איך ה-crop mode יעבוד פה.

misgavv

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
שמתי לב שכרגע רוב התמונות שאני מצלם עם ה 24-70 הם ב 70mm ככה שעם ה 50mm אני אקבל גם 50 וגם 80 אז אני מניח שיהיה בסדר...
למה שתהיה בעיה עם ה crop mode? אם העדשה חדה מספיק בשביל חיישן של 45 מגה פיקסל של ה R5 אז זה לא משנה אם זה קרופ מוד או לא....

ZVIR26

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
8
לדעתי אין שום בעיה עם קרופ, האתגר בעבודה עם עדשת פריים היא עבודת הרגליים הנדרשת כפיצוי ליכולת של עדשות זום לשנות את ה Frame
שים לב שגם למתאם יש משקל!
חוק אצבע הוא שעדשת פריים טובה יותר מעדשת זום אבל נוחה פחות - זה לפחות הנסיון שלי. לי יש עדשות פריים של סוני והן מדהימות! צריך להתרגל
לא תדע עד שתנסה :)

misgavv

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אתה גם חושב שעדיף ללכת עם ה 1.4 ef ולא עם ה 1.8 rf?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור