גאדג'טים במיתון - הגרסה הרזה, דעה אישית

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: גאדג'טים במיתון - הגרסה הרזה

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
כרמי,

כתבה מצויינת.

המיתון חריף יותר ממה שרוב הצרכנים ואולי גם היבואנים, מודעים לו.
אני מקבל בחודשיים האחרונים, פידבקים רבים מעוסקים בתחום, על כך שחברות המשווקות אודיו וקולנוע ביתי (מהמוכרות והגדולות), נמצאות בקשיים כלכליים.

מישהו ראה בעיתוני סוף השבוע, פרסום על פלאזמה פיוניר "42 ביבוא של ט.ר. במחיר 8000+ ש"ח ב-10 תשלומים?

תומר

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן ראיה חדה ונכונה של המצב.
אכן, תומר, המקרה של פלזמה פיוניר 428 מהווה דוגמא לחשיבה יצירתית מותאמת מצב: פיוניר אינה מייצרת השנה מסך פלזמה בגודל 42", ט.ר. השיגו מלאי של הדגם האחרון שיוצר בגודל זה (XG מיצור סינגפורי, חסר חיבורי סקארט ביחס לדגם האירופי).
בגלל שהדגם כבר אינו מיוצר, הוא נמכר במחיר נוח יחסית, עם זאת, הביצועים שלו עדיין משתייכים לרף הגבוה של מסכי 42", כך שהלקוחות מקבלים עסקה משתלמת למדי (פחות מחצי מחיר בו נמכר דגם 428 כשהגיע לישראל).

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
בתור "אנטי צרכניסט" מבחינה פילוסופית (וגם מעשית, ברוב תחומי החיים הקשורים לקניות, כולל בתחביב שלנו), אני מאמין שלמשבר הנוכחי יש צד חיובי, והוא של החזרת חלק מהתרבות המערבית חזרה לקרקע מבחינת נושא הצריכה. אנו חיים בעולם עם משאבים סופיים, ומרוץ הלקנות-לזרוק, גם אם לא ניתן להמנע ממנו, יכול להאט עד מאוד ועדיין לשמר רמת חיים טובה מאוד בלי שיחסר משהו. תהיו כנים עם עצמכם: האם ההבדל בין הצעצוע של היום לזה של שלשום כ"כ גדול שיש הצדקה אמיתית להחלפה מלבד זו הפסיכולוגית?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רוי, יש משהוא במה שאתה אומר- השאלה האם לא נחזור לתרבות הזו שהמיתון יגמר? ואני חושב שנחזור מאוד מהר :)

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
אין שום ספק, אני לא תמים וגם אני לא חי במערה וכן אוהב צעצועים עד גבול מסויים. אבל אם המשבר יגרום ל 10% מהאוכלוסיה לעצור, לחשוב ולהאט עם זה- דיינו.
סתם לדוגמה, אתמול אשתי חזרה מביקור משפחתי וסיפרה שראתה שם את התוכנית עם הקואצ'ר הזה שאומר למשפחות מה לעשות (לא זוכר את שמה של התוכנית, לנו אין טלוויזיה בבית שנים).
היא היתה בעיקר המומה מאורח החיים הראוותני על גבול הפסיכוטי של המשפחה בתוכנית, שצברה חובות של מיליון שקל בשביל שטויות ראוותניות שהם לא צריכים (וילה! וג'יפ! וסלון קומפלט מעור! ומלאן בגדים! וכו' וכו'). פשוט חזירים. אין לי מילה טובה יותר. הם גם לא אשמים ב- 100%, אלא גם אשמים הבנקים שמממנים את סגנון החיים הזה על ידי מתן הלוואות לאנשים ברמה התפתחותית של בני 6 שרואים שאפשר לקחת עוד ועוד סוכריות ולא קורה כלום. קצת דומה למשבר הסאב-פריים שהתחיל את הכל.
אם המשבר הזה יצמצם ולו במעט את החזירות הקיצונית הזו, בין אם ע"י חינוך הציבור ובין אם ע"י חינוך הבנקים שיפסיקו לפזר הלוואות כאילו אין מחר, דיינו. אולי אנשים טיפה יהססו לפני שישובו לסורם.

ושכחתי- אחלה כתבה. (Y)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בתור "אנטי צרכניסט" מבחינה פילוסופית (וגם מעשית, ברוב תחומי החיים הקשורים לקניות, כולל בתחביב שלנו), אני מאמין שלמשבר הנוכחי יש צד חיובי, והוא של החזרת חלק מהתרבות המערבית חזרה לקרקע מבחינת נושא הצריכה. אנו חיים בעולם עם משאבים סופיים, ומרוץ הלקנות-לזרוק, גם אם לא ניתן להמנע ממנו, יכול להאט עד מאוד ועדיין לשמר רמת חיים טובה מאוד בלי שיחסר משהו. תהיו כנים עם עצמכם: האם ההבדל בין הצעצוע של היום לזה של שלשום כ"כ גדול שיש הצדקה אמיתית להחלפה מלבד זו הפסיכולוגית?

רוי קבל ח"ח עצבני... אני טוען זאת זמן רב אך לא נעים לי לכתוב את זה בפורומים.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ללא ספק, האפקט הפסיכולוגי הוא גדול מאוד, לצערנו, אנשים בימינו מתקשים לחדש לעצמם אספקטים בחיים (אותה עבודה וכו') ולכן הם בוחרים פעמים רבות לעורר בעצמם תחושת חידוש פסיכולוגי ע"י החלפה והתחדשות של אביזר חיצוני - גאדג'ט כזה או אחר.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
אורי, תודה, ואני מופתע, לא תפסתי ממך טיפוס של "לא נעים"...

ליאור- 100% נכון. במקרי קיצון זה גם מוביל להתמכרות, כמו כל מיני טיפוסים ששמעתי עליהם שמתקינים מערכות ק"ב מטורפות בכל חדר אפשרי כולל בשירותים (מתקין של אחד היבואנים סיפר לי על התקנה הזויה במיוחד שהיתה לו, כולל מסך מתחת לריצפה שקופה שלפני האסלה), ומתעסקים בזמנם הפנוי בלשדרג אותן נון-סטופ כשבפועל הם בקושי מתיישבים לראות סרט או לשמוע מוזיקה (הכרתי אישית).
לחילופין, משדרגים סדרתיים המכורים להיי-אנד אודיו שמחזיקים מערכת של 0.5M $ בדירת מקקים בשיכון ז'.
זה כשההתמכרות הפסיכולוגית מאפילה על כמעט כל דבר אחר. אני בהחלט מקווה שכמו שכתבתי, זה באמת בשוליים.
אגב, לאור המשבר יש סיכוי שדווקא חידוש במקום העבודה יקרה לאנשים לא מעטים... :p

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מכיר קבוצה של אנשים שרוכשים כל חודש גג חודשיים מכשיר טלפון חדש (כזה שרק יצא) את הקודם הם מוכרים ביד שניה במחיר עלות פלוס - מה שמפתיע בסיפור שהם גם מרווחים מזה כסף (נקודה שכעת במיתון יהיה להם קשה להמשיך איתה - פחות קונים)

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
נראה לי שהם צריכים לבדוק את האייפון...
לא שיש לי את המכשיר (שגם מהווה סמל לצרכנות האמריקנית המטורפת) אבל לפי הדיבורים עליו הוא "מחסל שדרוגים". ;).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
"מחסל שדרוגים" ?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הוא מחסל שידרוגים רק עד האייפון הבא.
ובקצב ההוצאה של מוצרים שלא אפל , זה אחד בשנה.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
בדיוק.
וזה קצב עדיף על פעם בחודש חודשיים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא מדויק, מסביב לאיפון יש כל כך הרבה ציוד משלים שאמור לקרוץ לבעלי המכשיר :)

meir78

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
ללא ספק, האפקט הפסיכולוגי הוא גדול מאוד, לצערנו, אנשים בימינו מתקשים לחדש לעצמם אספקטים בחיים (אותה עבודה וכו') ולכן הם בוחרים פעמים רבות לעורר בעצמם תחושת חידוש פסיכולוגי ע"י החלפה והתחדשות של אביזר חיצוני - גאדג'ט כזה או אחר.

נכון (Y)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור