בניית טרנספורט דיגיטלי מבוסס מחשב לסטריאו

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
שלום,

אני רוצה להרכיב מחשב בסיסי שישמש כטרנספורט דיגיטלי ברמה גבוהה (מבחינת jitter) למערכת סטריאו. התכונות הנדרשות הן:

1. יציאת TOSLINK (אפשר גם קואקס) עם jitter נמוך. אם קיימים כרטיסים עם יציאה AES3 – זה המצב האידיאלי בשבילי.

2. תמיכה בפורמטים 192/96/88.2/48/41.2kHz ברזולוציה עד 24bit – ביציאה דיגיטלית. אין צורך ב-DAC פנימי כלשהו. תמיכה בפורמטי רב-ערוציים מיותרת

3. תמיכה בפורמטי וידיאו HD אופציונאלית אך לא הכרחית (אוכל לוותר על צפיית הסרטים דרך המחשב)

4. לפחות 3 כניסות USB2

5. שליטה בשלט – רצוי

6. מארז קומפקטי עם מאווררים שקטים

אודה לכל מביני עניין על המלצות על חומרה (ועל מקומות מומלצים לקנייה).

אם קיימים טרנספורטים מוכנים מסוג זה – גם אשמח לקבל המלצות/הפניות (אני צריך טרנספורט נטו – לא סטרימר ולא נגן שמכיל DAC)

בתודה

ויטלי

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
אני לקראת סוף ה"תהליך" - אני אעדכן על הקונפיגורציה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
http://www.computeraudiophile.com/content/Computer-Audiophile-Pocket-Server-CAPS

הבנה שלי היא ש-
1) רק יציאה AES/EBU עם 110אוהם אמיתי
2) נטול מאוורר לחלוטין
3) ספק כוח מיוצב חיצוני 12V
4) כונן SSD רצוי מאוד

מצד שני, למה שלא תשתמש ב-Transporter כמוקר? הוא טרנספורט אידיאלי..

ויטלי
אני נזכרתי שעבדת עם TVIX, מה רע בזה?

נערך לאחרונה ב:

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
ליאור,

מחכה בקוצר רוח :)

מיכאל,

תודה רבה על הקישור, המאמר בהחלט נותן כיוון. אני אבדוק אם ניתו להשיג את הרכיבים בארץ (במיוחד את כרטיס הקול)

לגבי Transporter: אני צריך טרנספורט עצמאי - לא סטרימר ולא נגן שמכיל DAC (יש לי DAC איכותי)

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לגבי Transporter: אני צריך טרנספורט עצמאי - לא סטרימר ולא נגן שמכיל DAC (יש לי DAC איכותי)

אתה לא חייב להשתמש ב-DAC שלו, יש מספיק אנשים בפורום של SlimDevices שמחברים אליו ממיר של dCS.
בעיה עם המחשב הוא לדעתי לא המחשב (כי זה פתיר) אלא התוכנה, דרייברים, ניהול

לליאור יש אינטרפייס FW שעמיד יותר לבעיות חומרה (כמו חשמל ורעשים) וגם מבחינת הדרייברים בעיה נפתרה מזמן ב-FW (הרי ממשק זה עובד בתחום ה-PRO הרבה שנים).

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
מיכאל,

TRANSPORTER הוא סטרימר ולא טרנספורט, ואין לי חשק להתעסק עם רשת בבית. בנוסף - למה לשלם על מה שאני לא צריך (DAC של TRANSPORTER)?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
רגע,
אתה רוצה מחשב עם CD-ROM?
בעיני זה בעיתי להכניס מכשיר מכני ורועש..

אחרת,
מה זה "טרנספורט" בהבנתך? הרי Transporter עובד נהדר עם כבל מוצלב ללא שום רשת

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
mac mini‏ יענה על רוב הדרישות

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
יאיר, MacMini - עונה על רוב הדרישות שלו, אבל לא על העיקרית - לצאת בAES... למק יש בעיקר יציאת FW, מחיר יקר, חוסר אפשרות לשדרג (אם אתה רוצה לשמור על האחריות), ומי רוצה לשלם 4000 ש"ח ולקבל משהו עם דיסק של 160GB - בקיצור עוד מוצר של APPLE, אם אתה מחפש את הAVERAGE עם כל השמושיות זה כניראה יעבוד ; אם אתה רוצה קצת יותר - לא בבית סיפרנו. לא ניתן למשל להכניס את כרטיס הLYNX AES16 - אז מה הועלנו פה? את הכרטיס ניתן להשיב בחלילית http://www.halilit.com/?action=recshow&subcat_id=22&item_id=875 במחיר מופקע משהו... לגבי הENCLOSURE של ORIGEN - החברה המייבאת הפסיקה להביא אותו לארץ. ליאור.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
ממה שקראתי עד עכשיו, קונפיגורציה שעובדת היטב היא כזו:
מיני מאק, דונגל USB של M2Tech מחובר ב-BNC לממיר חיצוני, ומריץ תכנת Amarra. קונפיגורציה כזו תומכת עד 24/192.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אין לי כניסה BNC בממיר...

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
רגע,
אתה רוצה מחשב עם CD-ROM?
בעיני זה בעיתי להכניס מכשיר מכני ורועש..

אחרת,
מה זה "טרנספורט" בהבנתך? הרי Transporter עובד נהדר עם כבל מוצלב ללא שום רשת
לא CDROM, חלילה :). טרנספורט מבחינתי - התקן בעל כונן קשיח שיכול לנגן קבצי מוסיקה בפורמטים שציינתי בהודעה הראשונה (WAV ו-FLAC HI RES מספיק בשבילי) ומוציא אות דיגיטלי בעל jitter נמוך. כלומר, משהו נוסח TVIX, רק ללא בעיות jitter :). רצוי שיהיה סנכרון השעון בין טרנספורט ל-DAC, לכן AES עדיף (ל-DAC שלי יש כניסה זאת), אבל אוכל להשלים גם S/PDIF עם jitter נמוך.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
ויטאלי - לא להתבלבל - ההבדל היחיד בין AES ל-Coax הוא האימפדנס של הקו (110 במקום 75) והעובדה שהוא Balanced מה שהופך אותו לקצת יותר עמיד בפני רעשי קו. סינכרון שעון לא קשור לזה.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
ויטאלי - לא להתבלבל - ההבדל היחיד בין AES ל-Coax הוא האימפדנס של הקו (110 במקום 75) והעובדה שהוא Balanced מה שהופך אותו לקצת יותר עמיד בפני רעשי קו. סינכרון שעון לא קשור לזה.
OK, זה מרחיב את מעגל החיפושים. דבר נוסף שחשוב לי - תמיכה בקצב הדגימה של 88.2kHz, בינתיים ראיתי את זה רק ב-LYNX. האם יש כרטיסים "עממיים" יותר שתומכים בתדירות זו (אני לא צריך את עיבוד האות, רק העברה ללא שגיאות jitter).

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
עוד כמה אפשרויות

- SB TOUCH (אם כי זה רק עד 96/24)

- טרמספורט/ממיר BLACKNOTE DSS
http://www.blacknote.eu/products/dss15i.php
דיסק מחברים דרך USB

- מערכת של BLUE SMOKE
http://www.bluesmokesystems.com/info_audiophile.html

לגבי LYNX AES16,
הכי זול שראיתי זה 625$US [כולל משלוח אני חושב]
http://cgi.ebay.com/Lynx-AES16-aes-...emQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5191c06917

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
עוד כיוון מעניין זה טרנספורט של WADIA
http://www.wadia.com/brochures/Wadia_170i.pdf

זכה בכל הפרסים האפשריים, אמור להיות bit perfect ולא יקר, אם כי אתה חייב IPOD ואני לא בטוח כי הוא עובד עם WAV

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
עוד אופציה היא להשתמש בממיר מ-FW (ברוב הלאפטופים יש 1394) ל-AES/EBU כמו זה.

תמונות מצורפות

• int202-front-tilt.jpg
    int202-front-tilt.jpg
    KB 141 · צפיות: 464

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
היי מיכאל,

תודה. האופציה האחרונה נראית לי מעניינת במיוחד. יש לך מושג האם המכשיר נמכר בארץ?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מיכאל, אחלה קישורים הבאת שם. מענין לבדוק את המוצרים.
עדין ,עושה רושם שכל הפיתרונות שמסופקים כמו העשן הכחול הזה, ניתן לעשות לבד. אלא אם כן הם עושים משהו ולא מספרים לנו. לא מצאתי איזכור באתר לאיכות האות הדיגיטלי שיוצא מהמכשיר הזה. באיזה כרטיס קול הם משתמשים?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור