המלצה למצלמה ללא מראה

אייל יונגר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
אני מעוניין לקנות מצלמה ללא מראה בתקציב של 3000-4000 שקל.
מרוב קריאה והשוואות של מצלמות קצת הלכתי לאיבוד, למרות שההתכווננות היא לכיוון האלפא 6000 של סוני עם הקיט של שתי העדשות.

רציתי לדעת האם בהחלט כדאי ללכת על המצלמה הזו, או שכדאי להמנע בגלל שהבנתי שאם אחליט להוסיף עדשות בעתיד זה עניין מאוד יקר, לכן חשבתי אולי ללכת על פוג'י או על קנון או על אולימפוס?
אשמח לשמוע חוות דעתכם.
בנוסף יצא לי לקרוא על המצלמות עם מסך המגע שהוא מאוד חשוב (או שלא?) בשביל לבחור איזורי פוקוס. אשמח לשמוע התייחסותכם לעניין.

חשוב לי לציין שאני צלם חובב שדי לומד את תחביב הצילום.

תודה רבה!

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
היי אייל וברוך הבא.
לפני שאני מתחיל לענות אני רק רוצה לדעת: מה אתה אוהב/מתכנן לצלם?

אייל יונגר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
צילומים עירוניים, אנשים, כלבים, תמונות משפחתיות
מצלמה שתצמד אלי לכל מקום.

פעם ב... צילומים בטיולים אז גם נוף יכול להיות רלוונטי אבל שולי יותר מהשאר.

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
אז בתור התחלה, לא יודע אם הייתי טורח לקנות 2 עדשות קיט.

באופן כללי, עדשות קיט הן בד"כ לא מוצלחות מבחינת איכות תמונה ולפי מה שתיארת שאתה הולך לצלם, לא בטוח שתצטרך עדשת 55-210 (למרות שתלוי בסגנון הצילום שלך, בשביל כלבים - אולי כן... קשה לדעת).

לגבי סוני ספציפית אני לא יודע להגיד. לי אישית יש פוג'י ואני מאוד אוהב את איכות התמונה.
אני חושב שהייתי מתחיל עם עדשה אחת טובה (לא קיט) ובהמשך רואה מה חסר לי וקונה עוד עדשה אם צריך.

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
המצלמות והעדשות של פוג׳י לא זולות אבל מספקות תמונה ברמה גבוהה.
לא בטוח שזה הכיוון שהייתי הולך אליו במקומך כי גוף + עדשה יגמרו לך את התקציב ואולי במערכת אחרת יישאר לך עודף להמשך הדרך.

אם בכל זאת פוג׳י.
הייתי בודק את x-t1, x-t10, x-e2.
שלושתן יספקו את אותה איכות תמונה. ההבדלים בגופים, בנוחות ובתפעול.

אייל יונגר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מבין שלפי מה שאתה אומר, סוני אלפא 6000 יענה לי על הצרכים?

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
אני מאמין שכן, כדאי לחכות לחברי פורום אחרים שמכירים אותה יותר.
כמובן שאתה יכול גם לקרוא ביקורות ולראות תמונות שצולמו איתה עם עדשות שונות.

מציע לך גם להתנסות איתה בחנות או אצל חבר כדי לראות איך אתה מסתדר איתה.
אצלי ההתנסות עם מצלמות לפני קניה שינו את הבחירות שלי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמות ללא מראה מגיעות עם חיישן בגדלים שונים, אלו של סוני ופוג'י בגודל של APS-C כמו של מצלמות DSLR ואלו של פנסוניק ואולימפוס בגדול 4/3 (אינצ' ושליש), שהוא קצת יותר קטן, עדיין גדול ומספק יכולות צילום טובות מאוד, אבל בעל טווח דינמי ויכולות ISO גבוההה קצת פחות מוצלחות, אבל מצד שני מגוון העדשות גדול יותר, זול יותר וגם העדשות קטנות יותר.

מצלמות סוני A6000 מאוד מוצלחת עם חיישן נהדרת מהירות תגובה טובה מאוד, החיסרון של מצלמות סוני שהעדשות שיש למצלמה זו לא ממש זולות ויכולת תפעול מתקדמת במצלמה זו במצב ידני פחות מוצלח מהאחרות בגלל חוגה אחת לשינוי פרמטירים מול שתי חוגות של המתחרות.

לפוג'י יש מצלמה מוצלחת כמו X-T10 אבל היא לא זולה ועם עדשת קיטהיא תעלה כ 3400 ש"ח וכן לפוג'י יש מבחר עדשות יחסית צנוע, אבל הן נחשבות מוצלחות ועדיין לא ממש זולות- דרך אגב הקיט שלהן לא רעה, כך שזו אופציה לא רעה כלל.

אם מצלמות כמו פנסוניק G7 או אולימפוס OMD-EM10 II עם עדשת קיט יכולות לספק אותך (כאמור חיישן קצת יותר קטן) אני בטוח שתקבל מצלמה נוחה לשימוש עם יכולת להתקדם.

אם אתה חושב על מצלמה עם חיישן גדול יותר סוני היא בחירה טובה למרות עדשת קיט בסיסית ולמרות יכולת שימוש מתקדמת מוגבלת. אני יודע שכל מי שרכש אותה מאוד מרוצה,פרט למבחר העדשות הזום - שי מבחר עדשות פריים לא רע ולא ממש יקר.

בכל מקרה אני ממליץ לרכוש מצלמה עם עדשה אחת ובעתיד לראות איזו עדשה נוספת תתאים לך יותר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור