המלצה למצלמת SLR ראשונה.

עינבל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היי,
אני צלמת חובבת, עד היום השתמשתי במצלמת powershot שליוותה אותי נאמנה במשך כמה שנים, אבל לאחרונה עושה בעיות, לכן הגיע הזמן לשדרג.
עדיפות לקנון, עד 5000 שקלים, כולל עדשה.
אני מצלמת בעיקר בהופעות, לכן חשוב שתהיה אחיזה טובה לגוף המצלמה, וידאו באיכות HD וזום גדול בעדשה.
אשמח להמלצה למצלמה + עדשה שיתאימו לנושא הצילום שלי.

תודה מראש,
עינבל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
טוב קצת בעיתי הדרישות האלו
אז כך גוף DSLR (כאשר D זה לדיגטאל) של קנון זה לא בעיה אפשר את 600D שמבחינת איכות התמונה הוא מעולה ושווה ערך גם למצלמות יקרות יותר יש גם את ה 650D שמאפשר קבלת פוקוס אוטמטי טוב יותר בזמן צילום וידאו אבל דורש לניצול של כך עדשה מיחודת ויקרה.

בקשר לעדשה עם זום גדול כאן מתחילה הבעיה - עדשות טובות כאלו ממש לא זולות ובכלל עדשות איכותית עם מיצב (אין מיצב במצלמה) שחשוב לוידאו עוד יותר יקרות

בצילום הופעות יש בעיה של תאורה לא קלה ובדרך כלל גם חשוכה ולכן עדשות עם מפתח צמצם גדול ערך F קטן (היות וזה מחולק ב 1) יהיה פתרון מוצלח, בעיה שעדשות כאלו לא זולות

עדשה 17-50 עם צמצם F2.8 של סיגמה עם מייצב זו אפשרות טובה (לטמרון יש עדשה כזו מוצלחת, אבל לא מיוצבת בפחות מה 200 ש"ח - אבל הגרסה המיצבת פחות מוצלחת) זו של קנון טובה יותר אבל יקרה יותר - אבל עדשות אלו לא תספק את הטווח הזום הגדול

אפשרות זולה יותר כמובן הרבה פחות איכותית זו עדשת קנון 18-135 וגם ללא צמצם גדול

אני לא ממליץ כאן עדשות עם זום יותר גדול טובות, היות והן לא בתקציב - עדשה שכן יכולה להתאים זו עדשת קנון 700-300 עם מייצב ואיכות אופטית סבירה - יש עדשות זולות יותר אבל פחות אכותיות.

תעדכני אותי איזה כיוון מתאים לך - שנמקד יותר ציוד שמתאים לך

נערך לאחרונה ב:

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
5DMK2
24-70 F2.8
70-200 F2.8
אחלה סט להופעות, עדיף עוד גוף כדי לא להחליף עדשות, 7D נניח.
ב 5000 שקל אפשר גוף יד שנייה, כמו 50D עם איזה 70-200 2.8 יד שנייה של סיגמה או טמרון, אם יש כאלה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
5DMK2
24-70 F2.8
70-200 F2.8
אחלה סט להופעות, עדיף עוד גוף כדי לא להחליף עדשות, 7D נניח.
ב 5000 שקל אפשר גוף יד שנייה, כמו 50D עם איזה 70-200 2.8 יד שנייה של סיגמה או טמרון, אם יש כאלה.

כן, בהחלט רעיון מוצלח - איתי, איך הוידאו של ה 50D?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אה!... טוב נו צריך לשדרג...חבל...
מה אם איזה פנסוניק GH2, יש להם שווה ערך ל 70-200 2.8?
הם מעולים בוידאו רק לא סגור על ליין העדשות שלהם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כן. כן, כיוון מאוד מוצלח יש להם מבחר עדשות לא רעות
לפי מה שהבנתי ה GH3 עוד יותר מוצלח בתאורה חלשה במבחינת איכות תמונה ויכולת פוקוס - חבל שהוא לא בתקציב שלה
ונראה שה GH2 כן.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כן. כן, כיוון מאוד מוצלח יש להם מבחר עדשות לא רעות
לפי מה שהבנתי ה GH3 עוד יותר מוצלח בתאורה חלשה במבחינת איכות תמונה ויכולת פוקוס - חבל שהוא לא בתקציב שלה
ונראה שה GH2 כן.

לפי זאפ גם ה GH2 לא בתקציב, איתי אולי איזה NEX או PEN?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
כן אני גם חושב שהסוני 5 חביבה מאד אבל שוב, אין להם עדשות כמו לקנון/ניקון. (שלא לדבר על יכולת מיקוד בתנאי תאורה קיצוניים).
http://www.flickr.com/photos/danfegent/6946208421/
האולימפוס פן קצת קישוט אבל ה OMD סבבה, ושוב איזה עדשות.
לצלם הופעות זה עדשה טלפוטו פתוחה וגם איזה משהו רחב לקהל וכאלה.
אלא אם כן מדובר בהופעות באור יום ואפשר להכנס בתקציב שלה עם זום סגור/זול יותר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אז נשארו עם ציוד קנון יד שנייה :)

עינבל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
קודם כל, תודה רבה לשניכם על התגובה המהירה והמפורטת.

אני בהתלבטות לגביי גוף המצלמה, 2 האופציות כרגע הן 650D או 60D(קנון כמובן),
השאלה אם כדאי להשקיע בגוף עכשיו ובעתיד להשקיע בעוד עדשות, או להשקיע יותר בעדשה?

נכון לעכשיו אני חושבת על עדשה 18-135ס"מ, או 18-200 ס"מ. ראיתי תמונות של חברה שצילמה עם עדשה 18-200 והזום טוב והתמונות יצאו מעולות.

אין לי מספיק ידע במצלמות, לכן אעדיף לא להתעסק בציוד שהוא יד שניה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מבין שאת לא חושבת על רכישה של ציוד יד שנייה

ה 18-200 זו ממש לא עדשה שווה לדבר עליה ה 18-135 טובה יותר - אבל גם היא לא נחשבת מהעדשות המוצלחות
אני באמת לא רואה הגיון לרכוש גוף מאוד יקר ולחבר לו עדשות בנוניות ופחות טובות - עדיף את ההפך

אני מוצא את הגישה הזו אצל הרבה אנשים שרצים לרכוש גוף יקר ומחברים לו עדשות זולות - הגישה של מי שמבין בתחום היא בדרך כלל שגוף מצלמה יתחלף בעוד כמה שניים באחד מוצלח יותר (יש חידושים במצלמות ויש בלאי של הישנה) ואילו בעדשות ימשיכו לגוף החדש (כמות החידושים נמוכה והבלאי בדקך כלל קטן יותר).

הגוף של ה 60D חזק יותר (גם גדול יותר וכברד יותר) ובעל יכולת תפעול נוחה יותר עבור הצלם המתקדם, אבל איכות התמונה של ה 60D לא יותר טובה מזו של ה 650D וכאמור ל 650D יש יתרון במערכת פוקוס עבור וידאו (אבל רק עם עדשות שתומכות בכך והן לא זולות) - לדעתי מבחינת איכות תמונה ווידאו גם ה 600D תספק את אותה סחורה.

הבחירה צריכה להיות שלך מה חשוב ועל מה כדי להתפשר - יש לקחת בחשבון שבוסף לגוף ועדשה - עדיף יותר מאחת, ניתן להחלחף עדשות אז למה להגביל את עצמך. צריך גם לחשוב על רכישה של פלאש טוב שיעזור מאוד לצילום מקרוב (אין מה להשוות פלאש חיצוני לזה שיש במצלמה).
המלצה שלי גוף 600D (כ 2200 ש"ח) או 650D (כ 2800 ש"ח) עם עדשות 18-135 (כ 2150 ש"ח), 70-300 (כ 1700 ש"ח) ופלאש חיצוני אפשר את ה 48 של מץ (כ 1000 ש"ח)

אבל זה יוצא מעבר לתקציב - אפשר בשלב ראשון לרכוש עדשת קיט 18-55 (כ 500 ש"ח שגם שווה כך :) ) במקום ה 18-135 להוריד עלויות ובעתיד לרכוש עדשה איכותית עם צמצם גדול לטווח של 17-50 והעדשת הקיט תשאר בגיבוי בלבד.

אשמח לשמוע מה נראה לך? את בטוחה שאת לא מוכנה לבדוק יד שנייה?

עינבל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני בטוחה לגביי יד שניה :)

אני מעדיפה אם כך את ה 650D.
לגביי העדשה.
בתור התחלה אני לא מעוניינת להסחב עם יותר מדי ציוד ועדשות, מעדיפה שתהיה לי אחת כרגע. הסיבה שאני מעוניינת בעדשה 18-135 היא בעניין הזום שחשוב לי, מכיוון שאני בד"כ לא נמצאת קרוב לבמה בהופעות ויהיה קשה מאד לצלם במצב של עדשת קיט 18-55.

כמה עולה עדשה שתומכת בפוקוס טוב בוידאו? כתבת שזה יקר, אבל לא כתבת את המחיר :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בבקשה יותר פרטים על ה 650D ועדשות STM
http://www.dtown.co.il/articles/2393.html

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
קיט טוב כרמי בונה לך פה!
רק לגבי יד שנייה, אל תפסלי כ"כ מהר.
הבעיה של רובנו זה שזה חתול בשק, אבל אם קונים מחנות אמינה כמו קמרה מיה יוגנד או ארליך, שגם נותנת אחריות, הבעיה נעלמת.
אפשר לחסוך חצי כסף, או לקנות ציוד יותר טוב וכו'. כשאת קונה חדש את משלמת את כל המיסים והרווחים של כל שרשרת היבוא, זו הקנייה הכי לא משתלמת לחובב, ושזה גם לא נחשב לו הוצאה מוכרת.
למשל, ניקון 5100 בארליך ב 1600 שקל או ניקון 7000 ב 3600 שקל.
הכל עם אחריות.
https://www.facebook.com/pages/ארליך-מרכז-הצילום-בישראל/141655139208624

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ארליך חנות טובה ורכשתי משם מספר מוצרים
הסט הזה הוא עם עדשת 18-135 הרגילה - את לא רוצה את הדגם עם STM שעולה כ 1000 ש"ח יותר, אבל יותר מוצלחת לוידאו?

את יכולה לצלצל לארליך לקבל מהם מחיר לסט שאת רוצה - או יותר טוב גם לשאול כמה יעלה סט שלם כמו שהמלצתי לך, על קנייה גדולה אולי תקבלי הנחה נוספת.

כמו כן כדי לשקול לרכוש אחריות של MACK למוצרים (ארליך עושים אחריות כזו וגם המעבדה שלהם מתקנת ציוד עם האחריות הזו)
http://www.dtown.co.il/forum/13863-המדריך-להרחבת-אחריות-מק-mack.html

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
א. עדשת STM זה משהו חשוב.

מאידך, כשאת בהופעה , לרוב הדמויות עומדות במקום לפי ההעמדה המקורית שלהן. לכן לא אמור להיות המון שינוי בפוקוס. אלא אם את רוצה לטזז בין הדמויות.

אם זה לפי המצב שאני מתאר, אני הייתי דווקא הולך הפעם על ניקון , על ה D3200 בגלל יכולת ה ISO הגבוהה מאוד שלה.
את הולכת לצלם בהמון חושך, ולצערך, תקציב לעדשה מספיק יקרה אין לך.

כמו כן אם אני לא טועה (יתקנו אותי המבינים יותר) היא כבר תומכת וידאו כמו שצריך. מה שנקרא מצלמה מהדור החדש.
http://www.youtube.com/watch?v=JgF4PwNf5xY דוגמא לוידאו .

ואז יש לך עדשות אפילו של ניקון עצמם:
http://www.cameramia.co.il/מוצר-169...II-Zoom-Nikkor-18-200mm-f-3-5-5-6G-IF-ED.aspx

http://www.cameramia.co.il/מוצר-963,1567-Nikon-AF-Zoom-Nikkor-24-85mm-f-2-8-4D-IF.aspx

או של מתחרה עם זום מוטרף:
http://www.cameramia.co.il/מוצר-117...3-Di-II-LD-Aspherical-IF-Macro-for-Nikon.aspx

הבעיה שלדעתי את תתמודדי איתה זה בעיקר חושך שיש בהופעות.
מכיוון שבטח תעבדי עם חצובה (וחסר לך לעבוד בלי אחרת כל העניין יראה זוועה) אז יהיה לך יותר קל לכוון את הזום גם של הוידאו וגם של המצלמה.

ועם ISO גבוהה יהיה לך יותר קל .

עינבל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
עדשת STM מייקרת ואף חורגת מהתקציב שיש לי...

אורי, אני נעולה על קנון, אז ניקון לא באה בחשבון...
ועוד דבר, אני לא יודעת בכמה הופעות היית, אבל יש אמנים שזזים המון על הבמה בזמן שהם שרים, לא כולם יושבים על כיסא ולא זזים...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור