המלצה לגבי מערכת קולנוע ביתי

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
שלום לכולם

זו ההודעה הראשונה שלי בפורום כך שאני מקווה שלא אדבר יותר מדי שטויות...

יש לי מערכת קולנוע ביתית בת קצת פחות מעשר שנים ואני מעוניין להחליף את כולה במערכת ברמה טובה יותרוחדשה יותר בהוספה של כמה אלפים (3-4K).

פרטי המערכת הקיימת:
רסיבר - pioneer vsx-d510
די וי די - pioneer dv-233
רמקולים קדמיים - alpha technology Refrence 1
רמקולים אחוריים וסנטר - alpha technology סדרת AV989.

כל ההחלפה היא בעקבות קניית מסך lcd של פיליפס מסוג L5604 full hd והייתי רוצה שהמערכת "תחמיא" למסך והנושא של HDMI חשוב לי.

אמנם המערכת היא לטובת קולנוע ביתי אך אני שומע מוזיקה יותר מאשר רואה סרטים וחשובה לי איכות המוסיקה. אני שומע פולק, ג'אז, רוק ומוזיקה לטינית.

מעבר לכך, אני אישית אוהב מאוד פיוניר ודי נדלקתי על סדרת ה-KURO החדשה (יחסית), יכול להיות שבגלל שאני לא ממש מכיר אופציות אחרות.

לגבי רמקולים אין לי מושג יותר מדי בחברות אבל אני יודע שאני מעדיף קדמיים רצפתיים.

מימדי הסלון כרגע הם 3.5 על 4 מ', אבל זה פחות קריטי כי זו דירה שכורה והגודל עומד להשתנות בקרוב.

מקווה שלא טחנתי יותר מדי ושמישהו יאות לעזור.

תודה מראש

נדב.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שלום וברוך הבא,

כאשר אתה מדבר על הוספה של 3-4 K ש"ח אתה מאמין שתקבל משהו סביר עבור הרסיבר ק"ב הישן שלך ועבור הרמקולים שלך....
מציע לך לנסות קודם למכור אותם ולדעתי תגלה שתצטרך להוסיף יותר, גם אם תסתפק ביד 2 .
למשל שווה להניח את היד על רמקולים כאלה:
http://www.dtown.co.il/forum/11786-paradigm-monitor-9-floor.html

במחיר הזה לא תוכל לקנות משהו חדש שמתקרב אליו....

מציע לך לקנות קדמיים וסנטר מיד 2 .
לגבי רסיבר - אתה צריך להחליט אם אתה מעוניין בהזדמנות זו לרכוש רסיבר שתומך בפורמטי הסאונד החדשים או לא.
אם לא, אז ממש חבל לקנות חדש. יש הרבה שמחליפים את הרסיבר שלהם, שלא תומך בפורמטי הסאונד החדשים, בחדש שכן תומך והם מוכרים במחירים אטרקטיבים רסיברים טובים מאוד מבחינת איכות ההגברה שלהם.

ארז

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
תודה ארז

לגבי רסיבר - כן חשובים לי פורמטי הסאונד החדשים. אני לא ממש בטוח, אבל אני לא חושב שיהי איכפת לי לקנות דגם של לפני שנתיים למשל..

חשבתי לקנות את ה-LX70 של פיוניר אבל המוכר בחנות המליץ שאלך במחיר הזה על דנון 2310. מה עדיף?

לגבי רמקולים, ה-paradigm נראים כאופציה טובה, אבל אצטרך לשמוע אותם קודם..

אם אצטרך להוסיף יותר מהסכום שציינתי, אולי זה אפשרי, אבל לא יד 2 מאחר וזה לא יהיה במזומן.

מה עוד שהמוכר החנות המליץ לי לא להיפטר מהרמקולים שלי בכלל מאחר והם לא רעים בכלל ואולי כדאי להתמקד ברסיבר. מה אתה חושב?

שוב תודה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מה עוד שהמוכר החנות המליץ לי לא להיפטר מהרמקולים שלי בכלל מאחר והם לא רעים בכלל ואולי כדאי להתמקד ברסיבר. מה אתה חושב?

שוב תודה

אני חושב שאתה צריך לברוח מהמוכר הזה ולשכוח שאתה מכיר אותו....
סתם להשכלתי, אודה לך אם תמסור לי פרטים בפרטי.

לא ממש ברור לי איך אפשר לקנות LX-70 או דנון 2310 בתקציב שנקבת . הם עולים בערך כפול מהתקציב שלך :מבולבל:

בגדול, אם אתה מעוניין בפורמטים החדשים, ממליץ לך לרכוש רסיבר (כנראה חדש כי רסיברים תומכים בפורמטי האודיו החדשים קשה למצוא במודעות יד 2 ) ואת הרמקולים מיד 2 .

ארז

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תודה ארז

לגבי רסיבר - כן חשובים לי פורמטי הסאונד החדשים. אני לא ממש בטוח, אבל אני לא חושב שיהי איכפת לי לקנות דגם של לפני שנתיים למשל..

חשבתי לקנות את ה-LX70 של פיוניר אבל המוכר בחנות המליץ שאלך במחיר הזה על דנון 2310. מה עדיף?

לגבי רמקולים, ה-paradigm נראים כאופציה טובה, אבל אצטרך לשמוע אותם קודם..

אם אצטרך להוסיף יותר מהסכום שציינתי, אולי זה אפשרי, אבל לא יד 2 מאחר וזה לא יהיה במזומן.

שוב תודה

א. תברח מהחנות בריצה.
ב.ב3-4 לא תמצא רמקול רצפתי + סנטר+סראונד+סאב+מגבר פורמטים חדשים .
ב5-6 כן.

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
הכוונה היא 3-4K תוספת לסכום אחרי מכירת המערכת הקיימת.

זה אומר שמדובר כנראה ובתקווה על סכום כולל של 7-9K.

חוץ מזה שגם אם לא יגיע לכך אולי אפשר טיפה להוסיף מעבר אם מדובר בחלוקה לתשלומים על חלק מהמערכת.

על LX70 קיבלתי כמה הצעות באיזור ה-6500 והבנתי שהדנון עולה בערך בסביבות אותו המחיר.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הכוונה היא 3-4K תוספת לסכום אחרי מכירת המערכת הקיימת.
זה אומר שמדובר כנראה ובתקווה על סכום כולל של 7-9K.

המלצתי לך כבר קודם למכור את המערכת שלך ואז תדע מה התקציב שלך.
לתחושתי אתה צפוי להתאכזב ואפילו מאוד.....
תנסה למכור ביד 2 ולא בלוחות של פורומים העוסקים בתחום. נדמה לי שזה רמז מספיק עבה...

בהצלחה,
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אגב,
ה LX-70 ב 6500 ש"ח זה כבר מעניין וראוי בהחלט (איפה זה ואיפה ה 11 אלף שקיבלת בחנות העלומה...).
לדברי חברים שיש להם אותו, ההגברה שלו טובה מאוד למחירו.

ארז

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
זה לא אני שקיבל את המחיר 11 אלף... :)

אז אחרי כמה בירורים, ישנם כמה התחבטויות עקרוניות:

1. האם עדיף לקנות את ה-LX70 מתוך ידיעה שהוא בן שנתיים לפחות ולא הכי חדש בשוק אבל באיכות גבוהה למחיר, או לקנות דנון 2310 (או רסיבר אחר לצורך העניין) חדש דנדש אך לא ברמה העקרונית של ה-LX70?

2. האם הרמקולים שברשותי דורשים שדרוג או שהם מספיקים כדי להמשיך להשתמש בהם עד למועד אחר בו אוכל לבצע שדרוג?

3. בהתחשב בזה שרק הרסיבר ובמיוחד אם אני צריך להחליף רמקולים די גומרים לי את התקציב, האם זה יהיה טפשי להמשיך לנגן מוזיקה עם ה-DVD במקום לקנות CD פשוט יחסית..

תודה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
זה לא אני שקיבל את המחיר 11 אלף... :)

אז אחרי כמה בירורים, ישנם כמה התחבטויות עקרוניות:

1. האם עדיף לקנות את ה-LX70 מתוך ידיעה שהוא בן שנתיים לפחות ולא הכי חדש בשוק אבל באיכות גבוהה למחיר, או לקנות דנון 2310 (או רסיבר אחר לצורך העניין) חדש דנדש אך לא ברמה העקרונית של ה-LX70?

2. האם הרמקולים שברשותי דורשים שדרוג או שהם מספיקים כדי להמשיך להשתמש בהם עד למועד אחר בו אוכל לבצע שדרוג?

3. בהתחשב בזה שרק הרסיבר ובמיוחד אם אני צריך להחליף רמקולים די גומרים לי את התקציב, האם זה יהיה טפשי להמשיך לנגן מוזיקה עם ה-DVD במקום לקנות CD פשוט יחסית..

תודה

1. זה עניין של טעם אישי. אני הייתי מעדיף רסיבר בן שנתיים איכותי יותר מרסיבר חדש פחות איכותי.
2. הרמקולים שיש לך בכלל לא בליגה של ההגברה שאתה מתכנן לרכוש. מדובר בחברת מדבקה, למרות שיש להם אתר באינטרנט שמנסה להראות כאילו מדובר בחברת אודיו....תנסה למצוא מילה על מקום הייצור או כמה מילים על ההסטוריה של היצרן - אין שום דבר...
3. לא בהכרח - אתה יכול לחבר את הנגן באמצעות כבל אופטי או קואקסיאלי ואז הרסיבר יעשה את הפענוח לאנלוג. כמובן שקומפקט ייעודי יעשה את העבודה טוב יותר אבל לא קומפקט באיכות בסיסית.

ארז

Rafiki

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
lx70

ראשית הפיוניר עדיף בהרבה
יש עוד אופציות אבל אם יש לך את הרסיבר הזה ב6500 לך על זה
לגבי הרמקולים שיש לך ...זה בזבוז די גדול לקנות רסיבר כזה ולהוציא אותם לרמקולים כאלו
הנה כמה אפשרויות מכמה יבואנים :
http://www.sel.co.il/?page=products&id=655
http://www.sel.co.il/?page=products&id=674
http://www.topaudio.co.il/default.asp?catid={EE94D334-988C-4E95-825F-DAD57648D213}
http://www.topaudio.co.il/category/Jamo_A_102HCS10
אלו סטים טובים במחירים סבירים

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
מה שאתה מציע לי פה אלו רמקולים סאטליטים, אולי זו דעה קדומה אבל אני מעדיף ריצפתיים.

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
שלום נדב
אני מציע לך לקנות את הסט רמקולים הזה, הוא נחשב לטוב מאוד למחירו (לי היה סט דונה רק של ה- 2005):
http://www.netoneto.co.il/Product.asp?Pid=kht1005&Cat2Cat1ID=12&Cat2ID=37&aff=Zap&lang=he
במה שנשאר תקנה רסיבר איכותי (לפי מה שהאחרים מייעצים)
קף היא חברה מכובדת עם מוצרים מצויינים שנותנת איכות מעולה לתמורה לכסף- לא תתאכזב

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
לך על סטליטים איכותיים ולא על ריצפתיים חברות מדבקה

Rafiki

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
סטליטיים

אם אתה בכיוון של רצפתיים רק תדע שהעלות גבוהה יותר
למרות שיש סוג של צדק ביתרון הרצפתיים...
העניין הוא שכדי להתאים רמקולים לרסיבר שאתה רוצה לקנות
ובעצם להוציא מהרסיבר את המקסימום אתה צריך רמקולים חזקים .
אז אולי תיקח רסיבר זול יותר ותשקיע ברמקולים איכותיים יותר
בנוסף תדע שיש רמקולים רצפתיים של חברות המכונות " חברות מדבקה " עם יכולות לא רעות בכלל.

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
בנוסף תדע שיש רמקולים רצפתיים של חברות המכונות " חברות מדבקה " עם יכולות לא רעות בכלל.
זהירות חברות מדבקה זה כמו חתול בשק, ארגז מצעים עם אלמנטים
אל תתקרב
עדיף סטליטים איכותיים מחברה אמיתית

Rafiki

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
רמקולים סטליטיים איכותיים מתחילים ב4k לפחות ואם התקציב לא מאפשר אז אל תקנה !!!! אל תתפתה לכל מיני שמות גדולים עם רמקולים קטנים אתה סתם תתאכזב אז יש לך שתי אופציות : להתפשר ולקנות רצפתיים טובים ולבנות את המערכת לאט לאט או לחילופין לחכות קצת ולהעלות את התקציב

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
רמקולים סטליטיים איכותיים מתחילים ב4k לפחות ואם התקציב לא מאפשר אז אל תקנה !!!! אל תתפתה לכל מיני שמות גדולים עם רמקולים קטנים אתה סתם תתאכזב אז יש לך שתי אופציות : להתפשר ולקנות רצפתיים טובים ולבנות את המערכת לאט לאט או לחילופין לחכות קצת ולהעלות את התקציב

לא ידעתי שקנטון 60 80 120 לא איכותי.
לא ידעתי שKEF KHT לא איכותי.
לא ידעתי ש ENERGY לא איכותי...
מאיפה אנשים מוציאים את כל זה? על מה זה מבוסס.
אגב ב4 אפשר בקלות לקנות:
2 זוגות של וורפדייל 9.0
1 סנטר תואם
1 סאב תואם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור