דעתכם על CANNON SX50 HS

fibola

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בוקר טוב ושנה טובה,

רציתי לקבל דעתכם על מצלמת CANNON SX50 HS
אחותי קנתה אותה השבוע במחיר של 1,700 ש"ח .
המצלמה נראית לי איכותית ביותר, התמונות בתאורת חדר ובחוץ מרשימים ביותר.

למעשה השימוש שלי במצלמה זה לצורכי צילום משפחה והתקציב האמור מתאים לי.

מה דעתכם ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדשו מצלמה עם טווח זום גדול - איכות התמונה מאוד מושפעת מגודל החיישן שבמצלמה זו הינו קטן ואיכות העדשה שכאן היא לא משהו (נקודה שהולכת יחד עם טווח זום גדול)

לא הבחירה שלי בתקציב הזה
בתקציב הזה הייתי הולך על קנון G15 עם איכות תמונה הרבה יותר טובה בגלל חיישן גדול יותר ועדשה מוצלחת יותר
או ב 900 ש"ח על קנון SX230 עם איכות תמונה לא פחות טובה
אבל בשני המקרים טווח הזום קטן ולדעתי אנשים רצים אחרי טווח הזום ולא יודעים שזה בא על חשבון איכות התמונה

fibola

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אההה סליחה......;)

בהודעה המקורית שלי שכחתי משפט מאוד חשוב .....
והוא:

שחשבתי לקנות לעצמי את אותה המצלמה. מה דעתכם....

אז אני מבין שבחירתך (Carmi) היתה שונה ל - G15 ...

עוד מישהו..

fibola

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
carmi שלום,

ראיתי באיזה הודעה אחרת שהמלצת למישהו שחיפש מצלמה לצרכים דומים לשלי על קנון 1100D – מצלמת DSLR .
מה דעתך על המצלמה הזו לעומת ה -G15 שהמלצת לי ?

אני מודע לעובדה, שאולי השאלות שלי הם תלושות ודומות לשאלה מה עדיף טויוטה קורולה או לקסוס.
אני רק יודע שאני רוצה פעם אחת מצלמה איכותית שאהנה מתוצאותיה ואני מוכן לשלם בשביל זה כ-1,800 ש"ח.

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מאוד אוהב מצלמות DSLR בגלל שיש להן גוף גדול יותר ויכולות שליטה נוחות יותר על הגדרות הצילום (אבל ניתן לצלם גם במצב אוטמטי) בנוסף לכך אפשר להרכיב להן עדשות שונות שמתאימות למצבי צילום שונים וכן מערכת פוקוס מאוד מהירה.

יותר מכך מצלמות DSLR מגיעות עם חיישן גדול משמעותית מזה שיש במצלמות קמפקטיות ומספק איכות תמונה טובה בצורה משמעותית.

אבל לא כל אחד מוכן לצלם עם DSLR הן גדולות וכבדות לחלק מהאנשים ובטח לא ניתן לשמור אותן בתיק רגיל כמו מצלמה קומקפטית, הן דרשות צילום דרך העניית ולא דרך המסך (אפשר לצלם דרך המסך, אבל זה לא נוח בגלל שהן כבדות וכן מערכת הפוקוס דרך המסך מאוד איטית).

בקנון EOS 1100D עם עדשת קיט 18-55 (שזה אומר זום כפול 3 - 18*3 שווה בערך 55) נכנסת לך בתקציב עם עודף מ 1800 ש"ח. השאלה האם זו המצלמה שאתה יכול לחיות איתה?
http://www.dtown.co.il/articles/1809.html

כדי להבין את ההבדל באיכות התמונה בין המצלמות אני מביא כאן אותה תמונה ב ISO 1600 שהינו רגישות קצת גבוהה, אבל מאפשר לצלם בתנאי אור לא אופטימלית בשלוש המצלמות

SX50
http://216.18.212.226/PRODS/canon-sx50hs/FULLRES/SX50hSLI1600NR2D.JPG

G15
http://216.18.212.226/PRODS/canon-g15/FULLRES/G15hSLI01600NR2D.JPG

1100D
http://216.18.212.226/PRODS/T3/FULLRES/T3hSLI1600NR2D.JPG

יש ללחוץ על התמונה לקבלת גודל מקסימלי - אני בטוח שלאחר מכן יהיה קל להבין על מה אני מדבר :)

נערך לאחרונה ב:

fibola

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
המון תודה, על העזרה.
לגבי השאלה האחרונה - האם אני מוכן לזה ?
זו באמת שאלה ואני חושב שרק הזמן והניסיון על הבשר יגיד לי זאת.
אני לא אגיד שעניין זה לא עבר בראשי וגם שמעתי המון פעמים מכל מיני בעלי מצלמות מסוג זה
שבסופו של דבר, חושבים כמה פעמים אם לקחת את המצלמה ואלו שיש להם גם פוקט, מוצאים עצמם זורקים דווקא את הפוקט לתיק ומשאירים את הגדולה בבית.

אין ספק שהדבר גם בא לידי ביטוי כשמדובר בחופשה בחו"ל או טיול קצת יותר מורכב מהליכה בשבילי קק"ל.

ברור שהמשוגעים לדבר לא חושבים פעמיים ורק מחכים לצלם - אבל כמו שאמרתי אני רוצה לצלם את המשפחה ואין לי כוונות מעבר.

ושוב יחד עם זאת, נמאס לי מהבינוניות של התמונות של הפוקט.

מצריך מחשבה ללא ספק.....

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם כך לדעתי קנון G15 יכולה להתאים בדיוק לצרכים בתקציב הזה - צריך לדעת שתמיד יש מצלמה טובה יותר :)

fibola

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מדהים שאין בכל אזור השרון / תל אביב את מצלמת ה G15 במלאי !!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בדקת בקמרה מיה, רואים עולם, ארליך, MDK, פוטופילים או שפע?

fibola

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היי,

קניתי אתמול בשעה טובה את המצלמה G15.
לאחר טעינה ראשונית של הסוללה בשמך כ-5 שעות הדלקתי את המצלמה ובסמך נראו צבעים ורודים ואדומים
שהיו מרוחים במסך כמו בטלויזיות הישנות שהיתה בעיה בקליטה.
כיביתי והדלקתי את המצלמה וזה נעלם .
תמונות שצילמתי יצאו נהדר וחשבתי שזה היה משהו של הגדרה ראשונית או משהו דומה.

היום בבוקר שוב לקחתי את המצלמה לצלם באור יום (אתמול לא יצא לי) ושוב בהדלקה הראשונית נראו הצבעים הללו.

עוד שני דברים שראוי לציין:
1. למצלמה יש רעשי טיקים פנימיים כשאני בוחר אפשרויות מסוימות -עוד לא למדתי את המצלמה כמו שצריך בשביל לומר באילו פעולות ספציפיות זה קורה.
2. אתמול בערב כשבאתי להגדיר את השעה והתאריך במצלמה, הם היו מוגדרים בדיוק.

האם יש סיכוי שהמצלמה משומשת?

דיברתי עם החנות ואמרו לי להגיע עם המצלמה ויחליפו לי, אבל אם מכרו לי מצלמה משומשת ספק אם אני אהיה מעוניין ואבקש את ביטול העסקה.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

הצבעים שרואים בתמונה זה צבעים שרואים במסך ולא צילום ירוד בפלפון.

ראוי לומר, כי שהייתי בחנות דווקא התרשמתי מהחנות והעובדים נראו מקצועיים ואדיבים.

להלן התמונות

מה דעתכם.

תמונות מצורפות

• 1.jpg
    1.jpg
    KB 138.9 · צפיות: 408
  • 2.jpg
    2.jpg
    KB 64.4 · צפיות: 248
  • 3.jpg
    3.jpg
    KB 95.4 · צפיות: 432
  • 4.jpg
    4.jpg
    KB 118.8 · צפיות: 443
  • 5.jpg
    5.jpg
    KB 122.8 · צפיות: 255
נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
פוטופילם חנות רצינית וכבר הרבה זמן בשוק - גם בחנות רצינית לפעמים יכולים לקרות בעיות (אני לא בקי בפרטים כאן)
אני הייתי קופץ לחנות להחליף את המצלמה - רק כדי לבדוק שהמצלמה שאתה מקבל היא חדשה ולא מחודשת.

נערך לאחרונה ב:

fibola

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
טוב, אז הייתי ביום שישי בפוטופילם והחליפו לי את המצלמה בחדשה.
עכשיו אני בטוח שקיבלתי בהתחלה מצלמה משומשת, כי ברגע שהכנסתי למצלמה החדשה את הסוללה מיד
קפץ לי חלון להגדרת שעון ותאריך, מה שהיה מוגדר מלכתחילה במצלמה הקודמת.

אני חייב לומר שלא בלב שלם החלפתי את המצלמה - כי ברגע שאתה נופל על ההתחלה בכזה מקרה,
זה גורם לך הרבה תהיות , אם זה נעשה מתוך ידיעה - מוזר שיושבת להם מצלמה פגומה שבוודאות כבר השתמשו בה
בGMT שלנו - כי השעה היתה מוגדרת נכון לישראל, ומוכרים לי אותה כחדשה.

אני מאוד מאוד רוצה להאמין שהכל נעשה בתום לב וללא ידיעה.

בכל מקרה המון תודה CARMI על העזרה והתמיכה בבחירת מצלמה לצרכי - אני חושב שפגעת בול !!

ישר כוח !

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש ובכל שאלה אתה מוזמן

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור