המלצה למצלמת DSLR

yairfishik

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם,

מחפש מצלמה,עדיפות של קאנון,יותר התחברתי אליהם ושמעתי עליהם דברים מעולים
אני די מתחיל אבל מחפש מצלמה שתשרת אותי לשנים רבות.
אני מתכנן טיול לחודש באירופה בחודש ספטמבר אז אני רוצה שתהיה לרשותי מצלמה כדי לתעד את הכל.
התקציב שלי הוא כ3000 כולל עדשה.

אשמח להמלצות

תודה מראש

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתה יכול להתחיל עם קנון 650D או ניקון D5300. אבל, אתה צריך לברר מה חשוב לך לצרכי טיול, המצלמות מגיעות עם עדשת קיט בעלת טווח מוגבל למדי של 18-55 מ"מ.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בנוסף למה שליאור ציין לטיול הייתי שוקל מצלמה ללא מראה כמו סוני A6000 שעם עדשת קיט 16-50 נכנסת בתקציב מספקת איכות תמונה לא פחות טובה מה DSLR והיא גם קטנה וקלה - יתרון לטיול

עבור מצלמת קנון EOS 700D הייתי בודק עדשת 18-135 שמספקת טווח זום יפה ואיכות אופטית לא רעה בכלל והסט נכנסת בתקציב עם חריגה קטנה

yairfishik

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אם אני רוצה להישאר עם העדשת קיט(18-55) לבינתיים ומעדיף להשקיע את הכסף בגוף עצמו יותר. יש המלצות?
חבר המליץ לי או ללכת על הD700 או להשקיע קצת יותר וללכת על הD60. מה דעתכם?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חשוב לי לחדד נקודה שלעדשה חשיבות גבוהה באיכות התמונה אפילו יותר מזו של המצלמה
כך שבחירה במצלמה איכותית יותר עם עדשה פשוטה מספקת תמונה פחות טובה מעדשה איכותית על גוף קצת יותר פשוט.

ראה בבקשה עוד מידע הנושא:
http://www.dtown.co.il/articles/3167.html

ה 700D היא מצלמה ברמה נמוכה יותר מזו של ה 60D שזה אומר שהן בעלות איכות תמונה זהה, אבל ה 60D גדולה יותר חזקה יותר וכבדה יותר (לא ברור לי אם עבורך זה יותר טוב או פחות טוב גדולה יותר וכבד יותר), כמו כן יש לה יותר לחצנים ויכולת תפעול מהירה של פוקצניות מורכבות יותר, זה לא אומר שהתפעול של ה 700D לא מוצלח.

לא התיחסת למצלמת הסוני A6000 שכתבתי - שלדעתי היא מספקת איכות תמונה טובה יותר מזו של ה 700D או 60D,
היא גם קלה יותר, מהירה יותר ובעלת יכולת וידאו הרבה יותר מוצלחת מזו של מצלמות DSLR של קנון.

yairfishik

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
"אפשר לרכוש את עדשת הקיט 18-55 מ"מ עבור ניקון / קנון (מקבילה ל- 14-42 מ"מ במצלמות החדשות של פנסוניק / אולימפוס) ולראות כיצד אנחנו מתקדמים בתחביב הצילום. בעתיד, ניתן להחליף אותה בעדשה יקרה ואיכותית יותר, להתקדם לפי הצורך ולהפוך את עדשת הקיט לעדשת גיבוי. " נראה לי שזה מה שאני יעשה...

ואני די נעול על הקאנון משום מה...העניין הוא שאני רוצה לקנות מצלמה שתשמש אותי לתקופה ארוכה אני לא מעוניין לקנות אחת פשוטה יחסית ולהחליף אותה אחרי שנה.

בעיקרון אני מצלם אנשים,אוכל,נופים...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה נעול על קנון זה בסדר,
ההתיחסות ל 14-42 לא ברורה לי - זו גם עדשה בסיסית זולה.
אתה צריך להבין שרכישה מצלמה יקרה ועדשה זולה זו הדרך הנכונה - כך לדעתי.
למרות מה שרבים חושבים מצלמות מחלפים פעם בכמה זמן עדשות נשארות לכל החיים

אבל מצד שני נראה לי אתה סגור על מה שאתה רוצה - אז תתחדש :)

Alberto

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
תמיד אנשים מחפשים חיזוק לרצונות שלהם ,ההמלצות זה רק מרגיזזזזזזזזז :)

yairfishik

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תמיד אנשים מחפשים חיזוק לרצונות שלהם ,ההמלצות זה רק מרגיזזזזזזזזז :)
זה לא שחיפשתי חיזוק לרצון שלי, אמרתי שאני אכן נעול על קאנון... אבל רציתי להתייעץ איתכם לגבי הדגם המומלץ... זה הכל.

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
yairfishik, גם אם אתה נעול על קנון - יש פה כמה עצות שימושיות. הכי חשובה מביניהן:
חשוב לי לחדד נקודה שלעדשה חשיבות גבוהה באיכות התמונה אפילו יותר מזו של המצלמה

לקנות את הגוף הכי חדש לא שווה את ההשקעה אם אתה לא מחבר לו עדשה ראויה. כן, אני יודע. זה כיף לקנות גוף חדש ולא לחשוב על העדשה, אבל עדיף לך לקנות גוף בן 5 שנים ולהשקיע בעדשה נורמלית ולא ב-18-55.
אני ממליץ לקנות ציוד משומש. יש לוחות בפייסבוק ובאתרים יעודיים לצילום.
המצלמה הראשונה שלי הייתה קנון 20D וקניתי אותה כשהיא הייתה בת 5 שנים. היום היא בת 10 ועדיין עובדת מצוין.

לגבי זה שאתה נעול על קנון - אם בדקת מגוון גופים וראית שנוח לך עם קנון - אז מצוין. אבל בשביל טיולים הייתי מקשיב לכרמי גם כאן ובודק את האפשרות של מצלמה חסרת מראה (AKA: מירורלס).

Alberto

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
גופים חדשים הרבה יתר טובים ב ISO וגם מהרים יותר. בהחלט אפשר ללכת על גוף חדש עם עדשה 18-55, ובעוד כמה זמן לנסות עדשות ארחות כאשר הוא כבר ידע מה טוב לא ולא להשקיע עכשיו באיזו עדשה שהוא לא יודע מה הרגלי צילום שלו.
אני בעד גוף חדש ויש לו חשיבות לא פחות מעדשה. אגב 18-55 זאת לא עדשת זבל.ממש לא.

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
Alberto, אמת לגבי ISO. לא צריך לקנות משהו ישן, אבל בהחלט אפשר לקנות דור-שניים-שלושה אחורה. ההבדלים זניחים.
18-55 היא לא זבל. אבל היא גם ממש לא להיט. אם הוא רוצה את המצלמה בשביל הטיול, יהיה חבל לטוס עם 18-55 ואחרי הטיול לחשוב מה עוד אפשר לקנות.
ואני מצטער, אני ממש לא מסכים איתך. לגוף יש חשיבות פחותה בהרבה מאשר עדשה. המרדף אחר גוף חדש הוא יותר אהבת גאדג'טים מאשר איכות תמונה. גם לפני 10 שנים צילמו תמונות מדהימות. מי שרוצה תמונות ברמה גבוהה - ישקיע בעדשה ולא בגוף.

Alberto

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
דודי, העיינן שבתור צלם מתחיל הוא לא הולך להשקיע בעדשה עד כדי כך טובה שתשפר לו תמונה על גוף ישן.
אם זה עדשת פריים טובה מסדרת L זה משהו אחר.
אם מקסימום שהוא ישקיע ב18-135 STM אז הבדל באיכות הוא זניח, לכן אני ממליץ על גוף חדש.
חיישן מתעייף עם הזמן, גם מצלמה מאוד מתיישנת, רק אם זה במחיר מאוד אטרקטיבי אז כדי, איך אנשים ב"כ מוכרים קצת יקר.
כמוון שהכל תלוי בצלם ולא במצלמה. אבל אם בא לו חדש אז לגיטימי.

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
בקנון ספציפית יש עדשות נפלאות במחירים אטרקטיביים. בייחוד אם הולכים לשוק המשומש. למשל 50mm 1.8, 85mm 1.8 ועוד. לא צריך ללכת לקיצוניות של עדשת L.
חיישן מתעייף עם הזמן? כמה זמן?
ואנשים מוכרים במחירים מצויינים. כמעט את כל הציוד שלי אני קונה משומש.
בטח שאם "בא לו" חדש אז לגיטימי. אבל להוציא 2500 ש"ח על גוף ו-500 ש"ח על עדשה זו פשוט טעות של מתחילים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נכון שחיישנים חדשים ומעבדי תמונה חדשים טובים יותר ב ISO מישנים, אבל
בקנון 550D עד 700D משתמשים באותו חיישן כך שהשיפור ב ISO הוא ממש זניח בגלל שיפור קטן במעבד התמונה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור