בעיה עם המצלמה

מעין

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
שלום. לפני שנה וחצי קניתי מצלמת ניקון D3300 ועדשת ניקון 18-140.
כשקניתי את המצלמה רק התחלתי לצלם (ובגלל שלא עבר הרבה זמן אפשר להגיד שאני עדיין מתחילה)
אני מאוד אוהבת לצלם אבל בגלל שאני עדיין בתיכון אין לי כלכך הרבה זמן ואני מצלמת בעיקר בסופי שבוע חגים וחופשות.
בזמן האחרון המצלמה "נתקעת", קשה להסביר אבל לוקח לה הרבה זמן לצלם ולפעמים היא לא מצליחה לצלם בכלל... למישהו זה קרה? או שהוא יודע אך מסדרים את זה? המצלמה די חדשה כמובן שיש עליה אחראיות אבל היא לא נפלה ולא קרה לה משהו פיזי אני חושבת שאולי זה קשור למשהו שאני עושה לא נכון שאני מצלמת ולא קשור למצלמה עצמה.. אשמח לקבל עצות.

בלי קשר לנושא הקודם, חשבתי לקנות עדשה חדשה. אני אוהבת לצלם תמונות שהם יש עומק שדה רדוד, אני מצלמת בעיקר משפחה חברים ונוף ולכן חשבתי לקנות עדשה חדשה, קראתי פה מהודעות ושיחות של אחרים והבנתי שהעדשה מבית סיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם F2.8... היא הכי מתאימה לצרכים שלי... המלצות עליה או על עדשה אחרת? האם כדי לקנות עדשה שהיא לא של ניקון שיש לי מצלמת ניקון? בעקבות הבעיה עם המצלמה האם בכלל כדי לקנות מצלמה חדשה?
אני לא בטוחה שיש לי תקציב גם למצלמה ועדשה חדשה ולכן אצטרך לבחור באחד מהשניים.. אבל זה תלוי במחיר של המצלמה והעדשה...
תודה לעוזרים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בקשר למצלמה הייתי בודק כרטיס זיכרון אחר - אני מקווה שאת משתמשת בכרטיס איכותי.

עדשת ניקון 17-55 F2.8 מעולה, אבל יקרה מאוד, כך שהפתרון בית סיגמא או טמרון בהחלט אופציה מוצלחת עם תמורה טובה מאוד לכסף מול ניקון המקבילה - אני לא רואה בעיה בעדשות סיגמא או טמרון המדוברות עבור ניקון (להקפיד שזה דגם עבור ניקון), יש הרבה ניסיון מוצלח איתם בשוק

מעין

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
יש לי את הכרטיס זיכרון ששקניתי יחד עם המצלמה כתוב עליו lexar 32gb sdhc משהו כזה.. אמרו לי לא למחוק תמונות שהכרטיס על המחשב כי זה יהרוס אותו לכן אני מוחק תמונות רק מהמצלמה. יש לי כרטיס זיכרון נוסף שהוא מיקרו של חברת sandisk ומתאם עבור המצלמה שלי שהוא גם של sandisk.
אני לא חושבת שהבעיה היא בכרטיס זיכרון.

יש אולי הצעות לעדשה אחרת? אני עדיין לא בטוחה בנוגע לעדשה הזו
האם כדי להחליף מצלמה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כרטיסי הזיכרון האלו טובים
כדי לעשות פורמט לכרטיס דרך המצלמה ולראות אם יש שינוי לטובה - בטח לשמור את התמונות קודם :)

לשלוח מצלמה לתיקון תמיד אפשר בשלב הבא

מעין

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אז אתה אומר לשלוח את המצלמה לתיקון?
ומה בנוגע לעדשות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני אומר שיש סיכוי גדול שזה שפורמט של כרטיס הזיכרון יכול לעזור
ואם זה לא יעזור אז לשלוח לתיקון

בקשר לעדשה רשמתי:
עדשת ניקון 17-55 F2.8 מעולה, אבל יקרה מאוד, כך שהפתרון בית סיגמא או טמרון בהחלט אופציה מוצלחת עם תמורה טובה מאוד לכסף מול ניקון המקבילה - אני לא רואה בעיה בעדשות סיגמא או טמרון המדוברות עבור ניקון (להקפיד שזה דגם עבור ניקון), יש הרבה ניסיון מוצלח איתם בשוק

וזו עדשה שיכולה להתאים לך מאוד

מעין

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אם הייתי מחליטה לקנוץ מצלמה חדשה, על איזו היית ממליץ?
אני עניתי על השאלון..
מ השימוש של המצלמה: צילום משפחה חברים נופים ועומק שדה רדוד
א. האם המצלמה מיועדת לצלם מתחיל/חובב/מקצוען ? מתחיל/חובה
ב. האם המצלמה מיועדת להיות בשימוש מדי פעם/תדיר/כל הזמן/פרנסה? סופי שבוע חגים חופשות ומידי פעם במהלך השבוע
2.מהו התקציב המקסימאלי? תלוי מאוד לא יותר מ4000
א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?
ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? לא בהרבה
3. מהו הרזולוציה המקסימלית שבה תשתמשו? עד כמה חשובה האיכות התמונה? חשובה
4. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: פלאש חיצוני, חצובה, תיק, זכרונות ועוד)? חשבתי לקנות פלאש אבל לא הכי דחוף כרגע
אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.
5. האם יש ברשותך עדשות אשר תרצה להתאימן למצלמה? איזו? יש לי ניקון 18-140 אבל היא חדשה אז אם היא לא תתאים למצלמה אני אמכור
6. האם מתוכננת שידרוג בעתיד? מתכננת שזה יהיה השידרוג אבל כנראה שיהיה לא בזמן הקרוב
7. האם ישנה העדפה לרכוש את המצלמה מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.
8. מתי מתוכננת קניית המצלמה? מתי שאהיה בטוחה עם עצמי בנוגע למצלמה
9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון WIFI/BT,מסך מגע, חיבורים מיוחדים וכו' ). עדיף wifi אבל לא הכי חשוב
10. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: בבעלותי d3300 ניקון ועדשה 18-140 מצלמת בהם כבר שנה ולפני זה מון שנים בכל מיני מצלמות קומפקטיות (פשוטות)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא הייתי רץ לרכוש מצלמה קודם מנסה לפתור את הבעיה שיש לך עם המצלמה
מעבר לכך ולכל השאלון - מה חסר לך היום במצלמה שלך ומה את חושבת שמצלמה חדשה יכולה לספק שחסר היום.
אני אישית לא אוהב למהר להציע לאנשים להשקיע עוד כסף בגוף חדש לפני שמיצנו את היכולת לקבל את מה רוצים בגוף הקיים.

ArNiLa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני לא חושב שבשביל צילום נוף ומשפחה את צריכה שדרוג של גוף. אלא אם כן את שוקלת לעבור לפול פריים, אבל אז זה גם יעלה הרבה.

מעין

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אז מה לעשות? לקנות עדשה חדשה ולשלוח את שלי לתיקון?
הכנסתי זיכרון חדש למצלמה והיא עדיין באותו המצב...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

yagil777

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום. לפני שנה וחצי קניתי מצלמת ניקון D3300 ועדשת ניקון 18-140.
כשקניתי את המצלמה רק התחלתי לצלם (ובגלל שלא עבר הרבה זמן אפשר להגיד שאני עדיין מתחילה)
אני מאוד אוהבת לצלם אבל בגלל שאני עדיין בתיכון אין לי כלכך הרבה זמן ואני מצלמת בעיקר בסופי שבוע חגים וחופשות.
בזמן האחרון המצלמה "נתקעת", קשה להסביר אבל לוקח לה הרבה זמן לצלם ולפעמים היא לא מצליחה לצלם בכלל... למישהו זה קרה? או שהוא יודע אך מסדרים את זה? המצלמה די חדשה כמובן שיש עליה אחראיות אבל היא לא נפלה ולא קרה לה משהו פיזי אני חושבת שאולי זה קשור למשהו שאני עושה לא נכון שאני מצלמת ולא קשור למצלמה עצמה.. אשמח לקבל עצות.

בלי קשר לנושא הקודם, חשבתי לקנות עדשה חדשה. אני אוהבת לצלם תמונות שהם יש עומק שדה רדוד, אני מצלמת בעיקר משפחה חברים ונוף ולכן חשבתי לקנות עדשה חדשה, קראתי פה מהודעות ושיחות של אחרים והבנתי שהעדשה מבית סיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם F2.8... היא הכי מתאימה לצרכים שלי... המלצות עליה או על עדשה אחרת? האם כדי לקנות עדשה שהיא לא של ניקון שיש לי מצלמת ניקון? בעקבות הבעיה עם המצלמה האם בכלל כדי לקנות מצלמה חדשה?
אני לא בטוחה שיש לי תקציב גם למצלמה ועדשה חדשה ולכן אצטרך לבחור באחד מהשניים.. אבל זה תלוי במחיר של המצלמה והעדשה...
תודה לעוזרים
אולי את בכלל מצלמת על מצב ידני? (יש לי מצלמה כזאת וזה קורה לי הרבה) וזה גם קורה בצילום מול השמש, או התקרבות לאובייקט מעבר ליכולת העדשה.

מעין

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
מה זאת אומרת מצב ידני?

yagil777

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מה זאת אומרת מצב ידני?
אה, שכחתי להסביר, הכוונה מצב M או אפילו S או P, גם אני מתקשה במצבים האלה ולכן אני בוחר סצנות או אפילו אוטומטי, אבל נראה שזה יותר שזה צילום של מאקרו קרוב או שמש ולפעמים זה גם קורה במצב ספורט.

מעין

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אה אני כל הזמן על M אני יודעת אך לכוון את המצלמה מבחינת צמצם תריס iso וכו...
יכול שזה קורה בצילום מול השמש וכשאני מתקרבת יותר מידי זה הגיוני כי זה לרוב קורה כשאני מצלמת ממש קרוב

yagil777

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אה אני כל הזמן על M אני יודעת אך לכוון את המצלמה מבחינת צמצם תריס iso וכו...
יכול שזה קורה בצילום מול השמש וכשאני מתקרבת יותר מידי זה הגיוני כי זה לרוב קורה כשאני מצלמת ממש קרוב
אז יכול להיות שזאת הבעיה, הרי ציינת שהיא לא הפסיקה לצלם בכלל, אלא רק במצבים מסויימים, אני גם לא רגיל לזה, כי כל הזמן צילמתי במצלמות קומפקטיות/סלולרי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חבל שאת לא מספקת את כל המידע מראש :)
אם הבעיה היא רק בצילום מקרוב אז יכול להיות שאת מנסה לצלם בטווח שהעדשה לא מסוגלת לפקס ממרקח מינימלי של 45 ס"מ - פחות מכך זו תיהיה בעיה
לצורך צילום וקבלת פוקוס ממרחק קצר יותר נהוג להשתמש בעדשות עם יכולת מאקרו

מעין

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
מה העלות של עדשות מאקרו?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשות מאקרו בדרך כלל הן עדשות פריים (כלומר ללא טווח זום כלל)
אני חושב שעבור ניקון זה מתחיל ב ג 1200 ש"ח
לדוגמא
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=803016

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=735194

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=836281

והשמיים הם הגבול למחיר

יש גם עדשות מאקרו פשוטות כמו
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=680750

כמו כן אני יודע שרבים אוהבים את
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=679126

וכן את
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=678786

יש גם מאתמים שניתן לחבר בין העדשה למצלמה להפוך אותה לסוג של עדשת מאקרו, אבל אז לא ניתן לשנות הגדרות של העדשה - פוקס ידני וכן לא ניתן לשנות ערך של הצמצם, לדעתי לא יעיל עבור העדשות החדשות של ניקון העדשות הישנות של ניקון יש אפשרות שינוי ערכי הצמצם על העדשה ואז עושים פוקוס ידני (עדיין לא הכי נוח, אבל בצילום מאקרו אפשר לחיות עם הזה)

בכל מקרה רבים מצלמי המאקרו מבוצעים על גבי חצובה - ואז יש צורך לרכוש גם חצובה
אישית אני לא מצלם מאקרו ופחות מבין בנושא

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור