בנייה עצמית שלי לסאב ביתי

• פותח הנושא GMTK
  • פורסם בתאריך

GMTK

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם.

סתם רציתי להעדכן שאני עכשיו עובד על סאב לחדר ראיתי מכל מיני מאמרים אז רציתי לשתף.
הדברים שאני עובד איתם בשביל להגיע לסאב שירעיד הירד לנמוכים ואפילו יעלה לגבוהים עם שליטה
הלכתי לחנות ואמרתי לעצמי יש לי יותר מידי סאבים בחדר ושאני אומר יותר מידי שכבר הגעתי למצב
שיש לי סאב בכל פינה בחדר.
עם זה:
סאב אולפני של ברינגר TRUTH B2092A.
B&W AS1.
ועוד סאב של חברת SANB לא יודע עם זה מוכר לכם או שמעתם
ועוד סאב אחרון של בזוקה משלוש שהוא 8 אום וגם יכול להיות 6אום ו4 אום שהוא מתאים לכל מצב.
עכשיו אמרתי לעצמי מה אני עושה ואני רוצה לדעת דעה של אנשים אחרים כאלה שמבינים בתחום וכאלה שלא כלכך.

אז ככה לקחתי אלמנט רמקול 12 אינץ של פרוטק 500 וואט(RMS)-
ואני הולך לגלף לו תחיים יש כאלה שיגידו שחבל על הרמקול אבל אני לא חושב תודה לפרוטק שסיפקו לי תאלמנט. :כל-הכבוד: עם זה מתחיל בקפיצים חדשים למהיריות גבוהות וחזקים וגם סליל דנדש שאני יודע שלא יהיה מצב שאני יתן לאבק להיכנס וכמובן לקליפה שאני הולך להשים לו לא קשה כלכך אבל דורש הרבה סבלנות וידע מרובה ובואו אני יגיד לכם ככה שאפילו סרווין וגה לא יודעים איך להוצאי תצליל הנכון מהרמקול לא שאני מזלזל אבל אני אומר סתם נתתי את סרווין וגה כדוגמה אני חושב שזו חברה מעולה. עכשיו נישאר לי להמתין שהכול היתייבש אחרי שבניתי הכול ולקח לי זמן זה דבר קשה מאוד.

ועכשיו מה שנישאר זה להביא מגבר בניפרד עוצמתי לחבר עם כבל נורמלי ולמדתי עוד משהוא חדש שכבל חשמל עם 2 פינים יכול לעשות לכם רעש איך פותרים את זה קונים מתאם גרמני שהופך אותו ל3 ומפחית משמעותית את הרעש עוד סיבה לרעשים יכולים להיגרם מהמנורות החדשות כן כן החסכוניות בחשמל פלורסנטים לדוגמה בפנים נימצאת בטריה שהיא עבדת על החשמל בבית ומציאה רעשים בדקתי את זה היום.

אז ככה המגבר שאני חושב להביא זה משהוא בסביבות ה 1000 וואט ואולי נילך גם על 1500 וואט
ואז נישאר להביא משהוא שישלוט על המפלצת קרוסובר לסאב הדבר פשוט כי זה רק לסאב המוצר יכול לנוע בין 200 ל50 שקלים .

ונעבור לקופסא אני מתלבט בין MDF 1.7 . לMDF 2 . או עץ מלא .

ועם יש עוד המלצות לשיפור האיכות מה כדאי להשים בפנים שאתם חושבים שיותר טוב איזה סוג כופסא ועם אני עושה תדבר הנכון מה שכן אני יעלה תמונות שהיא מכונה.

ואני לא סתם עשיתי את זה הלכתי ובדקתי עם אנשים בתחום והם אמרו לי תחביב מוצלח מכווה שהיצא לך מה שאתה רוצה ונתת לי רעיון מצויין לבניית סאב לבית ואני חושב שזה היצא לך פיצוץ.

רק שתידעו שהבן אדם שהיסביר לי וכיוון אותי כבר 16 שנים בתחום הזה והוא אמר לי שנתתי לו רעיון והוא יחשב לצאת עם סידרה כזאת בחנות שלו.

ואז גם אני יכול לירשום היתחדשתי בסאב בנייה עצמית שלי.

עכשיו ככה מצטער על השגיאות כתיב עם יש שזה לא מפורט יותר
לא מובן בלי פסיקים ונקודות כי בכול זאת פעם ראשונה שאני עושה דבר כזה אהה וגם על המעברים המהירים .

בערך הוצאה כספית 2000 שקלים ועם יהיה המלצות יכול להיות שהירד המחיר ואולי יעלה.

תודה רבה שקראתם מצפה לתגובות וגם לטיפים ולהמלצות כי במוזיקה תמיד אתה תירצה תחזק ביותר.

בברכה גל.

מצטער מראש פעם ראשונה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נשמע מעניין.

אני מכיר את הסאב האולפני של ברינגר. האם חשבת לחזק את התיבה שלו מעבר לחיזוקים (שכמעט ואין) הסטנדרטים שלה?

GMTK

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
נשמע מעניין.

אני מכיר את הסאב האולפני של ברינגר. האם חשבת לחזק את התיבה שלו מעבר לחיזוקים (שכמעט ואין) הסטנדרטים שלה?

מה הכוונה שלך לחזק אותו את התיבה עצמה בפניים יש לך 2 אלמנטים של 8 אינץ + מגבר מובנה מה הכוונה בדיוק בחיזוק התיבה עם תיכול יותר לפרש לי .

בתודה גל.

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
שלום גל
קשה לי השינה אז מצאתי את הודעתך.
ראשית, מכל הסיפור לא הבנתי עם אתה בונה סאב למוזיקה או לקולנוע ביתי.
שנית מה מרכיבי המערכת ומהו גודל החדר.
מה סוג המוזיקה שאתה שומע ובאיזה עוצמות אתה אוהב לשמוע.
אתה כותב שאתה רוצה שהסאב ירעיד בנמוכים ויגיע גם לגבוהים שזה דבר והיפוכו.
סאב וופרים מעצם שמם מיועדים להשמיע רק את הצלילים שמתחת (SUB) בתדרים שמ-10-15 הרץ ועד 60-80 הרץ.
הסאב וופרים האקטיביים (הכוללים מגבר) כוללים גם מסנן תדרים שמאפשר (בחיבור ליציאת הרמקולים במגבר הראשי) רק לתדרים הנמוכים להיכנס ואם ברסיבר/פרוססור לקולנוע ביתי מדובר, הרי שהיציאה היעודית לסאב תעביר בכבל RCA את התדרים הנמוכים בלבד של ערוץ השמע של הסאב .
בנוסך, כל סאב אמור לכלול בורר PHASE שמתאם את המיקום של הסאב ביחס למיקום המאזין כך שהתיזמון של הבאס יהיה תואם לשאר הצלילים שמגיעים לך לאוזן.
זה לא כל כך פשוט לעשות לבד עם כי לא בלתי אפשרי רק מחייב ידע רב באודיו אלקטרוניקה.
אשמח לקרוא את תגובתך עם כל הפרטים המבוקשים.
להשתמע

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
מה הכוונה שלך לחזק אותו את התיבה עצמה בפניים יש לך 2 אלמנטים של 8 אינץ + מגבר מובנה מה הכוונה בדיוק בחיזוק התיבה עם תיכול יותר לפרש לי .

בתודה גל.

מאחר שנמר היה עסוק מאד בנושאים אחרים, אשמח לענות לך בנושא.
כאשר רמקול עובד בתוך תיבת עץ, הוא משדר אנרגיה אקוסטית (צלילים) החוצה ובו זמנית גם פנימה.
הלחץ הפנימי מרעיד ומזעזע את דפנות התיבה וגורם לה להחזיר את הצלילים לוופר וכך נוצר ערבול בצליל שגורם לעכירות ועיוותים.
צריך לחזק את דפנות התיבה מבפנים ע"י מוטות עץ שמקושרים בין הדפנות בהדבקה בלחץ (אני ממליץ על מוטות עץ עגולים כמו של מגב) עבים שחתוכים למידה הפנימית של התיבה ומודבקים בין כל דופן של התיבה לדופן הנגדית במרכזה.
בנוסף הייתי ממלא את התיבה בחומר אקוסטי (שבולע צליל) כמו אקרילן (ניתן לרכוש אצל רפדים).
למהדרין הייתי בנוסף ממליץ לצפות את דפנות התיבה מבפנים בפלטות ספוג לבן בעובי של כשני סנטימטרים בהדבקה ומוסיף רגליות גומי חזקות וגדולות להעמדה על הריצפה.
נישמע כמו פרויקט לא קטן אך ההנאה שביצירה שווה כל מאמץ.
נשמח לשמוע על התקדמות הפרויקט.
בהצלחה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור