הגנה על המערכת מנחשולי מתח

Martin Logan

אוהב את התחום
מעורבות
26
נקודות
28
בעבר דנו חלקית בנושא זה שבעת סערה בחורף ומפני פגיעת ברק רחמנא לצלן אין מענה ולכן פתרון פשוט- מנתקים את המערכת מהחשמל.
לעומת זאת נחשולי מתח קיימים תדיר גם בקיץ וכל השנה.
מספר חברים שהייתי אצלם מייצב המתח שלהם משמש גם לצורך זה, חברות איכותיות כמו :
http://www.furmansound.com/product.php?div=04&id=SPR-16Ei
או:
http://www.toruspower.com/na-avr-series/
נותנות פיתרון טוב לצורך העניין, אולם ישנו שרשור שלם באתר אחר, של מקרה בו לא הייתה הגנה מספקת ונגרם נזק לא קטן בעקבות נחשול מתח כזה.
הפיתרון שעלה הינו להתקין מגן ברקים/נחשולי מתח בלוח החשמל שיושב לפני ממסר הפחת. לדוגמא:
http://catalog2.obo-bettermann.com/...iew&action=showManyProducts&lang=en&catId=TBS
לאחר שיחה בנושא עם 2 מהנדסי חשמל בכירים בחברה גדולה וכן עם חשמלאי מנוסה מאוד ניסיתי להסביר על הרתיעה מפני מגנים שעלולים לסרס את הסאונד וכן רקע על התופעות המוזרות שיש לסוגיות חשמל על ה"עולם האודיופילי" שלנו-אגב הם די אישרו חלק מהתובנות.
מצידם הבנתי שלכאורה(תוספת שלי) לא אמורה להיות השפעה על הציוד כיוון שמגן גרמני איכותי כזה או דומה לו הינו:
א. סביל לחלוטין-לא פעיל עד להופעת נחשול.
ב. מחובר באופן מקבילי ולא טורי.

מה דעתכם ?
האם למישהו נפגע רכיב כמו מגבר,CD,או אחר כתוצאה מנחשולי מתח של חח"י?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אצלי הבעיות הן הפסקות חשמל

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כלומר, זה יכול להיות פתרון טוב בנוסף למכשיר אחר

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
כמה נחשולי מתח את חווה בשעה, ביום עמוס ? (שאתה מרגיש הן במערכת והן בעוצמת התאורה) .

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
נחשולי מתח הינם תופעה פופלרית יותר משניתן לצפות. חלקן הקטן משמעותי באופן שעשוי לפגוע בכרטיסים אלקטרונים במגוון מוצרים חשמליים בבית. לרוב כשמכשיר חשמלי נפגע, כלל איננו יודעים שהפגיעה התרחשה בשל נחשול מתח.

קיימים מגוון פיתרונות אולם ככל הידוע לי המומלץ ביותר ביניהם הוא מגן דירתי בארון החשמל, המהווה חיץ בעת עלית מתח מעל התקן שנקבע.

ידוע לי שקיימים מספר רב של פתרונות. אני בחרתי ב- OBBO, חברה גרמנית המתמחה בתחום.

55969152.jpg

בעבר הרחוק בעת נחשול מתח נפגעו בביתי בו זמנית המקרר, מרכזיית הטלפון הביתית והטלויזיה.
זה הספיק לי בשביל להתמגן כנדרש.

תוכלו להתרשם מהסיפור המוכר באתר השכן, שדן באריכות לא מזמן בנזק המשולש שנגרם לאחד מהחברים הותיקים.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בעבר הרחוק בעת נחשול מתח נפגעו בביתי בו זמנית המקרר, מרכזיית הטלפון הביתית והטלויזיה.

כמה פעמים לאחר התקנה של OBO הוא נכנס לפעולה?
the proof of the pudding is in the eating

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תוכלו להתרשם מהסיפור המוכר באתר השכן, שדן באריכות לא מזמן בנזק המשולש שנגרם לאחד מהחברים הותיקים.

מפסק הפחת קפץ כתוצאה מקצר חשמלי.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18

האם היה לך בשקעים של המכשירים הנ"ל מגינים פשוטים (GPT וכד') ?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

כשקניתי ציוד מטבח עוד ב-2008 חייבו אותי להתקין אותם כתנאי לאחריות המוצרים. והם עובדים יפה מאוד.

glv

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
8
שלום, אני התקנתי מגן פשוט על השקע אליו מחובר המפצל למערכת וזה גרם לניתוקים רגעיים קצרים כאשר שמעתי דרך המחשב

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
בקבוצת המגנים הפשוטים יש לשים לב שהם תומכים בטיימר שמנתק את אספקת החשמל לפרק זמן של מספר דקות ומגן מפני ניתוק/חיבור של אספקת החשמל בתדירות גבוהה.
לא כולם כאלו.

glv

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
8
Tivan, איפה קונים את המגן הדירתי?

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
כמה פעמים לאחר התקנה של OBO הוא נכנס לפעולה?
the proof of the pudding is in the eating
ההתקן הדירתי אינו נכנס לפעולה - הוא מקריב את עצמו. כאשר הצבע הירוק בהתקן משתנה, נדרש להחליפו. אם זה קרה, זה אומר שניצלת מנזק ברמה דירתית.

מפסק הפחת קפץ כתוצאה מקצר חשמלי.
הפחת עשוי לקפוץ כתוצאה מהנזק שנגרם לאחר נחשול המתח, כתוצאה משנית.

הנזק שנגרם לי בעבר הרחוק (והדגשתי זאת) היה טרם הימצאות מגינים פשוטים בשוק.
Tivan, איפה קונים את המגן הדירתי?
ככל הידוע לי יבואן OBO נמצא בראש העין. הפרטים והקישור באתר היצרן.
Ambel Electrical Engineering Ltd.
Haamal St. 17
Park Afek
P.O.B 11682
Rosh Haayin 4809256
Tel. +972 3 9336180
Fax: +972 3 9336188
Email: office@ambel.co.il

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בקבוצת המגנים הפשוטים יש לשים לב שהם תומכים בטיימר שמנתק את אספקת החשמל לפרק זמן של מספר דקות ומגן מפני ניתוק/חיבור של אספקת החשמל בתדירות גבוהה.
לא כולם כאלו.

יש מומלץ?

Martin Logan

אוהב את התחום
מעורבות
26
נקודות
28
מיכאל, הדגם של Obo נחשב למומלץ ביותר,מאנשים שרצו לרכוש cost no object מדובר ב״רולס רויס״.
יש נוסף גרמני של חברת ווידמולר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לי אישית אם היה מנגנון שמזהה ניתוקים/חיבורים חוזרים ומכניס delay היה עוזר, אבל אני לא רואה את זה ב-obo

Martin Logan

אוהב את התחום
מעורבות
26
נקודות
28
מה שמותקן בלוח הינו מגן כללי לכל צרכני החשמל בבית, בשקעים עצמם אפשר להוסיף מגנים אישיים למכשירים רגישים יותר כמו מחשב, טלוויזיה וכו' כאלה שיש להם כרטיסים אלקטרוניים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אצלי יש כאלו , אני משתמש בהם למקרר, תנור, מכונת כביסה. לא בציוד אודיו.
מה שחשוב זה לוודא שתכונת ההשהייה קיימת.

זה גם אצלי ככה, חשבתי כי יש משהו ללוח עם התכונה הזו

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מה שמותקן בלוח הינו מגן כללי לכל צרכני החשמל בבית, בשקעים עצמם אפשר להוסיף מגנים אישיים למכשירים רגישים יותר כמו מחשב, טלוויזיה וכו' כאלה שיש להם כרטיסים אלקטרוניים.

אבל זה רק לסוג אחד של בעיה, ה-anti lightning הזה. הפסקות חשמל אצלי לפחות זה מה שהורג ציוד

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור