היי אנד בארץ!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האם לדעתכם קיימים מספיק מוצרי היי אנד איכותיים להשמעה אצל היבואנים?

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
בישראל כל החנויות מוכרות היי הנד
הכוונה ,רסיבר של 300 דולר בחו"ל , נימכר במחיר היי הנד בארץ.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כפי שאתה בוודאי מנחש, אני לא מדבר על מוצרים של 300 דולר.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
אני חושב שבארץ הקטנה שלנו יש לא מעט מוצרי היי הנד
ויש פה אחלה חנויות שמוכרית מוצרים ברמה הגבוהה ביותר
הבעיה, שכל החנויות האלה נימצאות במרכז הארץ.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
נמר
יש מספיק מוצרים, אין מספיק קונים ויש יותר מדי שמבלבלים את המוח

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
יש יותר מדי.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אתה שוקל להביא עוד?...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה מצחיק.

בדיוק עופר שחורי פרסם רמקול חדש של ASW {מוצרים מדהימים אגב} שהולך להגיע לארץ, גם הוא במחיר היי אנדי.

אשמח אם יביאו עוד, כל המוסיף הרי זה משובח, לא?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
כל המוסיף הרי זה משובח.
הבעיה שאין לי כסף לכל הממתקים האלה.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני אהיה סניגורו של השטן ואציג בפניכם משהו שונה
כשאני התחלתי את דרכי האודיופילית לא היו כ"כ הרבה יבואנים , היו שניים שהיו מוכרים ציוד במחירם מופקעים לצפוניים שרצו מערכת , והיו שניים אחרים (אולי היו עוד אבל לא מצאתי אותם(lol)) שמכרו ציוד שקנו משומש מאנשים כאלו ,(כי החנויות היקרות לא היו מוכנות לעשות טרייד אין עד כמה שאני הבנתי . לא הייתי אצלהם אישית (lol)). בהתחלה היה הכול בסדר , היה שוק יציב והיה מקור די רציף לאלו שרצו ציוד טוב במחירים שלא צריך למכור כליה עבורם .
קרה והיו כמעט עשור שבו הבורסה עלתה והמצב הכלכלי עלה , ואחרי שעונים /מכונייות/ועוד כמה אביזרים תומכי בטחון עצמי , התחילו לקנות מערכות היי אנד . שתי החנויות שמכרו משומש התחילו להתייחס ללקחות כמוני בחוסר סבלנות , והתחילו לראות רק את החתולים השמנים . לפני זה יכול היה מישהו כמוני עם תקציבים נמוכים (דמי כיס , זה היה עוד בתיכון (lol)) להגיע לחלק מהמוכרים דרך בעלי החניות שקנו מהם ולשמוע ציוד יוקרתי . אח"כ זה פסק
ואז יכולתי להגיע רק לאלו שהתיידדתי איתם לפני כן . מה שכן גם הם טענו שהמחירם יוצאים מפרופורציה
אחרי כמה שנים כשהגלגל הכלכלי התחיל במסעו כלי מטה , הוצף השוק במוצרים במחירים מצחיקים , אבל לא היו קונים ולא היו ערוצי שיווק , כי לחנויות שהיו מוכרות ציוד משומש איבדו את הלקוחות האלו , ומאידך גם לא יכולת להגיע לציוד שרצית במחיר שרצית כי חלקם או ששם אותם במחסן או שמכר בחו"ל או שנתן או משהו אחר (אני מניח שהוא לא נשאר אצל הבעלים המקוריים כ"כ הרבה זמן (lol))
מה שאני מנסה לומר שיש התרחבות של השוק , אני רק לא חושב שיש כ"כ מקום לכולם , ולכול הנושא של אודיופילים וציוד יקר יכולה להיות בעיה אם המגמה תשתנה .
אז יכול להיות שהיום התנאים שונים , אבל דבר אחד כן למדתי . ההיסטוריה תמיד חוזרת על עצמה , גם כשחושבים שהתנאים השתנו . והכלכלה תמיד עובדת בגלים . וכשהגל נגמר מי שנשאר נתפס חזק

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
לדעתי מחירי רמקולי HI-END בארץ ובעולם עיבדו פרופורצייה !
ניקח לדוגמה את הרמקול החדש של מאסטרו (זו רק דוגמה כללית לא אישית ולא קשורה לרמת הרמקול )
יכול להיות שהרמקול הזה בנויי בעבודת יד ממיטב הרכיבים ! אבל לא סביר שקופסה (שתהיה בנוייה טוב שניתן ) שתקועים בה כמה דריברים וקרוס תעלה כמו : מטבח קטן של דקור 30000שח + פלזמה 50' 10000שח + שעון רולקס 20000 שח,

אבל אני מניח שכל עוד יהיה מי שמשלם גם יהיה מי שמספק !

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הכל יפה, אבל למה ששעון רולקס יעלה 20,000 אם אני הולך כבר 10 שנים עם סייקו של 800 שקלים (ונראה מאוד דומה, וסופר איכותי אגב)?

לגבי אותו רמקול יש לי שאלה אחרת: הוא בקטגוריה Restricted LF. אני הייתי מצפה ל-FULL RANGE..

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אתה משווה אייכות של סייקו לרולקס.....
זה דומה להשוואה בין הרמקול שלך לאיזה רמקול 8" של וורפידל למשל (יש רבים שלא ימצאו הבדלים המצדיקים את פער המחירים).
זה ויכוח אחר אם המחיר של רולקס מוצדק.
(והוא כנראה מוצדק, כי אנשים קונים, ויש שעוני רולקס שיש עבורם רשימת המתנה)

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48

דבר ראשון יש מספיק יבואנים שמיבאים את מירב החברות , וזה רק הולך ומתפתח.
בארץ קיימים מספיק רמקולים להשמעה ואם לא אצל היבואן אז אצל הלקוחות שכבר קנו ואם לקוח יראה נכונות ליקנות אז יש מספר יבואנים שיקחו אותו לשמוע את המוצר אצל אותם אנשים.
נמר אני אישית מאחל לך הרבה בהצלחה על הקנייה של הרמקול החדש, אבל יש באמת מספיק חברות מהמעלה הראשונה שיבואנים מיבאים לארץ. הבעיה היא לשדך את האלקטרוניקה הנכונה מכל המיכשור שקיים להדגמה בארץ, וזה מנסיון דבר שדורש המון זמן נסיון ולא מעט כסף.

DavGan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני חושב שבארץ הקטנה שלנו יש לא מעט מוצרי היי הנד
ויש פה אחלה חנויות שמוכרית מוצרים ברמה הגבוהה ביותר
הבעיה, שכל החנויות האלה נימצאות במרכז הארץ.

מסכים עם כל מילה. אני מניח שהסיבה היא נפח תנועת קונים בחנויות ולא מיעוט האודיופילים - הרי בצפון (בסך הכל 100KM מהמרכז...) האויר יותר נקי ולכן שומעים יותר טוב ;) (וכן, אני גר בצפון...)

נערך לאחרונה ב:

אלוהיםאדירים

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
המושגים "יותר מידי" או "מעט מידי" לא רלבנטים מבחינת התחושות שלנו.
הם רלבנטים רק מבחינת תנאי השוק.
כל עוד יש ביקוש, יהיה היצע, כלומר כל עוד יש מי שרוצה לקנות יהיו יבואנים שיביאו לו ציוד.

אנחנו לפעמים שוכחים שישראל משתנה. מה שהיה פעם לא תופס היום.
פעם היו יחסית מעט עשירים בארץ, והרוב היו במעמד בינוני די דומה. לכולם כמעט לא היה הרבה כסף ולמעטים כן היה.
היום יש פערים כלכליים/חברתיים גדולים הרבה יותר (מהגדולים בעולם. אנחנו דומים יותר למדינות העולם השלישי בנושא הזה, מאשר למדינות אירופה) ולכן יש הרבה יותר אנשים שיכולים לקנות זוג רמקולים בשמונים אלף ש"ח ומגברים במאה אלף ש"ח, ולא למצמץ, ולא לוותר על חופשת הסקי בשביל זה ולא להוריד שקל מתקציב הרכב הבא שהזמינו ועולה 500-600 ויותר אלף ש"ח. פעם מי חלם לקחת יועץ לתכנון מערכת קולנוע ביתי? מי חלם לקחת חברה שתתכנן לו איזה פלסמות יהיו בבית ואיזה רמקולים שקועים בקיר ובגינה, וכיצד להפעיל אותם יחד מאותו שלט ששולט בתריסים החשמל?

אלה מרבית האנשים שקונים את ההי-אנד שמגיע לארץ. זה לא בהכרח קהל הגולשים כאן, רק חלק קטן מהם נכנס לכאן בכלל.

אבנר126

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18

אני ביקרתי אצל כמה יבואנים טרם רכשתי את הסט אפ הקיים - והדבר המעניין בו הבחנתי הוא כי בגדול יש שני סוגים של יבואנים-

כאלו שמייבאים מוצרים לטעמם האישי וכי הם מאמינים במוצרים אותם הם מייבאים ולכן גם לרוב המוצרים של אותו יבואן יהיה איזשהוא מכנה משותף- אם כי אני לא עושה הכללה אלה מדבר על
רב המוצרים אותם הוא מייבא.

היבואן השני משתדל לייבא מוצרים שלא בהכרח לטעמו האישי- אלה כאלו שיש להם פוטנציאל להמכר לשוק חובבי ההייאנד הישראלי.

אני חושב שהשאלה המעניינת יותר מבחינתי הייתה-

לאיזה סוג של יבואן [ כמתואר למעלה] אתם מתחברים יותר?

*אני למשל מתחבר יותר ליבואן הראשון כי אני חושב שהוא מייצג פלטפורמה יחודית בה אוכל בדרך כלל למצוא את אשר חשקה נפשי.

*כל הרשום מעלה מתייחס לדעתי האישית אז לא להתפס בבקשה למשפט שאתם אולי לא מסכימים איתו- תנסו להתחבר לרעיון שאני מנסה להציג.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אני ביקרתי אצל כמה יבואנים טרם רכשתי את הסט אפ הקיים - והדבר המעניין בו הבחנתי הוא כי בגדול יש שני סוגים של יבואנים-

כאלו שמייבאים מוצרים לטעמם האישי וכי הם מאמינים במוצרים אותם הם מייבאים ולכן גם לרוב המוצרים של אותו יבואן יהיה איזשהוא מכנה משותף- אם כי אני לא עושה הכללה אלה מדבר על
רב המוצרים אותם הוא מייבא.

היבואן השני משתדל לייבא מוצרים שלא בהכרח לטעמו האישי- אלה כאלו שיש להם פוטנציאל להמכר לשוק חובבי ההייאנד הישראלי.

אני חושב שהשאלה המעניינת יותר מבחינתי הייתה-

לאיזה סוג של יבואן [ כמתואר למעלה] אתם מתחברים יותר?

*אני למשל מתחבר יותר ליבואן הראשון כי אני חושב שהוא מייצג פלטפורמה יחודית בה אוכל בדרך כלל למצוא את אשר חשקה נפשי.

*כל הרשום מעלה מתייחס לדעתי האישית אז לא להתפס בבקשה למשפט שאתם אולי לא מסכימים איתו- תנסו להתחבר לרעיון שאני מנסה להציג.

אני אישית לא מסכים עם העובדה שבארמן צריך לדעת לשתות. מוזיקה היא עניין של טעם אישי וליבואן ככל שיהיו לו יותר מכשירים כגון מגברים , נגנים , רמקולים, כבלים, פראים וכו... כך יוכל לקלוע ביתר קלות לשלל טעמים של שלל אנשים שמעוניינים
להרכיב את מערכת הטובה ביותר עבורם:)
באופן כללי אל לנו להיות פריקים של אותו יבואן, אשר כל ציוד שהוא מיבא לנו גן עדן.
צריך להקשיב לכמה שיותר ציודים ולנסות להרכיב את הסט מכל מה שיש בשוק ולא ממה שיש רק אצל יבואן אחד, וכמובן אם שמענו סט שלם שמאד קסם לנו וכולו מיובא על ידיי אותו יבואן אז אני לא נגד.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אתה משווה אייכות של סייקו לרולקס.....

כאשר אומרים כי רמקולים היי-אנד יקרים (מדי), למה צריך לתת דוגמה דווקא לרולקס - ביחד עם מסך של 10,000 שקלים? יש כאן חוסר התאמה. מסך של 10,000 הוא עממי, מטבח של דקור ב-30,000 הוא עממי+.. ופתאום רולקס..

ושעוני סייקו איכותיים מאוד. בשבילי כל ההבדל זה בכיתוב.
הם אמינים, אין לי שום סריטה אחרי 10 שנים, אין חלודה, הם מדויקים ועיצובית (דגם שלי) הם מאוד דומים לרולקס. אבל זה סייקו, זה חיסרון היחיד - מבחינתי
[ אם זה היה חשוב לי, מזמן הייתי קונה ]

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לדעתי מחירי רמקולי HI-END בארץ ובעולם עיבדו פרופורצייה !
ניקח לדוגמה את הרמקול החדש של מאסטרו (זו רק דוגמה כללית לא אישית ולא קשורה לרמת הרמקול )
יכול להיות שהרמקול הזה בנויי בעבודת יד ממיטב הרכיבים ! אבל לא סביר שקופסה (שתהיה בנוייה טוב שניתן ) שתקועים בה כמה דריברים וקרוס תעלה כמו : מטבח קטן של דקור 30000שח + פלזמה 50' 10000שח + שעון רולקס 20000 שח,

אבל אני מניח שכל עוד יהיה מי שמשלם גם יהיה מי שמספק !

לא מסכים.
ההבדל בין היי אנד לבין הציוד הממוצע הוא תהומי.

ניקח ממניח את הרמקולים של פוקל.

הדגמים הבסיסיים אומנם מושקעים אך בטוח לא כמו דגמי העל של החברה. שם, בדגמי העל, ישנם הרבה יותר אבי טיפוס {שעולים כסף}, בדיקות מחמירות יותר, יחידות יקרות יותר, תיבות מהונדסות יותר, והכי חשוב הוא שהם נשמעים טוב יותר.

מעט פעמים יצא לי להתקל במוצר זול שנשמע פחות טוב ממוצרים שהם יקרים ממנו משמעותית.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור