המלצה למצלמה

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום רב,
אנחנו מחפשים מצלמה טובה ונוחה לתפעול. עיקר הצילומים זה צילומי ילדים ומשפחה.
הומלצה לנו מצלמה של ניקון D5300 אך נאמר לנו שלצלם עם ניקון דורש מיומנות כי האוטומט שלה פחות טוב וכדאי לחפש מצלמה שצילום באוטומט נותן תמונות טובות (אנחנו בלי ניסיון מקצועי בצילום).
תקציב בסביבות 2000 שקל.
תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
צריך לעשות קצת סדר
מצלמת DLSR כמו ניקון D5300 זו מצלמה מעולה. הישמוש במצלמה קצת שונה ממה שאנחנו רגילים לעשות כאשר אנחנו מצלמים עם הטלפון שלנו.

במצלמת DSLR הצילום הינו דרך העיניית ולא צילום דרך המסך (כמו טלפון או מצלמות קומפקטיות פשוטות). מעבר לכך מערכת הפוקוס של המצלמה ברמה הרבה יותר גבוהה, יכולת הצילום נהדרת עם יכולות שליטה טובות, וכן גם במצב אוטומטי היא לבטח תאפשר צילום ברמה גובהה מאוד (כמובן שאם נכנסים קצת לתחום ויודעים איך לשנות ערכים ניתן לקבלת רמה עוד יותר טובה, אבל באת גם ברמה אוטמטית המצלמות האלו מצלמות ברמה טובה יותר מכל קומפקטית או טלפון)

מעבר לכך מצלמה זו לא קטנה ולא קלה, ואני חושב שדגם קצת יותר קטן וקל יהיה יותר נוח לשימוש כמו פנסוניק GF7 בגלל שהוא מאשפר גם צילום דרך מסך וגל זו מלמה קטנה יותר וקלה יותר

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה
האם העדשה של הפנסוניק מתחלפת? האם יש לה זום טוב ומהירות טובה לתפוס ילדים זריזים ?
אני רוצה מצלמה שבהמשך כשקצת אתפנה אוכל להתמקצע ולהעלות את רמת התמונות.

משהו קטן לגבי אחריות, במקרה ולוקחים ניקון מי נותן את האחריות?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מערכת הפוקוס של הפנסוניק הזו היא מאוד מוצלחת ומהירה, - כן יש לה אפשרות להחליף עדשות, אבל אם את חושבת להתקדם בנושא אז אני לא בטוח שזו המצלמה שהייתי בוחר - דרך אגב יש לה וידאו מוצלח

היבואן הרשמי של םנסוניק זה יורוקום והן נחשבים יבואן מוצלח, אבל בדרך כלל רוב המצלמות מגיעות ויבוא מקביל ואז כיד לרכוש ממקום עם אחריות טובה. שנגיע לכך אשמח לספק המלצות.

בקשר לניקון היבואן הוא הדר וגם נחשב יבואן טוב וגם כאן יש יבוא מקביל של חלק המחניות שלחקן מומלצות.
עוד בקשר לניקון בתקציב שלך עם ה D5300 נשאר לך כסף רק לעדשת קיט שהיא מאוד בסיסית- האם ניתן לעלות בתקציב היות ולדעתי חשוב להבין שנושאים מסוימים של איכות בתמונה ויכולת לצלם מהר והן נושא הזום אלו פונקיות של העדשה.

אבל לפני שאני קופץ קדימה מומלץ לספק את כל המידע (לדוגמא האם וידאו חושב, האם זו מצלמה גם לטיולים, האם יש רוצן להתקדם בתחום וכיצד) כדי לאפשר לקבל המלצה הרבה יותר מומקדת עבורך

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אפשר להעלות קצת בתקציב (2500) אולי תהיה לנו אפשרות להשיג עדשה מחו"ל במחיר סביר.

וידאו חשוב אבל תמונות יותר.
כמובן שנרצה לשלב את המצלמה בטיולים משפחתיים עם נופים.
לגבי להתקדם בתחום, אולי קורס בסיסי אבל לא משהו מקצועי מאוד (יותר חובבני)
שוב תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אין צרוך להתקדם מאוד בנושא, אז מצלמה כמו פנסוניק LX100 עם חיישן גדול יחסית ועדשה עם צמצם גדול יכולה להיות פתרון מאוד נוח ומוצלח בפחות מ 2500 ש"ח

למה את חושבת שעדשה מחו"ל זה יותר זול? בדרך כלל עדשות מחו"ל זה לא יותר זול ומספסים את האחריות
ואני מקווה שלא מדבר על איזו עדשה שבמקרה את מקבלת מחו"ל ובגלל זה את מחפשת מצלמה :) אם כן וזה בדרך כלל הדרך הנכונה לבנות סט לא מתאים

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא, יש משפחה בארה"ב וחשבנו לבדוק .
לי מאוד חשובה האיכות תמונה ולהצליח לתפוס את הילדים הזריזים שלי בתנועה.
עם איזו עדשה מגיעה מצלמת פנסוניק או יותר נכון איזו גודל עדשה מומלץ?
אשמח לקבל חנויות שניתן לבדוק איתם פרטי מחיר וכמובן חנויות מומלצות עם אחריות אמינה (אנחנו מהצפון אז צריך מישהו שיש לו אתר) .
תודה רבה על כל התשובות והעזרה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפנסוניק LX 100 יש עדשה קבוע ען אורך מוקד שווה ערך 24-75 עם צמצם מאוד גדול
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=887301

אם את חושבת על ניקון אז אני ממליץ דגם קצת יותר זול D3300
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=867690

זה משאיר יותר כסף לעדשה על עדשה כמו ניקון 18-140 שזה יופי של טווח זום אבל ללא צמצם גדול
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=858191

והייתי ממליץ על עדשה אפילו קצת יותר יקרה סיגמא או טמרון 17-50 עברו קנון שמספקת אומנם טווח זום קטן יותר אבל מספקת יכולת לצמצם גדול יותר F2.8 שזה מאוד חשוב לקבלת יכולות צילום מתקדמות
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768517

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=737730

צמצם גדול מאפשר להכניס יותר אור בזמן צילום מה שמספק יכולת לצלם מהר יותר (זמן חשיפה מהיר יותר, מקבלים תמונות חדות יותר) וכן מספק יכולת לעומק שדה רדוד (שבו באוביקט בפוקוס מובלט מהרקע שלא בפוקוס)

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה
הניקון דגם d3300 נותנת תוצאות טובות גם בפונקציית אוטומט (זה חשוב לי בהתחלה בגלל חוסר ניסיון).
אשמח להמלצות לחנויות אינטרנטית שנותנות או אחריות מקורית או יבוא מקביל עם אחריות אמינה לניקון ולפנסוניק.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כל מצלמה היום נותנת יופי של תוצאות גם בצילום אוטמטי - אני אומר שוב כל מצלמה
איכות התמונה של רוב דגמי ה DSLR ניקון בפחות מ 5000 ש"ח מספקים איכות תמונה ברמה מאוד מאוד דומה

כל חנות שמוכרת ציוד עם אחריות של הדר לניקון או יורוקום לפנסוניק זו אופציה טובה
זה יכול להיות יוגנד, קמרה, קמרה-מיה, סטודיו-לנד, רואים עולם, 2CLICK ועוד

בנוסף אני גם ממליץ על ארליך עם אחריות שלהם (יש להם מעבדה טובה עם שרות טוב)

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אני לא איש של ניקון אבל לדעתי העובדות הם כאלה.
1. מי שאמר שהאוטומט של ניקון פחות טוב.... אז הוא אמר.....
2. כמצלמה בה לא צריך להחליף עדשות ובתנאי שהטווח שלה מספק [ולרובם הוא לא...] הפנסוניק האמורה [LX100] מהווה פתרון טוב
3. מבחינת דירוג ואיכות הצילום כפי שמופיע בDXO הניקון קיבלה 82 והפנסוניק 67
4. זה לא פוסל את העובדה שבכל מצלמה אפשר לקבל תוצאות טובות בצילומי ילדים ועוד.

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
דיברתי עכשיו עם החנות של ארליך והמליצו לי על מצלמה קנון d700. טוענים שזה ברמה של ה d5500 או d5300.
הבנתי שכדאי לקחת כרטיס זיכרון כי מה שמקבלים לא מספק ולגבי עדשה נראה שכרגע אקנה את ה 18-55 ובהמשך כשיתפנה קצת כסף אשקיע בעדשה.
אשמח לחוות דעת על הקנון ועל השילוב עם העדשה (בעיית תקציב).
ושוב תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מאוד אוהב את החנות של ארליך הם מאןד אמינים ונותנים שרות טוב, אבל הם מעדיפים ציוד של קנון - לדעתי הניקון D5300 ובטח ה D5500 טובה יותר מקנון 700D
ראי טבלה של מצלמות קנו וניקון עם חיישן בגדול המודבר מאתר מאוד רציני שמדרג איכות החיישן של מצלמות - איפה ממוקמות הניקון המדוברות בראש הרשימה ואיפה מדורגת ה 700D (כן בסוף הרשימה)
https://www.dxomark.com/cameras/bra...Options=false&viewMode=list&yDataType=rankDxo

כמו כן לניקון יש יותר נקודות פוקוס ולכן אני מעדיף להמליץ על ניקון - אז אני עדיין ממשיך להמליץ על הניקון (למרות שאני מעריך את ארליך ולמרות מה שהם אומרים)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני בודק כעת עם מנהל החנות שם את הנושא

יערה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה
אם המחיר הוא כמעט זהה אז אולי אקח את הניקון d3300 עם עדשה 18-55 + כל התוספות שצריך
וזאת כדי לעמוד בתקציב.
ובהמשך אקנה עדשה גדולה יותר.
התבלבלתי קצת

שירה

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
הי כרמי,
לפני כמה ימים המלצת לי על ה 1700D של קנון, זוכר..?
היו לי דרישות זהות לאלו של יערה..

אז עכשיו התבלבלתי.. מה עדיף? בתקציב של 2000 שח וכדי ללכת עם המצלמה לקורס צילום מתחיל

1700D או 700D של קנון ? או אולי את הניקון d3300?

חשוב לי תפעול קל ונוח לצלמת מתחילה

המון תןדה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תודה
אם המחיר הוא כמעט זהה אז אולי אקח את הניקון d3300 עם עדשה 18-55 + כל התוספות שצריך
וזאת כדי לעמוד בתקציב.
ובהמשך אקנה עדשה גדולה יותר.
התבלבלתי קצת

עדשת הקיט 18-55 היא עדשה בנונית ואני לא ממליץ כל כך על העדשה הזאת היא מאוד מגבילה את המצלמה.
אם אפשר להשקיע קצת יותר עדשת ניקון 18-140 עדיפה (אבל אנחנו מדברים על תקציב שהוא כבר הרבה יותר גבוהה) מצד שני- אני חושב שה LX100 תספק אותך מעל הראש.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הי כרמי,
לפני כמה ימים המלצת לי על ה 1700D של קנון, זוכר..?
היו לי דרישות זהות לאלו של יערה..

אז עכשיו התבלבלתי.. מה עדיף? בתקציב של 2000 שח וכדי ללכת עם המצלמה לקורס צילום מתחיל

1700D או 700D של קנון ? או אולי את הניקון d3300?

חשוב לי תפעול קל ונוח לצלמת מתחילה

המון תןדה :)

לקנון עוד אין דגם 1700D בעתיד בטח יהיה :)
המלצתי על דגם 1300D שהוא דגם ה DSLR הזול ביותר שיש כעת כ 1000 ש"ח
הניקון D3300 מתחילה ב 1470 ש"ח רק לגוף (וזה דגם הזול ביותר של ניקון) הניקון D5300 מתחילה ב 1650 ש"ח
עדשה כמו ניקון 18-140 עולה כ 1270 ש"ח - בטווח מחיר הזה (קרוב ל 3000 ש"ח) מצלמות ניקון עדיפות על קנון המקבילות ראי טבלה שסיפקתי - אבל כאשר התקציב הוא נמוך יותר - אז אפשר לרכוש רק DSLR הזולה ביותר בשוק הקנון 1300D וגם כאן אני לא ממליץ על עדשת קיט אלה על עדשת קנון 18-135 ואז חורגים קצת מ 2000 ש"ח.

הכל עניין של תקציב

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
מצלמת רפלקס לא קונים כל יום.
נכון שהעדשות קובעות אפילו יותר מהמצלמה את האיכות, אבל המצלמה היא הבסיס ומהנתונים שלה מתחילים.
חד משמעית מצלמות הכניסה [רפלקס] של ניקון טובות בעת הזאת מקנון. [הפנסוניק שהוזכרה היא אופציה טובה מבחינת נוחות, אבל תייצר את התמונות הפחות טובות מהשלוש].
באם את קונה מצלמה של ניקון ואנגלית אינה שפת אם שלך, שווה להוסיף עוד כמה לירות ולקנות [כחדשה או יד שנייה טובה] מצלמה שהדר הינו היבואן,
כי הוא היחיד שמספק ספר שלם ומפורט בעברית עם המצלמה, לעומת כמה דפים בודדים שמספק [במקרה הטוב] יבואן מקביל.
לגבי קורס צילום, באם התקציב מהווה בעיה, יתכן שכדאי לך לשקול לקבל הדרכה של שעתיים על המצלמה ממדריך טוב [לא כל צלם טוב הוא מדריך טוב] ולהמשיך עם הספר, האינטרנט ולימוד מהניסיון.
בהצלחה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור