בשבילך רוזי

• פותח הנושא gtr
  • פורסם בתאריך

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אבל עדיין זה לא אקופייז וכסף לא משקר.
אז לדבריך, כל חברה אחרת שיותר יקרה מאקיופז...
היא יותר טובה מאקיופז.
אוקי.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
אבל עדיין זה לא אקופייז וכסף לא משקר.
אז לדבריך, כל חברה אחרת שיותר יקרה מאקיופז...
היא יותר טובה מאקיופז.
אוקי.

לא, הוא התכוון למה שאמריקיים מתכוונים you get what you pay for :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אקיופייז זו חברת אודיו מצויינת. אחת מהטובות שאני מכיר.
עם זאת, אף אחד ממגזין גרמני לא סוגד לה. ולא לאף אחת.
יש יצרני אודיו הרבה יותר טובים מאקיופייז, יותר נחשבים.

ההשוואה ללקסמן היא מאוד נכונה.
יש המון דמיון בין שתי החברות. הטכניקה מאוד דומה, הוויסינג דומה ושתיהן ממוקמות בטופ היפני.
שתיהן יצרניות אודיו מדהימות, עם צליל נהדר ויכולות מרשימות מאוד.

עם זאת. לקסמן נרכשה על ידי חברה סינית עם תקציבים לפיתוח שאקיופייז יכולה רק לחלום עליה.
והיא הולכת בדיוק לשם. מה שצריך זה רק להביט בנסיקה שלה בשנים האחרונות.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אקיופייז זו חברת אודיו מצויינת. אחת מהטובות שאני מכיר.
עם זאת, אף אחד ממגזין גרמני לא סוגד לה. ולא לאף אחת.
יש יצרני אודיו הרבה יותר טובים מאקיופייז, יותר נחשבים.

ההשוואה ללקסמן היא מאוד נכונה.
יש המון דמיון בין שתי החברות. הטכניקה מאוד דומה, הוויסינג דומה ושתיהן ממוקמות בטופ היפני.
שתיהן יצרניות אודיו מדהימות, עם צליל נהדר ויכולות מרשימות מאוד.

עם זאת. לקסמן נרכשה על ידי חברה סינית עם תקציבים לפיתוח שאקיופייז יכולה רק לחלום עליה.
והיא הולכת בדיוק לשם. מה שצריך זה רק להביט בנסיקה שלה בשנים האחרונות.
"יצרני אודיו הרבה יותר טובים מקיופייז".....
ממש לא . אין הרבה יותר טובים אם בכלל. יש טובים כמוה, יש עם וויסינג שונה, אבל הרבה יותר טובים...
ממש לא מסכים.
ד"א המגזינים הגרמנים כמו AUDIO, STEREO ו STEREOPLAY נותנים למוצרי אקיופייז את הציונים הגבוהים ביותר, תבדוק .
לדוגמא, באתר הזה (שגם מאוד אוהב את לקסמן), שמקריאת הביקורות שבו, התרשמתי שהוא יחסית אובייקטיווי.
המגבר משולב של אקיופייז E600(כ 10000 יורו) קיבל ציון זהה למגבר משולב של ויטוס שעולה 30000 אירו, והשאר מאחור.
http://www.audiodrom.cz/recenze/audio-zebrik.html
תוכל גם לראות מי במקום הראשון בקדמים ומגברים.
תוסיף לזה אייכות בנייה ברמה הגבוהה ביותר +אמינות מהגבוהות ביותר, ויהייה לך מאוד קשה חמצוא חברות הרבה יותר טובות ממנה.

נערך לאחרונה ב:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
לא, הוא התכוון למה שאמריקיים מתכוונים you get what you pay for
נו, אז בכלל לא טעיתי.
היינו הך.
קיבלת בהתאם למה ששילמת.
אז מה שעולה יותר, קיבלת יותר.
עכשיו שיתמודד עם הנתון שהביא רוזי....
לגבי האקיופז והויטוס, כי כסף לא משקר.
: -)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ברמות הגבוהות הללו ,התימחור פחות קשור לאיכות ,אקיופייז וויטוס בונות "חלליות" ,לגבי הצליל ,זה כבר עניין של טעם ,יש כאלו שיעדיפו אולי סולושיין ,קונסטליישין ,מרק לוינסון ,ayre,וכל אחת אחרת מהחברות על ,
פה בארץ אבל הכי קל בינתיים לקנות לקסמן מהחברות הללו ,כי ערן מתמחר הוגן המכשירים זמינים וערן כייף לקנות ממנו , גם קונסטליישין עולה חדש בקבוצה וגם מזיו קל לקנות , לך תשיג עכשיו ויטוס או אקיופייז ,מאמץ גדול מדי!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רוזי. אולי השימוש במילה ״הרבה״ הוא מיותר.
אבל לעשות ממנה יצרנית האודיו הטובה ביותר, כזו שסוגדים לה במגזינים גרמנים - זה לא המצב.
בכל אופן, מהיכרותי עם אקיופייז מצאתי מוצרים יוצאים מהכלל, עם יתרונות וחסרונות. מצאתי טובות יותר לטעמי, שאותן בחרתי לרכוש.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נמר, אני עדיין מתעקש שאפשר לכנות את אקיופייז חברת האודיו הדו ערוצי הטובה ביותר, שיחד איתה
עומדות באותה שורה מספר חברות נוספות.
כמו ששניצל כתב, יש פה עניין של טעם, וזה לא הופך את סולושיין או קונסטליישן לטובות מאקיופייז או ההיפך.
מעלות של אקיופייז לעומת הרבה חברות מהמעלה הראשונה הן הותק, אמינות מוכחת, ושיפור תמידי של המוצרים שלה.
אני מעריך שלא שמעת את כל הליין של אקיופייז או של כל חברה אחרת על המערכת שלך, וזה בסדר
שבחרת הגברה שהכי התאימה לך מהמצאי הזעום והמצחיק שיש בארץ.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
דווקא המלאי בארץ עשיר מאוד ביחס לכמות האודיופילים המצויה.
לגבי ההתעקשות.
למה לי להתווכח עם זה?
הרי מדובר ביצרנית כזו שאני מעריך מספיק בשביל לא להתעקש בחזרה. :)

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
למי שיש זיכרון מספיק ארוך או ידע, יודע שבשנות החמישים והשישים, מוצרים יפנים נחשבו כאילו באיכות ירודה.
אומנם הסינים שונים בתרבות מהיפנים, אבל מכיוון שהם כה גדולים,הרוב כנראה יסע ברכב מבייג'ינג ויאזין לרמקולים משנחאי.
זה לא עניין של אולי.
היפנים היו בהחלט ורסטילים בתקופה עליה אתה כותב וייצרו בצד מוצרים עממיים ( טרנזיסטורים בעיקר,) גם מוצרי קצה יקרים ומשובחים. די לעשות סיבוב על וינטאז' ברשת ולקבל דוגמאות רבות למגברים, טיונרים, אפילו פטיפונים וטייפים ( קצת פחות אקטואלי כמובן ) שגם היום מהווים אמת מידה לייצור מוקפד, איכותי ויקר, חלקם כאלו הנושאים שמות שהיום אנחנו לא סופרים. גם לא זכור לי שהיתה להם תדמית כזו המאפיינת ייצור סיני ( גם אם לא בצדק ), של מוצרים זולים שרובם ככולם חיקוי מוצרים מערביים.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ברור שהיו להם כבר אז מוצרים מצויינים, אבל הייתה סטיגמה אחרת באותה תקופה לגבי המוצרים שלהם.( כמו שאני מעריך היום קורה לגבי חלק מהמוצרים הסינים)

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
יש הבדל בין שנות ה-60 ושנות ה-70 ביפן.
אחרי מלחמת העולם השניה הם אכן ניסו להתאושש מהחורבן ולבנות תעשיה, שבהתחלה התבססה על מוצרי ׳זבל׳ המוניים.
זה לקח 15-20 שנה.
מתי הופיעה Nikon-F? זה מוצר מרהיב, שעד שהופיע הכל היה גרמני.
גם טכנולוגיה, וגם המתודולוגיה הידועה של שיפור מתמיד - נסקו ביפן לגובה בשנות ה-70.
עולם האודיו זכה אז להישגים מדהימים בזכות התחרות הרצינית שהיפנים כפו על מתחריהם האירופאים והאמריקאים.

המירוץ היה אז פשוט - יותר ויותר איכות, פחות חשובה העלות, ואנשים שמו כסף וקנו.

משבר הנפט הגדול של שנות ה-80 יצר תפנית לכיוון של הוזלת עלויות יצור בכל מחיר, הרבה מאד על חשבון איכות.
20 שנים שחורות...

Martin Logan

אוהב את התחום
מעורבות
26
נקודות
28
כמו בהרבה דברים בחיים אין שחור ולבן,אני חייב לציין שאקיופייז או במליצה מקינטוש היפנית ;) במוצרי הסטריאו שלה מרתקת/מסקרנת אותי מאוד.
לדידי זה קשור לעובדה שמוצרי הדגל שלה לא ידידותיים לאודיופיל המצוי בארצנו מבחינת תמחור גרידא(מי אמר היבואן אלרון), יחד עם זאת יש לציין שאקיופייז מחוץ לאסיה מאוד יקרים ופעמים עולים כמעט כפול מלקסמן, תוסיפו את זה לעובדה שערן שמיבא את לקסמן הוא יבואן נהדר שיודע את נפשם של לקוחותיו ודי נוח לרכוש ממנו,אז בנגישות ותמחור בארץ-יתרון ללקסמן.
ממה שהספקתי להתרשם אקיופייז יותר ורסטילית בהיצע ואיכות המגברים שלה למשל סדרות נפרדות לקלאס A ול AB, בקדמי המגבר הרמה די דומה פחות או יותר- אז היצע - יתרון לאקיופייז.
במידה והמראה היה השיקול הבלעדי אני חושב שזו החברה הראשונה והיחידה שהייתי רוכש לכל האלקטרוניקה של המערכת שלי ! העיצוב האקיופייזי של הקלאסי-וינטאז'י עם מודרני, הזהב הנקי בשילוב העץ המבריק עם מדי השעונים הוא המוצלח ביותר שעולה בראשי כרגע-אך כיוון שמדובר בטעם אישי לא הייתי נותן יתרון לאיזשהו צד.
מעבר לכך הדמיון בינהם גדול ורב מהשוני, כמיטב המסורת היפנית מדובר על איכות בניה בלתי מתפשרת, בעלי המכשירים מעידים על מוזיקליות של הצליל- צליל מלא וחם בלי להחסיר פרטים ולא על חשבון שקיפות, לקסמן מעט ירדה מגדולתה משנות השמונים ואילך אך חזרה בגדול בשנים האחרונות.
מכאן שכל אחד יחליט על מה ומי יותר טוב עבורו לכיסו ולצרכים של המערכת שלו.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
לא, הוא התכוון למה שאמריקיים מתכוונים you get what you pay for
נו, אז בכלל לא טעיתי.
היינו הך.
קיבלת בהתאם למה ששילמת.
אז מה שעולה יותר, קיבלת יותר.
עכשיו שיתמודד עם הנתון שהביא רוזי....
לגבי האקיופז והויטוס, כי כסף לא משקר.
: -)

אם הויטוס עולה פי 3 מאקיופיז אולי גם השקיעו פי3 להגיע לאותה תוצאה סונית לאקיופיז :eek:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
לגבי לקסמן ואקיופז.
מאוד מסקרן, מה נקבל בהשוואה אחד מול השני ...
אבל באותה דרגת מחיר.
(ואני לא מתכוון לארץ, כי פה יד הלקסמן על העליונה).
מה שכן, במוצרי הטופ של אקיופז, לדעתי הם טובים יותר.

יוסי.
אולי גם השקיעו פי3 להגיע לאותה תוצאה סונית לאקיופיז
אני מקווה לטובת ויטוס, שלא זו הסיבה.
אחרת זו תעודת עניות של מהנדסי ויטוס.
או לחילופין, מחמאה גדולה לאקיופז.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בל נשכח שהאקיופייז הוא 30 ואט (אבל לפי מדידות, בד"כ הנתונים שלהם משקרים מאוד כלפי מטה) והויטוס הספציפי הוא 50 ואט (ויכול להזיז רמקולים יותר קשים , וכן שוקל 60 קילו יותר מהאקיופייז).
אבל כנראה על רמקולים נוחים, שניהם נותנים רמה די שווה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ויטוס לא השקיעו כסף כשלנגד עיניהם עמדה אקיופייז.
האמינו לי שיש גם סיכוי שהם שכחו מקיומה של אקיופייז בתהליך בניית המוצר.

מי שעומד לנגן החברות הללו הם אודיו ריסרצ׳, קרל, קונסטליישן, סולושיין, מקינטוש וכ״ו.
למה? משום שהן היצרניות הבולטות יותר בשוק האודיו העולמי.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
נמר, זה עדיין לא מוריד מערך הדברים, או סותר.
במידה ואכן ויטוס השקיעו פי 3, או אפילו פי 2
ועדיין הגיעו לרמת תוצאה שנותנת אקיופז....
אז כל הכבוד לאקיופז.
או כפי שאמרתי, תעודת עניות לויטוס.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ויטוס לא השקיעו כסף כשלנגד עיניהם עמדה אקיופייז.
האמינו לי שיש גם סיכוי שהם שכחו מקיומה של אקיופייז בתהליך בניית המוצר.

מי שעומד לנגן החברות הללו הם אודיו ריסרצ׳, קרל, קונסטליישן, סולושיין, מקינטוש וכ״ו.
למה? משום שהן היצרניות הבולטות יותר בשוק האודיו העולמי.
בחיאאת?
תעשה לי טובה.
מה אתה משווה מקינטוש, קרל, ואודיו ריסר'צ לאקיופייז.:מבולבל:
(קונסטליישן וסולושיין אני לא מכיר)
סליחה אבל אתה ממש לא מכיר את אקיופייז, ומעמדה בשוק העולמי.....
אני קורא ומבין ביקורות וחוות דעת כנראה מעט שונה ממך.
קח קדם 2810 + מגבר A70, (מוצרי אמצע הדרך של אקיופייז) ונראה מה אתה מעמיד מולם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור