המלצה למצלמה ללא מראה לוידאו

arik.l

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם
אשמח ליעוץ לגבי מצלמה ללא מראה לוידאו .
קודם כל אציין מס' דברים שיעזרו לכם ליעץ לי .
הציוד שברשותי : מצלמת קנון 30d + 40d .....כן ... דיי עתיקות ;)
עדשת טוקינה 10-17 פישאיי
עדשת קנון 17-55 2.8 IS
עדשת קנון 70-200 2.8 IS
עדשת קנון 500 מ"מ F4 IS
אני מעוניין בעיקר בוידאו עם פוקוס מהיר וארצה להשתמש בעדשות הקיימות שברשותי לסוגי הצילום הבאים : תיעוד הילדים שלי(רצים ומשתוללים :) -לכן חשוב לי פוקוס מהיר ועוקב) צילום גולשים בים. צילום ציפורים .
לאחר שיצאה מצלמת הסוני A6400 נראה לי שזו בחירה טובה . אם הייתי יכול לבדוק אותה עם מתאם לעדשות שלי יכולתי לדעת אם היא תתאים לסיגנונות הצילום שלי . אשמח אם יש פה מישהו בפורום שיש ברשותו סוני A6400/6500
התקציב שלי עומד על 7000 ש"ח +/- (מקווה להכניס בתוכו גם מייצב גימבול)
הלוואי ולקנון היה משהו מהיר כמו הסוני בתקציב הנ"ל .
מה דעתכם ?

תודה מראש

אריק :אצבע מורמת
www.arikleibo.com

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
הי אריק וברוך הבא.

הצצתי באתר שלך,מעניין/מסקרן. תודה.

לעניין: קנון היא לא סוני,ובכל מקום שתשווה קנון לסוני המקבילה בסוני יתרונות שקשה להתעלם מהן - ואני,אני משמש בקנון כבר המון שנים...

הרעיון של לחבר את עדשות הקנון שיש לך עם מתאם לאחת מחסרות המראה של סוני נשמע,על פניו,מגרה מאוד - במציאות הדברים קצת שונים.

ממה שקראתי,לא ניסיתי אמפירית,כאשר מחברים עדשות של יצרן אחד לגוף של יצרן אחר זה עובד,אבל...:מה שבדרך כלל לא עובד או עובד מאוד לא חלק זה עניין ה.:פוקוס.

אם שמת לב התעלמתי מעדשת הטוקינה. הסיבה לכך היא: יש מתאם של עדשות קנון לתבריג של סוני ומלבד בעיית הפוקוס שציינתי כבר,המתאמים האלה יקרים רצח.

אז נשארו לנו שתי אפשרויות,זו שצריכה להאמר וזו שאני ממליץ והנה הן (בזה הסדר):

למכור את העדשות של קנון ובתקבול פלוס תוספת לרכוש סט של סוני שמתאים לצרכים שציינת.

יש לקנון שתי אופציות ה Canon EOS R והשנייה Canon EOS RP.

ה R משווקת,כבר,בישראל ואילו ה RP ממש לאחרונה החל שיווקה בארץ. מחירה של ה RP קרוב יותר למגבלת התקציב שציינת.

ביחס לסוני 6500 ואחרות ממשפחת סוני ה R וה RP נותנות פייט לא רע בכלל אבל בכל זאת הסוני מנצחת ובעיקר בתחום הוידאו.

אני ממליץ ללכת על ה RF עם מתאם העדשות המקורי של קנון עצמה ולהישאר עם העדשות של קנון שיש לך - והן עדשות מצוינות.

תג המחיר של האופציה הזו יבוא באיכות הוידאו במיוחד עם תעלה אותו לזירת התגוששות מול עדשות ומצלמות של סוני. הפשרה היא באיכות מול החלפת סט שלם כשהסט היוצא איננו זול (אפילו לא כיד שנייה) והסט הנכנס יקר ולא בטוח ששווה את העלות מול התועלת.

אני לא חושב,אבל לא הייתה לי התנסות אמפירית עם סידרת ה R של קנון, שלבחירה יותר,ה R,יש יתרון בוידאו ששווה את ההשקעה הכספית אבל...זה עניין שלך ושל מנהל הבנק שלך :).

ועוד הערה,ברשותך:

להישאר עם העדשות של סוני ולהוסיף את גוף ה RP של קנון יש עוד יתרון וזה בעקומת הלימוד.

מאחר והצצתי באתר שלך אני מניח שעקומת לימוד קצרה תהייה יתרון והחלפת הסט לסוני לא מבטיח עקומת לימוד קצרה שיחד עם האפשרות שהפוקוס המהיר,שאתה שם כדרישת סף,לא ממש יהיה כזה אז אני חושב שההמלצה להישאר בקנון כפשרה שיש לה יתרון ב Time to market מהווה עוד יתרון,גלום,לטובת הקנון...

בהצלחה.

מנחם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הסוני A64000 כמו כל הסדרה של המצלמות A6000 סובולות מגוף מאוד קטן ולא נוח לתפעול מתקדם, כך שמעבר ממצלמת DSLR למצלמה כזו יהיה מאוד מתסכל עבורך - יש לקחת זאת בחשבון.

אני מאמין שהעדשות שלך עם מתאם טוב יעבדו בסדר גמור על A6400, נכון עדשות סוני יעבדו טוב יותר, אבל עבודה עם העדשות שלך אמורה לספק אותך, יש נקודה שיש לקחת בחשבון מערכת הפוקוס בעדשות שלך היא אולטרה סונית שהיא קופצת מאוד מהר לנקודת הפוקוס, זה מעולה לצילום סטילס, אבל זה פחות נוח לפוקוס ווידאו שקפיצות האלו של הפוקוס נראות לא יפה בוידאו.

כמו כן למצלמות A6400 אין מייצב וזה בגוף המצלמה - זה גם חיסרון שצריך לקחת בחשבון.

הייתי ממליץ לך לנסות לעלות בתקציב למצלמה כמו סוני A7III, אולי ביד שנייה תקבל בנוסף לאיכות תמונה טובה הרבה יותר (בגלל חיישן FF), גם מייצב וגם מצלמה עם יכולות שליטה יותר טובות.

נכון שיש מספר פתרונות של וידאו מצד קנון כמו 80D, EOS R ו EOS RP, שיכולים להתאים, יש לקחת בחשבון שקנון לא מספקים תמונת וידאו ברמה של המתחרים, אם זה לא מפריע לך זה יכול להיות פתרון מוצלח לשימוש בעדשות שלך (שוב יש בעיה עם צורת הפוקוס שהעדשות שלך עושות וכן חוסר במייצב)

arik.l

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
מנחם וכרמי - תודה על התשובות המפורטות :rolleyes:
נראה שאין מנוס מלבנות סט חדש ומודרני = גוף+עדשות (בעיקר בגלל נושא הוידאו) ....דיי מתסכל בעיקר עם העדשות
המקצועיות שברשותי .
אני צריך לבדוק את נושא הפוקוס עם מצלמת סוני לפני שאקנה(אם יש למישהו כאן אשמח...או אם יש חנות שתסכים לתת לבדוק את המצלמה לפני שאני קונה)
אגב, עם נושא תמונות הסטילס אין לי בעיה עם הגופים הישנים שלי - עם עבודה קלה בפוטושופ התמונות יוצאות "חיות יותר" .
עיקר העניין זה הוידאו. ודווקא להסחב עם ציוד קל כיום הרבה יותר נוח . שוקל חצי אם לא רבע מהגופי DSLR .
אין לי בעיה לבדוק גם חברות אחרות : פוג'י/פנסוניק....
בכל מקרה גם אם אבנה סט של חברה חדשה ארצה לעבוד יחד עם העדשות של קנון שכבר יש לי .
לגבי נושא מייצב במצלמה - במידה ואצטרך - אקנה ידית גימבל ( יש כיום טובים עד 2000 ש"ח )
אשמח לרעיונות .....:בעד:

אריק

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הכיון שמתאים לך לפי מה שאתה מגדיר זו מצלמת סוני A7 III. גם מיצב, גם עובדת עם מתאם עם העדשות שלך וגם איכות סטילס ווידאו טובות.

אני לא בטוח לגבי איכות התמונה בוידאו במצלמות ללא מראה של קנון שעל הנייר צריכות להתאים הכי טוב עם מתאם לעדשות שלך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור