האם ה- CD יעלם כבר השנה?

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: האם ה- CD יעלם כבר השנה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדיין אין תחלופה ל CD עבור מוזיקה אכותית (כאשר רוב הקהל לא רוכש ויניל) והאכות של המוזיקה ברשת היא בדרך כלל XXXX

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זה ענין פתיר, לדוגמא פורמט FLAC

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מסכים איתך שזה פתיר, אבל אני לא רואה שמשהוא עושה משהוא בכיוון לפתור את הנושא.
כך שתחזיות זה יפה וחברות התקליטים (כך קוראים להם? :) ) שמרניות ולא מפנימות את השינוי בשוק.

orenskl

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
בדיוק היום קראתי כתבה על הנושא בעיתון (לא מצאתי קישור) שמחקר שנעשה לאחרונה מצביע על כך שמתוך 1.3 מיליון שירים שהוצעו להורדה ברשת , 70% מהם כלל לא הורדו ע"י המשתמשים.

אני חושב של CD יש עדיין שנים רבות לחיות , ואולי אפילו נזכה לסוג של תקומה מחדש , כמו מה שקורה היום עם תקליטים ? (lol)

Sigma

עוסק בתחום
מעורבות
15
נקודות
18
זה לא עניין של חלופות, כל המלחמה היא על מי יקבע את תקן (ויגרוף את התמלוגים)

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
כרמי, שכחת את אפל וחנות אייטונז?
הם בהחלט תחת הגדרת "מישהו שעושה" ובזכותם גם אמזון נותנים עכשיו הורדות מהרשת.
זה שזה לא FLAC אודיופילי זה כבר משהו אחר.
אבל יש חנויות עם איכות טובה, מעט, וברור שזה יתגבר.
לא מזמן שלחתי לתמיכה של DG שאלה/בקשה למה אין להם פורמט איכותי יותר
להורדה חוץ מ MP3, אז התשובה היתה שאכן יש ביקוש לזה והם נערכים לתת בקרוב
הורדות איכותיות מהאתר שלהם.

rel_benrey

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
שנים שעברו עד שמצאנו את נגן ה-CD המושלם והתאמנו את כל חלקי המערכת. עכשיו נצטרך להתחיל הכל מהתחלה עם סטרימר או כרטיס קול?

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
החשיבות היא שזו הפעם הראשונה שזה נאמר ממרכז הקונצנזוס של הקהילה העסקית בארה"ב. עד עכשיו כולם שתקו כולל אתרים בארץ שלא הרשו אפילו לדון בכל נושא ההורדות בפורומים. הם כנראה מתחילים להבין שמחיר ההגנה על המנהלים הנוכחיים של חברות המוזיקה הופך להיות גבוה מדי.

ה CD מת. אפילו הוא יודע את זה. יש רק כמה חובבי רשרוש הצלופן שמנסים לעצום עיניים.

אבישי

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני לא מאמין שפורמט ה- CD יעלם השנה, אבל תהיה חייבת להגיע שינוי מגמה, גרטנר מנתח את המצב מתוך ראיה עסקית והוא אומר לחברות, כי אם לא יזנחו את הנתיב של מכירת הדיסקים, הסוף לא יהיה טוב עבורן.
מכירת דיסקים פיזיים, השפיעה על צורת שיווק ומכירה מאוד מסויימים, מעבר למכירת קבצים דרך הרשת, שאינם דורשים כלי קיבול פיזי, פירושו גם שינוי מהותי בתפיסת השיווק וכאן בולטת בעיית חברות המוזיקה, שהשקיעו הון בהתבצרות והגנה על "העולם הישן" מבלי להסתכל קדימה.

לגבי ענין נגני CD, אז מה שמשתנה כעת הוא רק הטרנספורט, למעגלי ה- DAC תמשיך להיות חשיבות (בתנאי, כמובן, שאיכות הקובץ תהיה טובה במקור).

gaga

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
יעלם!! שנה ..שנתיים והcd יצרף לתקליט.המדיה מתה.
יחי המלך החדש (plac)

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עיתונים וירטואליים הרגו וחיסלו את עיתוני הנייר ?? ספרים דיגיטליים, הרגו וחיסלו את ספרי הנייר ?? שידורי טלויזיה ברשת חיסלו את שידורי הטלויזיה הרגילים ?? מכירות ברשת של..(השלימו את החסר בכל מוצר צריכה) חיסלו את חנויות הכל בו ??

כבודה של הרשת האיטרנטית במקומה מונח אבל עם כל הכבוד ל"עולם החדש" - עדיין צריכת מדיה בכלל ומדיה תרבותית "מוחשית" בפרט לא פסה מן העולם כל כך מהר...כן ל"אוהבי רישרוש הצלופן" עדיין יש תיקוה...

אני מאמין שרבים לא מוכנים לוותר על הפן האספני והטקסי שבהחזקת תקליטור ביד והכנסתו לנגן ממש כשם שרבים אינם מוכנים לוותר על החזקת ספר ביד..

פעם חשבו שהטלויזיה תהרוג את הקולנוע, פעם חשבו ש CD יהרוג את הויניל..וכו'...הפורמטים היחידים שידוע לי שאכן נעלמו לחלוטין או כמעט לחלוטין משוק צריכת המדיה המוקלטת הינו הסרט המגנטי (קלטות אודיו ווידאו) כל היתר מאאאאאד מוקדם לקבור אותם..

gaga

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
קוקי. האנלוגיה על עיתונים ספרים וכו לא במקומה. היתרון על המחשב הוא ברור, ניידות ונוחות בעיקר.
לא כך במקרה של המדיה שהיא מסורבלת, מוגבלת בגודל , וצריך לקום בשביל להחליף ;)

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
יצטרף לתקליט?

יעלם!! שנה ..שנתיים והcd יצרף לתקליט.המדיה מתה.
יחי המלך החדש (plac)

לפי מה שאני יודע המלך החדש/ישן עדיין חי ונושם, אפילו קיבל עדנה מחודשת לאחרונה.
מספיק להסתובב בעולם "הנאור" אנגליה/גרמניה/ארצות הברית וכד', בכדי לראות את כמות
החנויות שמוכרות את המדיה "שחלפה מהעולם" כביכול, בשביל להבין עד כמה הוא חי נושם ובועט
וללא אמצעים מלאכותיים ! :)

בכל אופן, אין ספק שאנחנו לקראת מהפכה בכל תחום האודיו וידאו, ששם המשחק יהיה
נוחות/ זמינות ואיכות המדיות, שלא ישאיר הרבה סיכוי למדיות אחרת,מלבד כמה יחידי סגולה
שימשיכו להתעסק בהם - אם מטעמים נוסטלגיים או אחרים...

נערך לאחרונה ב:

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
שכל אחד ינסה להעריך כמה (מליוני) שעות מוסיקה הושמעו השנה מקבץ דיגיטלי אחר, מ CD ישירות או מתקליט וויניל.

אין לי שום מושג מהי התשובה המדויקת. אבל המגמה והפרופורציות ברורת ומנהל עסקי שלא מגיב למגמה הזאת לא ישרוד.

אבישי

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אני יכול להעיד על עצמי, שרכשתי השנה מספר כותרים דרך הרשת (החנות של לין),
השארתי שם איזה 150 דולר, והתחושה היא לא טובה.
אני ממשיך לקנות CDים פיזיים, כי אני אוהב לראות את מה שקניתי במיטב כספי על המדף.
זה שאני גם דוגם אותם למחשב ואולי מנגן אותם דרך סטרימר (עם DAC טוב) או עושה עותק
לאייפוד שבאוטו/אופניים, זה משהו אחר.
אבל לקנות משהו ולא "לראות" אותו פיזית, זה עדיין לא עושה לי את זה.
אני מעדיף את הדיסק, עם החוברצ, והפיזיות של כל העניין.

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
ברור שיהיו כאלה שימשיכו לקנות דיסקים פיזיים. אבל מה תעשה אם תוכל לקנות קבץ וירטואלי 24/192 עם קבצי תמונה וטקסט מתאימים לעומת CD רגיל 16/44.1 בעלות גבוהה יותר ?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
הזמנתי מלין קבצי רז' גבוהה, שמעתי אותם דרך סטרימר של לין שתומך ברזולוציה העדיפה, וקשה לי לומר שזה שינה לי משהו בגישה הכללית.
אבל אנחנו כמובן בעד קידמה, ואם ה SACD לא הצליח שיווקית, אפשר להמשיך ןלתמוך ברז' הגבוהה דרך תקליטורי בלוריי. לא חייבים להשאר דבוקים ל CD הישן.
בכל מקרה, אולי אנחנו צריכים להתרגל לוירטואליות, ולשכוח מהאריזות פלסטיק וחוברות הנייר.
אולי זה עניין של זמן.
אישית, כיום, לקנות דיסק בצורה וירטואלית (העטיפה של הדיסק יורדת גם, כלומר, אתה יכול להדפיס אצלך בבית מחדש את הדיסק פלסטיק הפיזי אם אתה ממש רוצה),
לא נתן לי תמורה ל 15$ שלי.
שלא לדבר על צורך בגיבויים של הרכוש הממוחשב, ואז מה עשית בזה?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הדיסק "הוירטואלי" שרכשת ב- 15$, האם גם מחיר הגרסה הפיזית זהה?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם לא היו עטיפות הדיסקים/תקליטים:

איך היו נראים חיינו בלי העטיפה של "החומה" של geraldscarfe
http://www.geraldscarfe.com/
?

איך היינו רואים את הפרצוף המבוהל של קינג קרימזון?

איפה היינו רואים את פול הולך יחף על מעבר חציה?או עושים לו הלוויה?

איפה הייתי מקבל את ברייט אייז עם העטיפה האיכותית, עם הזכוכית מגדלת המיוחדת ?

איפה היה בק עושה עטיפה עם מדבקות שאפשר לעצב לבד?

בקיצור כואב הלב.
ממש כל אלו פה שהספידו, עשיתם לי רע.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור