נגן האם צריך להתאים פטיפון למערכת?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני שואל מפני שבאחד הפוסטים הרוכש מודה למוכר "שעזר לו להתאים פטיפון למערכת" בשעה שלדעתי, גם בהתבסס על ניסיון העבר, פטיפון טוב יותר יישמע טוב יותר בכל מערכת. לא חושב שיש פה עניין של התאמה, צריך להשתדל לקנות את הפטיפון הטוב ביותר שהתקציב מאפשר.

אריה

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
911
נקודות
113
יצא לי לשמוע על זה הרבה ,
מעניין מה יגידו החברים פה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני שואל מפני שבאחד הפוסטים הרוכש מודה למוכר "שעזר לו להתאים פטיפון למערכת" בשעה שלדעתי, גם בהתבסס על ניסיון העבר, פטיפון טוב יותר יישמע טוב יותר בכל מערכת. לא חושב שיש פה עניין של התאמה, צריך להשתדל לקנות את הפטיפון הטוב ביותר שהתקציב מאפשר.

אריה

אריה, אני מניח שאתה מתכוון אלי :rolleyes:
“פטיפון” הוא מכלול וככזה מורכב ממספר פריטים, המכשיר עצמו, זרוע, ראש כבלים וזאת טרם דיברנו על פונו. את המרקחה הזו צריך להתאים לחתן (או כלה, תלוי איך תרצה), לכן לדעתי יש חשיבות בהתאמת הרכיבים השונים.

נערך לאחרונה ב:

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אריה צודק.ככל שתעלה את רמת הפטיפון(בסיס,צלחת,מנוע)הסיכוי שתוציא סאונד טוב יותר הוא גבוה יותר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אריה צודק.ככל שתעלה את רמת הפטיפון(בסיס,צלחת,מנוע)הסיכוי שתוציא סאונד טוב יותר הוא גבוה יותר.

את אותה הטענה ניתן לטעון כמעט עבור כל רכיב בסט אפ, הרי אם הייתי משתשמ במגבר יקר יותר, רמקולים יקרים יותר הסבירות אקבל תוצאה טובה יותר גבוהה יותר. הטיעון שאתה ואריה רשמתם אינו שולל את דברי בנחיצות התאמה (גם אם מינימלית לשאר הסטאפ, אם הייתי מוסיף (בהקצנה) פאטיפון ב 3000 ש"ח, הסבירות שישתלב במערכת בצורה בה הפטיפון שלי משתלב היא קלושה. אגב שמעתי פטיפונים ברמת מחיר דומה לזה שרכשתי, מצטער לומר שהתוצאה רחוקה מלהבריק ושנות אור ממה שמתקבל אצלי בבית.

לאחרונה נרכש ע"י אחד הבעלים של הפורום פטיפון מחיר יוצא דופן, מי ששמע הילל את השיפור עוד בטרם הוחלף הראש, לא כל הפטיפונים נולדו שווים למרות שבגדול מדובר "בצלחת" מסתובבת. לכן דעתי היא שכמו כל רכיב אחר בסטאפ גם כאן דרושה התאמה גם אם לא קריטית כמו ברכיבים אחרים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אכן נדרש תיאום בין:
  • הראש לזרוע
  • הזרוע לגוף הפטיפון
  • הראש לפונו-סטייג'
  • הפונו-סטייג' לפרה
והיות ובמונח "פטיפון" (ללא ההדגשה שמדובר בגוף הפטיפון) נכללים גם הראש והזרוע, וגם הפונו סטייג' בעניין, אזי בהחלט ניתן לומר בצדק שאכן נדרשים תיאומים (כן קריטיים) כשמוסיפים פטיפון למערכת, ולא נכון לומר ש"הפטיפון הטוב ביותר שהתקציב מאפשר" תמיד ייתן את התוצאה הטובה ביותר ללא קשר לכלום.

עמיר

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אין ספק שהכוונה היתה לגוף הפטיפון.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אין ספק שהכוונה היתה לגוף הפטיפון.

משה, למען הסר ספק כוונת המשורר (הח"מ) בפוסט אליו כיוון אריה בשימוש במונח "פטיפון" כוונתי למכלול כולו ולא רק הגוף.

דעתי שחייבת להיות סינרגיה בין כל הרכיבים השונים שמרכיבים את ה"פטיפון" ובין אותם רכיבים לסטאפ הקיים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
גם אם מתייחסים למכלול כולו, הפטיפון מגדיר במידה רבה מה אפשר להתקין עליו. לשם הדוגמה אני אוהב להקצין: אף אחד לא יחבר ראש שעולה 20 אלש"ח לפטיפון מפלסטיק שעולה 300 ש"ח.

אריה

נ. ב. אני לפחות מקווה שאף אחד לא יעשה זאת...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
גם אם מתייחסים למכלול כולו, הפטיפון מגדיר במידה רבה מה אפשר להתקין עליו. לשם הדוגמה אני אוהב להקצין: אף אחד לא יחבר ראש שעולה 20 אלש"ח לפטיפון מפלסטיק שעולה 300 ש"ח.
הפטיפון לא מגדיר מה ניתן להתקין עליו, והדוגמה סתם חסרת משמעות.

לעומת זאת, גם אם מישהו קונה ראש וזרוע וגוף ופונו באלפי דולרים כל אחד, לפי יחס המחירים שנראה לו הגיוני, ושכל רכיב בנפרד קיבל ביקורות טובות, זה עדיין לא אומר שהקנייה היא אופטימאלית. הוא צריך לדעת להתאים בין הרכיבים. למשל להתחשב ב-compliance של הראש ובמסתו ובמסה האפקטיבית של הזרוע כדי להתאים בין הראש לזרוע. גם הזרוע צריכה להתאים לגוף -- זרוע "12 נהדרת לאו דווקא תתאים לכל גוף, וכו' וכו'.

בקיצור
לא נכון לומר ש"הפטיפון הטוב ביותר שהתקציב מאפשר" תמיד ייתן את התוצאה הטובה ביותר ללא קשר לכלום

עמיר

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני חושב שהפוך ... הכוונה כי אני תומך במה שעמיר כתב

נערך לאחרונה ב:

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
הפטיפון לא מגדיר מה ניתן להתקין עליו, והדוגמה סתם חסרת משמעות.

לעומת זאת, גם אם מישהו קונה ראש וזרוע וגוף ופונו באלפי דולרים כל אחד, לפי יחס המחירים שנראה לו הגיוני, ושכל רכיב בנפרד קיבל ביקורות טובות, זה עדיין לא אומר שהקנייה היא אופטימאלית. הוא צריך לדעת להתאים בין הרכיבים. למשל להתחשב ב-compliance של הראש ובמסתו ובמסה האפקטיבית של הזרוע כדי להתאים בין הראש לזרוע. גם הזרוע צריכה להתאים לגוף -- זרוע "12 נהדרת לאו דווקא תתאים לכל גוף, וכו' וכו'.

בקיצור

עמיר

אני מבטיח לך שברגע שתקבל/תקנה פטיפון של דה ווינצי או אייר פורסט, ותשדך להם את הזרוע ,ראש ופונו שכרגע אתה מאזין להם, אתה תבין שפטיפון טוב ישנה לך את התוצאה מקצה לקצה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אני מבטיח לך שברגע שתקבל/תקנה פטיפון של דה ווינצי או אייר פורסט, ותשדך להם את הזרוע ,ראש ופונו שכרגע אתה מאזין להם, אתה תבין שפטיפון טוב ישנה לך את התוצאה מקצה לקצה.
אבל, כפי שהובהר לך במפורש על ידי פותח השירשור, לא מדובר בגוף הפטיפון בלבד -- זה לא הנושא.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
פותח השירשור כתב במפורש שפטיפון טוב ישמע טוב בכל מערכת.
הוא לא התכוון(אולי אני טועה),לגבי התאמת שאר הציוד מסביבו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
פותח השירשור כתב במפורש שפטיפון טוב ישמע טוב בכל מערכת.
הוא לא התכוון(אולי אני טועה),לגבי התאמת שאר הציוד מסביבו.

הוא התכוון לפטיפון שזה אומר פטיפון מנגן. כלומר: כולל הכל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אריה

אז לא ניתן לענות על שאלתך. ומדוע?

יש להבחין בין נשמע טוב (ביצועים), לנשמע טוב (וויסינג).

האם שני פטיפונים טובים מאוד ומותאמים היטב ברמת הרכיבים זה לזה ישמעו טוב על כל מערכת? סביר להניח שכן. האם יתאימו לכל מערכת? סביר להניח שלא.

דוגמא: טקדאס נשמע שונה מדה וינצ׳י וקליר אודיו נשמע שונה מקרונוס. גם נוטינגהם נשמע שונה ממישל וזה. השינוי הזה מתרחש גם בהחלפת גוף הפטיפון בלבד בלי לגעת ביתר הרכיבים.

במילים אחרות. אם הם נשמעים שונה, התאמה היא הכרח.

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
אז לא ניתן לענות על שאלתך. ומדוע?

יש להבחין בין נשמע טוב (ביצועים), לנשמע טוב (וויסינג).

האם שני פטיפונים טובים מאוד ומותאמים היטב ברמת הרכיבים זה לזה ישמעו טוב על כל מערכת? סביר להניח שכן. האם יתאימו לכל מערכת? סביר להניח שלא.

דוגמא: טקדאס נשמע שונה מדה וינצ׳י וקליר אודיו נשמע שונה מקרונוס. גם נוטינגהם נשמע שונה ממישל וזה. השינוי הזה מתרחש גם בהחלפת גוף הפטיפון בלבד בלי לגעת ביתר הרכיבים.

במילים אחרות. אם הם נשמעים שונה, התאמה היא הכרח.

פטיפונים( גוף) נשמעים שונה אחד מהשני בוודאי, אבל מה הקשר התאמה למערכת?
התאמה לטעם המאזין, כן
התאמה לרכיבי המערכת, אני חושב שלא

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113

מה לעשות, הפעם אני מסמכים איתך. :מאזין:

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
פטיפונים( גוף) נשמעים שונה אחד מהשני בוודאי, אבל מה הקשר התאמה למערכת?
התאמה לטעם המאזין, כן
התאמה לרכיבי המערכת, אני חושב שלא

אם לצורך העניין אתה מחפש סוג של הגבר בתחום הגבוה. האם תחפש גוף פטיפון בעל גוון צליל בהיר או כהה? שאלה רטורית, כן? ברור שבהיר. וזה בדיוק עניין ההתאמה למערכת שאמורה להתאים למאזין. ההתאמה למערכת היא על פי טעמו של המאזין.

עם זאת. יש גם התאמות טכניות. למשל העדר מדף יעודי לאודיו יאלץ את המאזין להשקיע במערכת אנלוגית משוככת היטב שלרוב גם תהיה יקרה יותר. הרי פטיפון הוא המושפע ביותר מרזוננס, יותר מכל רכיב אחר.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
מתלבט לשיכוך לפטיפון ?
Sra vs hrs ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור