ההשוואה: הגברה משתי חברות גרמניות מובילות

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
סוף שבוע זה אני מקדיש להשוואה של שתי הגברות - על, הנחשבות מהטובות ביותר המיוצרות היום. COST - NO - OBJECT אמיתי, מהטופ של ההגברה העולמית: ASR ו- AVM.

למה זה מעניין?

ההשוואה מעניינת במיוחד, ראשית מכיון שמדובר בשתי חברות מאותה ארץ, ולמי שחושב שיש דבר כזה "סאונד הגרמני" - יש כאן פיסת אינפורמציה משמעותית.

כמו כן, מדובר בשתי טכנולוגיות שונות לחלוטין: קדם מגבר מנורות עם מגבר הספק טרנזיסטורי מרובה טרנזיסטורים בי - פולריים, מול מגבר משולב ללא שום הגברת LINE, למעשה פוואר שעבר אופטימיזציה לעבודה עם כפתור הווליום, עם השקעה מטורפת בשני ספקי כח, ספק זרם גבוה וספק בטריות למעגלים הצורכים זרם נמוך. האם השוואת הצליל נותנת הבנה כלשהיא על השפעת טכנולוגיות אלה, או שאין לה שום קשר לכך - יש פה אמירה על הקשר בין טכנולוגיה וגישה טכנולוגית לצליל הסופי.

ובנוסף, קיימת טענה שבתחומי המחיר הגבוהים ובהגברות הטובות ביותר יש דמיון רב מאוד בתוצאה ובצליל. זו הזדמנות לבחון גם טענה זו, גם כאן, באופן חלקי.

מתודה

שתי ההגברות חוברו במקביל, חוממו במשך 24 שעות, ומנגנות מגוון גדול של מוזיקה, החל מסונטות לפסנתר (בטהובן), קוורטטים וקווינטטים (שוברט וברהמס), סימפוניות (בטהובן ושוסטקוביץ), מוזיקת רוק (בילי ג'ואל, סטיליי דן) ועוד.

ציוד נלווה

לקבלת תוצאות אמיתיות, לא כאלה המשקפות ארטיפקטים במערכת, חוברו להגברה הנבדקת מקור סופר - שקוף ואינפורמטיבי, ה - FLETCHER AUDIO OMEGA 5 עם זרוע GRAHAM PHANTOM II וראש SHELTER 9000.

הפונו סטייג' הוא כנראה הפונו הטוב ביותר שיש היום בארץ (בדוק) ומהטובים שיש בכלל ובכל מחיר, BASIS EXCLUSIVE של חברת ASR.

הכבלים כולם של JORMA מסידרת PRIME, כבלים פנומנליים המהוים חלון שקוף לחלוטין לצליל שעובר דרכם - וזאת ללא שמץ בהירות או קולורציה.

הרמקולים הם מתוצרת HANSEN, ומהוים עבורי רפרנס של דיוק, פירוט, דינמיות וטבעיות. יש להם יכולות מעולות בתחום הבאס כדי שאפשר יהיה לשפוט גם תחום חשוב זה כראוי.

מעמדי הציוד - BASE AUDIOPHILE ו - GRAND PRIX AUDIO.

פרטים נוספים בהמשך.

תמונות מצורפות

• AVMASR.jpg
    AVMASR.jpg
    KB 159.4 · צפיות: 509
נערך לאחרונה ב:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
נו, ולא מזמינים אותנו לאורגיה הזאת???

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
אתה מוזמן.
מתי אפשר להגיע?

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
מכיון שזו שבת, ואני לא בעניין של לארח כמויות אנשים, רשימת ההזמנות נסגרה עם ההגעה של אלדד..

מי שרוצה לבוא ביום אחר, יכול לתאם זמן ואנסה למצוא לו זמן בין ההדגמות הרגילות של ציוד.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מאוד חשוב שאלדד יכתוב משהו ! מחכה בכליון עיניים לתוצאות ,לי יש ASR ,אז אני מקווה בעדו כמובן ,חוץ מזה שהכתב אודיו שמופיע בסרטים עם הסופרלטיבים על הAVM מעצבן אותי מאוד , מעדיף את דעתו של אייל ועוד יותר של אלדד.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אלדד דבר איתנו עכשיו בבקשה ! רמז ! הקדמה קטנה !

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
אלדד בדרך חזרה הביתה, אני מקווה שנהנה.

שני המגברים נשמעים שונה באופן ברור. להגיד שלשניהם יש "סאונד גרמני" ברור שאי אפשר, ההבדלים גדולים מדי.

אני חושב שקשה מאוד לבחור בין השניים, זה תלוי מאוד באופי הרמקול ובסוג המוזיקה ששומעים. ה - ASR הולך לכוון של אולטרא ניקיון, בדיוק התכונות הטובות שיש לשימוש בקדם פסיבי, אבל עם דינמיות אדירה ובאס מעולה, מה שפרה פסיבי בדרך כלל לא נותן.
ה - AVM נותן תמונה אחרת במיד, קצת יותר LAID BACK אבל עדיין עם רזולוציה מדהימה ועם סוג אחר לגמרי של באס. אני לא רוצה להתחיל להיכנס לתיאורים פרטניים, כי אנשים שונים חושבים שונה על אותם מושגים ועלולים לקבל תמונה לא נכונה.

המסקנות בינתיים:
1) עד כמה שההשוואה בין שני המתכננים האלה רלוונטית לעניין ה"צליל הגרמני" - אז אין דבר כזה.
2) השימוש בפרה פסיבי במגבר של ASR אכן מורגש בתוצאה הסונית.
3) לא כל מגברי ה - HIGH END נשמעים דומה.
4) מי ששוקל מגברים ברמה הזו צריך להשוות אותם זה לזה באותו מקום ובאותו זמן, רצוי מאוד עם הרמקולים שלו.

עוד לא שמעתי אופרה ומוזיקה ווקאלית, אני יכול לרק לנחש את ההבדלים, אבל מחר (יום ראשון) תימשך ההשוואה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
תרגיע, שניצל, נשמה. לא הלכתי לצורך כתבת אודיו. הלכתי לכייף שלי, עונג שבת אם תרצה. :O
ואכן היה מענג במיוחד!!
איל הרים שם שני סטים מדהימים. בכל קנה מידה. באמת הטופ של הטופ. הכל משתלב על סף השלמות. ההבדלים קיימים אבל צריך להתייחס אליהם בהתאם להעדפות אישיות וכמובן לרמקולים שכל אחד שומע איתם. ההנסן שאיל שם שם נשמעים נהדר. מאוד מתאימים לחדר. רמקול מעולה.
אני בחניית ביניים עכשיו, בביקור משפחתי בהר אדר וכותב מהטלפון אז אולי בהמשך אוסיף.
שורה תחתונה - חוויה! מאוד מומלץ למי שמחפש הגברות קצה בטווחי המחיר הזה.

הגעתי הביתה, אז אוסיף עוד כמה רשמים בנקודות:

חשוב שמי שלא מכיר את הציוד הזה יבין שאין כאן "יותר טוב" ו"פחות טוב". מדובר בשתי הגברות מהחלומות. וחשוב מאוד להבין שנבנה סביבם סט שלם שכל חלק ממנו הוא מהטוב ביותר שאפשר למצוא - אייל זיווד מערכת כמעט ללא פשרות, משרוך הנעל ועד לראש: חשמל כמו שצריך, כבלים מהטופ שיש, סטנדים מדוגמים, מקור נפלא (האומגה 5 של פלטשר, עם ראש של שלטר. אני מת על הפטיפון הזה!) מחובר למגבר פונו של ASR.......בקיצור, מערכת שיושבת כמו שצריך, נבנתה מתוך מחשבה והכרות של המרכיבים ומה שבדקנו הייתה ההגברה. מדוע זה חשוב? כי כשאתה שומע את שתי ההגברות המצוינות האלה על המערכת הזו, קודם כל אתה מבין שההבדלים (ויש הבדלים) נעוצים בניואנסים וברזולוציות מוטות טעם אישי. בנוסף לכך אתה לא יכול להימנע מהמחשבה שאצלך זה אולי ישמע שונה. מה שמתאים לחדר הזה, עם הרמקולים האלה (ההנסן רמקול ממזר - מפורט, מדויק ומאוזן ויושב בול על החדר של איל מבחינת הגודל), יכול להישמע אחרת בחלל שלך ועם הרמקולים שלך. רמקולים קצת יותר "שמנים" או "רזים" למשל, אולי ישודכו דווקא יותר טוב למגבר האחר מתוך השניים ששמענו. אני מקווה שהנקודה הזו ברורה, כי היא מאוד חשובה לדעתי.

שתי ההגברות נשמעות שונה, אין ספק בכלל. שמענו כמה קטעים עם המגבר של AVM מחובר לפרה של טרילוגי. אחר כך איל חיבר את המגבר של ASR ומייד פלטתי, "זה לא אותו דבר". עד כאן חוכמה קטנה. ההבדלים ברורים. אבל איך מתארים את ההבדלים? זה כבר קצת יותר מורכב. שניהם סופר מפורטים. שניהם מאוד דינמיים. שניהם מטפלים מצוין בבס. אין לי ספק שהייתי חי עם שניהם בכייף גדול - בחדר של איל עם הרמקול של איל. אצלי? לך תדע.....מאוד מסקרן.

את ההבדלים אני מצאתי יותר בקטעי המוזיקה השונים. בסימפוניות סקציית הכינורות נשמעה לי קצת יותר אותנטית ב AVM עם הטרילוג'י. נדמה לי שאיל חושב בדיוק הפוך ממני. משמע, עניין של טעם. בקטעי הג'אז ה ASR ממש ריגש. הרגשתי שאני יושב במועדון שבו הוקלטה ההופעה. אם היינו יושבים שם עוד שעה הייתי סופר לכם את מספר השערות במקלות של המתופף. יש למגבר הזה אולי טאצ' קצת שונה בגזרת המיד. אגב, יש ל ASR חתימת צליל שמזכירה לי את ה EAR, למרות שמדובר בשתי חיות שונות לגמרי (האחד טרנזיסטורי והשני שפופרות).

ה AVM בשילוב עם הטרילוג'י נותן פירוט מדהים. הרזולוציות בלתי נגמרות ממש. אחת ההגברות הכי משובחות שיצא לי לשמוע. אבל זה לא שה ASR לא מפורט. גם הוא מפורט מאוד, דינמי בצורה פנטסטית, רק שהולך לכיוון קצת שונה בבס. ושלא תחשבו לרגע שלאחד הסטים אין בס מצוין. תאמינו לי, קשה להשוות וקשה להחליט, זה עניין של טעם. אם הייתי צריך לבחור (בסט הזה ובחדר של איל כמובן. אצלי בבית הכל יכול היה להשתנות) הייתי חייב לשמוע כל אחד מהם הרבה יותר זמן על מנת לחדד את ההבדלים ואת הניואנסים.

האמת שלא תיכננתי לכתוב בכלל. הגעתי לאייל מתוך סקרנות כי לא בכל יום מזדמן לשמוע ולהשוות ציוד קצה משובח כל כך במערכת שכל פרט בה הוא מלאכת מחשבת ממש. צריך לשמוע בשביל להבין ולהעריך. הייתה חוויה נהדרת. אני מאוד-מאוד ממליץ למי ששוקל הגברה מהקצה העליון ללכת לשמוע את שני המגברים האלה. הם מעולים.

המון תודה לאיל על ההיענות הספונטנית והכנסת האורחים בשבת אחה"צ. היה כייף! (ורד)

נערך לאחרונה ב:

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
קראתי את הפוסט שלך , ואני אחרי 3 שעות האזנה מרותק לכורסא ,עוד קטע ועוד קטע ,
פשוט לא בא לי להפסיק לשמוע את הסאונד הנעים המלטף והכוחני גם יחד.
ואני מבין את אשר אתה מתאר כי אני שומע ב- ASR.
אגב: ספר לנו האם " "היה בהיר " " בירושלים ?.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לטעמי ממש לא "בהיר". אף אחד מהם אגב.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ולדעתי הASR צריך להיות מחובר לחשמל לפחות שבוע...ואחוריזה....
אבל זו רק דעתי וכניראה אין את הזמן..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני בטוח שגם אייל מודע לזה.:)

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
ולדעתי הASR צריך להיות מחובר לחשמל לפחות שבוע...ואחוריזה....
אבל זו רק דעתי וכניראה אין את הזמן..

ממקורות פנימיים אני יודע שלפחות פעם בשבוע יש הפסקת חשמל. אז .................

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
המקורות הפנימיים שלך טועים...:)

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
לא הבנתי את כתב החידה.
מקורות פנימיים, הפסקת חשמל ?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תודה רבה על הדווח , אותי באופן מאישי זה מעניין מאוד ,מכיוון שה ASR אצלי בבית נשמע חם ומלטף בניגוד לדווחים קודמים על קרירות מסוימת בצליל שלו ,ומאוד שמח לשמוע שאיננו נופל מה AVM המודרני ,קצת מופתע לשמוע שהAVM יותר מפורט ,אבל לא מאמין לאלדד בכלל ,לדעתי אין מצב אלא בגלל איזון טונלי ,לא מכיר מגבר יותר נקי מה ASR '
בכל מיקרה תודה על הדווח ,והבגרות להציג אחד מול השני שני מגברים של אותו יבואן ,בדבר מעיד על ביטחון במוצרים ,ותבחרו כטוב בעיניכם ,כל הכבוד!!

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
תודה רבה על הדווח , אותי באופן מאישי זה מעניין מאוד ,מכיוון שה ASR אצלי בבית נשמע חם ומלטף בניגוד לדווחים קודמים על קרירות מסוימת בצליל שלו ,ומאוד שמח לשמוע שאיננו נופל מה AVM המודרני ,קצת מופתע לשמוע שהAVM יותר מפורט ,אבל לא מאמין לאלדד בכלל ,לדעתי אין מצב אלא בגלל איזון טונלי ,לא מכיר מגבר יותר נקי מה ASR '
בכל מיקרה תודה על הדווח ,והבגרות להציג אחד מול השני שני מגברים של אותו יבואן ,בדבר מעיד על ביטחון במוצרים ,ותבחרו כטוב בעיניכם ,כל הכבוד!!

קשה לא לעשות UP עקב הפירגון ,:)

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
כשחיברתי לראשונה את ה asr,קצת הופתעתי.
הוא לא נשמע לי בהאזנה ראשונה טוב כלל.
הצליל היה שטוח ,ללא משקל וצלילות שאתה מצפה ממגבר כזה.
בצר לי,פניתי לשניצל,שידעתי שיש לו קילומטרים רבים עם המגבר הנ"ל.
אלדר,פשוט אמר להמתין,לתת לו לעבוד,יש שם הרבה קבלים,פשוט תן לו לעבוד!
וכך היה...
היום,ואני אומר זאת בביטחון מלא,אינני יכול לחשוב על מגבר מבחינתי,שנשמע כל כך טוב על הסט שלי.
עברו אצלי הרבה מגברים,טובים .
יותר,טובים פחות,מול הסט שלי,וזה האחד!
יש לו צלילות מדהימה,פירוט מהפנט,אין בו שמץ בהירות,ויעידו אנשים ששמעו אצלי.
הבאס פנומנלי,והסאונד בכללי,לפחות בעניי,שליטה מלאה,אך עם רוגע ועדינות.
מגבר שהוא קצין וג׳נטלמן.
image.jpg

תמונות מצורפות

• image.jpg
    image.jpg
    KB 162 · צפיות: 511

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אהבתי את התיאור - קצין וג׳נטלמן.
תתחדש איתן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור