דיסק מקורי

Stereo

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
רציתי לשאול אם מכניסים דיסק מוזיקה מקורי לקומפקש מרגישים בהבדל?,

בין המקורי לצרוב יש הבדל באיכות הסאונד? (משמעותי / לא משמעות)

???

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יש כאלה שיגידו לך שאין שום הבדל, ביטים זה ביטים.
יש לי חבר שבניסוי עיוור מבחין כמעט ללא טעויות, וגם אני בחלק מהמקרים. ההבדל יכול להיות משמעותי.

זה תלוי גם באיכות הצריבה (המכשיר הצורב, המדייה שעליה צורבים, תוכנת הצריבה והקינפוג שלה), גם באיכות ה-CD player המשמיע אותה, גם באיכות המערכת (עד כמה היא חושפנית), וגם בסוג המוסיקה.

אתה יכול לבדוק עבור עצמך. אם אתה לא שומע הבדלים, בכל מיני סוגי מוסיקה, התיאורייה ומה שאנשים אומרים פשוט לא משנה מבחינתך.

אני אישית הפסקתי לגנוב מוסיקה, כולל לזרוק לזבל את הצרובים שלי (פרט לאלה ש-out-of-print או שצרבתי מדיסקים שרכשתי), כ-350 יחידות. אבל לא הפכתי למיסיונר בכיוון זה.
עמיר

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

dror

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
8
מה הקינפוג הנכון בתוכנה זו כדי להעתיק את הקבצים בדיוק באותו פורמט ואיכות כמו המקור (בהנחה שהמקור הוא דיסק קנוי מקורי)?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מה הקינפוג הנכון בתוכנה זו כדי להעתיק את הקבצים בדיוק באותו פורמט ואיכות כמו המקור (בהנחה שהמקור הוא דיסק קנוי מקורי)?
אני מעדיף לא ממש לשתף פעולה באופן פעיל. בעצם אפילו גילוי שם האתר היה בניגוד למה שאני בעצם מחוייב אליו...(sad)

עמיר

yo-ss

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני לא משתמש בצרובים.
יצא לי לצרוב עבור חבר ועשיתי את הבדיקה סתם מתוך סקרנות.
בתוכנת נירו יש הבדלים. ההבדל הראשון ששמעתי (במערכת לא הכי יקרה שהייתה לי בזמנו)- הצרוב יותר פתוח/מודגש בגבוהים. במערכת יקרה יותר שיש לי כיום, יצא לי לשמוע בנוסף שהמיד מאבד קצת עומק/מרקם בצרוב.
עדיין, ההבדלים זניחים (אבל לא "הבדל פסיכולוגי" - אפשר לזהות במבחן A-B)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
EAC אכן מומלצת כתוכנת RIP איכותית.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כאשר הקובץ זהה כמעט ולא ניתן להבחין בניהם בהאזנה אך ניתן בהחלט לראות הבדלים כאשר פותחים את השיר ב-WAVELAB וכ"ו.

אני אישית לא הצלחתי להבחין בין צרוב שנצרב מהאורגנינל בצורב איכותי באולפן לבין הדיסק המקורי שנקנה מהחנות.

Stereo

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על היעוץ,
אם איזה תוכנת צריבה (דיסקים למוזיקה) אתם חושבים שכדי לי לצרוב?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אישית, אני חושב שלא כדאי לנו לצרוב.
אנחנו מנסרים את הענף עליו אנחנו יושבים, יורקים לבאר ממנה אנחנו שותים, וכו'.

עמיר

Stereo

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
(בידיעה שזה לכלוך לצרוב אני יודע)
אבל שאלתי איזה תוכנה אתם ממליצים?

yo-ss

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור ועמיר המליצו לך על אותה תוכנה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כאשר הקובץ זהה כמעט ולא ניתן להבחין בניהם בהאזנה אך ניתן בהחלט לראות הבדלים כאשר פותחים את השיר ב-WAVELAB וכ"ו.

אני אישית לא הצלחתי להבחין בין צרוב שנצרב מהאורגנינל בצורב איכותי באולפן לבין הדיסק המקורי שנקנה מהחנות.

+1
(Y)

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עמיר

לא כל מי שצורב עושה זאת במטרה להפר זכויות יוצרים ולהתחמק מקניית דיסק מקורי.

יש רבים שצורבים לגיבוי למשל..

או שצורבים מתוך דיסקים שקנו דיסקים לשימוש ברכב/ במשרד וכו'...

לכן אודה לך אם תפרט מהו הקינפוג הנכון לתכנת EAC להשגת עותק איכותי של דיסק קנוי.

שלמה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר

לא כל מי שצורב עושה זאת במטרה להפר זכויות יוצרים ולהתחמק מקניית דיסק מקורי.

יש רבים שצורבים לגיבוי למשל..

או שצורבים מתוך דיסקים שקנו דיסקים לשימוש ברכב/ במשרד וכו'...

לכן אודה לך אם תפרט מהו הקינפוג הנכון לתכנת EAC להשגת עותק איכותי של דיסק קנוי.

שלמה
אני מבין, מסכם ומקבל שייש כאלה שלא ישתמשו בזה לשימוש לא חוקי.
עם זאת, אני חושש שייהייו כאלה שכן, אין לי דרך לבדוק, ולפיכך אני מעדיף שלא לשתף פעולה עם הכיוון הזה, כולל לא בפרטי (והיו בקשות כאלה).

בסוגריים, אני לא רואה שום סיבה אמיתית ליצור עותק לאוטו או למשרד במקום לקחת את הדיסק המקורי, וכנ"ל שום סיבה "לגבות" דיסקים, אבל אין לי שום עניין להתווכח על זה, אפילו אם מישהו יצליח להמציא תירוץ טוב. אנא, אל תציפו אותי ב"סיבות טובות" למיניהן, כולל דיסקים שמתחממים בשמש (שימו אותם בתוך האוטו מתחת למושב, או קחו אותם אתכם), גניבות במשרד (תנעלו אותם במגירה) ושאר תירוצים. אני לא מתכוון "להשתכנע" :)

הקינפוג הזה אינו תורה מסיני שנמצאת רק אצלי בכיס. אפשר לקרוא/להבין בדיוק כמו שאני עשיתי, כך שבזאת אינני מונע מאחרים את ה"ידע" הגדול והמיוחד. אני פשוט לא מעוניין להשתתף באופן פעיל בהפצת היידע, אפילו לא לבודדים.

אני מצטער ומתנצל שבכלל הזכרתי את שם האתר. זו הייתה הטעות שלי.

אני מקווה שלא נוצרו hard feelings בנושא, ומאמין שאפשר להבין את עמדתי.

בברכה,
עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אתה לא מוצא כי אינך מעוניין לחפש כלל.

בתור אחד ששומע מוזיקה ללא הפסקה ברכב, ועבר אי אילו מכשירים, מהיי אנד עד לרגילים ברכב, דיסקים ברכב נשרטים כל הזמן.
בנוסף העטיפות עפות, נשברות, וכו...

יצירת עותק לרכב היא פתרון נוח לשמור על המקור ולא ולהנות ממנו בנגן הדיסקים בבית לעומת האפשרות שישרט או יהרס ברכב.
אני אישית קניתי לפחות 2 דיסקים בחיי מחדש שנהרסו עקב שימוש ברכב.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אתה לא מוצא כי אינך מעוניין לחפש כלל.
ברכב.
אכן, אמרתי בפירוש ובצורה ברורה שאני לא מעוניין לחפש כלל, וביקשתי בפירוש ובצורה ברורה לא לתת לי "סיבות טובות" למיניהן.

להגיד תודה על שיתוף הפעולה ו/או על ההבנה העמוקה והאמפאטית לעמדתי? :)

עמיר

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עמי

לא ברור לי מדוע את מייחס לי תירוצים ו"סיבות טובות" ....

אני אישית לא עושה גיבוי לדיסקים רק ציינתי שי כאלו שעושים זאת ובצדק בעיקר כשמדובר בדיסקים נדירים...

אני בהחלט משתמש רק בעותקים צרובים (של דיסקים מקוריים שקניתי) ברכב שלי שהוא דיפנדר המשמש דרך קבע לטיולי שטח בעיקר בדרום הארץ...הדיסקים שברכב עוברים התעללות, אבק ותנאי מחייה קשים אצלי והם שורדים בערך כחודשיים...אז צריך להכין עותקים מחדש..

"נו שויין" על זה סבתי המנוחה הייתה אומרת "וילס נישט..דאפ נישט.." יעני לא רוצה לא צריך...מאמין שאסתדר ללא עזרתך..

כמוני כמוך ואני סבור שמי שאוהב מוסיקה ורוצה להמשיך להנות מיוצרי ומבצעי צריך לדאוג לפרנסתם ולא רק באמצעות מופעים והופעות אך יחד עם זאת אין לי אמפתיה לאובר צדקנות...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמי

לא ברור לי מדוע את מייחס לי תירוצים ו"סיבות טובות" ....

אני אישית לא עושה גיבוי לדיסקים רק ציינתי שי כאלו שעושים זאת ובצדק בעיקר כשמדובר בדיסקים נדירים...

אני בהחלט משתמש רק בעותקים צרובים (של דיסקים מקוריים שקניתי) ברכב שלי שהוא דיפנדר המשמש דרך קבע לטיולי שטח בעיקר בדרום הארץ...הדיסקים שברכב עוברים התעללות, אבק ותנאי מחייה קשים אצלי והם שורדים בערך כחודשיים...אז צריך להכין עותקים מחדש..

"נו שויין" על זה סבתי המנוחה הייתה אומרת "וילס נישט..דאפ נישט.." יעני לא רוצה לא צריך...מאמין שאסתדר ללא עזרתך..

כמוני כמוך ואני סבור שמי שאוהב מוסיקה ורוצה להמשיך להנות מיוצרי ומבצעי צריך לדאוג לפרנסתם ולא רק באמצעות מופעים והופעות אך יחד עם זאת אין לי אמפתיה לאובר צדקנות...
ראשית, השם הוא עמיר, לא עמי.

שנית, אני לא מייחס לך שום דבר, זה הייה ציטוט מהפוסט הקודם שבו ביקשתי לא להציף אותי בכאלה.

שלישית, אני בטוח שתוכל להסתדר בלי עזרתי, זה מה שכתבתי במפורש.

רביעית זכותך הדימוקראטית/ריטורית להציג את עמדתי כ-אובר-צדקנות, ולא להיענות לבקשתי להבנה. אני מעריך שאשרוד את אי-ההבנה/הסכמה שלך ואשאר בעמדה הצדקנית של לנהוג לפי הערכים שלי.

תנהג אתה לפי הערכים שלך, אם יש לך כאלה (ואני מניח שכן יש בכל זאת).

עמיר

נערך לאחרונה ב:

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עמיר

השמטת ה"ר" היא טעות הקלדה.

ברשותך (וגם ללא רשותך) לא אמשיך להתדיין איתך על עניין זה כדי שהדיון לא ידרדר להבעות הערכה הדדיות נוספות בינינו..

נא קרא שוב את סוף הודעתך ולטעמי הערתך בנוגע לערכים שלי או היעדרם הייתה מיותרת...

שלמה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר

השמטת ה"ר" היא טעות הקלדה.

ברשותך (וגם ללא רשותך) לא אמשיך להתדיין איתך על עניין זה כדי שהדיון לא ידרדר להבעות הערכה הדדיות נוספות בינינו..

נא קרא שוב את סוף הודעתך ולטעמי הערתך בנוגע לערכים שלי או היעדרם הייתה מיותרת...

שלמה
שלמה

מנקודת מבטי, כל הפוסט שלך הייה מיותר, כיוון שהתעלם מבקשתי המפורשת והברורה לא לפנות אלי בעניין זה.

הערתי בנוגע לערכים שלך היתה בתגובה ישירה להערתך המיותרת והלא-נאותה, לטעמי, לגבי אובר-צדקנות, אבל לא סיימתי ב"אם יש לך כאלה", כמתבקש...:)

אנא, לפני שאתה מעיר לגבי תכונותיהם/התנהלותם של אחרים, אולי כדאי גם לבדוק קודם את התנהלותך שלך...

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור