בשעה טובה התחדשתי בפטיפון

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
היום סוף סוף התחדשתי לי בפטיפון REGA PLANAR 3 עם פלטה זכוכית וזרוע RB300, הראש הוא אורטופון OM 5E לא נשמע מי יודע מה.....
כיילתי את הראש עם ה-PROTRACTOR של REGA, הורדתי את ה-PDF מהאינטרנט וכיילתי.

יש עוד משהו שאני צריך לדעת? המלצות לראש יותר טוב, ואיך מפלסים פטיפון גם יעזור לדעת (Y)(Y)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
התחדש ותהנה.
בנוסף לכוון מיקום הראש באמצעות PROTRACTOR , יש לכוון גם את משקל הראש וגובה הזרוע. את המשקל מכוונים באמצעות מאזניים מיוחדים. כוון הגובה דורש מיומנות וניסיון – בגדול, כאשר המחט מונחת על התקליט, על הזרוע להיות מקבילה לתקליט. פילוס מבצעים באמצעות פלס מים, אפשר לשים פיסות ניר, או משהו דומה מתחת לאחת או שתיים מהרגליות.

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
תודה יהושע (Y)
כרגע הראש אורטופון לא מתאים ל-RB300, כאשר מנמיכים את הראש על התקליט הזרוע לא מקבילה לתקליט אלא טיפה למעלה בצד של הראש, נחליף בקרוב.

עוד שאלה: אם אני שם את ה-TRACTON על 0, וגם את ה-BIAS על 0 הזרוע אמורה להיות במצב FLOATING יציבה? כי אצלי היא לא(כנראה בגלל הפילוס של הפטיפון.

תודה.....

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
עדיף לכוון אותו עם אביזרים מתאימים ולא לפי ניחוש, לגבי בעיית הגובה, נשמע לי קצת מוזר אבל ניתן לפתרון באמצעות "שימסים" על תושבת הזרוע. אם תסתבך אתה מוזמן לקפוץ איתו לבנימינה.

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
תודה יאיר (Y)
איפה אני משיג "שימסים" או דיסקיות להרים את הזרוע?
אם אני לא אסתדר, נעשה טיול לבינימינה:)

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
הייתי מתייעץ עם החרט המקומי

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
לא ידעתי שיש כאלו עדיין :)
אבל אנחנו עובדים עם מישהו בעבודה אצלי אז אני אשאל....
איזה ראש מומלץ במקום האורטופון הפשוט שלי, מנסיונך כמובן - אני לא מכיר חנות שמשמיעה פטיפונים אם ראשים שונים. הרבה ממליצים על ה- Grado Gold, האם הוא באמת כזה טוב?

rozshay

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אצלי עם הREGA והRB300 היתה בעייה עם ORTOFON X5,
הציר של הRB300 קצר, וישנו מקום להשחיל רק דיסקית אחת להרמת הזרוע, מעבר לזה אי אפשר היה לסגור את הזרוע עם ההברגה,
לצערי דיסקית אחת עם הX5 לא הספיקה, תבדוק איך המצב אצלך, לפני הוצאה מיותרת על דיסקיות. יכול להיות שלא יהיה מנוס אלה להחליף את הראש, או לחלופין ליצור מגרעת בפלטה של הפטיפון (אני לא הייתי עושה זאת)

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
הזמנתי VTA מאיביי מחנות באנגליה, מותאם במיוחד לזרועות rega 250,300,600 ככה אני אוכל לכוון בלי לפרק.
רק להוציא את האום שנועל את הזרוע, ולשים במקומו את ה VTA, ולפי מה שראיתי יש הרבה בשר(הברגה) בציר הזרוע מתחת לפטיפון.

rozshay

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
הזמנתי VTA מאיביי מחנות באנגליה, מותאם במיוחד לזרועות rega 250,300,600 ככה אני אוכל לכוון בלי לפרק.
רק להוציא את האום שנועל את הזרוע, ולשים במקומו את ה VTA, ולפי מה שראיתי יש הרבה בשר(הברגה) בציר הזרוע מתחת לפטיפון.

אתה יכול להעריך במילימטרים בערך כמה "בשר" יש לך בציר הזרוע שמיתחת לפטיפון,
אני שואל מאחר שאת הפטיפון שלי רכשתי יד שניה, ומשום מה אצלי אין הרבה בשר, ואין לי מושג מה הזרוע עברה עד אשר הגיעה אלי?

אני גם אשמח לקישור של החנות שמוכרת את הVTA (אין לי מושג מה זה, אבל לפי התיאור אני אשמח לכזה)

תודה

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
אתה יכול להעריך במילימטרים בערך כמה "בשר" יש לך בציר הזרוע שמיתחת לפטיפון,
אני שואל מאחר שאת הפטיפון שלי רכשתי יד שניה, ומשום מה אצלי אין הרבה בשר, ואין לי מושג מה הזרוע עברה עד אשר הגיעה אלי?

אני גם אשמח לקישור של החנות שמוכרת את הVTA (אין לי מושג מה זה, אבל לפי התיאור אני אשמח לכזה)

תודה

http://cgi.ebay.com/Origin-Live-Reg...&otn=3&po=LVI&ps=63&clkid=6682505978372407564

אבדוק מחר כמה "בשר" יש לתבריג למטה

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
עדיף לכוון אותו עם אביזרים מתאימים ולא לפי ניחוש, לגבי בעיית הגובה, נשמע לי קצת מוזר אבל ניתן לפתרון באמצעות "שימסים" על תושבת הזרוע. אם תסתבך אתה מוזמן לקפוץ איתו לבנימינה.

כל הכבוד(Y)(Y)(Y)(great)

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
תודה, מקווה שזה רק לפרק את האום ולהחליף בחדש,ומעניין גם איזה צד שמים......
טוב, שיגיע נדע כבר :)

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
תיקון טעות שלי.
משחררים ומוציאים את האום, מרימים את הזרוע ומבריגים לה את ה vta,מחזירים את הזרוע למקום וסוגרים את האום בחזרה אחרי שמוצאים את הגובה המתאים.

מקווה שהבהרתי נכון, פשוט קראתי קצת ברשת :)

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
לאחרונה התקנו אצל חבר דנון 160

ראש מופלא יחסית למחירו ( 200 דולר)

נתן תוצאה הרבה יותר טובה מגולדרינג 1012gx

שעולה 450 דולר

מומלץ בחום

ותודה לערן אודיופריק

:cool::cool::cool:

בנסון

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תתחדש!!

Avant-garden

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
מזל טוב על הרכישה המצויינת !

אני מתעסק עם בעית הגובה ממש בימים אלה.
ישנה שיטה חביבה לאתר כמה גובה שימסים צריך להוסיף. שמים קלפים מתחת ללבסיס הזרוע בשני הצדדים וסוגרים חזק. 10 קלפים בשקלול המעיכה = 2mm. משום מה אצלי 2mm זה המכסימום שאני אוכל להוסיף (כי אין בשר בהברגה) אבל זה כל מה שאני צריך.
להזמין אצל חרט יכול לצאת יקר ולך תדע כמה מדוייק. עדיף ב-30 שקל לקנות את המקור בלינק המצורף. שיכנעתי את הבחור לשלוח לישראל. מי שמעוניין בקנייה מרוכזת יפנה אליי.
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120600316834&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

לגבי כיוונים יש דיעות לכאן ולכאן. אני בדעה של לשמוע כי שומעים טוב כל כיוונון הכי עדין.
אצלי למשל הוספת 2 מ"מ נתנו לי את המיד שכה היה חסר. משקל של גרם 1.5 היה אופטימלי עבורי בשילוב של בערך 1.9 אנטיסקייטינג נתנו לי דינמיקה נפלאה.

ה- Planar 3 הוא בסיס מצויין לשיפורים שאשכרה עובדים בכלום כסף.
תדפדף במורד הפורום ותקרא על הקיטים של Isokinetik שסיקרתי :
המשקול החליפית והחיווט החליפי של קרדס. עם החיווט החליפי כדאי לך לעבור בבנימינה כי יש שם פוטנציאל נזק לא קטן.

dansany

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תתחדש ותהנה

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
יש לי מתאם VTA של Michell עבור RB300

לגבי שדרוג הראש, DENON DL110/160 יעשו את העבודה
האורטופון שלך הוא מהבסיסיים שיש, הפטיפון ראוי ליותר

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
בדקתי מתחת לפטיפון, ואין הרבה בשר לתבריג(הייתי בטוח שראיתי נכון :()

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור