דרך לייצר כבלי רמקולים Transparent Audio Reference XL...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הכבלים של טרנספרט תמיד נשמעו לי חמים מידי. פילטר או לא פילטר זה לא עקורי מפני ששמעתי ימבה כבלים בלי שום פילטר שנשמעו לי גם חמים.

אני אישית לא מתחבר לצליל של הכבלים של טרנספרנט אבל אין ספק שמדובר בכבל נחשב וטוב.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
הכבלים של טרנספרט תמיד נשמעו לי חמים מידי. פילטר או לא פילטר זה לא עקורי מפני ששמעתי ימבה כבלים בלי שום פילטר שנשמעו לי גם חמים.

אני אישית לא מתחבר לצליל של הכבלים של טרנספרנט אבל אין ספק שמדובר בכבל נחשב וטוב.
אבל 20000 $ מה הכבל עשוי משילייה של טיגריס סיבירי לבקן !
כבל במחיר של 2 נוטינגהם !
פעם וחצי יותר יקר מהטרנספורט של CEC !
מחיר חו"ל של 1.5 הונדה סיביק .
2 מגברי MC275 של מקינטוש עם עודף !
חשבתי שאן גבול לטרוף ! אבל פה אין גבול לתימ.....(ורד נבול)
בונים פה על סוג של פריירים מהסוג של גיאדמק

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בכבל יש הרבה מעבר למה שאני ואתה יודעים. גם ברמת הפיתוח, איכות החומר, מיתוג, ואיכות הצליל כמובן.

אם תחפש כמה עלה לו החומר ובכמה הוא מוכר את הכבל כנראה שתצא מתוסכל מ-90% ממחירי מוצרי האודיו.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
פנתר, פילטרים הם לא בדיוק המקצוע שלי כן .. מצד שני נצבר שם קצת נסיון בבגז,..
תן לי להמר פה .. שמעת על מגבר מנורות ..

בכל מקרה זו לא תשובה לשאלה שלי.
השאלה שלי היתה איך המנגנון הזה עובד, מה זה מנסה לתקן, מכיוון שטענת שהכבל הזה :
"קובייה היא פטנט של החברה שבזכותו האוט נשמר לכל אורך הטווח של הכבל מתחילתו ועד סופו והמיקום שלה על הכבל הוא קריטי ואינו פילטר בשום פנים ואופן."
בבקשה תסביר לאחד העם כמוני את העניין הזה.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בוא אני אתן לך רמז,ההגדרה של נמר מהאזנה בלבד.
שמתארת בדיוק מה שיקרה עם פילטר כזה ומגבר סוליד סטייט כוחני שלא צריך דבר כזה כלל.

תרגיש חופשי לשלול/לאשר את ההימור שלי נמר ;).

Stereo-man

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
אבל 20000 $ מה הכבל עשוי משילייה של טיגריס סיבירי לבקן !
כבל במחיר של 2 נוטינגהם !
פעם וחצי יותר יקר מהטרנספורט של CEC !
מחיר חו"ל של 1.5 הונדה סיביק .
2 מגברי MC275 של מקינטוש עם עודף !
חשבתי שאן גבול לטרוף ! אבל פה אין גבול לתימ.....(ורד נבול)
בונים פה על סוג של פריירים מהסוג של גיאדמק

אותי נורא מעניין למה הנושא המחיר כל כך מעסיק אותך ?

דירות בארץ שוות את המחיר ?

הונדה סיביק 155K בארץ ולא במחיר חו"ל או שזה לא מציק לך?

בגלל שלא מתאים לך מחיר של הכבל צריכים לסגור את המפעל ?

בן אדם אם היה לך כמה מיליונים בחשבון הנושא לא היה כל כך מטריד אותך ואולי היית קונה אחד...

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
(lol)

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
בכבל יש הרבה מעבר למה שאני ואתה יודעים. גם ברמת הפיתוח, איכות החומר, מיתוג, ואיכות הצליל כמובן.

אם תחפש כמה עלה לו החומר ובכמה הוא מוכר את הכבל כנראה שתצא מתוסכל מ-90% ממחירי מוצרי האודיו.
אחינו ! פה מדובר בהגזמה פראית , פראית מאוד .
ממש בלי פרופורצייה .
עברו אצלך המון כבלים אתה יודע : כבל מסוגל לשמור על ניקיון או לשפר את האקסטנשן של הסאונד ביחס לכבל אחר . אבל זה לא מכשיר זה לא אחוז מהמגבר שלך שעולה בערך חצי או מאיזה מקינטוש מפלצתי , או ראש של פטיפון .
אף יצרנית כבלים אגזוטית לא מייצרת את הגיד הבסיסי לבדה - אלה מדובר פה במוצריי מדף נפוצים .
פס יצור של כבל נחושת זו לא אופרצייה בסדר גודל של יצרנית כבלים לנישה מאוד מצומצמת .
אוליי VAN DEN HEL מיצרים לבד - גם לא בטוח .
כבלים מחומר טהור שעוברים תהליך קריסטליזצייה מאוד נפוצים בנחושת בכסף ונחושת מצופה כסף . יש כאילו שמצופים בטפלון מיקרוני ויש כאלו שעתופים בעשרות שחבות של סיכוך .
יצרן משתמש בחומר הטוב ביותר לדעתו ומפתח פילטר עדיין יש גבול סביר של מחיר לדבר כזה .
אני מבין נמריקו אתה תומך בענף אבל מותר לומר מדיי פעם חברה זה לא שווה אין הצדקה גם עם זכיתם בלוטו .
תראה יש קפה שמיוצר מגללים של איזה סוג של מכרסם בדרום אמריקה (אמיתי מערוץ המדע ) שאוכל את פרי הקפה ומחרבן את הפולים . מהקפה הזה מיצרים רק כמה מאות קג בשנה יש לו ארומה מיוחדת (של חרה אני מניח ) והוא מאוד מאוד יקר בגלל שזה מאוד נדיר .
אבל לקחת כבל נחושת מצופה כסף OCC לבנות לו סוג של פילטר ולבקש 20000 $ לדעתי זה גובל ברמאות . ולא צריך להתבייש לומר זאת .
אן פה קשר לעלויות פיטוח ושיווק ומיתוג לכל דבר יש רף עליון של מחיר שמאבר לו אני חושב שדופקים את האנשים .
יש פיתוחים שמצדיקים מחיר גבוהה כמו WOOFER קרמי שדרש המון פיתוח וגם סובל מתהליך יצור יקר מאוד או לבנות ממרי (DAC ) שלם על מעגל מודפס מטרנזיסטורים ונגדים במקום לקנות ג"וק של BB ב-5 $ (וכמובן לא מדובר בפס יצור המוני ) או מגבר שבנויי ללא פשרות עם 20 קג של נחושת בשנאים ואלקטרוניקה ללא פשרות (מקינטוש סופני כזה עולה פחות מחצי מהקבל הזה בחול ) או נוטינהם שמיוצר בעבוגת יש מגוש של השד יועד מה עם מיסב שצף על שמן...... הרעיון מובן .
אבל לקחת חתיחת חוט נחושת לחבר לו 4 סנדלים מזהב תהור מצידי ופילטר ולבקש סכום כזה (N)(ורד נבול)(sad)

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
tzachi, לסטריאומן יש נקודה, אולי אתה סתם אפס תפרן הה?
שקלת את זה?

אהה אתה גם לא שומע הבדל ...... חמור .... חמור מאוד.
......
.........
............
.....................
אל דאגה.
בתכנית של כמה שלבים פשוטים, אגאל אותך מקיומך האומלל, ואהפוך אותך לאודיופיל שתמיד חלמת להיות:

1. בפעה הבאה לפני שאתה מקשיב למשהו או מפעיל את המוח ומעיז להטיל ספק במוצר, שוקל תכונותיו הטכניות, או רחמנא ליצלן חלילה וחס מבצע השוואת מחירים הגיונית, עצור ונטוש מידית כל נסיון לעשות כך.

2.בשלב הבא נבחן מה מונע ממך להבחין בהבדל.
בוא נבחן את ההוצאות הנוכחיות שלך, והלחץ הנובע מהם.
אמנם, מחקרים לא הראו שזה עלול להשפיע על יכולתך בלהבחין בשיפור שכבל איכותי עם פילטר של 10$ הממוקם נכון, במחיר 20000$ מביא ...

אבל היי - אתה מנסה להיות אודיופיל נכון? זוכר מה למדנו על מחקרים? יפה ,........

אם כך, בוא נחשוב על כל הדברים שמונעים מאזניך להבחין בשיפור הסאונד, כמו למשל ..

-מה הטעם באוטו הזה שלך .. עם אוטו כזה, עדיף להיות בלי אוטו, תאמין לי, פדיחה.
-או למשל, המטבח הזה.. אז לא היה ארונות ....
אז היה קצת הדהוד ..... איזה אודיופיל מודאג מזה בחייאת?

או .. למה הזקנה צריכה להיות בבית אבות ?
מה כבר אין לה חברים בעולם ?

אלו הם השרשראות הכבדות מנשוא הנוטעות הספק בלבך, ויוצקות בוץ באזניך.
הפטר מהם אחת ולתמיד, ואור נירוונה אודיופילית יציף את לבך.

!!! $$$ I WILL MAKE YOU BELIEVE $$$ !!!

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
צחי
מחיר הכבלים של טרנספרנט לא צריך להטריד אותך, באודיוגון אפשר ליקנות אותם בפחות מחצי מחיר וזה מנסיון. תן לעשירים לקנות חדש ולנו שיתנו את היד השנייה זה לא פחות טוב במקרה של כבלים ושל טרנספרנט בפרט.

טריטון

למרות שהטכנולוגיה שלהם פחות מעניינת אותי ויותר התוצאה הפנטסטית שהם נותנים למערכת,
מצאתי לך איזה מבחן שעשו לאחד מכבלי החברה עם קצת דגש על הפיתוח. מקווה שתבין מזה משהוא:

http://www.tnt-audio.com/clinica/mlinke.html

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
צחי
מחיר הכבלים של טרנספרנט לא צריך להטריד אותך, באודיוגון אפשר ליקנות אותם בפחות מחצי מחיר וזה מנסיון. תן לעשירים לקנות חדש ולנו שיתנו את היד השנייה זה לא פחות טוב במקרה של כבלים ושל טרנספרנט בפרט.

טריטון

למרות שהטכנולוגיה שלהם פחות מעניינת אותי ויותר התוצאה הפנטסטית שהם נותנים למערכת,
מצאתי לך איזה מבחן שעשו לאחד מכבלי החברה עם קצת דגש על הפיתוח. מקווה שתבין מזה משהוא:

http://www.tnt-audio.com/clinica/mlinke.html

אני מזמן הפסקתי להיתרשם מהישתפחויות של כתבים !
מה שהם אומרים בכתבה שהפילטר עושה זה למנוע מהכבל להפוך לאנטנה .
כך 2 גידים תסלסל אותם בצפיפות תוסיף להם גיד שלישי שמשמש העקרה ואן לך יותר אנטנה !
כך דוגמה לכבל שיש בו המון מחשבה : מיוצר מנחושת תהורה שעבר תהלין קריסטליזצייה מצופה כסף ומבודד בפולימר מיקרוני (על מנת למנוע סקין אפקט ) . הכבל הזה לא סקסי למראה עולה2% מהכבל בשירשור ואותו שמעתי והוא באמת עושה את כל מה שהם כותבים עליו .
לאותו כבל יש אח יותר זול קצת יותר מ- 1/2% מהכבל המדובר ואותו רכשתי לאחר בדיקה בבית .
בארץ לא קנו אותו כי הוא לא דומה לצינור השקייה אבל לי המראה לא משנה .
http://shop.mapleshadestore.com/prodinfo.asp?number=DHELIX-PLU

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
צחי הכבל שנמצא אצלך עכשיו זה הכבל שיאיר הכין לך?
(הכוונה לכבל נחושת מצופה כסף עם בידוד טפלון)

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
צחי הכבל שנמצא אצלך עכשיו זה הכבל שיאיר הכין לך?
(הכוונה לכבל נחושת מצופה כסף עם בידוד טפלון)
מה שיאיר הכין לי זה אינטרקונקט !
הקבל רמקול שלי הוא מיפלשייד אחד מתחת לזה שיש בלינק .

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יאיר איזה אינטרקונקט הכנת לו ?

פנתר, קראתי, סתה הזיות שלא איזה איטלקי,שום דבר בעניין הזה, ומדובר באינטרקונקט בכלל, אין לי מושג אם הפילטרים שם דומים,(לא סביר).

נערך לאחרונה ב:

ami

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
מה שיאיר הכין לי זה אינטרקונקט !
הקבל רמקול שלי הוא מיפלשייד אחד מתחת לזה שיש בלינק .

סליחה על הבורות , אך מי זה יאיר ? האים מדובר בחבר שבנה לך כבל במתנה?
איך הוא נישמע וביחס למה בדקת , או שמתנות לא בודקים?:)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יאיר פורמן הוא אודיופיל וותיק ומהנדס מוכשר מאוד.

ami

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
לא הבנתי , אים אני רוצה כבל אני צריך להביא ליאיר חומרים או שפשוט קונה ממנו?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לא הבנתי , אים אני רוצה כבל אני צריך להביא ליאיר חומרים או שפשוט קונה ממנו?

שלח לו הודעה פרטית, שאל אותו – ואני מאמין שהוא יענה לך לעניין.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
סליחה על הבורות , אך מי זה יאיר ? האים מדובר בחבר שבנה לך כבל במתנה?
איך הוא נישמע וביחס למה בדקת , או שמתנות לא בודקים?:)
איפה כתבתי שקיבלתי במתנה !
שילמתי כסף מלה - רק אמרתי לך שאני לא ממש זוכר כמה היות וזה היה בשילוב של עוד כמה דברים (תיקונים וחלקים ) . עם אני לא טועה בעזור ה-500 שח , אבל הכי בטוח לשאול את יאיר .
יאיר הוא מהנדס ואודיופיל שמתעסק בתיקון ושידרוג ציוד אודיו .:)
הוא מלווה אותי כבר מס שנים בשיפוץ ושידרוג המערכת שלי (שבנוייה כולה מגרוטאות משופצות -הכל מופיעה בפורום תחפס את השירשורים שלי ) בסובלנות רבה ומחירים סבירים .(great)
עם לדוגמה תבחר לקנות נגן משומש בכמה מאות שקלים ולשדרג אותו לבלי הכר - יאיר פורמן הוא הכתובת ! בתקציב של 2500- 3500שח ניתן להגיע לתוצאות שעולות מאות אחוזים יותר !! (לא מדובר במס טלפון לא יודע למה זה מדביק לי את הסימן )
רשימת שידרוגים אפשרית לדוגמה :
שידרוג קבלים 300-600 שח
סופרקלוק 500-1500 שח
טיפול בהספקת החשמל : ספק, מיצבים ושנאי 600- 1600 (המחיר הגבוהה הוא לבניית שנאי + ספק חיצוני מבראשית .
החלפת מגבריי שרת 150לג'וקים - 1000 לדיסקריט .
(כל המחירים האילו הם הערכות פראיות מהניסיון ולא רשימת מחירים של יאיר )
ניתן לבצע את השידרוג בשלבים
ניתן למצוא את יאיר בפורום ולשלוח לו הודע פרטית (ורד)

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור