המלצה למצלמה תקציב בסביבות ה1500

captain kirk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
קראתי בפורום קצת פוסטים אבל אני חושב שתשובה מהמומחים פה תעזור לי ותוכל למקד אותי.

התקציב למצלמה עומד על 1500 אפשר לחרוג אבל מעדיף שלא (לא יודע אם יש צורך).

אני מתכנן טיול בקרוב של חודשיים עד שלושה והייתי רוצה לקנות מצלמה איכותות\טובה, בעיקר לצילומי טבע\נוף\בעלי חיים.
אני רוצה שהתמונות יראו חיות, שהצבעים יראו טוב ולא מתים\דהויים.
הייתי מעוניין שיהיה אפשרות לצילום וידיאו אבל מוכן להתפשר פה בשביל איכות סטילס טובה יותר.
זום - ככל המרבה הרי זה משובח לפי דעתי, אז אשמח למצלמה עם זום גדול, אבל לא חייב.

לדעתי מצלמה קומפקטית לא תצליח לספק אותי, ומצלמה מקצועית לא נכנסת לתקציב וגם כנראה לא אצליח להפיק ממנה את המירב בגלל החוסר ידע שלי.
יש לי הבנה בסיסית בכל הנוגע לצילום אין לי בעיה לקחת קורס בנושא במידה ואקנה מצלמה שתצדיק זאת.

אשמח לשמוע את חוות דעתכם ואיזה מצלמה אתם חושבים שתתאים לי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נושא הזום הינו בעיתי - היות ומצלומות איכותית לא מגיעות עם טווח זום גדול
יש בעיה אופטית לספק עדשה בעלת איכות טובה ועם טוח זום גדול ובטח לא בתקציב זול.

כך שהדרישה לטווח זום גדול משאירה לנו מצלמות קומפקטיות עם זום גדול
כמו קנון SX700 עם איכות תמונה לא רע וטווח זול כפול 30, וידאו HD עם 60 תמונות בשניה, גדול קטן יחיסית ונוחות תפעול טובה.

captain kirk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
נושא הזום הינו בעיתי - היות ומצלומות איכותית לא מגיעות עם טווח זום גדול
יש בעיה אופטית לספק עדשה בעלת איכות טובה ועם טוח זום גדול ובטח לא בתקציב זול.

כך שהדרישה לטווח זום גדול משאירה לנו מצלמות קומפקטיות עם זום גדול
כמו קנון SX700 עם איכות תמונה לא רע וטווח זול כפול 30, וידאו HD עם 60 תמונות בשניה, גדול קטן יחיסית ונוחות תפעול טובה.

מצטער אם לא הייתי ברור בהודעה הראשונה, אני מוכן להתפשר על זום בשביל איכות תמונה טובה יותר, כמובן אני אשמח לזום גדול ככול האפשר אבל מעדיף איכות תמונה.יש אתר מומלץ שמראה תמונות שנלקחו עם המצלמה? הסתכלתי קצת באתרים ולא ממש התרשמתי אולי אני פשוט מצפה ליותר מדי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אתה מוכן להתפשר כל טווח זום, אז:

קנון S120 מספקת בגוף קטן חיישן קצת יותר גדול ומגיע עם עדשה טובה מה שמשפר את איכות התמונה

אם אתה מצליח למצוא את סוני RX100 מהדגם הראשון אז חיישן עוד יותר גדול של 1'' שמספק איכות תמונה טובה יותר

כמו כן מצלמה ללא מראה של ניקון J2 עם עדשת 10-30 עם חיישן זהה לזה שיש ב RX100 (אותו חיישן בדיוק) איכות תמונה נהדרת ויכולת לרכוש עדשות נוספות לטווח זום בעתיד

עולים עוד קצת בגדול החיישן אולימפוס EPM1 עם עדשת קיט 14-42 גם נכנסת בתקציב ומבחר עדשות של פנסוניק ואולימפוס לרכישה נוספת בעתיד

מצלמה DSLR אמיתית קנון EOS 1200D עם עדשת קיט 18-55 גם נכנסת בתקציב עם חיישן עוד יותר גדול וכן גוף ועדשה גדולים יותר - כמובן עם מבחר עדשות נוספות גדול בעתיד.

אם עולים בתקציב אז בסביבות ה 2000 ש"ח יש דגמים חדשים יותר של סוני RX100
וכן מצלמות ללא מראה של סוני ה A5000 עם עדשת קיט 16-50 או פוג'י X-M1 עם עדשת קיט 16-50 חיישן גדול כמו של ה DSLR, אבל מצלמה קטנות יותר מ DSLR - אבל איכות תמונה לא פחות טובה מהקנון 1200D, אפילו יותר, וכן ניתו לדגבר על דגמי DSLR טובים יותר ב 2000 ש"ח

באתר המדהים הזה ניתן לראות תמונה זהה שבמצלמות שונות (אפשר לראות בערכי ISO שוים ולראות איך שעולים ברגישות המצלמה מגיבה)

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

איזה כיוון נראה לך?

captain kirk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אם אתה מוכן להתפשר כל טווח זום, אז:

קנון S120 מספקת בגוף קטן חיישן קצת יותר גדול ומגיע עם עדשה טובה מה שמשפר את איכות התמונה

אם אתה מצליח למצוא את סוני RX100 מהדגם הראשון אז חיישן עוד יותר גדול של 1'' שמספק איכות תמונה טובה יותר

כמו כן מצלמה ללא מראה של ניקון J2 עם עדשת 10-30 עם חיישן זהה לזה שיש ב RX100 (אותו חיישן בדיוק) איכות תמונה נהדרת ויכולת לרכוש עדשות נוספות לטווח זום בעתיד

עולים עוד קצת בגדול החיישן אולימפוס EPM1 עם עדשת קיט 14-42 גם נכנסת בתקציב ומבחר עדשות של פנסוניק ואולימפוס לרכישה נוספת בעתיד

מצלמה DSLR אמיתית קנון EOS 1200D עם עדשת קיט 18-55 גם נכנסת בתקציב עם חיישן עוד יותר גדול וכן גוף ועדשה גדולים יותר - כמובן עם מבחר עדשות נוספות גדול בעתיד.

אם עולים בתקציב אז בסביבות ה 2000 ש"ח יש דגמים חדשים יותר של סוני RX100
וכן מצלמות ללא מראה של סוני ה A5000 עם עדשת קיט 16-50 או פוג'י X-M1 עם עדשת קיט 16-50 חיישן גדול כמו של ה DSLR, אבל מצלמה קטנות יותר מ DSLR - אבל איכות תמונה לא פחות טובה מהקנון 1200D, אפילו יותר, וכן ניתו לדגבר על דגמי DSLR טובים יותר ב 2000 ש"ח

באתר המדהים הזה ניתן לראות תמונה זהה שבמצלמות שונות (אפשר לראות בערכי ISO שוים ולראות איך שעולים ברגישות המצלמה מגיבה)

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

איזה כיוון נראה לך?

carmi תודה על התגובה המפורטת, הרעיון של מצלמת dslr אכן מפתה אותי אני סך הכל נהנה לצלם נופים\טבע אך עקב מחסור בהזדמניות\זמן\מצלמה ראויה, לא מתאפשר לי. אני אעבור על כל האפשרויות שהצגת, יקח לי קצת זמן להסתכל ולחקור קצת על כל מצלמה והיתרונות שלה אז אולי יותר מאוחר היום\מחר אני אדע להגיד לך איזה כיוון נראה לי :)

עריכה: שאלה בנוגע לdslr במידה ואני אחליט ללכת בכיוון של מצלמה כזאת אני מפחד שאני "אתקע" באמצע טיול ללא עדשה מתאימה בסופו של דבר אני לא אצלם רק טבע, חלק מהתמונות יהיו של אנשים\מבנים, אבל רוב התמונות יהיו טבע. או שהחששות שלי לא כל כך מוצדקות והעדשה שמגיעה עם המצלמה כברירת מחדל תספק אותי בתור צלם חובב?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הבעיה של טווח העדשה, היא לא רק של DSLR, כל מצלמה איכותית לא מגיעה עם טווח זום גדול,
אם יש לך תקציב יותר גדול אז יש כאמור מגוון עדשות והיתרון של DSLR נשאר
לדגומה, ניתן להשלים את עדשת קיט עם עדשת 55-250 - בכל מקרה מודבר יחסית על עדשות זולות - אך עדיין טובות יותר מאלו שיש ברוב המצלמות קומפקטיות.
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=871980

captain kirk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
carmi שוב תודה על התשובה המפורטת עברתי על האפשרויות שציינת וה 1200d מוצאת חן בעיני. לפי מה שקראתי עדשת הקיט היא טובה ליום יום\לשימוש הכללי,אבל לגבי צילומי נוף\טבע מה שבעיקר אני מתכנן אני אצטרך עדשה אחרת?
האם כדאי לשקול אפשרות של יד שנייה או עדיף להתרחק ? או קנייה מחו"ל?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נושא העדשות הוא נושא רחב ודילמה לצלם המתחיל - ראה קצת הסברים נוספים על כך.
http://www.dtown.co.il/articles/3167.html

ברכישה בחו"ל הרווח הוא רק המע"מ ומפסים את האחריות - רכישה של ציוד יד שנייה זה רעיון מוצלח ובעיקר של עדשות שבדרך כלל מחזיקות הרבה זמן - אבל צריך סבלנות למצוא את העדשה שרוצים

לדעתי בנוסף לאופציה של קיט 18-55 פלוס 55-250 (או 75-300), עדשת 18-135 היא עדשה מוצלחת אך קצת יותר יקרה
כמו כן עדשת 18-200 היא עדשת קיט עם טווח זום יותר גדול, אבל לדעתי לא שווה את המחיר שלה בקנון אבל אלו של טמרון או סיגמא זולות יותר (להקפיד שהן עבור קנון)

חשוב לזכור שעדשות זולות הן עדשות זולות גם בהקשר של איכות

captain kirk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הסתכלתי יותר לעומק של מחירים של מצלמות ועדשות, ואשמח לשמוע את דעתך
אני ראיתי שבמחיר שתעלה לי ה 1200d ועדשה בסיסית אני יכול לקנות 650d עם אביזרים כגון עדשה\תיק וכדומה (יד שנייה כמובן), ואפילו ישאר לי עודף. מה אתה חושב שעדיף? או שמצלמה כגון ה 650d תיהיה מתקדמת מדי בשבילי?

בנוסף אם אני קונה יד שנייה האם זה מקובל לקחת (עם המוכר כמובן) את המצלמה למעבדה שתבדוק אותה לפני הקניה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יד שנייה שרעיון מוצלח ולקחת מצלמה לבדיקה במעבדה זה גם רעיון מוצלח
ואין דבר כזה מצלמה מתקדמת מדי :)
ומולץ להשקיע בעדשות

captain kirk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זה הרעיון שאם אני אקנה יד שנייה ישאר לי יותר כסף להשקעה בעדשות, ראיתי את תוצאות של sigma 10-20 ומאוד אהבתי את התמונות שיצאו איתן

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשה מאוד מוצלחת, אבל זו עדשה רק לתחום הרחב זו עדשה שרוכשים בנוסף מרכזית

captain kirk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
המרכזית אני מניח זאת העדשת קיט 18-55?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זו אופציה הזולה ביותר - יש אופציות יותר טובות, אבל הן לא זולות

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור