הופך את עולמי - שינוי דרמתי במחשבה

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
לא נכנס לדברים האלו, מעוררי אמוציות באופן מעט לא יחסי למשקלם הצפוי וכמעט תמיד מה שמתחיל כאיזה סוג של דיון עניני, אפילו יבש מעט, בכל הנוגע ליחס שבין סאונד לקופסאות השונות שמפיקות אותו, איכותן ומחירן, הופך די מהר להתגוששות לא נעימה עם ציפורניים והמון מתחת לחגורה, לא בשבילי. ובכל זאת אני פה בכדי להבהיר לקודמי שאנחנו מצויים כיום בתקופת הפילוסוף הגדול ד"ר בן חיים ומשנתו בכל הנוגע לישראל השניה והראשונה והיחס המקפח לו זוכות עדות המזרח ( שהאשכנזי הטהור הגדול מירושלים עם אשתו האירופאית העדינה, הוא כידוע מייצגן האותנטי ) מידי האשכנזים הערלים ורעי הלב, ובתקופה הזו כדאי להזהר ולא להשתמש במונחים כגון "נו שויין".
אתה כזה עדין נפש, לא רוצה ולא נכנס וזה לא בשבילך להתווכח על סאונד וזה ממש לא בשבילך.
אבל בסוף זורק איזו אמירה מגעילה ומסכסכת כאילו כלום.
ועל זה נאמר: נו שויין, אבן אחת שזרק טיפש לבאר, אלף חכמים לא יוציאו.

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
לא נכנס לדברים האלו, מעוררי אמוציות באופן מעט לא יחסי למשקלם הצפוי וכמעט תמיד מה שמתחיל כאיזה סוג של דיון עניני, אפילו יבש מעט, בכל הנוגע ליחס שבין סאונד לקופסאות השונות שמפיקות אותו, איכותן ומחירן, הופך די מהר להתגוששות לא נעימה עם ציפורניים והמון מתחת לחגורה, לא בשבילי. ובכל זאת אני פה בכדי להבהיר לקודמי שאנחנו מצויים כיום בתקופת הפילוסוף הגדול ד"ר בן חיים ומשנתו בכל הנוגע לישראל השניה והראשונה והיחס המקפח לו זוכות עדות המזרח ( שהאשכנזי הטהור הגדול מירושלים עם אשתו האירופאית העדינה, הוא כידוע מייצגן האותנטי ) מידי האשכנזים הערלים ורעי הלב, ובתקופה הזו כדאי להזהר ולא להשתמש במונחים כגון "נו שויין".
אני באמת לא מבין איך אתה מגיע למה שהגעת, אשכנזי ספרדי וקיפוח עדתי זה באמת כבר הזוי ועובר את גבול הטעם הטוב! רק לסבר האוזן נו שוין משמעו מילא או שיהיה!!!

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83

שוב ריגשי נחיתות! שוב מרגישים שדופקים את ה…...

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
נראה לי טעית בפורום
באתר של הארץ אתה יכול לפרסם פוסט כזה

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
נמר,
אמנם אתה כתב אודיו, ואני איך לומר רק חבר זוטר, ומראש כפי שבטח כבר הבנת, אין סיכוי שאני נכנס איתך לדו קרוב ותודה על ההזמנה המכובדת אבל רגע שנייה זה לא על הרקע הזה. וכן הסיבה קצת פחות מורכבת מכך והיא מגולמת בעובדה "שאודיו" הוא חלק בלתי נפרד מהנשמה היתרה שלי!. אם תגלול בחזרה לעמ' 14 גם תוכל להתוודע למשנתי הצנועה על התחום וזאת על רגל אחת. במידה שלא בא לך לבזבזב מזמנך היקר אזי גם טוב ואני כמובן מקבל זאת ברוח טובה.

אני לא מאמין לעצמי שאני בכלל התיישבתי לכתוב לך תשובה אבל שוין שיהיה. בכנות אני אומר לך שאין מי שלא היה שמח לחבר כמוך שיעזור לו בשעת הצורך, ועל אחת כמה וכמה בשעת מצוקה. ואני אישית בעיניים עצומות הייתי סומך עלייך. הממה, לקחת אותך כסנגור שייצג אותי בתיק כל שהוא אני מתנצל אבל לא תודה. ואתה יודע מה הסיבה!? הסיבה היא שאתה פשוט הופך את היוצרות בצורה שקופה, ולמשקל שאתה מייחס לעובדות אין ממש אחיזה במציאות.
כן אתה צודק אפשר לחשוב מה zs כתב לי, ואכן מסכים איתך שלא הוא זה שחשף את ספירת הזרע שלי בפומבי, ואגב אין לי בעיה גם אם היה עושה זאת! גם היום הספירה אצלי מצויינת, וברוך השם יש לי שלושה ילדים ושכולם יהיו בריאים. אבל בו נמר, אפשר לחשוב מה אני כתבתי לו כתגובה שגרם לך לצאת מהכלים, ולהשתלח בי בדברים קשים! ואתה יודע מה גם אין לי בעיה שתיתמם ובאמת חבל שתנסה להבין מדוע כתבתי לו את מה שכתבתי! ויתרה מכך אני יכול להגיד לך שעל אפקט הבומרנג לא אני צריך ללמוד, אלה את ידידך הטרחן היקר אתה צריך ללמד במידה שהוא הכן יקר לליבך! zs יודע שאני בסדר בדיוק כפי שאתה יודע זאת, רק שאתה משום מה החלטת להתעסק בי ובטפל ומשום מה לתת לו גב. לדידי ההחלטה של zs להסתלבט על האנלוגייה של הוויסקי(אספרסו) שנתתי ל1 Ak ולעשות עליה דאחקה סתמית ללא כל סיבה שהיא, היתה מיותרת ולא במקום, ועל זה הערתי לו בנימוס, בעיקר לאור העובדה שכל השרשור הנדון (17ע') כלל לא עניין אותו כדבריו. ומה שהיה לאחר מכן זה גם כבר היסטוריה.

ורגע לפני שנשוב לדון בענייני אודיו, גילוי נאות, אם הייתי מגיב בצורה בוטה כלפי zs וללא טיפת בושה פוגע בו, תאמין לי שהוא לא היה נשאר חייב ושהאנקדוטה הזו הייתה מסתיימת מבחינתו בנימה הרבה פחות מפרגנת מ;...." אני שמח שאתה נהנה מהסרט". אז לגבי הסרט אני אכן ממש נהנה ממנו ובלב שלם!
כל הכבוד על הסובלנות לכתיבת כל המלל הנל.
אבל שנינו יודעים וכל החברים פה יודעים ומבינים,
שתגובתך לעניין הויסקי היתה ארסית,שחצנית, לא הייתי אומר מתנשאת, אבל סוג של הפגנת כשרון
נסוח עוקצני.לא שחלילה נעלבתי ,כי זה אתה .
אז בחיאת ,לקחתה 50 מילים שלא קשורות לכלום ,בניתה עליהן הר של מילים ארסיות..."נדחפתה"
וכד' ואתה מאשים את נמר כסנגור.הוא אולי מכיר אותי והבין מיד לאן נשבה הרוח אצלך.
אני בטוח שתענה לי בעוד אי אילו מילים "חכמות"
כי זו היתה כוונתך מלכתחילה.אבל בנינו "טול קורה מבין ענייך"...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אשכנזי, ספרדי או ערבי הם לא דיון בפורום הזה. כולנו אודיופילים קרציות. זה הכל.

מבקש לא להכניס שיח עדתי לפורום.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
שאני במוד לשמוע לידרים שהוקלטו בתחילת המאה הקודמת לדוגמה של enrico caruso אחד הטנורים הגדולים של האופרה
צורת הריבוי של המונח lied (לִיד), שיר אמנותי, היא lieder (לִידֶר).
לידרים זה ריבוי של ריבוי :)

בד"כ מדובר בזמר בודד + פסנתר, אם כי יש גם לידר בליווי מספר כלים ואפילו תזמורת שלמה.

אני לא מתעניין במיוחד בקארוזו, ומעבר לבדיקה בסיסית שבה ראיתי שאני לא נהנה משירתו, לא חקרתי את הרפרטואר שלו.

אני לא יודע אם קארוזו הקליט גם לידר, אבל עיקר פרסומו היה בתחום האופרה, ודומני שמירב הקלטותיו היו קטעים מתוך אופרות ושירים פופולריים.

אני מעריך שלא תמצא הרבה שוברט, שומאן, בראהמס ו/או הוגו וולף (מלחיני הלידר המובילים) בין הקלטותיו.

כך שיש מצב שהכרזתך שאתה "במוד לשמוע לידרים" עם קארוזו כנראה לא מתארת מצב אמיתי.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
להבנתי התגובה של רועי 51 נכתבה כהלצה, אולי לא מוצלחת , כפי שניתן להבין מהתגובות לה היא זכתה.
ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אשכנזי, ספרדי או ערבי הם לא דיון בפורום הזה. כולנו אודיופילים קרציות.

.
נכון, אבל קרציות רומניות הם גדולות ועקשניות יותר.....זה בגלל הממליגה.....סליחה, פולנטה, לא סליחה, "קרם תירס" - עלאק......

תמונות מצורפות

• Polenta.JPG
    Polenta.JPG
    KB 73.5 · צפיות: 74
נערך לאחרונה ב:

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
צורת הריבוי של המונח lied (לִיד), שיר אמנותי, היא lieder (לִידֶר).
לידרים זה ריבוי של ריבוי :)

בד"כ מדובר בזמר בודד + פסנתר, אם כי יש גם לידר בליווי מספר כלים ואפילו תזמורת שלמה.

אני לא מתעניין במיוחד בקארוזו, ומעבר לבדיקה בסיסית שבה ראיתי שאני לא נהנה משירתו, לא חקרתי את הרפרטואר שלו.

אני לא יודע אם קארוזו הקליט גם לידר, אבל עיקר פרסומו היה בתחום האופרה, ודומני שמירב הקלטותיו היו קטעים מתוך אופרות ושירים פופולריים.

אני מעריך שלא תמצא הרבה שוברט, שומאן, בראהמס ו/או הוגו וולף (מלחיני הלידר המובילים) בין הקלטותיו.

כך שיש מצב שהכרזתך שאתה "במוד לשמוע לידרים" עם קארוזו כנראה לא מתארת מצב אמיתי.
ראשית תודה על הערה שבמקומה וההרחבה בנושא! ושנית ברשותך אני הוסיף קצת; כאשר מדובר בליד ולידר ברבים הכן מדובר בשיר אומנותי, שהתפתח וחשוב לציין בצורתו הגרמנית והזכרת חלק מהמלחינים הגרמניים ואני הוסיף לרשימה גם את גוסטב מאהלר. המקור לליד הגרמני נמצא הי שם בתקופת הבארוק ומה שמוכר לנו כיום ככוראלים. אם זאת לעניין צורת הרבים, הצורה הנכונה בעברית הייתה אמורה להיות "לידים" למרות שבדכ לא נשמע את זה. לי כפי שזיהת השתרבב לי ה- "ים" ולמרות זאת בשפה הקומנקטיבית תשמע את התוספת הזו לא פעם מעל גלי האתר בארצנו הקטנטונת . כמובן אצל המהדרין זה לא תופס. וסליחה שאני חופר ואני עושה זאת מכיוון שלדידך AK1 יש מצב שאני לא שומע "לידרים" עם קראוזו וזה לא מתאר מצב אמיתי...ונעזוב כרגע את המוד ושגיאת הכתיב. אז מה בכל זאת אני שומע מהאוסף שלי הם אותם שירים איטלקיים נפוליטנים, כמו של פרנצסקו פאולו טוסטי ואריות של פוצ'יני, דוניצטי וורדי, שקרוזו שר בליווי פסנתר בלבד ולכך הייתה כוונתי, ואלה שירים ולא בצורת הליד הגרמני וזה נכתב בגרמנית כך; italienische lieder.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
ראשית תודה על הערה שבמקומה וההרחבה בנושא! ושנית ברשותך אני הוסיף קצת; כאשר מדובר בליד ולידר ברבים הכן מדובר בשיר אומנותי, שהתפתח וחשוב לציין בצורתו הגרמנית והזכרת חלק מהמלחינים הגרמניים ואני הוסיף לרשימה גם את גוסטב מאהלר. המקור לליד הגרמני נמצא הי שם בתקופת הבארוק ומה שמוכר לנו כיום ככוראלים. אם זאת לעניין צורת הרבים, הצורה הנכונה בעברית הייתה אמורה להיות "לידים" למרות שבדכ לא נשמע את זה. לי כפי שזיהת השתרבבה לה ה- "ר" ולמרות זאת בשפה הקומנקטיבית תשמע את התוספת הזו לא פעם מעל גלי האתר בארצנו הקטנטונת . כמובן אצל המהדרין זה לא תופס. וסליחה שאני חופר ואני עושה זאת מכיוון שלדידך AK1 יש מצב שאני לא שומע "לידרים" עם קראוזו וזה לא מתאר מצב אמיתי...ונעזוב כרגע את המוד ושגיאת הכתיב. אז מה בכל זאת אני שומע מהאוסף שלי הם אותם שירים איטלקיים נפוליטנים, כמו של פרנצסקו פאולו טוסטי ואריות של פוצ'יני, דוניצטי וורדי, שקרוזו שר בליווי פסנתר בלבד ולכך הייתה כוונתי, ואלה שירים ולא בצורת הליד הגרמני וזה נכתב בגרמנית כך; italienische lieder.
כמובן שלא מניתי את כל מלחיני הליד, יש להוסיף את ריכארד שטראוס, ויש גם לידר של מוצארט ובטהובן, לֶווֶה (Loewe), מנדלסון (היו לו גם שירים עם מילים), ואגנר ועוד.

יפה שאתה נותן לנו הרצאה, אבל כדאי לדייק בעובדות.

המקור לליד אינו בבארוק ואינו כוראלים, אלא מתחיל הרבה קודם, בשירי הטרובאדורים מהמאה ה-12 (Minnesang), אבל מקובל להחשיב את הזמר והמלחין Oswald von Wolkenstein (אוסוואלד פון ווֹלְקֶנְשְטַייִן)(1376/7-1445) כאבי הליד, הרבה לפני תקופת הבארוק, שהתחילה בסביבות 1600.

אריות בליווי פסנתר אינם שירים אלא עדיין אריות.

והתרגום הנכון לעברית של Italienische Lieder אינו לידר איטלקיים אלא שירים איטלקיים.

נערך לאחרונה ב:

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
אתה רוצה לתת סקירה היסטורית למקור הנדון אז אחלה, וזו ממש לא הייתה כוונתי לתת הרצאה. רציתי לציין שוב שבניגוד אליך אני שומע את קרוזו ונהנה ממנו חי נושם ולשמחתי במערכת ולא במחשב במטבח או באוטו. ודבר נוסף גם אתה לא דייקת כשלא ציינת שמזכירים ליד זה בהקשר לצורתו הגרמנית ולא קרה אסון!!!

נערך לאחרונה ב:

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
כמובן שלא מניתי את כל מלחיני הליד, יש להוסיף את ריכארד שטראוס, ויש גם לידר של מוצארט ובטהובן, לֶווֶה (Loewe), מנדלסון (היו לו גם שירים עם מילים), ואגנר ועוד.

יפה שאתה נותן לנו הרצאה, אבל כדאי לדייק בעובדות.

המקור לליד אינו בבארוק ואינו כוראלים, אלא מתחיל הרבה קודם, בשירי הטרובאדורים מהמאה ה-12 (Minnesang), אבל מקובל להחשיב את הזמר והמלחין Oswald von Wolkenstein (אוסוואלד פון ווֹלְקֶנְשְטַייִן)(1376/7-1445) כאבי הליד, הרבה לפני תקופת הבארוק, שהתחילה בסביבות 1600.

אריות בליווי פסנתר אינם שירים אלא עדיין אריות.

והתרגום הנכון לעברית של Italienische Lieder אינו לידר איטלקיים אלא שירים איטלקיים.
לפני שמעביר ביקורת נא לדייק מהכתוב; אני שומע שירים איטלקיים נפוליטנים ואלה שירים ולא בצורת הליד הגרמני!!!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אתה רוצה לתת סקירה היסטורית למקור הנדון אז אחלה, וזו ממש לא הייתה כוונתי לתת הרצאה. רציתי לציין שוב שבניגוד אליך אני שומע את קרוזו ונהנה ממנו חי נושם ולשמחתי במערכת ולא במחשב במטבח או באוטו
תיהנה מקארוזו איפה שאתה רוצה.

העניין הוא שאתה מנסה להציג את זה כהעדפת ה"תוכן" על הסאונד, כאילו שזה לכשעצמו משהו להשוויץ בו.

אז ראשית, אין מה להשוויץ בזה, ושנית, כפי שכבר אמרתי וזה לא נקלט, אני לא כל כך אוהב אותו, כך שזה לא ויתור על תוכן מבחינתי.

ודבר נוסף גם אתה לא דייקת כשלא ציינת שמזכירים ליד זה בהקשר לצורתו הגרמנית ולא קרה אסון!!!
לפני שמעביר ביקורת נא לדייק מהכתוב; אני שומע שירים איטלקיים נפוליטנים ואלה שירים ולא בצורת הליד הגרמני!!!
בכל מקרה, לא מדובר בהבדל צורני בין ליד גרמני לאחר, אם אתה בכלל יודע מה זו צורה במוזיקה.

נראה לי שמוטב לעצור את ההתנצחות הזו בשלב זה.

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
תיהנה מקארוזו איפה שאתה רוצה.

העניין הוא שאתה מנסה להציג את זה כהעדפת ה"תוכן" על הסאונד, כאילו שזה לכשעצמו משהו להשוויץ בו.

אז ראשית, אין מה להשוויץ בזה, ושנית, כפי שכבר אמרתי וזה לא נקלט, אני לא כל כך אוהב אותו, כך שזה לא ויתור על תוכן מבחינתי.

בכל מקרה, לא מדובר בהבדל צורני בין ליד גרמני לאחר, אם אתה בכלל יודע מה זו צורה במוזיקה.

נראה לי שמוטב לעצור את ההתנצחות הזו בשלב זה.
א.לא היה לי רצון להשוויץ ובטח לא בזה שאני מאזין כחלק מעוונתיי האודיופילים לטנור מהמאה הקודמת וזאת בהקלטות היסטוריות. בתכלס רק ביקשתי לשתף את מי שזה מתאים לו בעוד נדבך מוסיקלי מרתק. ב.תגובתך הייתה צפויה ואכן מסכים איתך שיפה הפרידה שעה אחת קודם!!!

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
נמר,
אמנם אתה כתב אודיו, ואני איך לומר רק חבר זוטר, ומראש כפי שבטח כבר הבנת, אין סיכוי שאני נכנס איתך לדו קרוב ותודה על ההזמנה המכובדת אבל רגע שנייה זה לא על הרקע הזה. וכן הסיבה קצת פחות מורכבת מכך והיא מגולמת בעובדה "שאודיו" הוא חלק בלתי נפרד מהנשמה היתרה שלי!. אם תגלול בחזרה לעמ' 14 גם תוכל להתוודע למשנתי הצנועה על התחום וזאת על רגל אחת. במידה שלא בא לך לבזבזב מזמנך היקר אזי גם טוב ואני כמובן מקבל זאת ברוח טובה.

אני לא מאמין לעצמי שאני בכלל התיישבתי לכתוב לך תשובה אבל שוין שיהיה. בכנות אני אומר לך שאין מי שלא היה שמח לחבר כמוך שיעזור לו בשעת הצורך, ועל אחת כמה וכמה בשעת מצוקה. ואני אישית בעיניים עצומות הייתי סומך עלייך. הממה, לקחת אותך כסנגור שייצג אותי בתיק כל שהוא אני מתנצל אבל לא תודה. ואתה יודע מה הסיבה!? הסיבה היא שאתה פשוט הופך את היוצרות בצורה שקופה, ולמשקל שאתה מייחס לעובדות אין ממש אחיזה במציאות.
כן אתה צודק אפשר לחשוב מה zs כתב לי, ואכן מסכים איתך שלא הוא זה שחשף את ספירת הזרע שלי בפומבי, ואגב אין לי בעיה גם אם היה עושה זאת! גם היום הספירה אצלי מצויינת, וברוך השם יש לי שלושה ילדים ושכולם יהיו בריאים. אבל בו נמר, אפשר לחשוב מה אני כתבתי לו כתגובה שגרם לך לצאת מהכלים, ולהשתלח בי בדברים קשים! ואתה יודע מה גם אין לי בעיה שתיתמם ובאמת חבל שתנסה להבין מדוע כתבתי לו את מה שכתבתי! ויתרה מכך אני יכול להגיד לך שעל אפקט הבומרנג לא אני צריך ללמוד, אלה את ידידך הטרחן היקר אתה צריך ללמד במידה שהוא הכן יקר לליבך! zs יודע שאני בסדר בדיוק כפי שאתה יודע זאת, רק שאתה משום מה החלטת להתעסק בי ובטפל ומשום מה לתת לו גב. לדידי ההחלטה של zs להסתלבט על האנלוגייה של הוויסקי(אספרסו) שנתתי ל1 Ak ולעשות עליה דאחקה סתמית ללא כל סיבה שהיא, היתה מיותרת ולא במקום, ועל זה הערתי לו בנימוס, בעיקר לאור העובדה שכל השרשור הנדון (17ע') כלל לא עניין אותו כדבריו. ומה שהיה לאחר מכן זה גם כבר היסטוריה.

ורגע לפני שנשוב לדון בענייני אודיו, גילוי נאות, אם הייתי מגיב בצורה בוטה כלפי zs וללא טיפת בושה פוגע בו, תאמין לי שהוא לא היה נשאר חייב ושהאנקדוטה הזו הייתה מסתיימת מבחינתו בנימה הרבה פחות מפרגנת מ;...." אני שמח שאתה נהנה מהסרט". אז לגבי הסרט אני אכן ממש נהנה ממנו ובלב שלם!
יו, איזה טרחנות . חבר, למי אכפת מההצטדקות שלך מול האדמו"ר נמר? קח את זה לפרטי. או בשפת המשטרה:
אין ענין לציבור!

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
יו, איזה קשקשן. חבר, למי אכפת מההצטדקות שלך מול האדמו"ר נמר? קח את זה לפרטי. או בשפת המשטרה:
אין ענין לציבור!
בוקר טוב, ובדיוק מהסיבה הזו זה כבר מאחוריי

נערך לאחרונה ב:

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
ובתקופה הזו כדאי להזהר ולא להשתמש במונחים כגון "נו שויין".
אז אסור להשתמש במילים כמו תכלס, דרעק, הלך פייפן, חאפר, בלוף, נודניק, פופיק, צוציק, שטינקר, שמוק, דוך, פראייר ועוד.. ? כולן מילים ביידיש בהן כולנו משתמשים.
מערבית העברית סיפחה את : כיף, חפיף, יאללה, להתחפף, בעסה, אחלה, אהבל ועוד המון...

הנס הציוני של שיבת ציון החיה את השפה העברית, אבל לא בתור העברית של בית שני, אלא עברית עדכנית שמושפעת מכל גווני העם והאזרחים במדינה.

בואו נזכור את זה ואף נהיה גאים בזה. יש לנו על מה!

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני גאה כבר שנים רבות!
בשביל זה באחד הפוסטים שלך רצית תמונה שלי ?(*) .......שובביניו......אחחח, לאכול אותך......ככה טבעי.......

------------------------------------------------
(*) מתי יחזור מנגנון החיפוש באתר?

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור