גלעד שליט חוזר ברוך השם

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
סוף סוף יגמר הסיוט של עם ישראל , איך פתאום הכל נראה קטן ליד זה ,
ברוך הבא , עם 1000 הצרעות כבר נסתדר! תביאו לנו חזרה את החייל שלנו.
נמר - שלח לו קופון.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מקווה שנסתדר עם 1000 הצרעות טוב יותר מאשר בעבר.
בוא נאמר ששילמנו מחיר יקר מאוד עבור השבויים שהחזרנו עד כה.
למי שלא מבין עד כמה המחיר יקר, שיציץ בלינק הזה:
http://www.al-magor.com/almagor investigation.htm

ועוד משהו - כל עסקה מוגזמת בסדר גודל לא נורמלי רק ממריצה את החטיפה הבאה...
צר לי אבל כאשר מישהו מוכן לשלם כל מחיר, יום התשלום מגיע מתי שהוא. זה רק עניין של זמן.
ארז

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113

צר לי אבל כאשר מישהו מוכן לשלם כל מחיר, יום התשלום מגיע מתי שהוא. זה רק עניין של זמן.
ארז
לא חושב שעם ישראל מסכים איתך , אין לנו שכנים שויצרים לצערי , ועוד1000 צרעות בקן זה לא טוב ,אז אתה מציע לנו בתור עם ,לקבור אותו שם לנצח?
כדי שחס וחלילה לא יקרה משהו למשפחתך היקרה ?, לא חביבי , יחזירו לנו החייל שלנו קודם כל הביתה , לא נעזוב אותו שם מה שלא יהיה,מניח ששירת בחיל אויר, היית בגולני, צנחנים ,סיירת , היית מדבר אחרת , ולמרות שיש הרבה הגיון בדבריך , זה לא הזמן להגיון , לא רוצים לפחד ! שיפחדו ה1000 בני כלב הללו .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האמת היא שגלעד שליט הוא המתנה הכי גדולה שעם ישראל יכול לקבל בתקופה הזו.
אני חושב שאכן היתה סכנה אדירה שהוא לא יחזור אם לא נשלם מחיר כבד.

אני, כאדם ימני מאוד בדיעותי, כאחד שלא היה מוכן לחשוב על חילופי שבויים.
אני, כאחד שאמר שאני לא מוכן להחזירו הביתה תמורת שבויים.
אני, כאחד שטען כמה פעמים שגלעד הוא החייל הראשון שיגדיר את העובדה שאנחנו לא נוותר להם ולא ניכנע וכך הם ילמדו שחטיפת חייל זה לא הפתרון.

גם בלי הלינק הזה אני מודע לסכנה האדירה בשיחרורם, אני מודע לעובדה שזו תהפוך לשיטה ואנו שוב ניכנע. אני מודע גם לעובדה שעד היום מחיר שיחרור המחבלים הוא דם רב של יהודים שנרצחו.

קשה לי מאוד לקבל את עניין שיחרור המחבלים, אני אישית הייתי מוציא את כולם להורג בכל 10 דקות עד שיחזירו את גלעד. לשחרר, בשום פנים ואופן, לא הייתי ולא מוכן לזה בעד אף חייל. גם לא עבור גלעד שליט.

אבל. ויש אבל גדול.
כששמעתי שיש סיכוי אמיתי להחזיר אותו הביתה, שכחתי מהמחבלים, שמתי בצד את הדיעות שלי, השינאה העזה שיש לי כלפי המחבלים הללו (ימח שמם) וחשתי צורך עז לחייך חיוך מתרגש של געגועים לילד שלנו שנחטף. הרגשתי שאין לנו ברירה ואנחנו מוכרחים שיהיה כאן איתנו.

ישנם המון מחבלים בחוץ, גם אם לא נשחרר את האסירים הללו, עדיין הם ישארו אוייבים שלנו וישארו כך גם אחרי.

בעזרת השם, יחזור גלעד הביתה. אני אשמח ואתרגש, אך אכין את עצמי להרוגים הבאים מפיגועי הטירור. אין מה לעשות, זה גורלינו עד שנחזיר להם מלחמה שהם לא ישכחו אותה וגם מזה אין דרך להתחמק. זה גם גורלינו.

מלחמה של אלפי שנים לא ניפתור בדור הזה. אבל כנראה שנאלץ להכאיב על מנת שנחדול מלכאוב.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שניצל,
לא מדובר פה בהצבעה של האזרחים בסגנון ריאליטי. יודע מה , לא בטוח מה הייתה התוצאה אם זה היה עומד למשאל עם.
תפקיד הממשלה הוא לנהוג בהיגיון, לטובת כל אזרחיה.
אבל לא ניתן לפעול לטובת כל האזרחים בו זמנית אז צריך לעשות את השיקול הנכון למרבית האזרחים.
אין בעולם תקדים להעדפת אינטרס של פרט בודד על פני אינטרס של הכלל (אלא אם מדובר בדיקטטור וזה לא העניין).

לי ברור שהחוסן שלנו כעם נפגע קשות. אין סיכוי שהמדינה הייתה קמה אם הילך הרוח והערכים שלנו היום היו קיימים בזמן הקמת המדינה.
משהו השתבש קשות בדרך - פעם חייל ידע שתפקידו להגן על האזרחים בכל מחיר, גם בחייו. היום זה נראה לגמרי הפוך ואזרחים ישלמו בחייהם עבור הצלת חיים של חייל. הלוואי שאתבדה אבל הניסיון שיש לנו עם עסקות שבויים קודמות מראה שזה היה כך עד היום ואין סיבה שזה לא ימשיך גם הלאה.

תראה לי את המפקד בגולני. צנחנים או סיירת שמוכן להקריב את חייהם של כמה מחייליו על מנת להציל חיים של חייל אחד.
אני לא מדבר על מבצע הצלה הירואי כנגד כל הסיכויים (אבל שיש סיכוי לקחת את כל הקופה) אלא על מוות וודאי של מספר חיילים תמורת הצלת חיים של חייל אחד.
נוח לך היום להתעלם מהעובדות שמספרות סיפור פשוט וטרגי - מחבלים ששוחררו בעסקות שבויים חוזרים לרצוח אזרחים ישראלים.
זו לא שאלה של אולי.
זו שאלה של כמה ומתי.
למנהיגות אחראית אין את הפריבילגיה להתעלם משאלות קשות.

ארז

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
עוד שאלה קטנה , נניח שהיו 1000 גנבים ברחבי המדינה , ובמבצע נועז של משטרת ישראל הכנסנו כולם לבית סוהר , תוך כמה זמן לדעתך יהיו לנו 1000 גנבים חדשים ברחובות ? הרי הם שם כולם כאלו , על זה גדלו , את זה ינקו , זה המצב חביבי , המרגלים ששלח משה אחרי 40 שנה במדבר חזרו עם הבשורה "ארץ אוכלת יושביה" , ובלי העקרונות של העם שלנו , בכלל יאכלו אותנו ,אל תפחד ! גם שניצל נולד כאן וימות כאן , תהיה חזק .

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16

ארז
אכן שיחרור שבויים מאסיבי, יעודד את החטיפה הבאה וגם יחזור כבומרנג בפעולות איבה כלפינו שאת תוצאותיהן אפשר לאמוד סטטיסטית.

מה שלא ניתן לאמוד במדויק, זה את ההשלכות של הפקרת חייל על מורל העם ועל רוח לוחמי צה"ל, ובטח שלא את ההשלכות של אלו על תוצאות הקרבות הבאים ועל סטטיסטיקת ההרוגים בהם.

וגם אם הכל היה מדיד, עדיין, ערך החיים אינו נמדד במספרים, אינו בר כימות ואינו בר השוואה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לשחרר, בשום פנים ואופן, לא הייתי ולא מוכן לזה בעד אף חייל.

שנים זו הייתה המדיניות של ישראל והיא עמדה במבחן לא פעם.
לפעמים אתה משלם מחיר יקר עח מדיניות עיקשת אבל תמיד צריך לעשות את השיקול הנכון לטווח הארוך לכלל האזרחים.

תאר לעצמך מה היה קורה פה אם ישראל הייתה נכנעת לדרישות של חוטפי מטוסים בשנים שזה היה נפוץ...
הרי אין גבול לסחטנות ואין גבול לאויב שמזהה את נקודת התורפה שלנו.
והם זיהו ולכן הם גם ימשיכו.
גם לא נצליח למנוע את החטיפה הבאה (ויש להם מוטיבציה אדירה לבצע עוד חטיפה) וגם נשלם ברצח של אזרחים נוספים.
מצטער, לזה אני לא קורא מנהיגות אחראית.
לזה קוראים אולי מנהיגות פופוליסטית (אם אכן רוב העם בעד העסקה).
יש מצב שביבי שלנו כל כך לחוץ להראות הישג בתחום כלשהו ולהשקיט קצת את ההמון הזועם שנתרצה לעסקה הזאת.

ארז

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
האמת היא שגלעד שליט הוא המתנה הכי גדולה שעם ישראל יכול לקבל בתקופה הזו.
אני חושב שאכן היתה סכנה אדירה שהוא לא יחזור אם לא נשלם מחיר כבד.

אני, כאדם ימני מאוד בדיעותי, כאחד שלא היה מוכן לחשוב על חילופי שבויים.
אני, כאחד שאמר שאני לא מוכן להחזירו הביתה תמורת שבויים.
אני, כאחד שטען כמה פעמים שגלעד הוא החייל הראשון שיגדיר את העובדה שאנחנו לא נוותר להם ולא ניכנע וכך הם ילמדו שחטיפת חייל זה לא הפתרון.

גם בלי הלינק הזה אני מודע לסכנה האדירה בשיחרורם, אני מודע לעובדה שזו תהפוך לשיטה ואנו שוב ניכנע. אני מודע גם לעובדה שעד היום מחיר שיחרור המחבלים הוא דם רב של יהודים שנרצחו.

קשה לי מאוד לקבל את עניין שיחרור המחבלים, אני אישית הייתי מוציא את כולם להורג בכל 10 דקות עד שיחזירו את גלעד. לשחרר, בשום פנים ואופן, לא הייתי ולא מוכן לזה בעד אף חייל. גם לא עבור גלעד שליט.

אבל. ויש אבל גדול.
כששמעתי שיש סיכוי אמיתי להחזיר אותו הביתה, שכחתי מהמחבלים, שמתי בצד את הדיעות שלי, השינאה העזה שיש לי כלפי המחבלים הללו (ימח שמם) וחשתי צורך עז לחייך חיוך מתרגש של געגועים לילד שלנו שנחטף. הרגשתי שאין לנו ברירה ואנחנו מוכרחים שיהיה כאן איתנו.

ישנם המון מחבלים בחוץ, גם אם לא נשחרר את האסירים הללו, עדיין הם ישארו אוייבים שלנו וישארו כך גם אחרי.

בעזרת השם, יחזור גלעד הביתה. אני אשמח ואתרגש, אך אכין את עצמי להרוגים הבאים מפיגועי הטירור. אין מה לעשות, זה גורלינו עד שנחזיר להם מלחמה שהם לא ישכחו אותה וגם מזה אין דרך להתחמק. זה גם גורלינו.

מלחמה של אלפי שנים לא ניפתור בדור הזה. אבל כנראה שנאלץ להכאיב על מנת שנחדול מלכאוב.

הדעות הללו, שמקורן, אני מאמין, בכאב גדול, מכילות הרבה אלימות עצורה המשמרת את מעגל השינאה והדם. פתרונות אמפטיים לדיירי הגטאות הפלסטנאיים, הם הדרך היחידה לפרוץ את המעגל הזה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אכן שיחרור שבויים מאסיבי, יעודד את החטיפה הבאה וגם יחזור כבומרנג בפעולות איבה כלפינו שאת תוצאותיהן אפשר לאמוד סטטיסטית.

מה שלא ניתן לאמוד במדויק, זה את ההשלכות של הפקרת חייל על מורל העם ועל רוח לוחמי צה"ל, ובטח שלא את ההשלכות של אלו על תוצאות הקרבות הבאים ועל סטטיסטיקת ההרוגים בהם.

וגם אם הכל היה מדיד, עדיין, ערך החיים אינו נמדד במספרים, אינו בר כימות ואינו בר השוואה.

אכן קרה לנו משהו רע עם השנים - הפכנו להיות מפונקים שלא רוצים להלחם על ארצנו.
יש הבדל גדול בין הפקרת חייל לבין הפקרת אזרחים.
פעם חייל היה יוצא לקרב בשביל להגן על הבית וידע שחבריו ליחידה יסכנו גם את חייהם בשבילו. אבל לא הייתה ציפיה/דרישה שאזרחים ישלמו בחייהם עבורו. זה השינוי הגדול.

אתה כותב שערך החיים אינו נמדד במספרים.
אז אני שואל שאלה פשוטה - לאור הנתונים הידועים היום לגבי מספר האזרחים שנהרגו בפעולות טרור של מחבלים ששוחררו במסגרת עסקות שבויים קודמות, האם היום, כאשר התוצאות ידועות, גם היו מקבלים את ההחלטה לשחרור אותם מחבלים?

אם התשובה היא כן - אז הוכחת שחיי חייל שווים יותר מחיי אזרח.
אם התשובה היא שלילית - אז למה לא לומדים מטעויות?

ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עוד שאלה קטנה , נניח שהיו 1000 גנבים ברחבי המדינה , ובמבצע נועז של משטרת ישראל הכנסנו כולם לבית סוהר , תוך כמה זמן לדעתך יהיו לנו 1000 גנבים חדשים ברחובות ? הרי הם שם כולם כאלו , על זה גדלו , את זה ינקו , זה המצב חביבי , המרגלים ששלח משה אחרי 40 שנה במדבר חזרו עם הבשורה "ארץ אוכלת יושביה" , ובלי העקרונות של העם שלנו , בכלל יאכלו אותנו ,אל תפחד ! גם שניצל נולד כאן וימות כאן , תהיה חזק .

מצטער, שניצל, אבל לא מקבל את האנלוגיה של רוצחים לגנבים.
אם זה כל כך נכון, בוא נשחרר גם את הרוצחים הפלילים מהכלא...
הטיעון ש "ממילא יש להם מספיק מחבלים" לא עומד במבחן העובדות.
העובדות הם שמרביתם חוזרים לתכנן או לבצע מעשי טירור רצחניים.
מדוע הם צריכים לחזור לפעולות טירור אם יש להם כל כך הרבה מתנדבים אחרים?
מדוע הם לא מפנים את השטח למחבלים "חדשים" ויושבים להם בנחת ? הם את שלהם כבר עשו, לא?
בלי קשר תודה על דברי העידוד...:בעד:

ארז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ארז.

אתה מוכרח להבין.
ישראל של היום היא לא ישראל של פעם. ישראל זו מדינה מסורסת, נטולת כבוד, פחדנית ושפנפנה. הרי זה היה ברור שנשחרר מחבלים תמורתו, זה גם ברור שלא נצא למבצע צבאי שיסגור לנו את הפינה עם המחבלים הללו, זה ברור שאנחנו לא יודעים להתמודד עם העולם, זה ברור שאין לנו באמת צבא משלנו, זה ברור שאין לנו כוח אמיתי, זה ברור שהם יכולים לקרוע אותנו בחצי דקה כל עוד אנחנו "מתחשבים" בדיעות של העולם.

אז מה נישאר לנו? כך או כך הם יפגעו בנו, יתפוצצו עלינו, יירו בנו, ישחטו ילדים לקינוח וחלק מעמינו שלנו כמובן יאשים את ההתנהגות שלנו כלפיהם.

ארז יקירי.
אנחנו בבעיה קשה, אין לנו אומץ לעשות את מה שאני מאוד רוצה שיעשה. אין לנו אפשרות לעמוד מולם ולהגיד:

"הלו אחמד! לא משחרר אף אחד ואל תבלבל לי ת'מוח. יש לך חצי שעה להחזיר אותו או שבפעם הבאה שתענה לטלפון תעבור לעולם הבא!"

ולהוסיף. "יאללה, שלא תסתבך על פרש, שלא נשחרר עלייך את צה"ל".

למה אין אפשרות? חזור להתחלה ותקרא שוב. זה סוג של "לופ".

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
אם התשובה היא כן - אז הוכחת שחיי חייל שווים יותר מחיי אזרח.
בודאי שהתשובה היא כן: יש הערכה סטטיסטית מדוייקת של אמ"ן (עם מפתח טעות של 10% אם אינני טועה) של כמות ההרוגים שיעלה שיחרור שליט ובכ"ז יוצאת עסקה לפועל. מכאן שהתשובה לשאלתך היא כן. מסכנתך לעומת זאת, אינה מדוייקת מהסיבות שהסברתי בפוסט המקורי:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
קראתי פרשנות שאומרת שישראל נהגה לעשות מחוות ש שחרור אסירים פלסטינאים מתוך כוונה/אמונה שזה יעודד את תהליך השלום.
במציאות לא היה שום קשר.
בכל פעם שהתקיימו שיחות או דיבורים על שלום, ספגנו גל של טירור מצד מתנגדי מו"מ מהצד הפלסטינאי.
נדמה לי שזה פרס שאמר שאלה הן קורבנות השלום....
לצערי, זה לא נגמר....

ארז

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
מצטער, שניצל, אבל לא מקבל את האנלוגיה של רוצחים לגנבים.
אם זה כל כך נכון, בוא נשחרר גם את הרוצחים הפלילים מהכלא...
הטיעון ש "ממילא יש להם מספיק מחבלים" לא עומד במבחן העובדות.
העובדות הם שמרביתם חוזרים לתכנן או לבצע מעשי טירור רצחניים.
מדוע הם צריכים לחזור לפעולות טירור אם יש להם כל כך הרבה מתנדבים אחרים?
מדוע הם לא מפנים את השטח למחבלים "חדשים" ויושבים להם בנחת ? הם את שלהם כבר עשו, לא?
בלי קשר תודה על דברי העידוד...:בעד:
ארז
האנלוגיה של שניצל אינה מופרכת מהיסוד, היא מבוססת על חקר התנהגויות שווקים: לשוק יש קיבולת מסויימת לכל סוג של עיסוק (גנב, רוצח, טרוריסט, רופא, נהג, מורה וכיו"ב). כאשר, מסיבה מסויימת, נעלמים מהשוק X בעלי עיסוק Y, יתפסו אחרים את מקומם ובדומה לכך, כאשר מופיעים בשוק X בעלי עיסוק Y, יצאו מין השוק אותה כמות.

עם זאת, יש מה שנקרא "כשלי שוק": למשל, מצבים בהם (כמו במקרה שלנו), מציפים 1000 טרוריסטים חדשים את השוק. השוק נוטה לפתור את הכשלים הללו בעצמו. אולם בזמן שהוא פותר את הכשלים, יפגעו רבים.

את "כשל השוק" הנ"ל, לוקחת הסטטיסטיקה של אמ"ן שהזכרתי, בחשבון.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
זה ברור שאין לנו באמת צבא משלנו
אכן אין לנו צבא משלנו. צה"ל הוא רכוש אמריקאי ולכן אנחנו מחוייבים להישמע לבעלים שלנו.

אין לנו אומץ לעשות את מה שאני מאוד רוצה שיעשה
זה לא שאין לנו אומץ, אלא שיש לנו שכל- אנחנו מודעים לכך שצה"ל הוא רכוש אמריקאי ויודעים מה יקרה אם הבעלים שלנו יפקירו אותנו.

יהודים מנהלים את ההיסטוריה בכוח השכל, לא בכוח הזרוע.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שי,
אני חולק על הסקת המסקנות שלך.
העובדה שיש הערכה סטטיסטית לגבי כמות הנפגעים הצפויה מעסקת שליט איננה מלמדת שחיי חייל שווים יותר מחיי אזרח.
היא מלמדת שיש שיקולים זרים בקבלת החלטה כזאת.
להלן דוגמאות לשיקולים זרים ושכל אחד יחשוב לעצמו מה סביר ומה לא:
- העלאת הפופולריות בעיני חלק מהעם - אני החזרתי את גלעד שליט הביתה. (כמו שברק התגאה שהוא הוציא את צהל מלבנון...)
- שיפור התדמית בתקופה קשה של שפל בתחומים שונים : כלכלה, בריאות, דיור, חינוך, מדיניות חוץ ויחסים עם העולם המערבי.

הממשלה הזאת, כמו גם קודמותיה, הוכיחה כבר שדאגה לאזרח זה לא ממש בראש מעייניה - ראה מה קורה בביראות, חינוך, מספר היחדים מתחת לקו העוני וכו'.
אז אין צורך "לחשוד" בה שפתאום חיי חייל אחד מדירים שינה מעיניה...

ובקשר לספקולציה בדבר "ההשלכות של הפקרת חייל על מורל העם ועל רוח לוחמי צה"ל", נו באמת, מישהו באמת סבור שאפשר וצריך לשלם כל מחיר עבור פרט ?
בהסברה פשוטה ונכונה מטפלים בסוגיה הזאת.

ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
האנלוגיה של שניצל אינה מופרכת מהיסוד, היא מבוססת על חקר התנהגויות שווקים: לשוק יש קיבולת מסויימת לכל סוג של עיסוק (גנב, רוצח, טרוריסט, רופא, נהג, מורה וכיו"ב). כאשר, מסיבה מסויימת, נעלמים מהשוק X בעלי עיסוק Y, יתפסו אחרים את מקומם ובדומה לכך, כאשר מופיעים בשוק X בעלי עיסוק Y, יצאו מין השוק אותה כמות.

עם זאת, יש מה שנקרא "כשלי שוק": למשל, מצבים בהם (כמו במקרה שלנו), מציפים 1000 טרוריסטים חדשים את השוק. השוק נוטה לפתור את הכשלים הללו בעצמו. אולם בזמן שהוא פותר את הכשלים, יפגעו רבים.

את "כשל השוק" הנ"ל, לוקחת הסטטיסטיקה של אמ"ן שהזכרתי, בחשבון.
בחייך ,שי, מדובר פה במחבלים פנאטיים שמוכנים להקריב את עצמם על מנת להכחיד את ישראל מהמזרח התיכון ואתה מדבר על מודלים של התנהגות שוק?
איזו תיאוריה של שוק אתה מכיר שמתארת אמא שגאה לשלוח את בניה אל המוות?

ארז

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
שי,
אני חולק על הסקת המסקנות שלך.
העובדה שיש הערכה סטטיסטית לגבי כמות הנפגעים הצפויה מעסקת שליט איננה מלמדת שחיי חייל שווים יותר מחיי אזרח.
היא מלמדת שיש שיקולים זרים בקבלת החלטה כזאת.
להלן דוגמאות לשיקולים זרים ושכל אחד יחשוב לעצמו מה סביר ומה לא:
- העלאת הפופולריות בעיני חלק מהעם - אני החזרתי את גלעד שליט הביתה. (כמו שברק התגאה שהוא הוציא את צהל מלבנון...)
- שיפור התדמית בתקופה קשה של שפל בתחומים שונים : כלכלה, בריאות, דיור, חינוך, מדיניות חוץ ויחסים עם העולם המערבי.

הממשלה הזאת, כמו גם קודמותיה, הוכיחה כבר שדאגה לאזרח זה לא ממש בראש מעייניה - ראה מה קורה בביראות, חינוך, מספר היחדים מתחת לקו העוני וכו'.
אז אין צורך "לחשוד" בה שפתאום חיי חייל אחד מדירים שינה מעיניה...

ובקשר לספקולציה בדבר "ההשלכות של הפקרת חייל על מורל העם ועל רוח לוחמי צה"ל", נו באמת, מישהו באמת סבור שאפשר וצריך לשלם כל מחיר עבור פרט ?
בהסברה פשוטה ונכונה מטפלים בסוגיה הזאת.
ארז

ארז, ההערכה הסטטיסטית של אמ"ן דווקא קובעת שרבים, רבים מאד, יפגעו בעקבות העסקה הזו!! תמיכתי בה מבוססת אך ורק על תחושתי לגבי ההשלכות הבלתי מדידות, של הפקרת חייל על מורל העם ועל רוח הלוחמים.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
בחייך ,שי, מדובר פה במחבלים פנאטיים שמוכנים להקריב את עצמם על מנת להכחיד את ישראל מהמזרח התיכון ואתה מדבר על מודלים של התנהגות שוק?
איזו תיאוריה של שוק אתה מכיר שמתארת אמא שגאה לשלוח את בניה אל המוות?
ארז
כן. זה עובד. כשיש מוטיבציה טרוריסטית (או כל מוטיבציה אחרת) היא תתממש אצל אחוז מסויים מהאוכלוסיה.
ולכן, יש לטפל במוטיבציה ובה בלבד; למשל, כפי שהצעתי לנמר, ע"י טיפול הומני בגטאות, מיגור תפיסות עולם אלימות מהתודעה, והדברת מעגל השינאה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור