רמקולים המלצה לזוג רמקולים נוספים לרסיבר yamaha ורצפתי mission

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
יש לי Yamaha 665 וזוג רצפתי Mission M35i
אין מילים-זיווג מושלם!
עכשיו אני מעוניין להוסיף רמקולים כדי להנות יותר בצפיה בסרטים-יש לי 7.2 ערוצים ועד עכשיו השתמשתי רק בקדמיים....
מה אתם ממליצים?איפה מתחילים?
אני רוצה רמקולים קטנים שלא תופסים מקום.
תודה
:)

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
תודה רבה-:)
שתי שאלות\הבהרות:
1.אני הולך לשדרג בשלבים:עם איזה להתחיל? חשבתי על האחוריים?

2.רציתי שהרמקולים הנוספים(לפחות אלו שרואים) שיהיו קטנים יותר.(sad)

אני מרוצה ממה שיש לי היום אבל אני לא יכול להכחיש שהדבר הראשון שרואים כשנכנסים הביתה זה שני רמקולים ענקיים....

יש המלצה למשהו קטן שלא רואים\קצת רואים שישתלב טוב ?
תודה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אתה יכול לשים סטליטים אבל הסאונד יישמע שונה, במיוחד שהקדמיים שלך הם רצפתיים גדולים.
תאר לעצמך מטוס שמתחיל ברמקול קדמי שמאלי, עובר לסנטר , עובר לקדמי ימני ועובר לאחורי ימני.

מן הסתם כאשר יגיע לאחורי הימני שיהיה סטליט קטן הוא יישמע בהתאם...

קיבלת מאורי המלצות טובות ולא יקרות יחסית. אם יש שיקולי עיצוב אז סטליטים זו אפשרות אבל גם פשרה.

ארז

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
תודה-הבנתי את הטריידאוף.

אז מה לקנות קודם-אני עושה את זה בשלבים-עם איזה רמקולים להתחיל?

האם הרמקולים הנוספים יבואו לידי ביטוי רק בסרטים או גם במוזיקה?
תודה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
סראונד מקובל בקולנוע ביתי.
יש מוזיקה רב ערוצית , כלומר שמנוגנת ביותר מאשר זוג הרמקולים הקדמיים והכוונה היא למוזיקה בפורמט SACD רב ערוצי, DVD-AUDIO או DTS כאשר בשני הפורמטים האחרונים מדובר לרוב בהופעות חיות.

אם אתה נוהג להאזין למוזיקה שהופקה בשני ערוצים בלבד (סטראו) אז כל תוספת הרמקולים האלה לא רלוונטית לגביה.
כמובן שיש לרסיבר יכולת הדמיה לסראונד גם במוזיקה אבל אני מכיר רק מעט אנשים שמשתמשים בזה. הרוב מעדיפים להאזין למוזיקה שמקורה בשני ערוצים בשני רמקולים.

לגבי סדר הרכישה - עדיף לסדר סט שלם בבת אחת ולהתחיל להנות.
אם יש מגבלה כעת אז את סוג הסראונד הנוסף (back surround) עדיף להשאיר לסוף.

על מנת להתחיל להנות מסאונד היקפי צריך להוסיף במינימום זוג אחוריים וסאב.
תוכל לדחות בשלב ראשון את רכישת הסנטר ע"י העברת ערוץ הסנטר לקדמיים שלך.
לאחר מכן תוסיף את הסנטר ולאחר מכן את זוג הסראונד הנוסף.
סאב שני זה בהחלט תוספת מבורכת (שגם עוזרת לפתור בעיות אקוסטיות מסוימות) אבל זה לא הכרחי.
בהצלחה,
ארז

נערך לאחרונה ב:

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
הבנתי את ההגיון-אני שומע מוזיקה בסטריאו ואכן אין הגיון לשנות את זה.
אז אני אקנה בתור התחלה 2 רמקולים ואולי סאב.(ל mission שלי לא חסר באסים...אז אולי אתחיל בלי סאב....)
מה ששמתי לב שאתה הצגת פריסה שונה של הרמקולים ממה שאורי הציג.
מאורי הבנתי:
2 קדמיים
2 סנטר
2 צדדיים
1 אחורי
=7
ממך הבנתי:
2 קדמיים
2 אחוריים
2 צדדיים
1 סנטר
=7

אז איזה מהרמקולים שאורי המליץ מתאימים לי בתור שני אחוריים להתחלה ומה הסיבה לסידור השונה?
:מבולבל:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
קדמיים הרי יש לך אז בשביל מה עוד זוג קדמיים?

לא צריך שני סנטרים אם אתה שואף ל 7.1 (או 7.2 שזה 2 סאבים).

אתה צריך לרכוש:
- 2 אחוריים - הלינק הראשון של אורי
- 1 סאב (אם אתה רוצה/יכול - אז 2 סאבים)
- 1 סנטר - הלינק השני של אורי
- 2 צדדים - הלינק השלישי של אורי

סה"כ (יחד עם הקדמיים שיש לך) - 7.1 .

ארז

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
חזרתי לשרשור שפתחתי לפני יותר משנה...
אני עובר עוד שנה לדירה חדשה - ועכשיו אני צריך לתכנן את המיקומים של הרמקולים בסלון שהולך וניבנה.
אז קודם כל - אודה לפורום אם יזכיר את המלצתו לגבי איזה רמקולים אחוריים (סראונד) יתאימו לזוג רצפתיים של mission M35i . (הקישורים כבר לא עובדים ולא רשמתי את שמות הדגמים :()
דבר שני - בהתחשב בגדלי וסוג הרמקולים המומלצים: באיזה גובה ומרחק ביניהם למקמם ? הם יהיו משני צידי הספה שנמצאת במרחק 4 מטר מזוג הרצפתיים שנמצאים משני צידי הטלביזיה (מרוחקים 2.5 מטר ביניהם).
רציתי לדעת אם גובה שני מטר זה גבוה מידי (כי אני זוכר שההמלצה הייתה על רמקולים גדולים ואני לא רוצה שיבלטו יותר מידי....)
דבר שלישי:
האם לעשות הכנה לעוד רמקולים מעבר לשני הקדמיים ושני הסראונד? (הסנטר והסאב אם אקנה ישבו על המזנון ואינו צריך הכנה).
תזכורת - רוב הזמן אני שומע מוזיקה דו ערוצית והרמקולים הנוספים מיועדים כדי לראות סרטים ואולי לשמוע גם מוזיקה רב ערוצית למרות שאף פעם לא ניסיתי זאת - יש לי רסיבר 7.2 של yamaha665:)
המון תודה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור