רמקולים דרושה עזרה

omeribak

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם.
רציתי לשאול כמה שאלות בקשר לסאבופר שיש אצלי בבית.
יש לי סאבופר של פרוסאונד PR-1950 שמשמש גם כמגבר (התנגדות של שש אוהם, לא יודע כמה ההספק) ויש לו חמש יציאות. הוא עובד היטב עם רמקולים קטנים שקיבלתי יחד איתו.
אני מעוניין לחבר לו את הרמקולים הבאים:
שני רמקולים קדמיים מעץ של סוני, אורך מטר בערך, שמונה אוהם, חמישים וואט.
שניים אחוריים מפלסטיק, 40 ס"מ של ג'יי וי סי, שש אוהם, ארבעים וואט.
רמקול סנטר מעץ של פירלס, שש אוהם, מאה וחמישים וואט.
האם זה יעבוד כראוי?
תודה מראש

NAMMELY

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
מבלי להביע דיעה על איכות הרסיבר - עם הנתונים שנתת המערכת יכולה לעבוד ללא בעיות מיוחדות.

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
נו, ללא בעיות?

מבלי להביע דיעה על איכות הרסיבר - עם הנתונים שנתת המערכת יכולה לעבוד ללא בעיות מיוחדות.

המערכת תעבוד. ללא בעיות? תגדיר בעיות?

מבלי להתיחחס לאיכות מערכת המדבקה מסוג פרוסאונד, המערכת מתבססת על רמקול נמוכים ומערכת סינון שמעבירה תדרים גבוהים יותר לרנקולים האחרים, לכן הם נקראים סטליטים - "לווינים" בעברית.
כל יצרן בוחר את תדר החיתוך ואיני יודע מהו בפרסאונד, אבל כללית הדבר מאפשר לשים רמקולים קטנים פיזית, כי ממילא המערכת לא מעבירה להם באס שמחייב גודל תיבה מסוים.

לכן אפילו אם תשים רמקול יותר גדול פיזית, לא תרוויח מאומה מהגודל, כי מערכת הסינון עוצרת את כניסת הצלילים העמוקים והנמוכים.

מה שמאוד חשוב כאשר משדכים מערכות כאלה הוא איזון עוצמת כל הרמקולים. עם מערכת הפרוסאונד מאפשרת לך לכוון את עוצמת הרמקולים המרכזי והקדמי לעוצמת הרמקול של הנמוכים, אזי המערכת יכולה לעבוד נכון ואפילו יותר טוב אם הרמקולים החדשים יותר טובים.
אם אין כיול והשוואת עוצמות בין הפרוסאונד לחדשים, אזי יכול להיות חוסר תיאום בין הנמוכים לשאר התחום.

NAMMELY

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
בלי בעיות - טכנית. איך זה יישמע? אין לדעת עד שמנסים. נכון שכדאי להוסיף גם סאב.
לגבי תחום התדרים - אני מניח שאפילו בפרוסאונד ניתן להגדיר את גודל הרמקולים. אם מוגדר כגדולים, ולא עושים חיתוך תדרים בקרוס - הרי שכל תחום התדרים יעבור אליהם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור