בעיית פוקוס

זוהר

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום,
יש לי מצלמת פנסוניק מדגם FZ300. עד היום לא היו בעיות והצלחתי לצלם תמונות די מוצלחות.
בשבוע שעבר החלטתי לנסות את אופציית "צילום חיות מחמד". ברירת המחדל היא פוקוס עוקב שעל פניו נשמעת הגיונית, אבל התוצאה היתה לא מוצלחת בכלל. כששיניתי לפוקוס של 49 נקודות המצב השתפר אבל עדיין יש חלקים מטושטשים.
האם המצלמה פשוט לא מסוגלת להתמודד עם הסיטואציה או שמדובר בבעיה של הגדרות לא נכונות/ טכניקת צילום?
תודה מראש לכל המגיבים.

תמונות מצורפות

• 1030745_resized.jpg
    1030745_resized.jpg
    KB 79.2 · צפיות: 415
  • IMG_20161015_131736_resized.jpg
    IMG_20161015_131736_resized.jpg
    KB 198.3 · צפיות: 434

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא רואה בעיה בפוקוס, האוזניים של החתול בפוקוס. מה שאני רואה שזמן החשיפה לא מספיק מהיר לכן התמונה לא חדה. כלומר המצלמה מצלמת שהיא חושפת את החיישן לאור לפרק זמן מסוים שנקרא זמן החשיפה. בפרק זמן הזה החתול זז ואולי גם המצלמה. מה שגרם לחיישן לקלוט תנועה וזה מציג תמונה שנראת לא חד.

הפתרון לכך הוא לצלם הזמן חשיפה יותר מהיר, יש מספר שיטות לעשות זאת. לבחור במצב צילום ספורט או צילום חיות אם יש במצלמה. יותר טוב לעבור לצילום בעדיפות זמן חשיפה בדרך כלל מסומן ב T או S, ולבחור זמן קצר ביותר שניתן לדוגמא 1/300 שנייה ואפיליו 1/800 ויותר. הבעיה היא שככול שנבחר זמן קצר יותר יכנס פחות אור והמצלמה תנסה לעלות את הרגישות לערכי iso גבוהים שזה מוסיף רעש לתמונה או שנקבל תמונה עם לא מספיק אור. צריך לשחק עם זה קצת וללמוד את המצלמה כדי לדעת מה ניתן להשיג.

אני מקווה שזה עוזר

זוהר

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה על התשובה המפורטת.
המצחיק הוא שהשתמשתי במצב שמיועד לצילום חיות אבל כנראה שהוא לא מוצלח כ"כ. עד היום קיבלתי תוצאות טובות במצב ספורט, אנסה אותו וגם שינוי ידני של זמן החשיפה.
האם הגיוני יותר לבחור פוקוס עוקב במצבים כאלה ? בצילום ספורט ברירת המחדל היא של 49 נקודות פוקוס כך שלא ברור לי לאיזה מצבים מיועד הפוקוס העוקב. במיוחד מבלבלת העובדה שהפוקוס העוקב הוא מאוד נקודתי אבל בצילום של בעלי חיים בתנועה יש חלקים שונים של הגוף שזזים במהירות גבוהה ואי אפשר להתמקד בכולם בו זמנית.

זוהר

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
רציתי גם לשאול האם באור יום יהיה צורך להעלות ISO ככל שמהירות התריס עולה. הנחתי שרק בתנאי תאורה ירודים כדאי להעלות את הרגישות?

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
להעלות ISO או לפתוח צמצם. תצטרך לפצות על האור שלא יכנס בעקבות מהירות התריס המהירה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור