האם סוף להתניה? לקוחות לא יחויבו בחבילת גלישה ברכישת טלפון סלולרי דור 3

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נשמע כמו צעד מהפכני, מקווה שזה אכן יתבצע בשטח:

משרד התקשורת הודיע שיאסור על חברות הסלולר להתנות חבילת גלישה (19.90 ש"ח) ברכישת טלפון סלולרי דור 3
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3562600,00.html

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ליאור,
אתה מכיר את העמדה שלי בנושא. משרד התקשורת לא מצליח ליצור תחרות אמתית בשוק והיום קשה לרכוש מכשיר סלולארי לא דרך חברות הסלולאריות. המקומות היחידים שמוכרים מכשירי סלולאר הם או החברות הסלולאריות או יבואנים סוג ב (יבוא אפור).
כך שבמקום ליצור תחרות אמיתי בשוק משרד התקשורת מנסה הצורה נקודתית לפתור, כל פעם, בעיה אחרת שנוצרת (שהוא יוצר בעצם בצורה עקיפה) בעקבות כך.

אבל החברות הסלולאריות ימשיכו למכור את המכיר במחיר יקר עם 36 תשלומים שיורדו ממחיר השיחות - כך שאנחנו יכולים לעבור בקלות לכל מפעיל אחר (מתי שנרצה), אבל נמשיך לשלם מחיר יקר (ללא הצדקה) על הטלפון

ושוב אין כאן בשורה עבורנו :(

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נראה איך ההוראה הזו מיושמת בשטח והאם מחירי המכשירים לא יועלו כ- "קונטרה"

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הנה התגובה הראשונה: חברת סלקום משנה את השם ל- "דמי שימוש" וממשיכה לגבות את אותו הסכום

http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/756/104.html

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ליאור, כמו שאמרתי משרד התקשורת - לא רציני ומחפש את עצמו
וכמובן שאנחנו הצרכנים מפסדים :(

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יש בידיעות היום כתבה גדולה בנושא.

כל החברות העלו את מחירי המכשירים,ותעריפי השיחות,אם לא מצטרפים לחבילת הגלישה(N)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זו הבעיה כאשר התגובה מגיעה מאוחר מדי:
החברות ממציאות תוספת חדשה (כגון חבילת דור 3), אף אחד לא מגיב על כך במשך שנים, החברות מתרגלות לתוספת הרווח ואז כשמשנים את המצב הן מרגישות שגזלו מהן את מה שמגיע להן ומחזירות את זה בדרכים אחרות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ליאור לא מדויק
כאשר משרד התקשורת לא מצליח ליצר תחרות אמתית בשוק אז מה ששאר לו זה לעשות קסמטיקה כל פעם.

הבעיה היא מראש שאין אפשרות לרכוש מכשירים בצורה חוקית לא דרך החברות הסלולואיות - משרד התקשורת מחיב אישור של החברות הסלולאריות כדי ליבא מכשירי דור 3. נכון שלאזרח מותר להביא מכשיר יחיד - אבל מזה לא תצמח תחרות לחברות הסלולאריות.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כרמי,ליאור, הפתרון פשוט.
אם כל ישראלי , לא יתקשר כל 2 דק' לספר לאשתו/אחותו/גיסו/שכנו/חברו/מוקד 144 של בזק, שהשניה מישהו חתך אותו בכביש/הוא ראה משהו נורא מצחיק/וכו...

אז החברות האלו יבינו שנשבר לנו ה... ויורידו מחירים כי הן תתחלנה להפסיד...

אבל , ופה האבל , כבר ראינו שהצרכן הישראלי הוא רק "צרחן" וזהו, הוא יתן שידפקו אותו מכל כיוון, בלי הכרה.

ולכן ומשום כך הוא ימשיך להיות רק "צרחן" .

הנה אתן דוגמא אישית. שלי. כל פעם שואלים אותי : "מתי אתה מחליף כבר את הגרוטאה הזו , הטליט X170 שלי" .
התשובה שלי פשוטה : "זה מחייג?כן, זה מצלצל?כן, זה שולח SMSים? כן". אני מתשמש בזה למשהו אחר ? לא.
לכן, אני נשאר במסלול הישן והטוב שלי, לא משדרג, לא משתמש בשירותי דור 3 3.5 , 10 , רק כדי לראות שהפועל ארגזים הפסידו 10-1 להפועל דרום צפון קלמנטינות.

פשוט ככה. השיחות שלי מצומצמות לרוב לשיחות אינפורמטיביות בעיקר.
שיחות ארוכות? אפשר לדבר בבזק שזה הרבה הרבה יותר זול , או בכבלים.

אפשר לשלוח SMS ממצה .

אפשר להשתמש במסנג'ר, ICQ, וכדומה.
אפשר להתשמש במספרים פרטיים בפורום ;)

ואפשר פשוט לקבוע עם פלוני אלמוני או פלונית אלמונית , בבית,בבית קפה,בגינה ציבורית , וכו..

ולהפסיק לתת לחברות הללו לשחוט אותנו עד זוב דם.

היו שלום ותודה על הדגים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור