הגנת מתח בימי הגשם הממשמשים ובאים

שחר.ח

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
8
אשמח למחשבות והצעות על הגנת הציוד ע"י מפצל חשמל (שאולי עושה עוד דברים טובים) אבל גם מגן על הציוד בשינויי מתח. לא מבין בחשמל אולי הבעיה קיימת כל השנה . איכשהו לחורף יש יחסי ציבור רעים בנושא, better safe then sorry . מחפש פתרון ברמת אלפי שקלים בודדים . רב תודות וחורף חם

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
צריך מפצל עם און\אוף זה הכל.
או תוציא מהקיר הכי בטוח ותחסוך על הדרך כמה אלפים של שקלים (למרות שלפעמים זה מדגדג מכיר את זה ... .
תהנה.

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
יש בלוחות מספר פילטרים ומפצלים , המלצה שלי זה על שונייטה , יש להם הגנה מצוינת לבעיות חשמל ובונוס נוסף גם פילטור אקטיבי לחשמל - רצפת הרעש יורדת משמעותית ובהנתן המערכת תוכל להרגיש שיפור משמעותי ללא פגיעה בדינמיקה של המגבר. בהצלחה

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
תקנה כזה ותזמין חשמלאי שיתקין לך בלוח

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
אשמח למחשבות והצעות על הגנת הציוד ע"י מפצל חשמל (שאולי עושה עוד דברים טובים) אבל גם מגן על הציוד בשינויי מתח. לא מבין בחשמל אולי הבעיה קיימת כל השנה . איכשהו לחורף יש יחסי ציבור רעים בנושא, better safe then sorry . מחפש פתרון ברמת אלפי שקלים בודדים . רב תודות וחורף חם
הי שחר,
ראה קישור לכתבה שהכנתי בעבר ומפרטת את אמצעי ההתגוננות בפני מתחי יתר.

בקרוב צפויה כתבה נוספת בנושא.
בהצלחה!

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
למיטב ידיעתי אין מכשיר שמגן על פגיעות ברק ובאותה עת משפר את הסאונד. אלה שני דברים קצת סותרים. אשמח שיעמידו אותי על טעותי.
ולקח שנלמד בהרבה זיעה ויגון:
1. להוציא את המערכת מהחשמל.
2. קווי הרשת הביתית הם הכי פגיעים.

anatoli

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
18
כל המכשירים האלה מיועדים להגן בעיקר מפני נחשולי מתח, פגיעת ברק ישירה או אפילו בסביבה הקרובה היא מעבר ליכולות של מכשירים כאלה ולזה יש פתרונות שונים לגמרי. בפגיעת ברק הזרמים הרגעיים יכולה להיות סדר גודל ומעלה מעל מה שהאביזרים למיניהם יודעים לשרוד גם כמקסימום חד פעמי.

מניסיון שלי עד כה, והמלצות של אנשים שמתקינים ציוד (לא אודיו אלא תקשורת, אבל הרגישויות קיימות גם שם והם נקראים לתיקון) על בסיס יום-יומי, ההגנה הכי אמינה היא במפצלים/שקעים/אביזרים לארון החשמל שיש בהם מנגנון השהייה שמנתק את המכשיר לכמה דקות כשיש קפיצת מתח. בדר״כ זה קורה יותר מפעם אחת בפרק זמן קצר ואז המכשיר מספק הגנה מאחר והוא מנתק את מה שמנסים להגן עליו. זה אפקטיבי מאוד גם בימי החורף כשיש לעיתים הפסקות חשמל ולעיתים חיבור-ניתוק מחדש מספר פעמים לאחר החזרה, מאיר וזה מוסיף השהייה שמאפשרת להרבה מהתופעות האלה לחלוף.

אפשר להכניס גם מגן מנחשולי מתח בארון, איפה ואיזה תלוי במערכת החשמל בבית. ממה שאני ראיתי אצל מספר אנשים, type 2 בארון המשני שמזין את המערכת (אלא אם יש ארון אחד ואז כמובן שבו).
כל דבר שקשור לארון החשמל ממליץ מאוד להביא חשמלאי מוסמך שיודע מה הוא עושה, שמשתמש באביזר הנכון והתקני לשימוש זה ודואג להתקין בהתאם להוראות היצרן. חשוב גם להתקין אותו במקום הנכון ועם עובי המוליכים המתאים לארון החשמל אחרת אין בו הרבה תועלת מאחר והזרמים שהוא מגן מפניהם הם גבוהים כל כך שעכבת החוטים כבר נהיית משמעותית להגנה אפקטיבית.

לגבי טיפול בחשמל לצורך שיפור הסאונד, אני אשאיר לאחרים להגיב מאחר ואני לא הכרתי עד היום שום מכשיר שעשה משהו שלטעמי שווה את העלות שלו. אין שום הכרח שאותו המכשיר יעשה את שתי הפעולות כך שזה גם מנתק את הדיונים זה מזה במידה מסוימת.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
לגבי שיפור בסאונד על ידי מפצל שווה לקרוא על ה-Powerhaus S6 ו-M6 של THE CORD COMPANY.

orena

אוהב את התחום
מעורבות
10
נקודות
18
יש לי מכשיר למכירה של נורדוסט
דגם Qbase8 MK2
במצב חדש
למי שמעוניין, מדובר במכשיר אדיר !

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הזוי

בנאדם שואל על הגנה, אתם נותנים המלצות של כוסות רוח

כמו שתמיר כתב למעלה
או מתן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
להוציא מהחשמל -- ולא פחות חשוב, לנתק חיבור לאינטרנט ולכל ממכשיר אחר שמחובר למערכת ושקפיצת מתח יכולה לעבור דרכו, כולל לטלוויזיה/מוניטור, לממיר של כבלים וכו' -- זה הפיתרון הבטוח ביותר, אבל זה דורש ידע מוקדם לגבי מתי יהיו ברקים, או קפיצות מתח אחרות שלאו דווקא קורות רק בחורף, ולא תמיד יש את הידע הזה.

לכן חשובה ההגנה מפני קפיצות מתח.

סתם מפצלי מתח למיניהם ללא הגנה אינם מעניינים בהקשר זה, וזה לא המקום לפרסם כאלה.

לא הייתי מחפש שיפור סאונד ממכשיר שנותן הגנה. חשוב רק שלא יקלקל את הסאונד.

Sync

עוסק בתחום
מעורבות
5
נקודות
8
מייצב מתח
אנחו מייבאים מייצבי מתח לתחום המקצועי אך יש לנו גם לקוחות בעולם האודיו הביתי HiFi. מבלי להכנס לשאלת "שיפור סאונד" חשוב לטעמי ההגנה החשמלית בכל השנה. בחורף מנחשולי מתח הנובע מקריסת מערכות בגלל סערה ובקיץ קריסת מערכות בגלל עודף ניצול יכולות רשת החשמל. הבעיה לרוב אינה בנפילת המתח אלא בחזרת המתח במהירות רבה (לפעמים יותר מפעם אחת) ובעוצה גבוהה מאד. לעיתי הרשת נופלת וחוזר ב300V ולא ב240 המצופה.
למייצבי המתח שאנחנו מביאים יש מספר יתרונות -
1. יעילות רבה ויכולת לספוג שינויים קיצוניים
2. שקעים מושהים שעולים אחרונים ויורדים ראשונים - מיועד למגברי כוח ורמקולים אקטיביים. מונע פיצוצים במערכת
3. שקעדים לאודיו דיגיטלי עם סינון רעשי רשת בתדרים גבוהים במיוחד (לא סינון סאונד אלא ניקוי ליכלוך אלקטרוני נישא על רשת החשמל)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הסיכוי שברק ייכנס למערכת החשמל של בניין ולא ייתקל קודם בכולא ברקים שמוארק לאדמה הוא ממש נמוך.
במקרה הסביר יותר (שהרס לי שני מכשירים) זה נפילת מתח רגעית, כלומר , תוך שבריר של שניה המתח חזר וכשהוא חוזר הוא לא תמיד ברמת המתח הנכונה.
לכן התקנתי בלוח החשמל :
מכשיר שמנתק את החשמל ברגע שיש חריגה שאני קובע אותה בטווח שהמכשיר מאפשר.
אני קבעתי שיתבצע ניתוק אם המתח נמוך מ 210 או גבוה מ 245.
לזה הוספתי טיימר שיאפשר חזרה לפעולה אחרי פרק זמן שאני קובע.
קבעתי זמן ניתוק של 3 דקות מהרגע שהחשמל חוזר. זה למקרה שיש הפסקת חשמל אז הטיימר הזה מתחיל לספור 3 דקות כשהחשמל חוזר.
הטיימר הזה מפעיל מגען (למשל Hager esc125) שהוא מנתק/מחזיר את החשמל למאמ״ט (פקק) שאליו מחוברת רק המערכת.
לדעתי זה לא פגע באיכות השמע.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
הסיכוי שברק ייכנס למערכת החשמל של בניין ולא ייתקל קודם בכולא ברקים שמוארק לאדמה הוא ממש נמוך.
במקרה הסביר יותר (שהרס לי שני מכשירים) זה נפילת מתח רגעית, כלומר , תוך שבריר של שניה המתח חזר וכשהוא חוזר הוא לא תמיד ברמת המתח הנכונה.
לכן התקנתי בלוח החשמל :
מכשיר שמנתק את החשמל ברגע שיש חריגה שאני קובע אותה בטווח שהמכשיר מאפשר.
אני קבעתי שיתבצע ניתוק אם המתח נמוך מ 210 או גבוה מ 245.
לזה הוספתי טיימר שיאפשר חזרה לפעולה אחרי פרק זמן שאני קובע.
קבעתי זמן ניתוק של 3 דקות מהרגע שהחשמל חוזר. זה למקרה שיש הפסקת חשמל אז הטיימר הזה מתחיל לספור 3 דקות כשהחשמל חוזר.
הטיימר הזה מפעיל מגען (למשל Hager esc125) שהוא מנתק/מחזיר את החשמל למאמ״ט (פקק) שאליו מחוברת רק המערכת.
לדעתי זה לא פגע באיכות השמע.
על איזה מכשיר מדובר ?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
למעשה מדובר ב 3 מכשירים :
מגען של Hager דגם esc125 שתפקידו לנתק ולחבר את הזרם למאמ״ט/פקק.
טיימר של שניידר דגם RE17RAMU שתפקידו לתת השהייה של 3 דקות לפני שיאפשר למגען להתחבר ולאפשר חיבור ומגביל מתח של KRK דגם SKAD 01 שתפקידו לבצע ניתוק של הזרם כאשר המתח חורג מהתחום שנקבע.

• Like
Reactions: e&k

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
למעשה מדובר ב 3 מכשירים :
מגען של Hager דגם esc125 שתפקידו לנתק ולחבר את הזרם למאמ״ט/פקק.
טיימר של שניידר דגם RE17RAMU שתפקידו לתת השהייה של 3 דקות לפני שיאפשר למגען להתחבר ולאפשר חיבור ומגביל מתח של KRK דגם SKAD 01 שתפקידו לבצע ניתוק של הזרם כאשר המתח חורג מהתחום שנקבע.
זה לא יגן מפני נחשול מתח מידי מברק, רק מחריגה מתחת ל 176 ומעל 242 וולט שנמשכים רצוף 2 שניות

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
זה לא יגן מפני נחשול מתח מידי מברק, רק מחריגה מתחת ל 176 ומעל 242 וולט שנמשכים רצוף 2 שניות
זה לא יגן מפני ברק שממילא הסבירות להיפגע ממנו נמוכה.
בסערת ברקים צריך לנתק את החשמל מהתקע.
לגבי הגנה מחריגה במתח.
אתה טועה גם לגבי הטווח וגם לגבי משך הזמן של החריגה במתח.
אני כיוונתי שיבצע ניתוק אם המתח יהיה נמוך מ 210 או גבוה מ 240 למשך 0.1 שניה ויותר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור