דיכויבתדרי תהודה (ROOM MODES) בעזרת RC האם יש בזה עניין לחברים?

issi

אוהב את התחום
מעורבות
178
נקודות
43
ניתן לדכא יפה תדרי הידהוד (ROOM MODES) בעזרת RC על פי ומדידות בREW.
עשיתי את זה בהצלחה רבה אצלי ואצל חברים.
אני אשמח לכתוב פוסט מפורט כולל גרפים להסביר את הטכניקה שלי.
אם אני אקבל תגובות של חברים שמעוניינים בזה אשקיע בכתיבת הפוסט
אם זה מעניין רק את דן ואת רן מויאל אן צורך כי זה לא יחדש להם דבר.
ממתין לתגובות,
חג שמח,
איסי

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
69
נקודות
28
מאוד מעניין
אני חודש ניסיון התחרבשתי עם dirac דרך pc
ולא הצלחתי לקבל תוצאה סבירה.

ilaubel

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
ברור שכן :)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
מעניין מאד
בכלל כל התחום
חומרה
תוכנה
תודה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מכל מלמדי השכלתי, יהיה נהדר אם תכתוב בנושא.

HDR

אוהב את התחום
מעורבות
33
נקודות
18
מעניין...

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
אשמח להחכים
חבר משותף שלנו (מחולון), מחזיק מאוד מהטיפול / התוצאה שעשית אצלו בסלון
חג שמח

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
אשמח לקבל מידע ולהחכים,
גם ביקור לא היה מזיק.

issi

אוהב את התחום
מעורבות
178
נקודות
43
שלום למיתעניינים.
גלים עומדים שמפריעים להאזנה הם בתחום 20-300 הרץ. הם גורמים לסאונד בומי ומטושטש ואימפקט של תופים ישמעו מרוחים. כאשר אנחנו לוחצים על קליד של פסנתר לדוגמה הצליל צריך להיתפוגג אחרי זמן מוגדר.
אם יש גל עומד הוא ישהה יותר זמן ויפריע לצליל הבא. הגל העומד נוצר מהיתאבכות גלים בחדר ויתאפיין גם באמפליטודה גבוהה.
במדידה בREW ניתן לראות זאת בברור בגרף WATERFALL. הגרף הוא תלת ממדי : ציר Y עוצמה, ציר X תדר וציר Z (כאילו ניכנס לתוך הגרף הוא זמן ההיתפוגגות (DECAY TIME)
כיצד למדוד ולהישתמש בREW ומה דרוש לזה ניתן למצא ב HELP של התוכנה ר לחפש בגגול REW manual ניתן לפנות אלי בשאלות לעזרה.
החדר שאני מדגים כאן הוא סלון שכל הטיפול האקוסטי הוא שטיח, ווילונות וספה. מעבר לזה לא ניתן בגלל בת הזוג ושלום בית.
השלב הראשון הוא זיהוי תדרי הגלים העומדים אשר זמן הדעיכה שלהם גדול מ 300 מילישניה שזה הזמן המועדף לחדר קטן וסלון.
ציר Z שכאילו ניכנס למסך מוגדר בסקלה בטווח 300 מילישניה וניתן לראות שבגלים העומדים הם לא מספיקים לדעוך לרמת הרעש. במיקרה זה אני רואה 4 גלים עומדים שאני רוצה לטפל בהם בעזרת פילטרים ב RC, סימנתי אותם בתמונה גם את התחום בין 20 ל40 הרץ אני מעוניין להגביר כדי שאוכל להאזין לבס של אורגן בקתדרלה.
סיימנו את השלב הראשון של זיהוי תדרי התהודה שאנחנו רוצים לטפל בהם בעזרת RC. בגרף ניתן לראות שהגלים העומדים הם בתחום תדרים צר ואמפליטודה מעל הממוצע וזה מגדיר אותם כמעומדים טובים לטיפול RC
במאמר הבא אני אסביר את הטכניקה שלי לטיפול ב RC, אבל כדי לספק את הסקרנות אני כבר אראה איך ניראה הגרף WATERFALL לאחר הטיפול ב RC ראה תמונות עם הסבר. המשך יבא
גלים עומדים לפני RC.JPG
גלים עומדים לאחר טיפול ב RC.JPG

גלים עומדים לפני RC.JPG

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
יוזמה מבורכת (ורד):בעד:

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
כל הכבוד האם אתה יכול לפרט באיזה ציוד אתה משתמש למדידה ?

issi

אוהב את התחום
מעורבות
178
נקודות
43
כל הכבוד האם אתה יכול לפרט באיזה ציוד אתה משתמש למדידה ?
שלום אפי,
אני מישתמש במחשב וינדוז, מיקרופון ECM8000 של בהרינגר, מגבר מיקרופון MIC100 של בהרינגר , ממיר מUSB לאופטי ברינגר UCA222 ו RC שהוא מסטרינג פרוססור DEQ2496 של ברינגר, DAC של בעל כניסה אופטית שיש לחבר בחדר והגברה ורמקולים של החבר בעל החדר הנימדד
יצרתי לי ערכת מדידה ניידת שאני יכול למדוד אצל חברים.
המסטרינג פרוססור DEQ2496 מכיל בתוכו דיגיטל סיגנל פרוססורס של ANALOG DEVICE SHARK שהם מעולים. אני רק מישתמש בו דיגיטלת ולא ב A/D וב D/A שלו.
תוכנת המדידה REW דורשת שהמיקרופון יתחבר למחשב בUSB. יש מיקרופון מומלץ UMIC-1 שהוא USB וניתן לקבל איתו תמורת תשלום גם קובץ כיול. אני רציתי שיהיה לי שליטה נוספת בהגבר על ידי מגבר מיקרופון אבל זה לא ממש דרוש וניתן להישתמש ב UMIK-1

issi

אוהב את התחום
מעורבות
178
נקודות
43
המשך הסבר על בדיכוי תדרי תהודה ROOM MODS בעזרת RC
כדי לדכא את תדרי התהודה דרוש איקיוליזר פרמטרי כמו DEQ2496 או MINIDSP. טרינוב הוא בהחלט מצויין אבל בעלות גבוהה.
ב DEQ2496 ו MINIDISP ניתן להגדיר עד 10 פילטרים כאלו ידנית.
(אני לא סומך על תוכנה אוטומטית שתיצור אותה ומעדיף לעשות זאת ידנית וזה פשוט ומדוייק)
מהו NOTCH פילטר?
מדובר על פילטר שיכול להנחית תדר ניבחר.
ניתן להגדיר בו את התדר, רוחב הפילטר וכמה הנחתה ב DB
ראה תמונה עם הסבר
המשך יבוא
NOTCH FILTER.JPG

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
יוזמה מבורכת
ניתן להגדיר פילטרים גם ב roon

issi

אוהב את התחום
מעורבות
178
נקודות
43
יוזמה מבורכת
אני לא מישתמש ב ROON ואין לי ניסיון בזה.
הסתכלתי באתר של ROON, יש להם איקיוליזר פרמטרי, לא יודע באיזה אכות וההסבר לא ברור.
אני ככלל מעדיף לא להעמיס את המחשב או הסטרימר ולתת למכשיר חיצוני עם DSP חזק שמכיל רכיבי DSP של ANALOG DEVICES לעשות את העבודה.
DEQ2496 ו MINIDSP מכילים רכיבים אילו.
אני אוכל לעזור ב DEQ2496 בו יש לי ניסיון רב.
MINIDSP אין לי כל ניסיון קראתי את המניואל שלו.
הבנתי מדן נגר שיש לו ניסיון ב MINIDSP
איסי

issi

אוהב את התחום
מעורבות
178
נקודות
43
יוזמה מבורכת
האם יש לך ניסיון באיקיוליזר פרמטרי של ROON?
אם כן אשמח אם תשתף אותנו בניסיון שלך, זה שילוב טוב לזהות גלים עומדים ב REW בשיטה שלי ולישם פילטרים NOTCH ב ROON אם זה עובד.
איסי

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אני לא מישתמש ב ROON ואין לי ניסיון בזה.
הסתכלתי באתר של ROON, יש להם איקיוליזר פרמטרי, לא יודע באיזה אכות וההסבר לא ברור.
אני ככלל מעדיף לא להעמיס את המחשב או הסטרימר ולתת למכשיר חיצוני עם DSP חזק שמכיל רכיבי DSP של ANALOG DEVICES לעשות את העבודה.
DEQ2496 ו MINIDSP מכילים רכיבים אילו.
אני אוכל לעזור ב DEQ2496 בו יש לי ניסיון רב.
MINIDSP אין לי כל ניסיון קראתי את המניואל שלו.
הבנתי מדן נגר שיש לו ניסיון ב MINIDSP
איסי

בזמנו, לפני עשור בערך, הייתי משתמש רבות ב DEQ וב DCX וציוד נוסף מברינגר ועוד...
כלום כסף, נטו ביצועים.
נעזרתי רבות עם אקטוסטיקאי שחיבר אותי גם לציוד הזה בזמנו, ועזר ועמל אצלי, למדתי ממנו רבות.
עזר לי רבות עם סאבים שהיו לי לפני, אקוסטיקה פיזית, מיקום של לוכדי באסים, טרפזים על הקיר הקדמי ומאחורי, מה שניתן במגבלת החלל שהיה לרשותו.

המערכת שלי בזמנו AS IS, לא הייתה מספיק מאוזנת לתחושתי,
הציוד היה ברמה גבוהה בסהכ,
אבל הרגשתי שמשהו חסר, המערכת מתאמצת מידי, לא מספיק ריגשה אותי, למרות שהייתי בסהכ בעננים, הייתי צעיר, אנרגטי, חיפשתי וחיפשתי והבנתי שהתוצאה יכולה משמעותית להיות גבוהה יותר.

אותו אקוסטיקאי (מוכשר מאוד), עזר לי רבות עם הציוד שהיה לי לפני וזה שהגיע אחרי לאורך השנים, וכמו כן נעזרתי בו שוב ושוב.

תודה על השיתוף איסי, ושאפו על ההתמקצאות.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור