ההופעה של YES ב"היכל מנורה מבטחים"...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
20170307_214204.jpg

יס בהופעה מהסמארטפון S7, מי שחושב שאיכות הצילום זהה לעומת מצלמה...שיקום
יס או Yes היא להקת רוק מתקדם פופולרית שנוסדה בלונדון ב-1968. למרות השינויים הרבים שחלו בהרכבה, ההתפרקויות הזמניות והשינויים בתחום המוזיקה הפופולרית, הלהקה שומרת במשך יותר מ-45 שנה על קהל אוהדים מגוון ונאמן. להקת יס נחשבת לאחת מחלוצות ז'אנר הרוק המתקדם והשפיעה על להקות רבות שהלכו בעקבותיה.

נסעתי היום לתל אביב ל"היכל מנורה מבטחים" לראות ולשמוע את להקת YES האגדתית (לא הלוויין), אולי בפעם האחרונה בחייה. כמו כן, פגשתי את אורי ו. חבר המערכת, יס היא להקה קשה לעיכול (שאפו אורי). ברשותי כמה וכמה תקליטים של הלהקה (מהתקופה שהיה לי פטיפון) ומעט דיסקים. באולם כ-6,000 איש בממוצע גילאים 35 שנים ועוד, ישבתי כמעט באמצע האולם (קצת אחורה) והרבה ישבו אחרי.

במשך שעתיים, הסולן הנמוך ג'ון אנדרסון בן ה-73 עמד על דרגש כדי להיות בגובה אחיד עם שאר הלהקה. לאנדרסון אני רוכש כבוד רב מכוון ששר עם הקלידן היווני ואנגליס, שר כסולן באלבומה השלישי של להקת קינג קרימזון (LIZARDׂ) וכתב כמעט את כל המילים של להקת יס. בהיכל הוא צעק בקולו המצפצף ואי אפשר היה להבין אותו, הפרדת הצלילים של הלהקה הייתה לקויה בחסר, הסאונד היה גרוע באולם ומתחת לכל ביקורת (משמש אולם ספורט), ההופעה לא הייתה מוזיקאלית, היישומון הסלולרי "שאזם" לא הבין אף שיר שהלהקה. בכל זאת, נהניתי מ-3-4 קטעים, בעיקר של נגינה.

כרטיס עלה לי 400 ₪ ויותר, למרות שהיו כאלה ששלמו כפול על כרטיס להופעה. ביזיון. לדעתי זה מכפיר לשלם כל כך הרבה ולקבל כל כך מעט הופעה (איכות). רק נקודת אור הייתה בהופעה קוראים לו כוכב הקלידים ריק וויקמן. הוא הסתובב בהופעה כמו טווס עם גלימה של מלך, הרגיש מלך העולם וניגן בצורה מופלאה.

תומר

תמונות מצורפות

• 20170307_214204.jpg
    20170307_214204.jpg
    KB 97.7 · צפיות: 1,608
נערך לאחרונה ב:

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
תומר - כל מילה בסלע. עזבתי באמצע (קצת אחרי Lift me up. סולו תופים פגז, אגב), והנחמה היחידה שלי ברגע זה היא ששילמתי רק 124 ש"ח לכרטיס.
הסאונד היה בושה אחת מתמשכת, וחבל - במיוחד כאשר זו מוזיקה בה האיכויות (הגבוהות מאוד) של הנגנים בולטות.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
יש לי את כל אלבומי יס וכן של ג׳ון אנדרסון.
פחדתי להתאכזב מעברם הטוב,לא כל האומנים מסוגלים להתקמבק.
זו הסיבה שאינני הולך להופעות כאלה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
זו לא הייתה להקת YES !!!

טרבור רבין הוא יותר מפיק מחבר הלהקה, ואנדרסון והאו הם בקושי חצי ממנה וגם הגיל עושה את שלו, בכלל הגיע הזמן לעשות תביעות יצוגיות כאשר מקבלים סאונד מחורבן במחירים כאלה.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
וכאילו אין די בסאונד הזיפת, אני לא יודע מי בחר לקיים את ההופעה באולם הכדורסל הענק של יד אליהו. מה אומר ומה אגיד - ישבתי ב nose bleed section, שהתברר כמצוי במרחק בו גם עם טלסקופ האבל קשה לראות משהו על הבמה, בעוד שעל הקרקע היו חללים ענקיים וקרחות אותן ניתן היה למלא.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
השמע בהיכל הספורט גרוע, לא הולך לשם להופעות,
מעדיף ללכת להיכל התרבות, או למופע פתוח בפארק (הירקון או ראשון)

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
צפה בקובץ המצורף 32771
יס או Yes היא להקת רוק מתקדם פופולרית שנוסדה בלונדון ב-1968. למרות השינויים הרבים שחלו בהרכבה, ההתפרקויות הזמניות והשינויים בתחום המוזיקה הפופולרית, הלהקה שומרת במשך יותר מ-45 שנה על קהל אוהדים מגוון ונאמן. להקת יס נחשבת לאחת מחלוצות ז'אנר הרוק המתקדם והשפיעה על להקות רבות שהלכו בעקבותיה.

נסעתי היום לתל אביב ל"היכל מנורה מבטחים" לראות ולשמוע את להקת YES האגדתית (לא הלוויין), אולי בפעם האחרונה בחייה. כמו כן, פגשתי את אורי ו. חבר המערכת, יס היא להקה קשה לעיכול (שאפו אורי). ברשותי כמה וכמה תקליטים של הלהקה (מהתקופה שהיה לי פטיפון) ומעט דיסקים. באולם כ-6,000 איש בממוצע גילאים 35 שנים ועוד, ישבתי כמעט באמצע האולם (קצת אחורה) והרבה ישבו אחרי.

במשך שעתיים, הסולן הנמוך ג'ון אנדרסון בן ה-73 עמד על דרגש כדי להיות בגובה אחיד עם שאר הלהקה. לאנדרסון אני רוכש כבוד רב מכוון ששר עם הקלידן היווני ואנגליס, שר כסולן באלבומה השלישי של להקת קינג קרימזון (LIZARDׂ) וכתב כמעט את כל המילים של להקת יס. בהיכל הוא צעק בקולו המצפצף ואי אפשר היה להבין אותו, הפרדת הצלילים של הלהקה הייתה לקויה בחסר, הסאונד היה גרוע באולם ומתחת לכל ביקורת (משמש אולם ספורט), ההופעה לא הייתה מוזיקאלית, היישומון הסלולרי "שאזם" לא הבין אף שיר שהלהקה. בכל זאת, נהניתי מ-3-4 קטעים, בעיקר של נגינה.

כרטיס עלה לי 400 ₪ ויותר, למרות שהיו כאלה ששלמו כפול על כרטיס להופעה. ביזיון. לדעתי זה מכפיר לשלם כל כך הרבה ולקבל כל כך מעט הופעה (איכות). רק נקודת אור הייתה בהופעה קוראים לו כוכב הקלידים ריק וויקמן. הוא הסתובב בהופעה כמו טווס עם גלימה של מלך, הרגיש מלך העולם וניגן בצורה מופלאה.

תומר

גם אני הייתי בהופעה וישבתי ב"אורקסטרה" (למטה ממול הבמה) בשורה 18 באמצע, ולמרות בעיות הסאונד
שציינת (ואני מסכים לחלוטין עם טענותיך), אני הרבה יותר מתחבר לביקורת שנכתבה בוואלה.
אני החלטתי שאני בא לראות "ליווינג לג'נדס" שכוחם עדיין במותנם על אף היותם זקנים בני 72 (ג'ון אנדרסון אגב לטעמי נראה צעיר בהרבה מגילו) ונהניתי מאוד ממוזיקה משובחת של מוזיקאים גאונים!

היה נהדר

להלן הציטוט:

עמוק לתוך ההופעה, אחרי לא מעט להיטים – הגיע השיא. ביצוע של למעלה מ-20 דקות של השיר ""Awaken שחוגג השנה יום הולדת 40. הקול של ג'ון נשמע בדיוק כפי שהוא נשמע אז, ואליו מצטרפת נגינה מושלמת על נבל (מתי בפעם האחרונה שמעתם על סולן רוק שמנגן על נבל בלייב?). הגיטרה של רייבין פתאום לא נופלת מזו של האו – ובעיקר ריק וויקמן שנכנס לטראנס, עוצם את עיניו, ומאלתר על היצירה המקורית שלו צלילים שנשמעים כאילו ירדו מגן עדן ישר אל תוך סוללת הקלידים הבלתי נגמרת שלו בהיכל הספורט. כל מי שעצם עיניים יחד עם וויקמן, יכול היה ליהנות מרגע מוזיקלי פשוט מושלם. מי שבחר להישאר עם עיניים פקוחות, ודאי הבין שהוא לא חולם.

http://e.walla.co.il/item/3046791

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
atmos,

היה קטע מרגש כאשר הגיטריסט נגן את התקווה בסגנון רוקיסטי.
באתי אם הרבה ציפיות מיס והתאכזבתי. זה אני.

תומר

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לא הייתי בהופעה לכן אני לא יכול להביע דעה על מה שהיתרחש.יס זה בטוח שלא.ואני בהרגשה מתחבר לתומר...ולמי שכן נהנה כל הכבוד שרכש כרטיס והלך.

smadbird

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
חבל שהמפיקים חיפפו בהגברה .נהניתי בכל זאת כי זו להקה מיתולוגית אגדית עבורי . התרגשתי ושרתי כמו כמו שהייתי ... נערה משנות ה70

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
קצת תמונות נוספות.

תמונות מצורפות

• P3070463.jpg
    P3070463.jpg
    KB 32.9 · צפיות: 493
  • P3070467.jpg
    P3070467.jpg
    KB 36.7 · צפיות: 447
  • P3070487.jpg
    P3070487.jpg
    KB 52.5 · צפיות: 528

MOAR

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
המפיקים לא מחפפים בהגברה.
כמעט בכל מופע בהיכל יש את אותה מערכת , לאיש סאונד ולהרכב יש חלק גדול בתוצאה של הסאונד.
גם במופע הזה היתה מערכת סאונד מעולה בכל קנה מידה עולמי ובכמות ראויה למקום.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
צפה בקובץ המצורף 32771

תומר

למה shazam אמור לזהות את השירים בהופעה חיה?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור