בריק אין למגבר חדש Mcintosh ma252

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
שאלה למומחים: חבר רכש לפני כשבוע מגבר חדש ( Mcintosh ma252) וניסה אותו עם רמקולים שונים וכן השווה אותו באותה כבילה ומקור למגברים שונים (אצלי ואחרים). למרות הביקורות המעולות, הסאונד נשמע קצת סגור, לא חלק מספיק וההפרדה לא מספיק טובה. בנוסף, הבס קצת קטן. האם צפוי שיפור משמעותי לאחר בריק אין, וכמה שעות דרושות? המגבר הוא שילוב של קדם שפורפרתי והגברה טרנזיסטורית. מאחר והוא מעוניין להחזיר אותו ליבואן (בהפסד כספי משמעותי) אני מנסה להתייעץכאן עם בעלי ניסיון. בנוסף, אם למישהו מהחבורה כאן מגבר דומה, אולי הוא יוכל להתייעץ ואפילו לשמוע. תודה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לפחות 120 שעות.
אם אחרי זה עדיין לא טוב, צריך הרבה אופטימיות.
המגבר צריך מהקופסה לתת הפרדה טובה.
ברייק אין בדרך כלל מוסיף גוף וחלקות.

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
תודה, הפרדה וחלקות לא קשורים אחד לשני?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תודה, הפרדה וחלקות לא קשורים אחד לשני?
לדעתי לא.
האחד, ההפרדה היא חלק טכני של יכולת המגבר לשלוט על הרמקולים... זה תלוי בעוד דברים במערכת, אבל אם הבאס קטן וגם אין הפרדה... לי זה לא עושה טוב.
השני, החלקות היא הטונאליות של המערכת.

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
שאלה למומחים: חבר רכש לפני כשבוע מגבר חדש ( Mcintosh ma252) וניסה אותו עם רמקולים שונים וכן השווה אותו באותה כבילה ומקור למגברים שונים (אצלי ואחרים). למרות הביקורות המעולות, הסאונד נשמע קצת סגור, לא חלק מספיק וההפרדה לא מספיק טובה. בנוסף, הבס קצת קטן. האם צפוי שיפור משמעותי לאחר בריק אין, וכמה שעות דרושות? המגבר הוא שילוב של קדם שפורפרתי והגברה טרנזיסטורית. מאחר והוא מעוניין להחזיר אותו ליבואן (בהפסד כספי משמעותי) אני מנסה להתייעץכאן עם בעלי ניסיון. בנוסף, אם למישהו מהחבורה כאן מגבר דומה, אולי הוא יוכל להתייעץ ואפילו לשמוע. תודה.
זה לא מגבר מאוד חזק, כדאי לדעת
א. עם איזה רמקולים הוא ניסה אותו + גודל חלל
ב. לעומת איזה מגברים הורגשה נחיתות בתחומים שציינת ועל איזה רמקולים. אם הרמקולים לא נצילים ועכבה לא יציבה, אז כמובן ייתכנו קשיי שליטה ברמקול.
ג. לא רק המגבר צריך ברייק אין, גם המנורות של הפרה ואפילו יותר אם הן לא עוברות הרצה מוקדמת.
למנורות שבוע זה ממש לא הרבה. יכול לקחת גם 200 שעות שיישמעו כמו שצריך.
לפני שהוא רץ להחזיר הייתי מנסה להשאיל מנורות קצת יותר מבושלות ולשים אותן במגבר.
מנורות חדשות יכולות לפגוע גם בהפרדה וגם בחלקות.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
ממליץ לחבר לקחת הרבה הרבה אוויר. ברייק אין של מגבר כזה בקלות יכול לקחת 200-300 שעות ואפילו יותר. וכן, לאחר ברייק אין ראוי המגבר ישמע אחרת באופן משמעותי. לחיוב כמובן.
ובכל זאת האם רכש את המגבר על עיוור? לא בדק לפני? המאזין לו על הציוד שלו?
לטייל עם המגבר אצל חברים אחרים עם ציודים שונים רק יוסיף לתסכולו וגם לא יאמר לו דבר על כיצד המגבר יתפקד אצלו מה שמחזיר אותי לדברי בהתחלה, הרבה אוויר וסבלנות. אחרי 200 שעות לפחות שיעשה הערכה מחדש. בציודים ברמה הזו הפזיזות היא לרוב גורם לתסכול וטעויות מיותרות. אם ירצה, אתה מוזמן לחבר בינינו בפרטי ואני אשמח לעזור.

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
זה לא מגבר מאוד חזק, כדאי לדעת
א. עם איזה רמקולים הוא ניסה אותו + גודל חלל
ב. לעומת איזה מגברים הורגשה נחיתות בתחומים שציינת ועל איזה רמקולים. אם הרמקולים לא נצילים ועכבה לא יציבה, אז כמובן ייתכנו קשיי שליטה ברמקול.
ג. לא רק המגבר צריך ברייק אין, גם המנורות של הפרה ואפילו יותר אם הן לא עוברות הרצה מוקדמת.
למנורות שבוע זה ממש לא הרבה. יכול לקחת גם 200 שעות שיישמעו כמו שצריך.
לפני שהוא רץ להחזיר הייתי מנסה להשאיל מנורות קצת יותר מבושלות ולשים אותן במגבר.
מנורות חדשות יכולות לפגוע גם בהפרדה וגם בחלקות.

לשאלותיך והערותייך:
א. הוא ניסה רמקולים שונים, כולל פוקאל 1028 ו- Unison Research Max 1 - הניסיונות נעשהו בשני חללים שונים - בסלון סטנדרטי לא מטופל אקוסטית אבל עם סאונד שנישמע מעולה עם הרמקולים האלו ועם המגברים שמצויינים בהמשך.
ב. הושווה למגברים שונים, כולל: Naim Supernait 3 ( ברגיל עובד עם הפוקאל) ו-Leben cs600 (ברגיל עם הMax) . יתכן מאד שהנחיתות היא אמיתית ותשאר לתמיד, אבל תצטמצם משמעותית עם הזמן.
ג. לגמרי מסכים איתך לגבי ברייק אין. אני מאמין שהוא קורא את השירשור וישתכנע שצריך לחכות. לגבי המנורות המבושלות: נכון לפרה - אבל מה לגבי ההגברה הטרנזיסטורית?

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
ראיתי שהבחור כבר פירסם את המגבר למכירה, אז אני לא ארחיב במילים.
בכל אופן ההשוואה היתה באמת לשני מגברים באמת מצויינים בגיזרתם ואני מבין שהמגבר שלו ניגן רק כמה שעות בודדות, ייתכן מאוד שזו תחרות בתנאים קצת מאתגרים מדי.
לשאלתך, כמובן שכל המגבר צריך לעבור ברייק אין, רק שבד"כ למנורות נדרש זמן קצת יותר ארוך.
אם הוא ירצה להשהות את ההחלטה, הוא מוזמן להתייעץ כאן, לכתוב אלו רמקולים יש לו ואני בטוח שיוכלו לעזור לו לקבל החלטה מושכלת.
בהצלחה בכל אופן וסחתיין על הדאגה לחבר..

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
ברייק אין מעדן ומשפר את התוצאה הקיימת ותו לא .

כלומר , מגבר חדש אמור להשמע מצויין מיידית , והברייק אין אמור לעדן ולעגל את התוצאה ,ברמת שיפור ,שאם היתי מודד אותה באחוזים , היתי מהמר על עוד 10-15% שיפור, לא מעבר לכך.
אז או שהמגבר לא איכותי ( ואני מדבר באופן כללי ולא במקרה הספציפי) או שאינו מתאים לרמקולים הנבחנים.
אותו הדבר ברמקול , אין דבר כזה רמקול חדש מהקופסא שנשמע לדוגמא סגור/ סתום , ואחרי חודש הוא נישמע 180 מעלות אחרת...

אמיר ארמה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מנורות סיגנל כמו שיש במגבר הזה לא צריכות יותר מ 30 שעות ברייק אין.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
היי,

שמעתי את המגבר בחנות בהוד השרון עם רמקולים של קף והוא נשמע מצויין. החבר שלך רץ מהר מידי ולא עשה חסד עם המגבר, שייתן לו ל"רוץ" עוד חודש. יתכן מיקום הרמקולים ומשחק איתם יפתורו את הבעיה? לפוקל בד"כ לא חסר באס.
ראיתי שהוא שם אותו בלוחות...
ד"א, באיזה עיר הוא גר?

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
מרגיז שהיבואן לא בא לקראתו...אולי עוד 100 שנים נגיע לרמת שרות בדומה לארה"ב

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
אכן, שירות עלוב של יבואן (וזאת מבלי להיכנס לפרטי המקרה). מניח שרוב היבואנים הקטנים היו באים לקראת הבחור.
לקוח שקנה מכשיר בלא מעט כסף, ולאחר מספר ימים מתחרט, אפשר לבוא לקראתו בקיזוז סכום כזה או אחר (ואפשר להבין גם את הצד של היבואן).

אבל שוב זו רק דעתי.....

ממליץ כמו שהחברים אמרו, שיתאזר בסבלנות לאחר בריק אין.. אבל שלא יצפה לדרמות...
איך אומרים המהירות מהשטן....

בהצלחה בכל מקרה

MadCow

אוהב את התחום
מעורבות
22
נקודות
8
אני מאמין שחבר שלך כבר ניסה, אבל למיטב זכרוני בדגם הזה יש אפשרות לקבוע gain עבור כל ערוץ. מניסיוני עם המגבר הספציפי הזה, יתכן וזה יעזור לו

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
אכן, שירות עלוב של יבואן (וזאת מבלי להיכנס לפרטי המקרה). מניח שרוב היבואנים הקטנים היו באים לקראת הבחור.
לקוח שקנה מכשיר בלא מעט כסף, ולאחר מספר ימים מתחרט, אפשר לבוא לקראתו בקיזוז סכום כזה או אחר (ואפשר להבין גם את הצד של היבואן).

אבל שוב זו רק דעתי.....

ממליץ כמו שהחברים אמרו, שיתאזר בסבלנות לאחר בריק אין.. אבל שלא יצפה לדרמות...
איך אומרים המהירות מהשטן....

בהצלחה בכל מקרה
לא מכיר את הפרטים ולכן אומר שלא בהכרח למדנו שהשירות גרוע. הבעיה לדעתי היא העובדה שיבואנים רבים לא מחזיקים בתצוגה מספיק מוצרים שניתן לבחון אותם - מסיבות אולי מוצדקות. לקונה יש זכות מלאה לרכוש מוצר שלא שמע. אבל היבואן צריך לשכנע את הקונה לשמוע בטרם הקנייה. לכן לדעתי ההמלצה הגורפת היא לא לקנות מוצר אודיו שלא ניתן לשמוע אותו, ועדיף בבית. בכל אופן היבואן צריך להתאמץ לצמצם נזקים - שירשור כזה יכול לפגוע במכירות של המוצר הזה וקרוביו.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
ממש לא מסכים
ספציפית מכיר את היבואן הזה שנים והוא אחד ההגונים שיש
צריך להבין את היבואנים, זה לא שכל יום מישהו קונה מגבר כזה ואם היבואן נתקע איתו הוא מפסיד הרבה
אני בטוח שהוא הציע לו הצעות נדיבות מאד

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לא מכיר את הפרטים ולכן אומר שלא בהכרח למדנו שהשירות גרוע. הבעיה לדעתי היא העובדה שיבואנים רבים לא מחזיקים בתצוגה מספיק מוצרים שניתן לבחון אותם - מסיבות אולי מוצדקות. לקונה יש זכות מלאה לרכוש מוצר שלא שמע. אבל היבואן צריך לשכנע את הקונה לשמוע בטרם הקנייה. לכן לדעתי ההמלצה הגורפת היא לא לקנות מוצר אודיו שלא ניתן לשמוע אותו, ועדיף בבית. בכל אופן היבואן צריך להתאמץ לצמצם נזקים - שירשור כזה יכול לפגוע במכירות של המוצר הזה וקרוביו.
כן אבל אם קנה אז לקח את הסיכון
למה שיפול על היבואנים?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מי האיש שהוא עומד מולו בהד סינימה?

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
כן אבל אם קנה אז לקח את הסיכון
למה שיפול על היבואנים?
עדיין לא מדובר על נפילה: זה לא שהסאונד היה רע, הסאונד היה טוב מאד יחסית אבל פשוט לא מלוטש כמו שצפוי מ3 שעות של הפעלה ועם זה הרוב יסכימו כפי שאכן כתבו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלוש שעות של הפעלה למגבר חדש לא אומר דבר. מגבר צריך לעבוד לפחות 50 שעות לפני שבכלל מתייחסים אליו. אבל, וזה אבל גדול! שלא יצפה שהשינוי יהיה דרמה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור