אקוסטיקה גרסת Dirac יצאה סוף סוף

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אחרי בטא ממושכת, יצאה גרסה של פרוססור, בגרסת הזאת קיימת כ-VST פלאג-אין

גרסת multi-channel תיצא ב-2020

אצלי ללא Dirac המערכת נשמעת כמו שאומר חברינו - "פח". אני הזזתי את הרמקולים קצת פנימה כי אנשים היו נתקלים בהם בסלון - וזה כמובן התבטא מייד בסאונד.
אבל Dirac מציל את המצב!
חזר העומק, צלילות, איזון. צליל חלק וזורם. יאמי.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
מיכאל, אתה מדבר על תוצאה בסטריאו או ק״ב?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
סטריאו, פירסמתי הרי בפורום דו-ערוצי

בק"ב אני לא יודע אם אפעיל, יש לי בפרוססור EQ פרמטרי זה מספיק עבורי לראות שני סרטים בשבוע. אני לא מחובר ללוין, רק מדליק את המסך לראות סרט או שניים בסוף שבוע.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
איזה פרוססור?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
יש לי שאלה-מחשבה בנוגע לשימוש בפרוצסור RC עם Dirac או Trinov (יש עוד כמובן).
לפי מה שאני מבין פרוצסור, שתכלס הינו מחשב בפועל נושא תוכנת rc , נכנס בין הגברה לבין מקור (דאק בד״כ), ובעצם משנה את הסאונד לפי אלגוריתמים מיוחדים בהתאם פרמטרים שמגיעים מהמקרופון ממגוון ניקודות מדידה בחדר. ושוב דגש על כך שמכשיר rc משנה את הסאונד, שע״מ להגיע עליו אנחנו עושים שמיניות באוויר וחפירות מתחת לאדמה כדאי להגיע לתוצאה הרצוייה ואהובה לאוזניים ובדרך משנים כבילה (מי שמאמין בכך) מחליפים דאקים, מקורות, הגברה, רמקולים ועוד. ומה? אחר שמגיעים לסאונד ״סוף״ - מכניסים עוד איזה מחשב באמצע שעושה מה שהוא עם הסאונד שהגדרנו כי ״אהוב״ - כן, אני מאמין שעם rc תוצאה תהיה גם אהובה ״לבעל העסק״, אבל אם בדרך זו אפשרי להגיע סאונד מעולה - למה כול מה שקדם לזה? אפשר לקחת מכשירים סבירים - מקור, כבילה פשוטה וכו׳, לשים פרוצסור ברמה הגבוהה ולקבל תוצאה נפלאה, לא?
איפה אני טועה/לא מבין/לא תופס?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יש לי שאלה-מחשבה בנוגע לשימוש בפרוצסור RC עם Dirac או Trinov (יש עוד כמובן).
לפי מה שאני מבין פרוצסור, שתכלס הינו מחשב בפועל נושא תוכנת rc , נכנס בין הגברה לבין מקור (דאק בד״כ), ובעצם משנה את הסאונד לפי אלגוריתמים מיוחדים בהתאם פרמטרים שמגיעים מהמקרופון ממגוון ניקודות מדידה בחדר. ושוב דגש על כך שמכשיר rc משנה את הסאונד, שע״מ להגיע עליו אנחנו עושים שמיניות באוויר וחפירות מתחת לאדמה כדאי להגיע לתוצאה הרצוייה ואהובה לאוזניים ובדרך משנים כבילה (מי שמאמין בכך) מחליפים דאקים, מקורות, הגברה, רמקולים ועוד. ומה? אחר שמגיעים לסאונד ״סוף״ - מכניסים עוד איזה מחשב באמצע שעושה מה שהוא עם הסאונד שהגדרנו כי ״אהוב״ - כן, אני מאמין שעם rc תוצאה תהיה גם אהובה ״לבעל העסק״, אבל אם בדרך זו אפשרי להגיע סאונד מעולה - למה כול מה שקדם לזה? אפשר לקחת מכשירים סבירים - מקור, כבילה פשוטה וכו׳, לשים פרוצסור ברמה הגבוהה ולקבל תוצאה נפלאה, לא?
איפה אני טועה/לא מבין/לא תופס?

גם Trinnov וגם Dirac יודעים להפריד בין הסאונד של המערכת להשפעת החדר, אתה לא תקבל משהו אחר.
זה יהיה אותו סאונד המוכר, אבל נטול עיוותים של החדר, ללא באס מהדהד, עם פאזה מתוקנת, דיליי שונה בין הרמקולים + ווליום מאוזנים בין ערוצים (בגלל מיקום א-סימטרי של רמקולים למשל), וכו'

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ללא תיקון

bypass.jpg

עם תיקון
dirac.jpg

רואים את ה-boom באזור 45הרץ ו-NULL על 250 הרץ במקור ללא תיקון

תמונות מצורפות

• bypass.jpg
    bypass.jpg
    KB 96.4 · צפיות: 187
  • dirac.jpg
    dirac.jpg
    KB 109 · צפיות: 175

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
אני משתמש ב DIRAC LIVE גרסה מלאה עם הקדם מגבר NAD C658 שלי. בהחלט מביא לשינויים דרמטיים, לא רק באקוסטיקה, בעיקר ברמת הפירוט במוסיקה ודיוק הבמה הקדמית. ממתין שהם ישחררו את הגרסת ה BASS MANAGEMENT שתעלה 450 דולר לזוג סאבים ונתמכת עי הקדם שלי. זה כבר יביא לשינוי דרסטי:

https://www.soundandvision.com/content/jbl-nad-first-get-dirac-live-bass-management

אגב, איזו פרוססור יש לך?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה רץ אצלי על מחשב, בדיוק כמו בלינק שנתתי

פרוססור שלי Classe Sigma mk2, אבל בק"ב

באודיו שרשרת אצלי
מחשב --> ממיר --> קדם מגבר --> הגברה

maor_av

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
הורדתי גרסת ניסיון , לאחר הפעלת ה dirac live נפתח מסך של חיפוש התקן (לא מיקרופון) . לאחר מס שניות המערכת נותנת הודעה שלא נמצא שום התקן. מה עשיתי לא בסדר ?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אם אתה משתמש בגרדת מחשב, התקן זה במקרה זה זה VST - הפרוססור שלהם
אחד השינויים שהם עשו, זה שע"ג המחשב, תוכנת נגינה יחד עם VST משתתפים במהלך המדידה

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור