גלריית פטיפונים...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113

MASTERMIX

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
0
סחטין אהבתי .........

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
תומר
ואיפה הפטיפון שלך...?
יאיר

MASTERMIX

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
0
תומר
ואיפה הפטיפון שלך...?
יאיר

ראיתי שחסרים כמה דגמים אבל בתור התחלה זה נחמד(Y)

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
העתיד מסקרן

כנראה שבעוד כשנתיים (2010) ייפסק, או לפחות ידעך עד כדי הפסקה, ייצור ה CD לצרכי מוזיקה.
הזירה תישאר למדיות הדיגיטליות ולהורדות במחשב במאסה הגדולה, ולנישה איזוטרית של תקליטים ופטיפונים שימשיכו לרכוש אודיופילם מעטים (הכל יחסי כמובן).

מעניין מה יקרה אז?
ככל הנראה מכשירי ה CDP ייעלמו אט אט מהשוק.
ממירים למינהם יצוצו כפטריות, ויאפשרו חיבור לנגנים הזעירים.
והפטיפונים? אני מהמר שיתייקרו. כך גם התקליטים. ככל שהשוק יאופיין יותר כשוק של נישה, עם פילוח מובהק של מי שמוכנים לשלם עבור הצליל הנכון (והרבה פעמים גם הפוזה הנכונה), כך גם המחיר ייקבע בהתאם, ויעלה.
מסקנה - קנו פטיפון עכשיו! ;)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לדעתי, אתה לא רחוק מהמציאות לגבי ה-CD

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כבר היום ניתן לרכוש שיר ברשת.

עוד מעט אנשים יחברו את הסטרימר ה"אודיופילי" באלחוטי למגבר שיתחבר אלחוטית לרמקולים. ואז כולם יגידו שמבחינת "מידידות" ההבדלים בין אלחוטי לבין כבל "תקין" אינם קיימים כלל.

בקיצור.
מה שקורה בתחום הזה היא שהקדמה הורסת אותו טוטאלית. במילים אחרות זוהי קידמה שלוקחת את האיכות הקולית אחורה . ניתן לקרוא לה גם "קידמה הפוכה" .

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כבר היום ניתן לרכוש שיר ברשת.

עוד מעט אנשים יחברו את הסטרימר ה"אודיופילי" באלחוטי למגבר שיתחבר אלחוטית לרמקולים. ואז כולם יגידו שמבחינת "מידידות" ההבדלים בין אלחוטי לבין כבל "תקין" אינם קיימים כלל.

בקיצור.
מה שקורה בתחום הזה היא שהקדמה הורסת אותו טוטאלית. במילים אחרות זוהי קידמה שלוקחת את האיכות הקולית אחורה . ניתן לקרוא לה גם "קידמה הפוכה" .

אתה מדבר על מוצרים ללקוח הממוצע (שזה הרוב).
תהיה בטוח שיהיו גם פתרונות לאודיופילים (אכן, גם סטרימרים "אודיופילים").

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מקווה שיעמדו בסטנדרטים.:)

gtr

חבר משקיען
מעורבות
466
נקודות
83
ועל זה נאמר:

"כך חולפת לה תהילת עולם".(broken)

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מסכים

הסידי פלייר והדיסקים זה עולם הולך ונעלם...

זו האמת הסיבה שאף פעם לא חשבתי בכיוון של השקעה בסידי מטורף, לא שאני מזלזל וישנם מכשירים פנטסטיים, אך שוב אני מאמין שהתקליטים והפטיפון כן ישרדו
זו לפחות המגמה הנראת לעין

תומר, האם תאכל לפרט על הסאטאפ האנאלוגי שלך

אייל

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
"ניתוח שוק" הולך ונעלם

ההתלהמות בשירשור כאילו הסידי יעלם והפורמט "הנעלה" של תקליטים ישאר לעד- מילים אופייניות של שרוטים אנלוגים . עדיין הסידי הוא המדיה הכי נגישה וזולה להשמעה. הכנסת פורמט חדש תתרחש אבל תהיה קשה. בעבר ניסו-ראה SCAD , ונכשלו.
רוב הפרמטים הדיגיטלים החדשים מתעסקים בנושא אחסנה של מידע ולא באיכותו.
עדיין, הסידי היא האופציה הקנויה הכי זולה להקשיב למוזיקה כיום. רוב הכותרים נמצאים על סידי, ולרוב איכות הסאונד שלהם טובה יותר מתקליט חדש שנמכר ב 10$. תקליטים חדשים שאמורים להשמע כתקליט (ולא כסידי בצורת תקליט) נמכרים היום במחירים גבוהים מ 30$.
מי שהמערכת משמשת לו להקשבה למוזיקה יצטרך גם בעתיד להחזיק מכשירים עם יכולת קריאה והשמעה דגיטלים ברמה גבוהה.

אני מקשיב למוזיקה גם דרך תקליטים וגם דרך CD (ולא דרך קבצים מכווצים)
המכשירים שאני משתמש כדי לשמוע תקליט ודיסק ,מספיק טובים כדי "ללמד " אותי מה כל פורמט יכול או לא.
אני מעדיף סאונד אנלוגי טוב על סאונד דיגיטלי על סאונד אנלוגי לא טוב

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
הסידי פלייר והדיסקים זה עולם הולך ונעלם...

זו האמת הסיבה שאף פעם לא חשבתי בכיוון של השקעה בסידי מטורף, לא שאני מזלזל וישנם מכשירים פנטסטיים, אך שוב אני מאמין שהתקליטים והפטיפון כן ישרדו
זו לפחות המגמה הנראת לעין

תומר, האם תאכל לפרט על הסאטאפ האנאלוגי שלך

אייל

אין לי פטיפון.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
כנראה הולך ונעלם

א. מספרים: מכירות תקליטורים ירדו ב-25%, מכירות תקליטים עלו ב-33%
ב. נכון שבמספרים מוחלטים התקליט לא יגיע לנתוני התקליטורים, רחוק מכך, אבל מה שעשוי לקרות בגלל שינויים באגף הדיגיטלי הוא מעבר לצורת אחסון אחרת בהיקף כזה, שתשפיע על שוק התקליטרים עמוקות
ג. יותר ויותר ציוד אנלוגי מוצג וזה כולל גם מוצרים ברמת הכניסה - 200-500 דולר - מספר הכותרים עולה באופן קבוע וזה כולל לא רק הוצאות מחודשות אלא גם הפקות חדשות ברוק ובג'ז.
ד. המסה הקריטית של השוק תלך לשרתי מוזיקה ולהורדה מהרשת; מיעוט אבל פעיל ירכוש יותר ויותר מכשור אנלוגי ותקליטים.
ה. ובאותו עניין: אודיו רב-ערוצי (להבדיל ממערכות קולנוע ביתי) בגלישה חריפה; מגברי מנורות מוצעים בשפע גדל והולך.

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לדעתי ההתייחסות לנושא הזה היא לפעמים מנקודת מבט צרה מאוד. ליתר דיוק נקודת מבט של חובבי מערכות שמע. וכמה כאלו יש בכלל?

רוב האנשים בעולם לא יכולים להרשות לעצמם בכלל לחשוב על איכות סאונד. מאלו שיכולים מעטים בכלל מתעניינים בזה. ויותר מזה, לרוב האנשים בעולם אין מחשב ובכלל לא יודעים מה זה להוריד מוזיקה... אז לעשות ניתוחי שוק לפי מספר משוגעים לדבר זה לא הכי אמתי...

משהו יודע כמה פטפונים חדשים נמכרים בשנה בארה"ב? קראתי את המספר איפשהו ואני לא ממש זוכר אבל זו כמות זניחה... כמה פטפונים כבר מוכרים חברות העל והבוטיקים???

הסטטיסטיקה כמו תמיד מטעה. הגידול במכירת התקליטים הוא אופנה חולפת. קם ביקוש קל שהמערכת הכלכלית ניפחה, וכל חברה רצתה להרוויח, ולו אפילו מעט, מהגלון הקטן הזה, ופתאום יש ביקוש או יותר נכון- ביקושון. כמו שזה בא כך זה יעלם... לדעתי.
את רוב האנשים האיכות האנלוגית לא מעניינת. לרובם גם אין מערכת או הכלים או הניסיון להכיר באיכויות האלו. תקליטים שהוקלטו והודפסו גרוע נשמעים גרוע. לקנות בשוק הפשפשים כמה תקליטים ולהרגיש אודיופיל זה אופנה שתעלם מהר מאוד.

מה זאת אומרת שהדיסקים ייעלמו??? מתי?? עוד שבוע??? עוד שנה??? עוד מאה שנים??? אולי נכון, עוד מאה שנים, יכול להיות באמת שלא יהיו דיסקים... או אולי אני צריך לאפסן עכשיו כבר את האוסף שלי ולהחליף תחביב (אולי ריקודי עם) כי קהילת האודיופילים החליטה שהדיסקים נעלמים???

יש שינויים בתרבות הפנאי ובתוך כך בצריכת המוזיקה בעולם המערבי. השנויים הם בעיקר אצל הצעירים. שינויים יש והיו תמיד. לפני כמה עשרות שנים שמעו רדיו וגם היום שומעים רדיו... ועדין אין לזה תחליף. אנשים קונים דיסקים כבר מעל לעשרים שנים וימשיכו לקנות דיסקים כי זה נגיש ומוכר...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הדיסקים יעלמו כמדיה פיזית, קבצי האודיו ישארו, אבל יצרכו אותם בדרך שונה.
כבר היום, עוברים למודל הורדות בתשלום לפי שיר בודד ולא דיסק פיזי שלם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור